Şimdi Ara

Benzinde ki ÖTV Tutarı arttırıldı, Motorindeki ÖTV Tutarı Düştü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
3.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sonunda dizel için olumlu bir olay oldu yıl sonra...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi la motorin 5 TL olsa ona razı olacak duruma geldik
  • Benzinli arac kullananlar neden vergiyi fazla veriyor ?

LPG'li kullananlar neden vergiyi az veriyor ?

Dizel Kullananlar neden vergiyi LPG'den fazla Benzinden az veriyor ?

Adalet mi bu simdi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: white without pressure

Kimse zırlamasın. Mazot fiyatının artması her şeyin fiyatının artması, düşmesi de her şeyin fiyatının düşmesi demek. Bütün tarım, nakliye araçları mazot kullanıyor. Aynı şey benzin için geçerli değil. Eğer bir yerden kısıp bir yere eklemek gerekiyorsa olması gereken bu.
    + 1000000

Ben sadece türkiye değil kısa vadede avrupada da dizelin kalkacağını düşünmüyorum.Elektrik dışında en verimli yakıt.
  • xweser X kullanıcısına yanıt
    Benzinli arac sahipleri oluyor bunlar genelde. Hesap kitap yapiyolar baya.

• ülke kamyon cenneti. sayı tüm avrupa toplamından fazla.
    avrupa kamyon niye sevmez ? mesala isviçre merkezi konumuna rağmen
    önemli yollarına kamyon sokmaz bir kamyonun yola verdiği zarar
    40.000 otomobilin verdiğinden fazla .salınan kanserojen azotlu bileşiklerde
    bonus.
  • xweser X kullanıcısına yanıt
    Benzinli arac sahipleri oluyor bunlar genelde. Hesap kitap yapiyolar baya.

• ykaya1983 Y kullanıcısına yanıt
    Belki Avrupa'da da demir yollarini kapatip yerine otoban yaparsa bir ihtimal.

Medeniyet başka birşey.

• Arada belli bir oran olması lazım haksızlık benzin 7 dizel 6 lpg 5

• Yahu bunlar altınları getirin fazla kazanın diye,, adam 2 ay önce bozdursa çeyrek 420 liradan,, bugün 355 civarı bişey,, altınları bankaya götüren de, parasiyla dolar alanda zararlı,,

TV de rahip, bilmem ne kaşık,, olaylarını bırakıp,, yarın bankadan altınları bizi altın dövizi döviz olarak çekmeye kalkın anında,, çift haneler,, ve 3 haneli enflasyon,, görebilir bu yaşam,, tabi ki yine kafama esti uydurdum,, asla yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır,,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu LPG denen mereti düşürüp Benzin ile Motorinin fiyatını arttırmanın mantığını anlamadım.

Çalışanların dizleri kalmıyor LPG denen mereti doldurucaz diye, güvenlik desen yüz defa tartışılır, illa 2,3 tane LPG li aracın patlayıp milletin canının yanması mi lazım anlamadım.Lpg 3 TL olsun Benzin,Mazot 8 TL olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: white without pressure

Kimse zırlamasın. Mazot fiyatının artması her şeyin fiyatının artması, düşmesi de her şeyin fiyatının düşmesi demek. Bütün tarım, nakliye araçları mazot kullanıyor. Aynı şey benzin için geçerli değil. Eğer bir yerden kısıp bir yere eklemek gerekiyorsa olması gereken bu.
    turkiyeye kesin donus yaptiniz galiba. uzun sure yoktunuz herhaldehayirli olsun hosgeldiniz.

mazotun dusmesi herseyin fiyatinin dusmesi demektir demissiniz. bize mazotun fiyati dustugu icin fiyati geri cekilen cok degil bes tane urun sayar misiniz?

• Benzinde ki ÖTV Tutarı arttırıldı, Motorindeki ÖTV Tutarı Düştü

Not: LPG SPOR

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

Şu LPG denen mereti düşürüp Benzin ile Motorinin fiyatını arttırmanın mantığını anlamadım.

