Şimdi Ara

Ben inancımı yitirdim arkadaşlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
1.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 12 yim ve cidden kafayı yemek üzereyim. Moral motivasyon namına tek iyi bir şey bile görmedim. Ailem zaten umudu kesmiş benden. Öyle gazla çalışan biri değilim. Yaparsın, edersin vs. ile yürümüyor bu iş. Netlerim uzun zamandır hep sabit. Tyt 75 ayt 40. Hiç yükseldiğini görmedim. İyi kötü çalıştım. Çok mu çalıştım? Hayır. Az mı çalıştım? Hayır. Bi emek verdim. Ama yeterli değil sanırım. Ayt 40 dediğime de bakmayın normalde 25 civarındayım. Sınava kadar ne olursa işte.

65-70k civarı bi sıralama istiyorum ki bu zor görünüyor. Babam zaten 60k altı olmasa hayatta beni bir yere göndermez. Şimdiden mezun planları yapıyorum. Ha mezuna kalsam yine bir şey değişmeyecek. Adama bir şey de anlatılmıyor. Biraz anlayışlı olsa mezuna bu yıl kalmamak gerektiğini anlar. Zaten sistem karmakarışık. Seçimden sonrası Allah Kerim. Her şeyi geçtim bu yıl sıralamalar nasıl olacak onu da bilmiyoruz. Ya kötü gözüken sıralama geçen seneki iyi okullara gidebilecek bir sıralamaysa?

Yani ben kafada bitirdim arkadaşlar. Ha son 1 ay. Trigonometri, integral, organik kimya vs. yine bakıcam yine çalışıcam ama sınavdan ümidim kalmadı. Bunları da buraya insanlar bana moral versin diye yazmadım. İçime dökebileceğim fazla arkadaşım yok. Hiç değilse bunları buraya yazıp rahatladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angry Man -- 20 Mayıs 2018; 22:17:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Allah yardımcın olsun dostum inşallah kazaniriz bu sene

• 12'ysen mezuna kal da önümüzüzü açın da mezun abileriniz tercih yapsın
  • Geçen yine Vanda askerim kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Bu yazdıklarımı okuyup moralinizi bozmayın bence. Emek verdiyseniz mutlak karşılığını alırsınız.

• Hocam asla pes etmeyin. Kendinize inanın. Sağlam bir plan yapın ertesi günden itibaren başlayarak. En kısa zamanda en çok konuyu bitirmeye odaklanın. Herkes çabaladığının karşılığını alıyor elbette. Sizde şimdiye kadar istediğiniz yere ulaşamamış olabilirsiniz ancak bu günden sonrası sizin elinizde. Mezuna kalacak olsanız bile bu seneki sonucuz ile ailenize göstereceğiniz bir şey olur elinizde. Yani bu sene benden umudu kesmiş haliniz ile bunu yapmış iken seneye bunu bunu yapacağım deme hakkınız olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hammerlein

Hocam asla pes etmeyin. Kendinize inanın. Sağlam bir plan yapın ertesi günden itibaren başlayarak. En kısa zamanda en çok konuyu bitirmeye odaklanın. Herkes çabaladığının karşılığını alıyor elbette. Sizde şimdiye kadar istediğiniz yere ulaşamamış olabilirsiniz ancak bu günden sonrası sizin elinizde. Mezuna kalacak olsanız bile bu seneki sonucuz ile ailenize göstereceğiniz bir şey olur elinizde. Yani bu sene benden umudu kesmiş haliniz ile bunu yapmış iken seneye bunu bunu yapacağım deme hakkınız olur.
    Çıkmadık candan umut kesilmez haklısınız. Ben yine videoları izlemeye devam edeceğim elbette ama geride bıraktığım 11 ayda belki de karakterime oturan psikolojik sorunlar edindim. Bu raddeye kadar iyi dayandığımı düşünüyorum. Mezun senemde Allah yardımcımız olsun. Bunları yazarken elim ayağım titredi

• Pes etmeyin gerekirse 1 gün 2 gün hatta 1 hafta ara verin çalışmalara. Ama pes etmeyin. Mezuna kalmış biri olarak söylüyorum. Mezuna kalsan da bir şey değişmeyecek. Sanki her şeye yeniden başlıyormuş gibi olacaksın. Yeniden bir plan yap. Belirli konulara hiç çalışma bırak şansını dene belki çıkmaz zorlamanın alemi yok. Sen son güne kadar emek göster olmazsa yine olmasın
  • TYT puanını seneye de kullanma olayı hala devam ediyorsa onu da düşünebilirsin. Yeterki salma Rasyonel sayılar bile çalışsan kardır.
  • obp iyiyse yazdığınız nete 65-70 gelebilir

• Bilgecandede58 kullanıcısına yanıt
    Hocam yeterince ara verdim yeterince saldım ve daha kötü bir hal aldı. Zamanında denedim yani bu yöntemi. Video izlemeye başladım. İnşallah yararını görürüm. Mezun hakkında bende hiç iyi şeyler duymadım. Ama peder işte anlatsan da anlamıyor. Bende boynum bükük kalırım bu gidişle.

