Şimdi Ara

Android TV Box için AC3, DTS ve passthrough nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
4.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Film izlemek için Android TV Box almayı planlıyorum.
    2-3 haftadan beri XBMC ile yatıp kalkıyorum, bir çok özelliğini keşfettim sayılır ama ses konusunda kafam çok karıştı.
    Şimdi Android TV Box'ı HDMI ile tvye bağladım diyelim, peki bu sesleri 5.1 ya da daha sağlam sistemlerden almak istersem ne yapacağım?
    AC3, DTS, HDMI passthrough vb. kavramlar nedir?

AC3, DTS gibi ses formatlarını az buçuk biliyorum; çıkışı alma konusunda kafam biraz karıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Passthrough, cihazın sesleri HDMI veya S/PDIF çıkıştan işlemeden yollaması anlamına gelir. Bu sesi alabilmek için ses çözücünüzün (receiver) olması gerekir. HDMI üzerinden her türlü ses iletilebilir ancak S/PDIF çıkış (optik veya koaksiyal çıkış) HD sesleri iletemez.

• Seko92 S kullanıcısına yanıt
    Hocam peki tek bir HDMI var, onunda tvye girmesi gerekiyor. Sesi tvden receivera mı aktaracagiz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özaltay

Hocam peki tek bir HDMI var, onunda tvye girmesi gerekiyor. Sesi tvden receivera mı aktaracagiz?

hdmi den çözücüye bağlayın, çözücü sesi kendisi çözer görüntüyü de tv ye aktarır(tabi çözücüden de tv ye bir hdmi de takmak lazım).
  • quote:

Orijinalden alıntı: mühbir

quote:

Orijinalden alıntı: Özaltay

hdmi den çözücüye bağlayın, çözücü sesi kendisi çözer görüntüyü de tv ye aktarır(tabi çözücüden de tv ye bir hdmi de takmak lazım).

Teşekkürler hocam, şimdi her şey yerine oturdu sayılır.

• Mrb konuyu hortlatmak gibi olacak ama bu özelliği sağlayan media player clasic dışında önerebileceginiz bir pc programı var mi?

• muhammet061 M kullanıcısına yanıt
    pot player.

• Dts ve dolby digital sesleri S/PDIF çıkışı kullanmazsanız direk tv ye stereo olarak gönderir..

S/PDIF çıkışından ses almak istiyorsanız o zaman ekstra bir ses çözücü/decoder/receiver cihazına
    ihtiyacınız olacak çünkü S/PDIF'den sesler ham olarak işlenmeden harici decodera gönderilir.
  • arokh kullanıcısına yanıt
    Onu biliyorum. Sony dav dz740 5.1 kanal ses sistemim var şuan wd player imda bu sesleri alabilmekteyim. Sormak istedigim bu cihaz dts, Dolby digital çözmüyor sanırım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.