Çalışanların dizleri kalmıyor LPG denen mereti doldurucaz diye, güvenlik desen yüz defa tartışılır, illa 2,3 tane LPG li aracın patlayıp milletin canının yanması mi lazım anlamadım.Lpg 3 TL olsun Benzin,Mazot 8 TL olsun.
    kıskanma ben lpg yi benzin dolum yerının yanına taktırdım kimse eğilmiyor.

bayramda zamlı fiyatla 500 km yolu 120 liraya gittim kardeşim insalah 60 70 liraya gidecegım ındırımle hadi hayırlı işler

arabada 2015 model mpi motor :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TSI'cılar ın gözü yaşlı.

LPG li Civic'cilerin yüzü gülüyor

• Halen bazı arkadaşlar bu ayarlamanın pompa fiyatlarına yansıyacağını düşünüyor sanırım.

Arkadaşlar düzenlemenin kaynağı şu Bakanlar Kurulu Kararına dayanıyor;

17 Mayıs 2018 Tarihli Resmi Gazete

Sayı: 30424

Karar Sayısı : 2018/11818

MADDE 1– (1) 17/5/2018 tarihi itibarıyla bu Karar eki listedeki malların Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca ilan edilen akaryakıt bayi satış fiyatlarına esas alınan yurtiçi rafineri çıkış fiyatlarında, bu tarihten itibaren, uluslararası petrol fiyatları veya döviz kurlarına bağlı olarak meydana gelecek artış durumunda, söz konusu malların tabi olduğu özel tüketim vergisi tutarları, gerçekleşen artış tutarı kadar azalış yapılmak suretiyle; uluslararası petrol fiyatları veya döviz kurlarına bağlı olarak meydana gelecek azalış durumunda, söz konusu malların tabi olduğu özel tüketim vergisi tutarları, 17/5/2018 tarihinde uygulanan özel tüketim vergisi tutarlarını geçmeyecek şekilde uygulanır.

Aşağıdaki bağlantıdan da mayıs ayından beri (bu konuda da bahsi geçen) aralıklarla yapılan duyuruları görebilirsiniz.

http://www.gib.gov.tr/tum_haberler

• Fiyatlara yansıyacak bir durum değil. Kur düzenlemesi.
    13.09.2018'te şöyle imiş:
    Benzin 1,6347 TL
    Motorin 0,8058 TL
    http://www.gib.gov.tr/sites/default/files/fileadmin/duyurular/otv13092018.pdf

Şimdi ise 17/10/2018:
    Benzin 2,0992 TL
    Motorin 1,0430 TL

ÖTV tutarları arttırılmış, daha doğrusu dövizdeki düşüşe uyarlanmış: Eşel mobil yani...

Sonuçta pompa fiyatlarında değişim yok.

Şimdi bir de kriz öncesini hatırlayalım 6/6/2018:
    Benzin 2,1842 TL
    Motorin 1,6210 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: GAYRI

Fiyatlara yansıyacak bir durum değil. Kur düzenlemesi.
    13.09.2018'te şöyle imiş:
    Benzin 1,6347 TL
    Motorin 0,8058 TL
    http://www.gib.gov.tr/sites/default/files/fileadmin/duyurular/otv13092018.pdf

Şimdi ise 17/10/2018:
    Benzin 2,0992 TL
    Motorin 1,0430 TL

ÖTV tutarları arttırılmış, daha doğrusu dövizdeki düşüşe uyarlanmış: Eşel mobil yani...

Sonuçta pompa fiyatlarında değişim yok.

Şimdi bir de kriz öncesini hatırlayalım 6/6/2018:
    Benzin 2,1842 TL
    Motorin 1,6210 TL
    Ooooo bu kötü, o zaman şu durumda benzindeki pompa fiyatının artması an meselesi.

2,1842 - 2,0992 = 0,081 krş kalmış ÖTV farkı. Bu fark kapandıktan sonraki artışlar pompa fiyatına yansıyacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 18 Ekim 2018; 10:54:51 >

• Benzinli arabaya binenler zengin olduğu için dokunmaz diye düşünmüşler, empati yapmışlar sanırım.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.