Şimdi Ara

İTÜ ilk 1000 Ea bursu ve Bilkent bursu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Merhabalar sıralamam 800 civarında bilkentin başarı bursu + yurt ve ayrıca İTÜ'nun ilk bin icin 3 k para + yurt + PC + yemek bursu çok cazip geliyor.Ozellikle İstanbul gibi bir yerde Boğaziçi yurtlarının kötü/6 kişilik old. duydum ve bogazicinin burs imkanlarının kötü olması ayrıca İTÜ'nun kendi bursu dışında devlet tarafından daha fazla yardim alması ve İTÜ vakfı bursu dan ayrıca yardım alma şansının olmasi beni İTÜ ekonomi veya Bilkent işletme/ekonomi seçmeye yöneltti.

  Boğaziçi işletme mezunlarının ilk sene beklenti maaşı 5-6 old. söylediler.Bu mantıktan okurken 5 yıl boyunca her ay 3 k para almak, müthiş bir şey.İtu ekonomi ve Bilkent de okuyan kişilerin okulu veya bölümü hakkinda tavsiyeleriniz nedir
 • itü ve bilkent aynı klasmanda değiller. hele ea'da uçurum vardır.

  illa burs almak amaçsa daha az olsun bilkent olsun. 3k'ya gelecek satılmaz bence.

 • deathrow1g d kullanıcısına yanıt

  bilkent yerine itüde okuyunca geleceğini mi satmış oluyor ? :D

 • Itu sadece sayisallara burs veriyor diye biliyorum
 • Yok hocam herkese veriyor.Hocam İTÜ diyoruz boru değil ya. ODTÜ/BOĞAZİÇİ/İTÜ bunlar altın devlet unileri Özel de de Bilkent/Sabancı/Koç
 • Hocam o sıralamaya itü yazarsanız açıkçası sıralamaya yazık olur. Boğaziçi , Bilkent , Sabancı üçlüsünden şaşmayın derim ben.
 • Başka bölüm olsa ok derdim ama bence ekonomi için İTÜ zayıf kalabilir. Sana okul boyunca 180k veriyorlar. Onu paranın değer kaybı olacağından sen 130k falan say. Baktın değer o zaman seç.
 • Hocam İTÜ ekonomi 2013 de kurulmuş,ondan dolayı bir anda duyuluyor.Zaten sıralamasi da 10 kdan 4 k ya kaydı 1 senede.Hocalarin hepsi yurtdışında öğrenim görmüş,bir hoca hakkında vikipedi sayfası bile var,adam İsviçre den gelmiş,yabancı hoca.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Jackal1209

  bilkent yerine itüde okuyunca geleceğini mi satmış oluyor ? :D

  bilkent tutarken 7 yıl önce kurulmuş, ilk mezunlarını piyasaya 2-3 yıl önce verebilmiş bi fakülteyi tercih edince gelecekte daha iyi yerlere gelebilme potansiyelini 3bin liraya tercih etmiş oluyor biraz, evet. itü econ kesinlikle kötü bir bölüm değil, arkadaşın sunduğu iki seçenek arasından seçilemeyecek bölüm ama.

 • deathrow1g d kullanıcısına yanıt

  Hocam ben yurtdışı odaklı kariyer düşünüyorum.Soyle klasik bir laf vardır " Tr de hangi üni okursan oku Sütçü imam=KOÇ yurtdışında kimse bilmez" bunu laf kalabalığı sanıyordum.Hocam cidden Boğaziçi/ODTÜ/Bilkent mezunlarından bunu duyuyorum,onlar bile böyle diyorsa...
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bedenbulamayanruh -- 1 Ağustos 2021; 11:40:51 >
 • bedenbulamayanruh b kullanıcısına yanıt
  Hocam zırva bu. Bilkent iktisattan bu yıl iki kişi stanforda gitmiş. Başka hangi üniden gitmiş? Veya biri stanforda gitti denilse aklına hangi okullar gelir? itünün hoca kalitesi de kötü değil tabi ama bilkent her türlü daha iyi gerçi bilkent gelmememe ihtimali de var size. Aslında odtünün hocaları da çok iyi ama pek rağbet yok ve sektörde pek de tınlanmıyo top tier ünilerden sonra geliyo
 • İtü bursu sadece sayısal yazıyordu sayfasında
 • quote:

