Şimdi Ara

Benim Dünyam (2013) | Beren Saat - Uğur Yücel

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
1
Favori
3.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2005 yılı Hint yapımı Black filminin (bilen bilir efsane filmlerdendir) işte o filmin yeniden çevrimi olacak. Filmde Saat, doğuştan kör, sağır ve dilsiz bir kızı canlandıracak. Filmde Saat’in çocuk yaşlarda hayatına girecek olan Yücel, onun bütün fiziksel engellerine meydan okuyarak üniversiteye girmesini sağlayacak.

Dramatik sahneleriyle seyirciyi sarsacak filmin çekimleri haziran ayında adada yapılacak.

gelişmeler oldukça eklenir..

not: black filmini bilmeyenler şu konudan bilgi edinebilir. ayrıca tavsiye ederim.. güzel filmdir.

http://forum.donanimhaber.com/m_47246592/tm.htm
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Black filmini aşamayacakları aşikar, peki neden bunu yapıyorlar. Yazık be!
  • bizim sinemamızın yükselememesinin bir sebebi de bu. özgünlük sıfır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Conquérant'

bizim sinemamızın yükselememesinin bir sebebi de bu. özgünlük sıfır.

+1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden her şeyimiz çalıntı olmak zorunda? Dizilerimiz, talk showlarımız, eğlence programlarımız, yarışma programlarımız, sinemalarımız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Conquérant'

bizim sinemamızın yükselememesinin bir sebebi de bu. özgünlük sıfır.

+1
  • Çekimler tamamlandı

Beren Saat’in kör, sağır ve dilsiz bir kızı canlandırdığı “Benim Dünyam” filminin çekimleri tamamlandı. 1950’li yılların Büyükada’sında geçen yapım, yakında seyirciyle buluşacak.

1950’li yılların Büyükada’sında geçen filmde Saat, 2 yaşındayken geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle hem kör hem sağır olan Ela’yı, Yücel de hayatını onu iyileştirmeye adayan Mahir Hoca’yı canlandırıyor.

Ayça Bingöl’ün Ela’nın annesi rolüyle seyirci karşısına çıkacağı filmde Turgay Kantürk genç kızın babasını, Hazar Ergüçlü ise kardeşini oynuyor.

• Yeniden çekecekleri filme bakar mısın? Tam bizim izleyiciye göre. Türk izleyicisinin duygusu sömürüle sömürüle ne hale geldi. Ben Çağan Irmak'tan bir film bekliyorum bir de. Türkiye olarak salya sümük ağlamaya ihtiyacımız var ki bizim anlayışımıza göre sinema ağlattığı ya da anırtarak güldürdüğü ölçüde sinemadır. Ayriyeten yeni dönem Hint sinemasında bol bol yeniden çevrilecek film var. Misal 3 Aptal.
  • quote:

2005 yılı Hint yapımı Black filminin yeniden çevrilmişi

• fragman yayınlandı. fragmandan anladığım kadarıyla birebir kopyalamışlar. tavsiyem orijinalinin izlenmesi. orijinalini izleyenlere eminim bu film çok yavan gelecek.

• Fragmanı izlememiştim. Bugün sinemada denk geldi. Bildiğim tüm küfürleri ettim. Black'in birebir kopyası olduğunu biliyordum ama çekim açılarına kadar kopyaladıklarını da tahmin etmiyordum. İşte güzel ülkemizin, bu yüzden dünya sinemasında yeri yok. Yazıklar olsun bu filmde emeği geçen herkese. Yeni şeyler üretmek yerine, birebir kopyalamak daha rahat geliyor.

Türkiye'nin de, sinemamızın da bir güzel içine ediyorlar.

Uzun lafın kısası, gidin Black'i izleyin, tanıdığınız herkese de izlettirin. Ama bu filme para vermeyin. Çok merak ediyorsanız korsanını izleyin.

