Şimdi Ara

Benim Dünyam (2013) | Beren Saat - Uğur Yücel (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
1
Favori
3.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Conquérant'

bizim sinemamızın yükselememesinin bir sebebi de bu. özgünlük sıfır.

aynen kardeşim her şey de öyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hint versiyonunu izlemiş sevmiştim ama havasından suyundan mı bilmem bazı sahneler çok rahatsız edici derecede amatördü.
    Bizimkilere izletirsem black'i hiç bir şey anlamaz sevmezler diyordum
    Bunu izletirim artık onlarda çakma önyargısı olmayacağı için seveceklerdir.
    Hoş A moment to remember'ı şaşılacak biçimde beğenmişlerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smurats

quote:

Orijinalden alıntı: deadsnow32

Bence bu filmi sinemaya gidip izleyen birçok kişinin, filmin orjinal bir senaryo olmadığından haberi bile yoktur. Ancak bizim gibi sinemayı sürekli takip eden ve bu tarz sitelerde dolaşanlar bilir diye düşünüyorum. Çünkü sinemaya yalnızca haftasonu gidebilen ve diğer zamanlarda sinemayla alakası olmayan birçok kişi var, zaten bu tarz yani birebir aynı çekilen filmlerde buna güvenerek çekiliyor bence. Filme gelirsek daha izlemedim ama UĞUR YÜCEL hatırına izlemeyi düşünüyorum. Esinlenme ve kopya çok ayrı şeyler aslında. Örnek vermek gerekirse KARADAYI dizisi de bir PRİSON BREAK esinlenmesidir ama yapılan bazı değişiklikler ve mükemmel oyunculuklar sayesinde özgün bir diziye dönüşmüştür. BENİM DÜNYAM ise fragmanından anladığım kadarıyla tam bir kopya gibi duruyor. Zira kar sahnesi, BEREN SAATin kıyafetleri falan BLACK filmiyle birebir aynı geldi bana. Anlaşılan yönetmen işin kolayına kaçıp hiçbir şeyi değiştirme zahmetine girmemiş. İzleyince görürüz artık, tabi sinemada değil internette ya da tv de

film başlamadan alıntıdır diye yazıyor

Ben yazıldığını bilmiyordum, demek ki yazmaya mecbur kalmışlar...

• 'Benim Dünyam' rekora gidiyor

Son dört yıl içerisinde Ekim ayında vizyona giren filmler arasında en iyi açılışı yapan film oldu.

İlk üç gün sonunda 186.330 kişi tarafından izlenen ve bu sayıyla haftasonu sinemaya giden izleyicinin % 43'üne ulaşarak; son dört yıl içerisinde Ekim ayında vizyona giren filmler arasında en iyi açılışı yapan Beren Saat ve Uğur Yücel'in başrollerini paylaştığı "Benim Dünyam", filmi birinci haftasında 451 bin 353 izleyici sayısına ulaştı.
    Film Almanya'nın yanı sıra, İngiltere, Belçika, Hollanda, Avusturya, Fransa, Danimarka, İsveç, Norveç, İsviçre, Azerbaycan'da vizyona giriyor. Almanya galasına Saat ve Yücel katılacak.
  • Güzel bir film olacağını düşünüyorum.
    En azından bu film bir uyarlama olacak, Özcan Deniz gibi tamamen alıntı bir çakma film yapılmayacak.
    Bekleyip göreceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akales

Güzel bir film olacağını düşünüyorum.
    En azından bu film bir uyarlama olacak, Özcan Deniz gibi tamamen alıntı bir çakma film yapılmayacak.
    Bekleyip göreceğiz.

uyarlama konusunda emin olma derim
  • Şaşırdık mı? Hayır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zUbE

quote:

Orijinalden alıntı: Akales

Güzel bir film olacağını düşünüyorum.
    Bekleyip göreceğiz.

uyarlama konusunda emin olma derim

Öyle duydum, öylede umut ediyorum :)
  • black filmni henuz izledim.bu filmi de bir ara izlerim..pek bir sey beklemiyorum .bir de daha duygulu ! olsun diye muzige abandiklarina eminim bizimkilerin.cunku son zamanlarda diziler olsun filmler olsun hep boyle yapiyorlar..en alakasiz sahnelerde bile veriyorlar muzik efekflerini ..

