Şimdi Ara

belediyelerde otobus ve ulasim araclarinda 60-65 yas ucretsiz kart sahipleri ve seyehat rezilligi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
218
Cevap
2
Favori
5.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eskiden 119 vardı ankarada ufff ne günlerdi be şimdi de ringlere sardılar kısa mesafe gidiyor diye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

quote:

Orijinalden alıntı: EYUP88

Yaşlılara ücretsiz seyahatin ekonomiye büyük katkısı var, her yaşlı torununa bir çikolata alsa, kendine bir simit alsa esnafın geliri artar. Evde oturan değil dışarıda gezen yaşlı sağlıklı olur.

Yaşlıları eleştireceğinize doğru düzgün otobüs seferi koymayan belediyeyi eleştirin!

Mahallesinde gofret, simit satan yok sanki. Belediye sürekli ek sefer koyamaz. Otobüs arttıkça trafik tıkanıklığı artar bu yüzden tren ve metro arttırılıyor.
    İşe giden adamın hakkını yemesin diye kimseye ek sefer konulamaz. Zaten o otobüsler suyla çalışmıyor herşeyi masraf onun. Gitsin indirimli kart bassın otobüse bakalım cebinden para çıkınca o araçlar öyle kalabalık oluyor mu?

Aynen öyle ya ben mecbur muyum okula giderken onların keyfi gezmeleri için yer vermeye.Yer vermesen ya kendileri yada avukatları çıkıyor "okulda saygı öğretmiyorlar, bunlarda hiç yaşlıya hürmet kalmamış, birgün sizde yaşlanacaksınız" gibi sözlerle seni herkesin ortasında linç ediyor.

En azından göstermelik 50 kuruş 1 lira gibi bi ücret alınsın ki bedava diye keyfi kullanmasınlar.Burda kimse yaşlılara tanınan bu ayrıcalıktan rahatsız değil ama herkesin şikayet ettiği şey onların bu iyiliği suistimal etmesi.

• kardesim bunu iste anlatamiyoruz kimsey, sizde bir gun yaslanacaksiniz sayginiz yok vs vs gibi klise laflar uretip duran tipler varda forumdada olunca bu tipler insan sasiriyor izmir buca 72 nolu bir hat iscievleri diye bildigin huzurevi otobusun icinde yaslilar birbirine yer veriyor artik genc yok oyle dusunun otobus 2 durakta doluyor sofor gunde 4 servis yerine 2-3 servis zor yapiyoruz diyor hepsi sakat bastonlu yuruyemiyor binmesi 1 dakika inmesi 1 dakika 20-30 durak var guzergahta hesap et diyor birde otobuste inerin binerken dusmeleri cabasi 50 kurus veya 1 tl yapsalar inanin otobsuler feraha kavusur gerxekten sabah 6 da hastaneye oraya buraya gitmek istiyene 50 kurus para koymaz kimse burda demogoji yapmasin yok paralari yok emekli yok yillarca vergi vermis diye benim yasim 33 13 yildir bende vergi veriyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben toplu taşımada kolay kolay oturmam genelde yer verenlerden olurum ama akşam iş çıkışı bakıyorum metroya otobüse binenlerin çoğu günden dönen teyze yada gezmeden dönen amca. bu yüzden iş çıkışı toplu taşıma tıklım tıklım oluyor, insanlar kişisel araçlara yöneliyor bu da trafiğe sebep oluyor. bu kartları kullananlara sabah 07-10.00 akşam 16-20.00 arası ücretli olmali, diğer saat aralıklarında ücretsiz olmalı.

• budur kardesim demek istedigimiz kimsenin hakkini gasp etmiyoruz sadece adelet istiyoruz insanlar artik isine okuluna gidemiyor

• Hayır yaşlıya ücretsiz de niye öğrenciye ücretsiz değil onu anlamadm. Yaşlının gene maaşı var, öğrencinin geliri de yok, anası babası hem otobüsün vergisini veriyor hem de taşımanın ücretini; niye, teyzeler amcalar ekmek almaya güne 30 duraklık yola gitsin diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: pelerinli

Hayır yaşlıya ücretsiz de niye öğrenciye ücretsiz değil onu anlamadm. Yaşlının gene maaşı var, öğrencinin geliri de yok, anası babası hem otobüsün vergisini veriyor hem de taşımanın ücretini; niye, teyzeler amcalar ekmek almaya güne 30 duraklık yola gitsin diye

Yaşlılardan oy alabilmek için böyle ufak, ahlaksız, etik olmayan yolları kullanmak yeterlidir. Genelleme yapmak tabi ki doğru olmaz ancak bu işten yararlananların çoğu suistimalden başka bir iş yapmıyor, ekmek almaya otobüsle giderler, yer vermezsin sana ahlaksız derler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İki tekerlekli motorsuz araçlara yönelin, trafik derdinden kurtulursunuz, hem sporda yapmış olursunuz, bedeniniz güçlenecek ve toplu taşıma kullanmadığınızdan dolayı grip gibi bulaşıcı hastalıklara daha az yakalanırsınız.

