Şimdi Ara

Benzin ve dizele 1 liranın üzerinde zam geliyor! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
242
Cevap
0
Favori
20.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
153 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yakında ben hep 50 liralık alıyorum diyenler pompadan çıkınca benzinliğin içinde yolda kalacak

• Hohoho noel baba geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten benzin şu an 30 tl civarında olmalı.

2013 yılında mı ne dolar 1.5 tl iken benzin 3.7 tl gibi birşeydi. Yani 2.5 dolares.

Şu an 2.5 dolar da 30 tl'ye yakın.

Evet 30 tl olsun.

• theJuDGe_41 kullanıcısına yanıt

Ad aktarması. Dil sorunu yok.

Baraj gölüne de baraj diyoruz, sorun yok.

Anlam kayması

• Dün 1 saat sıra bekledim benzin sırası bugün bomboş benzinlikler :D

• Merak ettim bu zammı savunucak varmı diye girdim okudum hakkatten savunan insanlar var..

Örnek verdiği de savunanların Amerika'daki zam..
    Amerika'da gelen zam galonda 0.9 cent .. Pompada galonda 3.750 idi 3.759 oldu ..
    Amerika nın köylüsünün sürdüğü 5.0 V8 F150 de çokda bir yansıması yok yani..

• 50 TL lik alanlar burada mi ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Doory kullanıcısına yanıt
    Alım gücü yüksekken vergiyi öyle yüksek tuttular ki yıllarca dünyanın en pahalı benzinini kullandık. Şimdi paranın değeri o kadar düştü ki döviz bazında avrupanın en ucuzu olduk. Onlar da biliyor hala aynı kafada kalsalar dediğiniz gibi 20 30 tl olması gerektiğini ama o zaman da tüm ülkenin ticareti durur nakliye hizmeti sıfırlanır marketler boşaldığıyla kalır ve o eleştirdikleri ülkelerden kat kat beterini yaşarlar. Kazı bağırtmadan yolmaya devam.

• Doç. Dr. Sinan Sağıroğlu D kullanıcısına yanıt

50cc bana gelmez.

Trendyol Go yapcam.

• artık kuruş zamlar yok. tl , tl gelecek.

• aquarius man A kullanıcısına yanıt

Avrupalı için en ucuz bizim için değil mazot 10 liradan 2850 TL asgari ücretli 285 litre mazot alıyor avrupada 2 Euro olsun maksimum ..1450 Euro %1-2 siasgari ücret alanlar için bakarsak 725 litre mazot alıyor kıyaslamıyorum sadece gerçek bu

• SilenthillDream kullanıcısına yanıt

Yalnız hakikaten kıyaslanabilir durumdaydı eskiden. Milletin aldığı paranın global bir değeri olduğu için vergiyi kökleyebiliyorlardı. Bugün milletin vergi verecek hali kalmadı, çünkü parası pul etmiyor. 2015 vergilendirmesi olsaydı bugün akaryakıt fiyatları 3 katına çıkardı. Kulvar doğu avrupa ülkelerinden afrika ülkelerine düşünce böyle oluyor tabi. Millet dünyanın en pahalı benzinini alıyorum diye isyan ederdi. Şimdi o günleri arayacak hale geldik.

Benzin ve dizele 1 liranın üzerinde zam geliyor!

Benzin ve dizele 1 liranın üzerinde zam geliyor!

• dün benzin almaya gittim yarım saat bekledim

• Black_34 kullanıcısına yanıt

o laf aslında ben hep 20 liralık alıyorum şeklindeydi. Sonra 50TL yaptılar. O arada internet ve sosyal medya yayıldı. Millet de öğrendi bu kalıbı.

Görevimiz bu miktarı güncellememek çünkü bu dayılar bunu 100 yapacak 200 yapacak. Hayır abi hep 50 olarak kalacak kalmalı. Sonra bu dayıları görünce kafasını gözünü pompa demiriyle kırıp "hep elliralık alsana" a. k.duğum şeklinde dalıcaz.

saygılar.

• berk768 kullanıcısına yanıt

niye hala savunuyorsun? ciddi soruyoru. eğer bir cevap vermezsen belli ki bu işi parayla yapıyorsundur

• benzine gerekiyor da mazot alınabiliyor bidonla varille..

• hgurbuz50 kullanıcısına yanıt
    honda dio bu konuda çok iddialı

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • tafo0911 T kullanıcısına yanıt
    hocam benim motorda 49cc 4 vites 2.1 litre yakıyor 20 küsurat kuruş yakıyor yani karbüratörlü olmasına rağmen. Bisiklet bence biraz daha tutku işi ulaşım için iyi bir alternatif değil büyük şehirlerde.

• hgurbuz50 kullanıcısına yanıt
    2015 model falan spacy de tavsiye ederim yakıt az. Cbf 150 de yakit az teker çapı daha büyük malum önümüz kış ıslak zeminde scooter dert.

• Elma kullanıcısına yanıt
    Elma abi satışları durdurmuşsunuz iphonelarin yakışmadı

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.