Şimdi Ara

BEKO miniBIG

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
6.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beko'nun yeni ürününü vatana millete hayırlı olsun. Fiyat olarak bazılarına cazip gelebilir belki ama HD videoların sayılarının arttığı bir dönemde (şahsen HDRip - 720p'den aşağı kalite de film seyretmek açmıyo artık) biraz yetersiz olabilir kanısındayım. Tabii denemeden bişey söylemek de erken olabilir. En azından bu tür ürünlerin sayısının artması sevindirici bir haber.

BEKO miniBIG

• v2 modelinde hd ripleri çalma konusunda sorun çıkmaz gibi geldi bana ama elbette birileri kritiğini yapar.bence görünüm olarak güzel ve benim tamda aradığım bir cihaz.yalnız ses çıkışı konusunda net bir fikir edinemedim.a/v girişi diye bişey koymuşlar avr ye nasıl aktarılıp 5.1 ses alınır tamda bir fikir edinemedim.
    saygılar.
  • DVI girişi var ama HDMI girişi yok sadece HDMI girişine sahip LCD - Plazma sahiplerini hiç enterese etmeyecek bir ürün olmuş.

HDMI olsaydı ayrıca 720p tüm medya dosyalarını oynatabilseydik düşünürdük...
    .
    Olmamış... zaten bilgisayar var miniğine 1.500YTL verilmez.
  • 1.888 ytl ya daha felaket bir sistem toplarım.
  • ürün pahalı ancak dan brown ın da vinci şifresi kitabından daha ufak:D kablosuz mce klavye kumandası var.tam türk işi yattığın yerden tv bilgisayar.sırf görsellik olarak ve tv ye bağlanabilesi bu cihazı benzersiz kılıyor.

test ettiğim olumsuzlukları
    -dvi çıkış var ama hdmi çıkış olsa daha güzel olurdu
    -paylaşımlı bir ekran kartı(fifa 2007 gibi oyunları oynamada sorun yok ama ileride ne olur bilinmez)
    -fiyat/performans oranı düşük
    -dvd tuşu kullanışsız ama şık :D

gördüğüm olumlu kısımlar
    +küçük şık tasarım.sade herşey cihazın arkasında gayet kullanışlı dizayn
    +ısınma ve ses yok gibi bişey
    +tv kartı karasal yayına uygun
    +rakibi yok gibi.beko servis ve yedek parça garantili

5,1 olmadığından ses çıkışını deneyemiyorum.tv yayını olmadığından onu da deneyemiyorum.

sonuç olarak dmp özellikle hard diski zorlama media player almak yerine tam bir tv kartlı bilgisayar alıyorsunuz. yeni bir sınıf yarattığı kesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emule79 -- 8 Ekim 2007; 23:39:10 >

• DVI to HDMI olayına girilebilir tabi... bunu unutmamak lazım

Fiyatı çok pahalı ama bilgisayar oyunları için konsol gibi bişey buda, ben hep düşünmüştüm sadece pc oyunları için bi alet çıkarsalar diye.

MKV filan codec ile izlenirse her türlü media player kurulursa ki sanırım olur harika bişey... ama fiyat çok uçuk

Hani çıkarlar Mac Mini de pahalı derler oda uçuk olur
  • DVI to HDMI ile hd ripler plazmada rahatlıkla izlenir galiba.ben hala bu cihazla 5.1 ses alınır mı ona takılmış durumdayım.bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.
  • onun yerine bi laptop alıp vga ile lcd ye bağlarım 5.1 de sorun olmaz zaten laptopta fiyatı çok pahalı geldi malesef o fiyata iyi laptoplar var.
  • Ürün yeni olduğu için fiyatı yüksek olması normal.
    Diğer markaların da benzer modelleri çıktığında (fazla sürmez) fiyat daha da uygun seviyeye gelecektir.
    Bu tür cihazlara gereksinim vardı. Daha iyileri çok yakında çıkar...

Selamlar
  • Fiyatları olması gerekenin en azından iki katı bence.

MiniBIG V1: 700YTL
    MiniBIG V2: 950YTL

fiyatlarında olsa idi belki makul olabilirdi.

Piyasaya sürüm fiyatlarına göre notebook almak daha mantıklı (daha ucuza 15.4 inçlik LCD'li, 160GB HDD'li notebook alınabilir).