• _Kozbey kullanıcısına yanıt
    yakin yerlere ben genelde yuruyerek gidiyorum 2-3 km kadar yagmur yagmiyorsa sayet lakin sabahin 6 sinda sehrin bir ucundan diger ucuna otobusle gitmek zorundayim tabi gidebilirsek dedelerden nenelerden sira gelirse

• kronikyorgun kullanıcısına yanıt
    Nic mesaj uyumu bu olmalı, oysa toplu taşıma hakkını kullanmayıp bir bisikletle 50 km ve üstü yol gidenler var o kadar zor değil yani, lise çağımda bende bisikletle giderdim 15 km ve zevkliydi.

sen gel sabahin 6 sinda izmirde bu yagmurda takim elbiseyle bisikletle sehrin bir ucundan digeri ucuna git ben gidene kadar yolda ya olurum yada sakat kalirim sen avrupa saniyon galiba turkiyeyi cok guzel dusunuyosun ama imkansiz dostum

• kronikyorgun kullanıcısına yanıt
    Bisiklet için aydınlatma sistemleri geliştirildi, su geçirmez çantalar var takım elbiseyle sürmene gerek yok, çamurluk var, yağmurluklar üretiliyor, sadece bisiklet değil, bunların katlanır olanları, elektrikli olanları, paten kaykay gibi olanları (ismi aklıma gelmedi) var.

Üsengeçlik etmeyin, benim çoçukluğumda da otobüsler tıklım tıklımdı, üstelik çok fazla otobüs yoktu, vitesliydi otobüsler çok arıza yapardı, arka taraf sobalıydı zaten, söförün vites attırdığını çıkan volan sesinden otobüse binmesek bile anlardık, mide bulandırıcıydı

• quote:

Orijinalden alıntı: _Kozbey

İki tekerlekli motorsuz araçlara yönelin, trafik derdinden kurtulursunuz, hem sporda yapmış olursunuz, bedeniniz güçlenecek ve toplu taşıma kullanmadığınızdan dolayı grip gibi bulaşıcı hastalıklara daha az yakalanırsınız.

güzel diyorsun da burası Türkiye, araba kullananın kendini artist sandığı bir ülke.Trafikte bisikletle gitmek tam eziyettir...

Kartal sahilden Maslak'a haftaiçi her gün git bisikletle iş saati; tüm bakım masrafların benden

• star scream S kullanıcısına yanıt
    Tam tersine bisiklet gibi iki tekerleklileri sürmek tam bir zevktir, sıkışık trafiğe yakalanmak zorunda değilsiniz, üstelik araç rotalarını takip etmeyede gerek yok, daha kestirme yollar kullanabilirsiniz, uzun hatlar için metrolar ve vapurlar izmirde iki tekerleklilere araç içinde binmek haricinde izin veriyor.

• pelerinli kullanıcısına yanıt
    Burada o kadar çok yaygın değil fakat, bisikletle ilgili forumlarda günlük işe gidiş ve gelişte bisiklet kullananlar gprs rota kayıtlarını paylaşıyorlar, çok daha uzun rotalar var, bir göz gezdirmenizi tavsiye ederim

• quote:

Tam tersine bisiklet gibi iki tekerleklileri sürmek tam bir zevktir, sıkışık trafiğe yakalanmak zorunda değilsiniz, üstelik araç rotalarını takip etmeyede gerek yok, daha kestirme yollar kullanabilirsiniz, uzun hatlar için metrolar ve vapurlar izmirde iki tekerleklilere araç içinde binmek haricinde izin veriyor.

beni anlamıyorsunuz herhalde.kadın bile arabadayken yürüyordum bana artislik yaptı kendi hatası yüzünden.

bisikletlere allah bilir beler yaparlar

• quote:

İki tekerlekli motorsuz araçlara yönelin, trafik derdinden kurtulursunuz, hem sporda yapmış olursunuz, bedeniniz güçlenecek ve toplu taşıma kullanmadığınızdan dolayı grip gibi bulaşıcı hastalıklara daha az yakalanırsınız.

Evka-3 den Balatçık'a Menemen minibüsleri tarafından öldürülmeden 2 saatte bisikletle gidebilirsen tüm mal varlığım senindir.

• star scream S kullanıcısına yanıt
    İstediği kadar artislik yapsın, yıllık araç masrafı kadar bir paraya iyi bir bisiklet, çok daha az bakım masrafları ile kullanılabiliyor, şekilli şukulu kahve bardaklarınızı yudumlarken sizde artislik yapablirsiniz

• Çok daha uzun rotaları yapabilenler var, işiklandırma sistemleri ile kendinizi daha çok görünür kılabilirsiniz, aynı yolda iki tekerlekli motorlu taşıtlarda kullanılıyor, o kadar tehlikeli olmasa gerek

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.