Bu arada hocam mesela ben bu yıl tyt puanını aldım. Seneye bi daha girdim daha kötü bir puan geldi. Geçen sene ki puanı kullanabilir miyim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ditrado

obp iyiyse yazdığınız nete 65-70 gelebilir
    82 obp var. Sitelerde 80-90k veriyorlar.

• Angry Man kullanıcısına yanıt
    Evet oluyormuş işte. Ama sistem yine değişti mi bilmiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bilgecandede58 kullanıcısına yanıt
    Hiiiç belli olmaz Türkiye'de yaşıyoruz

• Angry Man kullanıcısına yanıt
    Hocam ugrasin ve cabalayin. Sene basinda ben de kotuydum baya sonra dedim ki onumde daha vakit var ve aralik gibi adam gibi disiplinle calismaya basladim. Suan her sey guzel gidiyor.

6-7 hafta kaldi, netlerini yukseltebilirsin bu senin elinde. Sinavdan sonra bir ihtimal olmadi diyelim, calistim ama olmadi demenin verdigi vicdan rahatligi ile keske calissaydim demenin verdigi azabi dusunun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dostum netlerin okadar kötü degil su 1 ayda arttırmaya bak ama mezuna kalma
  • TYT yine fena değil de ayt neden o kadar düşük ?

Ayt düşükse konu açığı fazladır zaten 40 da düşük bir net bence konuları kapatın o netleri de şöyle 50 55 e kadar çekin mezuna kalmanıza gerek kalmaz gelir gibi duruyor

tyt ile ilgili çok birşey yapmayın ağırlığı ayt ye verin sizin o taraf eksik kalmış zaten %60 lık kesim de oradan geliyor puanın

1 2 gün dinlenin ders mers çalışmayın çıkın gezin film izleyin 2 gün sonra gelin kaldığınız yerden devam edin

ben mesela haftasonu pazar hiç çalışmıyorum çalışamıyorum da zaten ama pazartesiye yüksek bir tempoyla giriyorum deneyin umutsuzluğa kapılcak bir durum yok
  • Hocam aynen pes etmeyin. Ben de düşünmeden yapamıyorum, ya olmazsa falan diyorum sürekli. Bi şekilde geçicek umarım. Benim de sorunum çalışırken, çözerken sürekli değil ama taktik falan düşünüyorum kendime güvenemiyorum sanırım bu konuda o yüzden böyle düşünüyorum ama sonuçta daha gerçek bir sonuç elde etmiş değiliz. Yani kaybedeceğimiz bir şey yok hocam. Jobs'un bir sözü vardı: ''Bir gün gerçekten öleceğinizi bilmek, bir şeyleri kaybedeceğiniz fikrinden uzaklaşmanın en kolay yolu. Zaten gerçek anlamda bir şeye sahip değilsiniz. Yani kalbinizden geçeni takip etmemek için hiçbir sebebiniz yok.'' demişti üstat. Pes etmeyin hocam. Allah yardımcımız olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aristocratic_colonel -- 20 Mayıs 2018; 23:55:43 >
  • Şampiyonlar, devam edecek güçleri kalmadığında bile yollarına devam ederler.

Kazananla kaybedeni ayıran şey budur.

• quote:

Orijinalden alıntı: LaktozSuzSüt

TYT yine fena değil de ayt neden o kadar düşük ?

Ayt düşükse konu açığı fazladır zaten 40 da düşük bir net bence konuları kapatın o netleri de şöyle 50 55 e kadar çekin mezuna kalmanıza gerek kalmaz gelir gibi duruyor

tyt ile ilgili çok birşey yapmayın ağırlığı ayt ye verin sizin o taraf eksik kalmış zaten %60 lık kesim de oradan geliyor puanın

1 2 gün dinlenin ders mers çalışmayın çıkın gezin film izleyin 2 gün sonra gelin kaldığınız yerden devam edin

ben mesela haftasonu pazar hiç çalışmıyorum çalışamıyorum da zaten ama pazartesiye yüksek bir tempoyla giriyorum deneyin umutsuzluğa kapılcak bir durum yok
    Maalesef doğru. Yine de 40 hedefim. O da düşük onda da haklısınız. Ayt için video izlemeye başladım umarım faydasını görürüm. Bi artsa şu netler kafam bu kadar meşgul olmayacak

• quote:

Orijinalden alıntı: Kancaaa

Şampiyonlar, devam edecek güçleri kalmadığında bile yollarına devam ederler.

Kazananla kaybedeni ayıran şey budur.
    Aslında tam bu zamanlarda kazanan ve kaybeden belli oluyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.