Şimdi Ara

BEKO'nun adı nerden geliyor... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
2
Favori
16.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Menalfa

Maalesef büyük firmaların çoğunun arkasında yahudiler var, işin derinine indiğinizde karşınıza hep onlar çıkıyor, araştırın, mutlaka bir yahudi bulacaksınız. gerçekten bu doğru, şu anda seyrettiğiniz bir çok büyük kanalların arkasındada yahudiler var, bunu bir kitapta okumuştum ismini şu anda hatırlayamıyorum ama bu söylediklerim gerçek maalesef arkadaşlar, yahudiler bu konularda bizden çok üstünler...! Ve ister inanın ister inanmayın ABD yi Yahudiler yönetiyor.. Aha buraya yazıyorum.. kitabda bunu anlatıyordu zaten, ileride hep birlikte göreceğiz nasıl olsa

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Menalfa

Maalesef büyük firmaların çoğunun arkasında yahudiler var, işin derinine indiğinizde karşınıza hep onlar çıkıyor, araştırın, mutlaka bir yahudi bulacaksınız. gerçekten bu doğru, şu anda seyrettiğiniz bir çok büyük kanalların arkasındada yahudiler var, bunu bir kitapta okumuştum ismini şu anda hatırlayamıyorum ama bu söylediklerim gerçek maalesef arkadaşlar, yahudiler bu konularda bizden çok üstünler...! Ve ister inanın ister inanmayın ABD yi Yahudiler yönetiyor.. Aha buraya yazıyorum.. kitabda bunu anlatıyordu zaten, ileride hep birlikte göreceğiz nasıl olsa

bana bilmediğim bişey söyle

• quote:

Orijinalden alıntı: galaksi

quote:

Orjinalden alıntı: Menalfa

bana bilmediğim bişey söyle

Alıntıları Göster
    benim bildigim alman mali ordaki yahudiler tarafindan kurulmus

• quote:

Orijinalden alıntı: Markandeya

benim bildigim alman mali ordaki yahudiler tarafindan kurulmus

Alıntıları Göster
    Bir yahudi olan Bernard Nahum'un BE'si ile Koç'un KO'su BE-KO olmuştur. Koç holdingi yakından tanıyanlar Koç holding'teki yahudi ve mason ilişkilerini iyi bilirler. Bizim yerli malı diye aldığımız birçok ürün aslında Türk değil yahudi malıdır. Alarko Holding, Arena bilgisayar, Koroplast gibi sektöründe bir numara olmuş birçok firmanın sahibi yahudidir. Fakat fabrikasi İsrail'de olan Pringles veya İntel gibi şirketlere nazaran bizim ülkemiz sınırları içinde faliyet gösteren şirketler elbette tercih sebebimizdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Caslantas

Bir yahudi olan Bernard Nahum'un BE'si ile Koç'un KO'su BE-KO olmuştur. Koç holdingi yakından tanıyanlar Koç holding'teki yahudi ve mason ilişkilerini iyi bilirler. Bizim yerli malı diye aldığımız birçok ürün aslında Türk değil yahudi malıdır. Alarko Holding, Arena bilgisayar, Koroplast gibi sektöründe bir numara olmuş birçok firmanın sahibi yahudidir. Fakat fabrikasi İsrail'de olan Pringles veya İntel gibi şirketlere nazaran bizim ülkemiz sınırları içinde faliyet gösteren şirketler elbette tercih sebebimizdir.

Alıntıları Göster
    Bekir

• quote:

Orijinalden alıntı: skllmyh

Bekir

Alıntıları Göster
    Uzak doğudan bir ülkeyle anlaşmalar yapılmış Beko kurulurkern ko'su büyük ihtimalle Kore'den geliyor ama kaynak yok sadece tahminim bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Augias

Uzak doğudan bir ülkeyle anlaşmalar yapılmış Beko kurulurkern ko'su büyük ihtimalle Kore'den geliyor ama kaynak yok sadece tahminim bu.