• quote:

Orijinalden alıntı: Thomas Anderson

'Benim Dünyam' rekora gidiyor

Son dört yıl içerisinde Ekim ayında vizyona giren filmler arasında en iyi açılışı yapan film oldu.

İlk üç gün sonunda 186.330 kişi tarafından izlenen ve bu sayıyla haftasonu sinemaya giden izleyicinin % 43'üne ulaşarak; son dört yıl içerisinde Ekim ayında vizyona giren filmler arasında en iyi açılışı yapan Beren Saat ve Uğur Yücel'in başrollerini paylaştığı "Benim Dünyam", filmi birinci haftasında 451 bin 353 izleyici sayısına ulaştı.
    Film Almanya'nın yanı sıra, İngiltere, Belçika, Hollanda, Avusturya, Fransa, Danimarka, İsveç, Norveç, İsviçre, Azerbaycan'da vizyona giriyor. Almanya galasına Saat ve Yücel katılacak.

Türk milleti keşke üzerine düşeni yapsa da şu filme sıfır gişe çektirse diyecektim ama şimdiden rekor bile kırmış. Yazıklar olsun böyle finsanlara, bu Türk milletinin olaylara duyarsızlığı beni delirtiyor resmen.

• İki filmi de izledim, orjinal versiyonunu daha başarılı bulsam da yeniden çevirimde Uğur Yücel ve Beren Saat güzel iş çıkarmış. Bizim insanımız altyazılı film sevmez, Türkçe dublaj zaten evlere şenlik oluyor. Sıkı sinema izleyicisi için değil ama standart izleyiciler için Benim Dünyam daha iyi bir alternatif.
  • geçen bir arkadaşım gitti bu filme. arkadaşımın sinema ile pek bir ilgisi yok. magazin seven biri. o nedenle icabet etti bu filme. neyse ertesi gün sordum kendisine film nasıldı diye çok duygusalmış çok ağlamış. yani anlayacağınız çok beğenmiş bu filmi. işte bu filme gidenlerin çoğunluğu böyle. yapacak bir şey yok. arkadaşım bu filmi beğendiği için diğer arkadaşına söyleyecek . o kişi de gidecek o da beğenecek. bu böyle devam edecek. sonuç gişe rekoru kıran bir film.
  • Black filminin kopyası olabilir ama sonuçta film sektöründe bir çok filmin kopyası yapılabiliyor. Etkileyici bir film yapmışlar herseyi kötülemeninde bir anlamı yok
  • Hiçbir beklentim olmamasına rağmen beni oldukça tatmin etmiş bir film. Evet biraz gereğinden fazla duygusal ama oyunculuklar harika. Uğur Yücel'de, Beren Saat'te döktürmüş.
  • DVDRip çıktı
  • Black gibi bir filmi izledikten sonra neden böyle bir film izleyipte Black'ten soğuyayım ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: ByBarS_Bek

Black gibi bir filmi izledikten sonra neden böyle bir film izleyipte Black'ten soğuyayım ki?

o da güzel.. yani haklılık payın yok değil. ben de bu kafadayım lakin yine de indirip bir göz atılabilir.
  • quote:

quote:

Black gibi bir filmi izledikten sonra neden böyle bir film izleyipte Black'ten soğuyayım ki?

o da güzel.. yani haklılık payın yok değil. ben de bu kafadayım lakin yine de indirip bir göz atılabilir.

Evet. Sanırım biraz önyargı ile yaklaştık ama bunun yerine orijinal bir film çekilseydi daha iyi olmazmıydı

• quote:

quote:

quote:

Evet. Sanırım biraz önyargı ile yaklaştık ama bunun yerine orijinal bir film çekilseydi daha iyi olmazmıydı

olurdu lakin büyüklerimiz bilir bilir yapar fazla irdelememek lazım

• quote:

quote:

quote:

quote:

olurdu lakin büyüklerimiz bilir bilir yapar fazla irdelememek lazım

Ne demek istediğini tam anlamadım. Biraz açabilirmisin?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.