Şimdi Ara

#BEDELLİAFFI BEDELLİ ASKERLİK HERKESİN HAKKI ! (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
506
Cevap
19
Favori
27.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
210 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam anlayamadim. Tecili mi ogrenci isleri hallediyordu diyorsunuz ? Onu zaten biliyordum da telefona bakmadilar kac kere aradim. Tecili şubeden yaptirdim.

Bedelli hakkimin yanmasi durumunu ogrenci işleri hallediyor mu onu soruyorum size? Şu an yanık degil mi benim ? Yoklama kaçağı olarak aranmaktasiniz diye sms gelmisti.
  • general4242 kullanıcısına yanıt

yaş kaç hocam?

• Fokfe F kullanıcısına yanıt
    22
  • Bir gelişme olur mu arkadaşlar bu konuda düşünceniz nedir? umut var mı?

Yüksek lisansım bitti, KPSS hazırlandım ve o hengamede tecilim bitmiş maalesef cok az bir süreyle kaçırdım. şimdi KPSS puanımı da kullanamıyorum hiçbir şekilde psikolojim bozuldu resmen. ne yapacağımı bilmiyorum.

• Öncelikle bedelli herkesin hakkı deniyorsa herkes her şekilde faydalanmalı fiyatı 15 bin tl ye düşmelidir daha önce herkes 15 bine yaptı şuan fiyat 40 bin ve her 6 ay fiyat artıyor konunun içeriğine bu fiyat düzenlemesinide yapılmasını belirtmelisiniz aksi taktirde başlık hiç samimi gelmez herkes işine geldiği gibi yorumlar herkes için bedelli geçerli olması lazım ve fiyatı maksimum 15 bin tl olmalıdır hem 40 bin üzeri para vericeksin hem 1 ay yine gideceksin daha önce faydalananlar ne olacak peki nerede anayasadaki eşitlik ?

ayrıca yukarıda 3-5 arkadaş öldük bittik ekonomik olarak kötüyüz af çıksın demiş kimisi hastayım demiş ölüp bittiysen 40 bin gibi yüksek bir miktarı nasıl vereceksin arkadaş ? ya da hastaysan 40 bin ödesen bile yine 1 ay gideceksin yazdıklarınız ile yaptıklarınızın bir mantığı olması lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaYoFFHeLL -- 10 Şubat 2021; 22:0:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: general4242

Hocam anlayamadim. Tecili mi ogrenci isleri hallediyordu diyorsunuz ? Onu zaten biliyordum da telefona bakmadilar kac kere aradim. Tecili şubeden yaptirdim.

Bedelli hakkimin yanmasi durumunu ogrenci işleri hallediyor mu onu soruyorum size? Şu an yanık degil mi benim ? Yoklama kaçağı olarak aranmaktasiniz diye sms gelmisti.

Şuan yanık değil. Mezun olduğunuzda bedelli yapabilirsiniz.

• konu yukarı. çok saçma şekilde ben de mağdur oldum yurtdışında yüksek lisans yaparken kaçak durumuna düştüm.

• jedi39 kullanıcısına yanıt
    Evet yukarda da boyle iddia ediyorsunuz ama konu sahibi aksini iddia ediyor aranizda da tartişmişsiniz :(
  • artık oy verirken nasıl bi kriterke kime nasıl oy vereceğiniz hesap edip verin hesap kitap yapmadan oy verildi olan oldu işte

• Mixmaster kullanıcısına yanıt
    Benim durumumda olup da bedelli reddi yiyen var mi ?
    Normal lisans okurken dondurmamış veya yuksek lisansa baslamamis, mezun olunca hiç erteleme yapmamis birinin durduk yere tecili bozulup sonra egitimim devam ediyor diye şubeden tecilini yaptirdiktan sonra mezun olup bedelli başvurup red yedigi olmuş mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: general4242

Benim durumumda olup da bedelli reddi yiyen var mi ?
    Normal lisans okurken dondurmamış veya yuksek lisansa baslamamis, mezun olunca hiç erteleme yapmamis birinin durduk yere tecili bozulup sonra egitimim devam ediyor diye şubeden tecilini yaptirdiktan sonra mezun olup bedelli başvurup red yedigi olmuş mu?

Hocam sizin ki okul ile şube arasında yaşanan bir iletişim kopukluğundan kaynaklı. Zaten eğitim görüyorsunuz bir problem çıkmaması gerekli, çıkarsa dahi o tarihlerde öğrenci olduğunu kanitlarsiniz çözülür. Herkesin başına farklı bir durum geliyor yurtici, yurtdisi hayrolsun insanların sonu inşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mixmaster kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler hocam bizim unide bu dönemde bir cok kişinin başına da geldi zaten.
  • 20 yaşında bile değilim üniverdite 1. Sınıf öğrencisiyim ve aynı mesaj bana da geldi. Neden ya neden ? Öğrenciyim, nasıl kaçak olabilirim ki.

• scorpion3560 S kullanıcısına yanıt

Ya de get Allah aşkına, senin askerlik yaptığın zaman 15 bin liralık bedelli çıksa koşarak bedelli yapardın.

• Hayır bir de diyor ki sakat kaldım. İnsan demez mi ben sakat kaldım başkası gitmesin. Yok ama kendisine bir şey oldu ya başkasına da olsun.

• Bu gelen cezaları nerden sorgulayabiliyoruz çoğu kişiye günlük 5 tlden ceza gelmiş ?

• Bu kaçak mesajı herkese geliyor arkadaşlar elinize öğrenci belgenizi alıp şubeye gidip tecil edebilirsiniz ben geçen sene bu şekilde yaptım
  • merhaba arkadaşlar yardımlarınızı bekliyoruz https://t.me/herseyvargrupta

• quote:

Orijinalden alıntı: ottomansoldier

Bu kaçak mesajı herkese geliyor arkadaşlar elinize öğrenci belgenizi alıp şubeye gidip tecil edebilirsiniz ben geçen sene bu şekilde yaptım

Yas kacti? Mesele yas zaten burada galiba. Yasin yetiyosa tecil ettirebiliyosun. Ama yaslari erkene cektikleri icin. Mesala üversite 29 den 28 e cekildi. O mesaj geldigi sirada 29 undan gün aliyorsan tecil ettiremiyorsun.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.