  Orijinalden alıntı: bedenbulamayanruh

  Hocam ben yurtdışı odaklı kariyer düşünüyorum.Soyle klasik bir laf vardır " Tr de hangi üni okursan oku Sütçü imam=KOÇ yurtdışında kimse bilmez" bunu laf kalabalığı sanıyordum.Hocam cidden Boğaziçi/ODTÜ/Bilkent mezunlarından bunu duyuyorum,onlar bile böyle diyorsa...

  yok öyle bir şey.

 • Maddi durumun nedir bilmem ama İTÜ ve Bilkent ekonomide kıyas kabul etmeyecek iki bölüm. Ben şahsen böyle bir tercihte bulunmazdım. Koç İTÜ desen bir nebze çünkü Koç’ta burslu bile girsen aylık yardım, yurt bursu çıkmayabiliyor ama Bilkent yurdunu veriyor, aylık para da 3000 olmasa da geçinmene yetiyor. E bölüm çok iyi zaten. Bu arada itü’nün vereceği bilgisayar ne olur ondan da emin değilim.
 • bence gayet mantıklı. bilkent ekonomiden mezun olduğunda kimse sana gel goldman sachs da çalış demeyecek, iş yine sende biter. itü ekonomi kadro ve müfredat olarak gayet iyi bir konumda. ayrıca istanbul’da olmasının da avantajını 3-4. sınıfta uluslarası şirketlerde part-time çalışma ve uzun dönem staj gibi imkanları da olacak. uluslarası şirketlerin türkiye ofisleri tamamen istanbul’da.
  bu bursları alıp, ingilizceni çok iyi bir seviyeye çıkarıp üzerine de erasmus + 2 kısa dönem 1 de uzun dönem staj ile açamayacağın kapı yok. (itü’nün etiketi ve marka algısından hiç bahsetmiyorum bile)

  özet olarak puana göre tercih yapılmaz, hangisi senin için avantajlıysa onu seç. tabi itü o bursları kesin veriyor mu bakmak lazım.
 • deathrow1g d kullanıcısına yanıt

  Hocam mezunları bunu diyor.Birisi Amerika da şuan, isterseniz videosunu atayım

 • altiyedisekiz a kullanıcısına yanıt

  Hocam her sene ODTÜ den de Bogazici'nden de Koç tan da Stanford dan tutun Yale ine,her yere millet gidiyor.O kadar da olsun 100 kişi arasindan 1-2 kişi Stanford 1 kişi Harvard vs.

 • quote:

  Orijinalden alıntı: bedenbulamayanruh

  Hocam mezunları bunu diyor.Birisi Amerika da şuan, isterseniz videosunu atayım

  Böyle düşünüyorsan itü yaz o zaman dayı. Bak burada derece yapmış aklıbaşında adamlar bu karşılaştırmaya ne demiş.

  video atmana gerek yok nerede mutlu olacaksan orayı yaz.

 • İTÜ bursu sadece sayisallara veriliyor
 • Hocam Bilkent işletme iktisat da yazarsan 2k para elde ediyorsun KYK çıktı diyelim 1300+700(yuvarladım ikisini de).

  Eğitim olarak bence Bilkent'in rakibi yok dün bizzat tanıtım günlerine gittim.Uluslararasi ilişkiler bölümünde bile adamların akademik kadrosu çok güçlü.


  İTÜ ekonomiyi de iyi araştırdım LSE-University of Warwick-Sorbonne doktorali hocaları var kötü değil,konumu da iyi ama İstanbul'da 3k=Ankara'da 2k bence

 • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.