Alıntıları Göster
    Ben Ebene KO
  • quote:

Orijinalden alıntı: NasPod

Ben Ebene KO

Alıntıları Göster
    Tarihçe
    Türkiye'nin yeni yeni sanayileşmeye başladığı 1950'li yıllarda, Koç Holding'in kurucusu Vehbi Koç, Türkiye'ye döviz kazandıracak bir ürün arayışındaydı. O yıllardaki ülke koşulları çerçevesinde, bir salça ve konserve fabrikası yatırımı için bu alanda tecrübe sahibi olan Bejerano ile ortaklık kurdu. 1954'te kurulan şirketin ismi, Bejerano'nun ve Koç'un ilk iki harflerinin birleşmesiyle Beko olarak tescil edildi. Ancak, ülkenin içinde bulunduğu durum nedeniyle, şirket faaliyete geçemedi.

http://www.beko.com/TR/TR/tarihce.htm

• bekir'in kısaltması olum o.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullah345

elimde pringles kutusu var arkasında belçika yazıyor bilgisayarımın altına bakıyorum (işlemcim intel) çin yazıyor
    heralde israil bütün dünyayı ele geçirmiş haberimiz yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sudolfin

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    bursada çeko okuyanlara sor iyi bilirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: AciliKofte

Yerli malı yurdun malı herkez onu kullanmalı

herkez değil herkes
  • quote:

Orijinalden alıntı: m-99

bursada çeko okuyanlara sor iyi bilirler

Alıntıları Göster
    arkasında israil var hatta onun arkasında da amerika olabilir tren yapıyolar bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Fashionality

arkasında israil var hatta onun arkasında da amerika olabilir tren yapıyolar bence

Lokomotif olan biziz ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: webbie

quote:

• quote:

Alıntıları Göster
    Türkiye'nin yeni yeni sanayileşmeye başladığı 1950'li yıllarda, Koç Holding'in kurucusu Vehbi Koç, Türkiye'ye döviz kazandıracak bir ürün arayışındaydı. O yıllardaki ülke koşulları çerçevesinde, bir salça ve konserve fabrikası yatırımı için bu alanda tecrübe sahibi olan Bejerano ile ortaklık kurdu. 1954'te kurulan şirketin ismi, Bejerano'nun ve Koç'un ilk iki harflerinin birleşmesiyle Beko olarak tescil edildi. Ancak, ülkenin içinde bulunduğu durum nedeniyle, şirket faaliyete geçemedi.
    Not : Bejerano bi yahudi şirketiymiş. Şu an aktif değil büyük ihtimalle.

Sitesinden bakıp öğrenmek bu kadar basitken, kafanızdan bin tane şey uydurmuşsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rust in Peace

quote:

Orijinalden alıntı: webbie

quote:

Alıntıları Göster
    ulen herşeye de İsrail'i sokuyosunuz ya ...

• quote:

Orijinalden alıntı: KNTLG

ulen herşeye de İsrail'i sokuyosunuz ya ...

Alıntıları Göster
    Bir ara Rus filminde beko camasır makinesinin üstündelerdi

Hayırlayan var mı ?

Buldum

http://ccc.incisozluk.cc/w/beyler-beko-harbiden-de-d%C3%BCnya-markas%C4%B1ym%C4%B1%C5%9F/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @Majesty -- 25 Şubat 2011; 1:30:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: @Majesty

Bir ara Rus filminde beko camasır makinesinin üstündelerdi

Hayırlayan var mı ?

Buldum

http://ccc.incisozluk.cc/w/beyler-beko-harbiden-de-d%C3%BCnya-markas%C4%B1ym%C4%B1%C5%9F/

Alıntıları Göster
    Berkay

• quote:

Orijinalden alıntı: darker

"Koçum Benim" in başlarını almışlar "KOBE" olmuş yanlış anlaşılır diye ters çevirmişler "Benim Koçum" un başlarını almışlar "BEKO" olmuş.

KOBE olsa daha bi albenisi olurdu :) bizim insanımızın nekadar şamata düşkünü oldugunu ortaya koyardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlicanNalbat

quote:

Orijinalden alıntı: darker

"Koçum Benim" in başlarını almışlar "KOBE" olmuş yanlış anlaşılır diye ters çevirmişler "Benim Koçum" un başlarını almışlar "BEKO" olmuş.

KOBE olsa daha bi albenisi olurdu :) bizim insanımızın nekadar şamata düşkünü oldugunu ortaya koyardı

Alıntıları Göster
    Makine mühendisi bi abim söylemişti, BErnard KOç

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.