Şimdi Ara

belediyelerde otobus ve ulasim araclarinda 60-65 yas ucretsiz kart sahipleri ve seyehat rezilligi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
217
Cevap
2
Favori
4.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 100
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 53
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 gün 18 saat 40 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 24
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • kronikyorgun (53 mesaj) Biqb0ss (11 mesaj) pelerinli (9 mesaj) _Kozbey (8 mesaj) ipli jeton (7 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (68 mesaj) Mobil (95 mesaj) Tablet (8 mesaj) Mini (49 mesaj) Uygulama (1 mesaj)
  • @
33 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> belediyelerde otobus ve ulasim araclarinda 60-65 yas ucretsiz kart sahipleri ve seyehat rezilligi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    4835 Mesaj
    Otobüsçüler bile bu ücretsiz binenlerden şikayetçi.
    Dünyayı bize büyük gösteren o'nun büyüklüğü değil, bizim küçüklüğümüzdür (Şeyh Edebali) Sen nefsini hak ile meşgul etmezsen, nefis seni batıl ile meşgul eder. Suç her zaman başkasındadır; kendimiz her zaman masum, çalışkan, azimliyiz. Sıradan insanların büyük televizyonları, sıradışı insanların ise büyük kütüphaneleri vardır.
  • Binbaşı
    1892 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Kardes nokta atisi yapmissin vurgulune kadar altina imza atarim, hele o sirinyer pazari yokmu birde ogretmenevleri tarafina acilan restoranlar bucanin trafigini resmen bitirdi akli olan bucada oturmaz artik kacmak lazim ama nasil kacicaz bilmiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Vanished Man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ya normalde otobusculere bende ilk zamanlar inanmiyordum abartiyolar saniyordum ama birgun denk bir soforle adamla muabbet ettik bi duraga yanasti yolculari aldi kapiyi kapatti tam hareket edicekti bi tane 65lik dayi geldi almicakti bende alsaydin dedim gunah ,zaten oteki durakta inicek bu dedi nerden biliyon dedim kapiyi acti dayi geldi bindi yemin ederim oteki durakta indi sasirdim kaldim sofor dedi bu daha neki adam bucadan focaya otobus beles diye sabahin 6 sinda yogurt almaya gidiyo dedi 80 km uzakliktaki ilceye focanin yogurdu meshurmus sozde, inanmiyosan gel otur yanima birgun izle dedi daha neler var bunlarin yuzunden herkesle kavga ediyoruz dedi,otobusler tiklim tiklim nefes alicak yer yok artik bildigin yuruyen mezarlik..

|
    |
    alpalp84 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: kronikyorgun

Kardes nokta atisi yapmissin vurgulune kadar altina imza atarim, hele o sirinyer pazari yokmu birde ogretmenevleri tarafina acilan restoranlar bucanin trafigini resmen bitirdi akli olan bucada oturmaz artik kacmak lazim ama nasil kacicaz bilmiyorum

Dolmuşçular bitirdi o dolmuşçular ne durak bilir ne birşey. İstediği gibi durur yolcu alır trafiği tıkar sağdanda gitmez yolcuyu alınca hemen sol şeride geçer.O kadar otobüs varken bunlara hala nasıl izin veriyorlar anlamıyorum.
    |
    |

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Bu ülkede HGS OGS den geçmeyen gece 12 olunca beleş geçmek için 3-4 saat köprüde sağa çekenler var .

O ne ki ?

Yok artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Seve seve imzaladim kardes

|
    |
    kronikyorgun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Köy arabasıyla gidip gelirim arada işim olur. Bi dayı hep dikkatimi çeker. Düzgün yürüyemez yardım almadan zar biner zor iner. Öyle bir adam. Minibüsçü rotası olamamasina rağmen evinin önüne götürür indirir devam eder. Tamam buraya kadar hiç bir sıkıntı yok hakkıdır biner. Zaten minibüs dolu da olmuyor ama her bindiğimde dayı orada oluyor. Sadece bana mı denk geliyor bilmiyorum. Ama dayı lütfen önemli bir işin olsun o yüzden gidip geliyor ol. Valla kendine yazık belli olmaz belki yolda ölüp kalıcan. Yani çok yalnızlar galiba evde sıkılıyorlar. Valla tek aciklamam bu.