Ama parası bol olan kesime (veya fazla parası olmayıp da bol taksite güvenen kesime) az sayıda satmayı düşünüyorsa Beko o başka tabi.
  • Mac mini çok daha iyi bir seçim.Hem kendi kumandası front row vb özellıgide var hem OSX hem XP boot edebilir hemde bundan daha güzel bir cihaz.
  • arkadaslar gozunuzden kacan bişi var

öncelikle kayıtedebilir bir dvd cihaz 1000 ytl civarında. bu ürün bir pc oldugu ıcın bu işi cok rahat yapabiliyor.
    birde baska bişi var div x: divx oynatan hıc bir cihaz butun divx formatlarını desteklemiyo desteklese bile daha sonra cıkacak olan formatları desteklemicek bu ürün ise cok esnek oldugundan yani zaten bir pc oldugundan cok ,iyi bence yani
    cihazı al lcd tv ye bagla bence harika ve fiyatı cok yuksek degıl cunku cok yeni bir urun zaten masaustu pclerin bu kadar hantal ve buyuk oldugu hiç aklınıza gelmedimi beko bunu üretmemiş olsa bile fikir cok guzel
    zaten bu cagda en onemli sey fikir.
  • bnmde bu ürün dikkatımı cektı ve hd fılm ızlemek ıcın nasıldır dıye bılgı edınmek ısterım...
  • fiyatına bakıncaya kadar benim de hoşuma gitmişti.. laptop varken aynı fiyata ben de almam. benim merak ettiğim dvd player'ın çin malı olanı %50 daha ucuz oluyor ve diğer markalar kadar iyi çalışıyor.
    bu minibig'in uzak doğu versiyonu yok mu?........ YANİ DAHA UCUZU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    .
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karbondr -- 13 Ekim 2007; 20:52:36 >
  • Media PC ya da HTPC (Home Theatre PC) fikri pek de yeni sayılmaz. Yurdumuzda HTPC kasa seçenekleri biraz daha fazla olsa o fiyata daha iyi özelliklerle bir HTPC toplanabailir hem de HD uydu kartı da olur. Ama ufak olması ve LCD ya da plasmanın yanında oturma odasında şık durması bence avantaj. Diğer bir avantajı da hazır sistem olarak piyasaya sürülmeden önce test edilmiş olması (öyle olduğunu umuyorum en azından) ki içimizden bir tüketicinin test etmesidah objektif olacaktır.

Bence fiyatı boyutu ve özelliklerine göre çok sayılmamalı, ki zamanla fiyatının gerçek yeri olan biraz daha alt seviyelere ineceğini düşünüyorum. Bunun yanında en büyük eksiği bence HDMI çıkışı ve HD receiver kartının olmaması.
  • apple mini almak daha mantıklı geldi bana..bir de böyle bir karşılaştırma yaparsak uzmanlar daha iyi bir sonuç verirler..
    burada fiyat 1670 ytl belki daha ucuza bulan olur..
    http://www.weblebi.com/UrunDetaylari.aspx?Id=ByqsQX_Vx_YxFYB0mHRxZQ

# Teknik Detaylar :
    # İşlemci ve bellek
    # 2.0GHz Intel Core 2 Duo işlemci
    # 4 MB paylaşımlı 2. seviye bellek
    # 667MHz sistem veriyolu
    # 1GB 667MHz DDR2 SDRAM (PC2-5300), 2GB'a yükseltilebilir (Bellek eklemeleri Apple Yetkili Servisi tarafından uygulanmak zorundadır; ek bir ücretlendirmeye tabidir.)

Yedekleme :
    # 120GB seri ATA sabit disk sürücü (formatlanmış gerçek kapasite daha düşüktür.)
    # Kızaksız çift katman destekli SuperDrive (DVD+R DL/DVD±RW/CD-RW): DVD+R DL disklere 2.4x hıza kadar yazar, DVD-R ve DVD+RW disklere 8x hıza kadar yazar, DVD-RW ve DVD+RW DVD'lere 4x hıza kadar yazar, DVD'leri 8x hıza kadar okur, CD-R disklere 24x hıza kadar yazar, CD-RW disklere 16x hıza kadar yazar, CD'leri 24x hıza kadar okur

Ses :
    # Dahili hoparlör
    # Kulaklık/ses çıkış

Grafik desteği :
    # Intel GMA950 grafik işlemci
    # 64MB DDR2 SDRAM paylaşılan video belleği

Video :
    # 1920 x 1200 piksele kadar dijital çözünürlükler için DVI video çıkışı; 20-inç Apple Cinema Ekran ve 23-inç Apple Cinema HD monitörlerini destekler; coherent dijital monitörleri 154MHz'e kadar; non-coherent dijital monitörleri 135MHz'e kadar destekler
    # 1920 x 1080 piksele kadar analog çözünürlükleri desteklemek için VGA video çıkışı (dahili adaptörü kullanarak).
    # Doğrudan TV ya da projektöre bağlamak için S-video ve kompozit video çıkışları (ayrıca satılan Apple DVI to Video Adaptörü gerektirir)