• fragmanı izledim. repliklerinden tut kamera açılarına kadar herşey birebir. şimdi benim merak ettiğim ne gerek vardı böyle birşeye? black zaten çok kaliteli bir filmdi. senaryo olsun oyunculuklar olsun kusursuz bir filmdi. blackten daha iyi bir iş çıkarma ihtimalleride yok. neden çekiyorsunuz aga diye sormazlarmı adama? yakında titanic, 3 idiots, fight club gibi filmleride araklarsalar hiç şaşırmam. gidişat bu
  • Bire bir kopya değil adamın beresi yok.
  • kopyalamada aşırıya kaçtıklarını yukarda belirtmiştim. Hintlileri de kızdırmışlar;

Benim Dünyam'a intihal suçlaması

Hintliler, Beren Saat ve Uğur Yücel'in 'Benim Dünyam' filmine tepkili. Kör ve sağır Ela'yı anlatan Benim Dünyam'ın fragmanını izleyen Hintliler, 'Black filmimizin kopyyası' yorumunu yaptı. Hintli yönetmen Bhansali, 'Bu şok edeci bir hırsızlık' dedi.

‘Senaryo tamamen çalıntı!’

Hintliler, uyarlama senaryosu Uğraş Güneş ve Can Yücel’in kaleminden çıkan filmin yönetmen Sanjay Leela Bhansali’nin ‘Black’ (Siyah) adlı yapıtından uyarlanırken aşırıya kaçıldığını ve tamamen kopyalandığını iddia etti.

The Times of India gazetesi 2 dakikalık fragmanı izlediklerinde Bhansali’ye hiçbir referans görmediklerini belirterek, ‘Derin bir araştırma yaptığımızda senaryonun tamamen intihal (çalıntı) olduğunu gördük’ ifadelerini kullandı.

• Thomas Anderson kullanıcısına yanıt
    Aynı haberi ben de paylaşacaktım. Bren Saati geçtim, Uğur Yücel bunu nasıl kabul etti anlamadım.
  • Telif hakkı için dava açsınlar belki yönetmenin, yapımcının aklı başına gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomas Anderson

kopyalamada aşırıya kaçtıklarını yukarda belirtmiştim. Hintlileri de kızdırmışlar;

Benim Dünyam'a intihal suçlaması

Hintliler, Beren Saat ve Uğur Yücel'in 'Benim Dünyam' filmine tepkili. Kör ve sağır Ela'yı anlatan Benim Dünyam'ın fragmanını izleyen Hintliler, 'Black filmimizin kopyyası' yorumunu yaptı. Hintli yönetmen Bhansali, 'Bu şok edeci bir hırsızlık' dedi.

‘Senaryo tamamen çalıntı!’

Hintliler, uyarlama senaryosu Uğraş Güneş ve Can Yücel’in kaleminden çıkan filmin yönetmen Sanjay Leela Bhansali’nin ‘Black’ (Siyah) adlı yapıtından uyarlanırken aşırıya kaçıldığını ve tamamen kopyalandığını iddia etti.

The Times of India gazetesi 2 dakikalık fragmanı izlediklerinde Bhansali’ye hiçbir referans görmediklerini belirterek, ‘Derin bir araştırma yaptığımızda senaryonun tamamen intihal (çalıntı) olduğunu gördük’ ifadelerini kullandı.

Bu çok ama çok çok iyi bir haber. Hintlilerin de bu hırsızlığı farketmeleri güzel. Umarım dünya basını ve dünya sineması da bu hırsızlığı ıskalamaz.

Özgünlüğün Ö'sünden anlamayan, çalmayı çok seven sinema sektörümüze ve Türk filmlerini sinemada izleyerek para kaptıran izleyicilerimize selam olsun.

• Esinlenmek etkilenmek farklı şey ama bunlar birebir yansıtmışlar diyaloglar mekanlar karakterlerin tipine kadar aynı black filmini izlediğim için buda onun aynısı olduğu için izlemeyi düşünmüyorum
  • son zamanlarda da bu olay başladı özcan deniz evim sensin de kore filminden almıştı burda da aynı şey yaşanıyor adamlar bakıyor ki halk izliyor hiç kendilerini yormuyorlar
  • yazik gercekten azicik emege saygi insan bir bahseder ama zerre kadar bahsetmemisler
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.