|
    |
    Konu Sahibine Özel

Aslinda para hic para vermesinler onemli degil ama ulasim saglikli yuruyomuyor artik insanlarin isine okuluna gidis gelis olan saba 06-10 aksam 16-20 arasi ucretsiz olmasin yeter diger saatler ne yapiyorlarsa yapsinlar umrumda degil bos muabbete sabahin korunde oraya buraya gidiyolar insanlar saygilarindan birsey diyemiyor senin dedigin gibi 0.25 kurus olsa belki ara sira gercrkten isleri oldugu zaman binerler bu sekil beles diye inanim otobuslerde yatip kalmiyorlar

|
    |
    ali222 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    AMD Ryzen 5 3500X 3.60GHz - Asus Prime B550M-K AMD B550 Soket AM4 DDR4 4600(OC)Mhz - 2 x Adata XPG Gammix D30 8GB 3200MHz CL16 Ram -Asus Dual-RTX2060-O6G-EVO - Adata SWORDFISH 500GB 1800/1200MB/ Cooler Master MasterBox MB511 ARGB - MSI Optix G27CQ4 27" 165Hz 1ms 2k monitör
  • Yüzbaşı
    458 Mesaj
    Fazla refah göz çıkartır

|
    |
    * 87 Modifiye Kartal * Alçak Amortisör * 5+1 Subwoofer * İmitasyon Altın Zincir * Düşük Bel Diesel 501 * 162 Adet Turkish Undergraund Rap Mp3 * Freebag * Köpek Öldüren Redboys Parfum * Egos Jöle *
  • Binbaşı
    1892 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Yok yanlis biliyon suan otobusteyim huzir evi gibi sabah 6.30 arabasi arabanin ici agzina kadar dede dolu

|
    |
    StevenBayLouise kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bi bitmediler suan isten ciktik otobusde 100 kisivarsa 80 tanesi 65 lik herseyede muhalefetler birde begenmiyolar hic birseyi lan anasini satayim bari aksamlari evinizde oturun isimize gucumuze gidelim

|
    |

İstanbul Teknik Üniversitesi
    Civil Engineering & Economics
  • Yarbay
    6074 Mesaj

Adana versiyonu için 142. Bilenler bilir.

|
    |
    kronikyorgun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Sonra neden trafik düzelmiyor. Adamın arabası olacak yok otobüsle gideyim diyecek hem para verecek hem ayakta kalacak sıkış tepiş kokan tipler arıza sorunlularla her gün sabah akşam bunu çekecek öyle mi?
    5 lira fazla veririm arabamla giderim kafam rahat olur der. Ne yapsın?
    25-50 kr yapsan otobüsü o yaşlıların yarısı gelmez. Bedava diye suyunu çıkarıyorlar.
    Ha o acıdığınız yaşlılar, ihtiyarlar dedikleriniz çarşı pazarı fellik fellik gezip tıklım tıklım otobüse binip yer istemeyi biliyor alamayınca organize ekip olup çirkefleşmeyi iyi biliyor.
    Tamamı demiyorum ama çoğu böyle. Senden benden diriler. Çoğu da bencil ve fesat.
    Bu mevcut durumu savunanlara tek lafım. O otobüsler bedava işlemiyor senin benim verdiğimiz vergiden bu zarar eden yerlere kaynak ayrılıyor.
    Geçenlerde yaşlının biri eskiye laf atıp duruyordu sordum 45 yaşında emekli olmuş 25 yıldır emekli alıyor bir yandan da çalışıyor. Dedim biz 60 yaşında emekli oluyoruz neye şikayet ediyorsun? Bizim ödediğimiz paralar bunların emeklisini finanse ediyor haberiniz olsun.
    |
    |

• Teğmen
    134 Mesaj
    Yaş 53 oldu
    Yani ucundan kıyısından yaşlı sayılırım

Buna karşılık buradaki insanların isyanına hak veriyorum
    Hele yol bitmek bilmiyorsa çekilir çile değil açıkçası

Günün belli saatlerinde bedava uygulamasının kalkması dahil olmak üzere
    Sorunun çözümü her iki tarafın anlayışına kalmış görünüyor
    |
    |
    134 Mesaj
    Her iki tarafın anlayışına kalmış derken bir konuyu atlamamak lazım
    Tamam gezmek için dolaşanlar, ekmek almak için otobüse binenler neyse de
    Hastaneye gidenleri nasıl ayıracaksınız

Sabahın köründe hasta olup hastaneye gitmesinler diyecek haliniz yok herhalde
    Daha kötüsü atmış beş yaş üstü o insanlar arasında halen çalışanlar var
    Üstelik üç otuz paraya çalışanlar var

Yani sorun bir taraf için çözülürken öte taraf için büyüyebilir
    Üstelik emekli maaşları ortadayken bu gerçekten büyük sorun olabilir
    2169 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Stannis Baratheon.

Hiç yoktansa 20-25 kuruş bir ücreti olmalıdır.

Evet en mantiklisi bu. Ama oy kaybederiz diye hicbir baskan cesaret edemez.Bir de sabah 7-10 aksam 16-19 arasi ucretli olabilir

Gülüş Tasarımı
kripto para haberleri
Masal Oku
Webtures SEO;SEO Nedir?
Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,671
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.