Çevre birim bağlantıları :
    # Bir FireWire 400 kapısı; 8 watt
    # Bilgisayar üzerinde dört adet USB 2.0 kapısı (480 Mbps'e kadar)

İletişim :
    # Airport ve Bluetooth standart olarak gelmekte ancak modem isteğe bağlı olarak teknik servis parçası olarak temin edilmektedir.
    # Yerleşik 10/100/1000 BaseT Ethernet (RJ-45 bağlantılı)
    # Yerleşik AirPort Extreme ve Bluetooth (Kablosuz internet erişimi için AirPort Extreme Kart, kablosuz erişim noktası ve internet erişimi gereklidir. Bazı İnternet Servis Sağlayıcılar (ISP) AirPort ile uyumlu değildir.)

Elektriksel ve çevresel gereksinimler :
    # ENERGY STAR gereksinimlerini karşılar
    # Hat voltajı: 100-240V AC
    # Frekans: 50Hz to 60Hz, tek faz
    # Maksimum devamlı güç: 110W
    # Çalışma sıcaklığı: 50° - 95° F (10° - 35° C)
    # Saklama sıcaklığı: -40° - 116° F (-40° - 47° C)
    # Bağıl nem: 5% - 95% yoğunlaşmamış
    # Maksimum yükseklik: 3000 metre
    # Mac OS X v10.4 Tiger (Spotlight, Dashboard, Mail, iChat AV, Safari, Address Book, QuickTime, iCal, DVD Player, Xcode Geliştirici Araçlarını da içerir)
    # iLife '08 (iTunes, iPhoto, iMovie, iDVD, iWeb, GarageBand yazılımlarını da içerir), Microsoft Office 2004 Mac Deneme
    # Sürüşü, iWork (30 günlük deneme sürümü), Apple Hardware Test
    # Front Row

Boyut ve ağırlık :
    Yükseklik :5,08 cm
    Genişlik :16,51 cm
    Derinlik :16,51 cm
    Ağırlık :1,31 kg (Ağırlık, konfigürasyona ve üretim sürecine göre değişebilir.)

Kutu İçeriği :
    # Mac mini
    # Apple Remote Uzaktan Kumanda
    # Güç kablosu
    # Kurma / Yeniden Kurma DVD'leri
    # Basılı ve elektronik dökümanlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi natulus -- 14 Ekim 2007; 19:38:35 >

• çok güzel bir ürün ama bu fiyata değmez bence...

dvi olmaması çok normal daha doğru düzgün ekran kartıları bile çıkmadı dvilı ki böyle sistemlerde olsun...
  • ürün hdmi li olsa gercekten guzel olurdu
    fiyatı da yuksek
    bence bu fiyata degmez
  • quote:

Orjinalden alıntı: allgirlsloveme

ürün hdmi li olsa gercekten guzel olurdu
    fiyatı da yuksek
    bence bu fiyata degmez

yaww şimdi bunu takacağımız tv nin de biraz yüksek çözünürlüklü olması gerekmiyo mu.. ben normal pc yi bağlıyorum ve görüntü berbat.. aynısı bunda da olaca mı?

vestel 72 ekran var zeta flat serisi
  • PC'yi CRT tv'ye bağladığınızda nasıl ki iyi bir souç alamıyorsunuz, bu da öyle. Sonuçta cihaz multimedya amaçlı üretilmiş mini bir PC. En iyi sonuç HD Ready TV'ler ile alınacaktır. Scart çıkışının olmadığını da göz önünde bulundurmak lazım. Haftasonu Ankara CEPA'da V1 olanını gördüm mağazanın girişinde LCD tv'ye bağlamışlardı. Desktop görüntüsü gayet iyiydi. Ama tabii yüksek bitrateli video dosyalarını nasıl gösterir denemek lazım. Aslında harici bir diskle gidip 720p ve 1080p filmleri test etmek lazım.. 2.0 GHz Pentium M laptop bile 720p filmleri sorunsuz gösteriyo, onun da göstermemesi için bi neden yok. Ama dediğim gibi HDMI, HD uydu kartı ve HDDVD-BRAY combo sürücü de olsa sıraya girecek çok insan var eminim
    quote:

Orjinalden alıntı: d-765

quote:

Orjinalden alıntı: allgirlsloveme

ürün hdmi li olsa gercekten guzel olurdu
    fiyatı da yuksek
    bence bu fiyata degmez

yaww şimdi bunu takacağımız tv nin de biraz yüksek çözünürlüklü olması gerekmiyo mu.. ben normal pc yi bağlıyorum ve görüntü berbat.. aynısı bunda da olaca mı?

vestel 72 ekran var zeta flat serisi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.