Şimdi Ara

Bende mi bi problem var yoksa normal mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yolda veya herhangi bir yerde ne zaman engelli birini görsem aşırı duygusala bağlıyorum bundan kurtulamadım nedense, normalde ne kadar vicdanlı da olsam aşırı duygusal biri değilimdir ama engelli birilerini görsem içim acıyor fena bir şekilde, bu herkeste mi böyle yoksa benmi fazla takıyorum?

Biraz abartı olabilir ama samimi olarak söylüyorum ne zaman engelli birinin bişey sattığını görsem lazım olmasada alırım, misal birkaç ay önce orta yaşlarda bacakları olmayan bir abi önümde yavaş yavaş yürüyordu ama o alan dar olduğu için arkasından yavaş yavaş geliyordum bekliyordum yol bitene kadar neyse ben yanından geçince kusura bakma kardeşim engelliyim beklettim seni dedi. resmen kalbime bıçak soktu o derece içim acıdı öyle deyince ne kusuru abi sen ne diyon lafı mı olur o nasıl söz filan dedim ama hala aklıma gelince boğazım düğümlenir. Normal biri üzülür tabiki ama ben aşırı üzülüyorum sebebini yıllardır çözemedim resmen zaafım var desem yeridir. hatta bazen engelli bi kızla evlenicem dediğimi bile hatırlıyorum

Geçen hafta ben durakta beklerken çok güzel bir kız vardı aşırı güzeldi, aksayarak garip bir yürüyüşü vardı engelliydi sanırım onu görünce içime öküz oturdu resmen. normalde o güzellikte bir kız kezban gibi tavırlar sergiler biyerleri kalkar egosundan geçilmez ama bu kızın yürürken utanarak sağa sola bakmasını görünce dayanamadım.

Misal ben 15 yaşlarındayken balkondan sokağı izliyordum bebeler maç yapıyodu kendi aralarında, kaldırımda oturan kolları kısa ve iki parmağı olan 5 yaşlarında bir çocuk vardı koşarken dengeyi sağlayamadığı için düşerdi hep burnu çenesi yara olurdu ama aşırı istekli görünürdü maç izlerken bile can atardı resmen, çocuklarda oynatmazdı düşüyor annesi kızıyor diye, yalvar yakar kendini kaleci yaptırırdı, kaleci oluncada kendini topun üzerine atardı kolları olmadığı için. onu izlerken göz yaşlarımın aşağı teker teker aktığını bile dün gibi hatırlıyorum.

Bu olay yüzünden mi takıntılıyım bilmiyorum herhangi bir yakınım veya akrabalarım arasında engellide yok ama neden bu durumlarda aşırı duygusala bağlarım bilmiyorum yıllardır, piskoloğa gidicem nerdeyse

Merak ettiğim bişey var bazen görüyoruz televizyonlarda gazetelerde engelli çocuğunu sokakta bırakan, engelli ve savunmasız diye dövülen dalga geçen insanlar var. Böyle birşey olabilir mi aklım almıyor hep yalandır falan diyorum ama ciddi ciddi varmı böyle insanlar acaba

• Vicdan ne ara problem oldu kardes herkesin duyarlı olmasi lazim normal değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IntelligentDesign

Vicdan ne ara problem oldu kardes herkesin duyarlı olmasi lazim normal değil

Öylede benimki aşırı bişey müdür
  • quote:

Orijinalden alıntı: prof.exx

quote:

Herkes senin gibi üzülse onlar adına çok şey değişir inş

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: prof.exx

quote:

Herkes senin gibi üzülse onlar adına çok şey değişir inş

inşallah
  • ?
  • Herkeste olur ama herkesin duyguları bir değil. Ben de üzülüyorum bu durumlara fakat ağladığımı hatırlamıyorum.

• Tanrı varsa iyi bir mazereti vardır umarım demeye geldim gidiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okurken ben bile duygulandım be hacı . Merhametli bir insansın bence ondan kaynaklanıyor , ha bu kadar fazla olması normalmi dersen çevreye bakarsak normal değil ama bu nasıl bir anormallik diye sorarsan bence fazlasıyla iyi ve doğru bir anormallik .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kabiz Civciv

Tanrı varsa iyi bir mazereti vardır umarım demeye geldim gidiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: D.Garp

Okurken ben bile duygulandım be hacı . Merhametli bir insansın bence ondan kaynaklanıyor , ha bu kadar fazla olması normalmi dersen çevreye bakarsak normal değil ama bu nasıl bir anormallik diye sorarsan bence fazlasıyla iyi ve doğru bir anormallik .

doğrudur hocam ama fazla takıyorum ben kafaya bu normal değil bence, kışın caddede arabayla gezdiğimi bile bilirim engelli biri varsa götüreyim diye. bazen sabaha kadar uyuyamadığım oluyor, sebebini bilmiyorum ama bu konuda fazla takıntılıyım
  • Engelli kişilere acısanda normal insanlar gibi davran onları incitmemek adına ben bunu yaparım kendilerini ötekileşmiş hissetmesinler diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: TimeMachine

Engelli kişilere acısanda normal insanlar gibi davran onları incitmemek adına ben bunu yaparım kendilerini ötekileşmiş hissetmesinler diye

+1
  • farklı hesaplar açıp + vericem sana
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanbardak

farklı hesaplar açıp + vericem sana

sağol kardeşim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.