H

Yüzbaşı
10 Nisan 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 32 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Yahu bu rezil internet explorer'da bugmudur ne halttır, yıllardır gıcık eder, bi türlü düzelmez... resmen oturup format atıcam sırf pencere düzgün açılsın diye.

Şimdi normal IE penceremizi açıyoruz sorun yok, ne zamanki bir linke sağ tıklayıp "yeni pencere aç" desem yada bir linke tıkladığımızda (mesela forumlarda) popup pencere açılsa IE maximize açılmıyor, maximize butonuna basıp tam ekran hale getiriyorum her seferinde.

Kayıt defterinden değiştirdim, shift ile kapat, ctrl ile kapat internette ne kadar çözüm yazılmışsa hepsini yaptım, yok kardeşim IE maximize açılmamakta kararlı...

Milleti okadar delirtmişki delirenler için IE Maximizer diye program var, pencere tam açılsın diye program kullanılırmı yahu... illaki vardır bunun bir çözümü ama ne :)

Bilen bi arkadaş varsa yazıversin ben delirmeden...

Lütfen IE e sağ tıkla maximize yap, sağdan tut ekranı büyüt, maximize yap ekranı kapat, firefox kullan gibi cevaplar yazmayın arkadaşlar.
Mail atıp Fedex ile gönderip gönderemiceklerini sordum 98 dolar karşılığında gönderebileceklerini söylediler, kabul ettiğimi söyledim bana mail ile Google Checkout linki gönderdiler satın aldım Sanal Kart ile (422 YTL tuttu kargo dahil)

Fedex son zamanlarda 300 dolar üzerindeki ürünlerde sorun çıkarıyor 317 dolar tuttuğu için bunu anlatıp düşük yazmalarını söyledim 100 dolar yazmışlar.

22 Nisan'da gönderdiler biraz önce Fedex kapıya getirdi 48 saat geçmeden.

Biraz sonra denicem... cep telefonu ilede olsa 1-2 kaç foto koymaya çalışıcam.

Almak isteyen ama kaybolur, gümrüğe takılır diye düşünen arkadaşlar için yazayım dedim.

Sorunuz varsa cevaplayabilirim.

Bu arada çok küçük makine el kadar bişey, yanında HDMI dahil 7 kablo geliyor (Ethernet, optik ses, güç, hdd vs)
Vista kurduktan sonra Flash Get ile Rapid-share dan direct download yapamaz oldum DAP ıda denedim sonuç ondada aynı dosyaları 2-3KB olarak görüyor... browsera linki yapıştırdığım zaman hemen download kutucuğu geliyor, RS de Direct Download işaretli... sorunu anlamadım gitti.

Vista ile ilgili bi problem kesin... Nasıl çözeriz arkadaşlar başına gelen varmı ?

(Rapidin programı kur demeyin yavaş indiriyor)
Divxleri altyazı eklemek için AVIAddXSub programını indiriyoruz.

http://www.calcitapp.com/AVIAddXSub.zip 

Configration bölümünden Character Set ve Language Code u Turkish seçiyoruz, zevkinize göre Font - Renk - Boy ayarlarını yapıyoruz, Subtitle Bitmap bölümünden Custom u seçiyoruz ve medya dosyamızın çözünürlüğünü yazıyoruz 1280x720 bir medya dosyası download ettiyseniz 1280x720 yazmalıyız.

Subtitle Position bölümüne 1280x720 çözünürlükte bir AVI için Center AT 450 - Vertical Position 700 yazıyoruz...

Create Divx with Subtitles bölümüne geçip AVI dosyasını seçiyoruz, burada dikkat edilecek husus altyazı dosyası AVI dosyası ile aynı klasörde ve aynı isimde olmalı film.avi - film.srt şeklinde.

Bunuda ayarladıysak dosyayı oluşturacağımız yeri seçip CREATE DIVX with SUBTITLES butonuna basıyoruz, dosyanın boyutuna göre işlem birkaç dakika sürecek.

Oluşturduğunuz dosyayı USB HDD - Stick vs içine atın filmi PS3 de başlattığınızda joypad den üçgen tuşuna basın Subtitle Options iconuna gelin yuvarlak tuşu ile ekranın altında 1 Other yazısını görene kadar 2 kez basın.

Film altyazı ile oynayacaktır.

Benim yaptığım ayarlarla altyazının pozisyonu iyi, ancak daha yukarda isteyen olursa 690-680-670 şeklinde Vertical Position u küçülterek altyazıyı daha yukarı alabilir... yada 710-720-730 şeklinde büyülterek aşşağı çekebilirsiniz.

1920x1080 çözünürlükteki dosya için sanırım 1000 Vertical Position uygun olacaktır... diğer çözünürlükler için bu ayarlamanın değişmesi gerekiyor standart çözünürlükteki divxler için pogramın standart ayarlarını kullanıyoruz bi değişikliğe gerek yok.

Bende şuan herşey normal... sorunları buradan halletmeye çalışırız.

ŞUAN İÇİN SADECE DİVX CODECLİ AVİ/DİVX DOSYALARINA ALTYAZI ATILABİLİYOR
Hadi hayırlı olsun...

Şuan kontrol ettim FW hazır download edilebilir...bakalım neler gelmiş
MKV2VOB programına altyazı desteği gelmiş, yani mkvlere eklenen altyazılar (bu remux ile 1 dakika sürüyor) bu program ile remux edilince ps3 de altyazılar çıkıyormuş.

Henüz test etmedim birazdan kurcalıyacağım.

Ayrıca inanılmaz hızlı remux ediyor 40 saniye filan sürüyor 1.1GB

http://forum.doom9.org/showthread.php?t=131782

Buyurun yeni özellikleri ile MKV2VOB, deneyenler var oluyormuş.
Arkadaşlar laptoplarda gördüğümüz parlak ekran lcdler büyük modellerdede mevcut mu ve hangileri ?

Parlak ekranların görüntüleri çok daha iyi siyahı daha iyi veriyorlar...

Görüşlerinizi yazarsanız sevinirim...
Winamp'ın son versiyonu 5.5 ile PS3 - Xbox360 - Wii de Divx (AVI) altyazı ile seyredilebiliyor.

Tabiki stream ederek...ancak önemli nokta altyazı sorunsuz gösteriyor altyazıyı... henüz MKV vs denemedim ancak MKV leri altyazı ile izlersek mükemmel olacak.

Yanlız altyazıda şöyle bir durum mevcut bende DirectVobSub isimli program yüklü hangi filmi stream edersem o açılıyor, Winamp'ın yanındamı geldi onu bilmiyorum, sanırım CCCP codecin yanında geliyor bu programcık altyazılı izleyemezseniz onu yükleyin...

Hemen MKV denicem, sizde bir göz atın...
Arkadaşlar Toshiba A-100-036 bir laptopum var daha önce Dell 6000 vardı, Dell biraz sesli çalışırdı, Toshiba aşırı sessiz ve fanı sadece ısınınca çalıştırıyor, yani eğer ısı yükseldiyse o an için 10-15 saniye rahatsız etmiyecek bir sesle çalışıp sıcak hava üflüyor, sonra bunu kesiyor.

Dün sabah laptop standby da kalmış, sanırım kapandığındada fan hızı yüksekti açtığımda o hızla devam etti ve sürekli o hızda çalıştı, hiç sıcak hava üflemedi ve laptop 6-7 saat sonunda neredeyse buz gibiydi.

Şimdi birçok kişiye göre sessiz bir laptop çok hoş olabilir ama ben laptopı desktop gibi kullanıyorum günde 7-8 başındayız, işimizde bilgisayarla, onun için ısınma istemiyorum, ısınması performansıda düşürüyodur sanırım.

Fanı nasıl tam hızda çalıştırabilirim, bunun bilgisayara yada bazı donanıma zararı varmıdır ?
Bugun itibariyle HD dizi, show ve filmler yayina girmis...

Diziler 2.7 dolara, filmler yaklasik 5 dolara geliyo, 720p versiyonlari...

480p daha ucuz, baya dizi ve film var...
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 10 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.018
İkinci El Bölümü Mesajları: 12
Konularının görüntülenme sayısı: 27.597 (Bu ay: 147)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.