Şimdi Ara

#BEDELLİAFFI BEDELLİ ASKERLİK HERKESİN HAKKI ! (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
506
Cevap
19
Favori
27.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
210 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bedelliaffı istiyoruz bir çok genç şu anda mağdur durumda 2021 yılı af yılı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 yıl, yedek subay olarak askerlik yaptım. Akşam 5’ten sonra evime gittim. Sabah 8 akşam 5 memur gibi takıldım. Takım komutanı olarak rütbeliydim, angarya tek iş yapmadım, emrimde bir dünya asker vardı. Nöbetler olmazsa haftasonun tatil. Göreve başladığımda 5000 olan maaşım, son ay teğmen olduğumda aylık 6500 Tl olmuştu. Dünya kadar para aldım. Şimdiki asteğmenler 7 alıyordur tahmini.

100 bin de verseler bir daha gitmem. Düşünün binlerce lira alarak böyle kebap bir askerlik yaptım ama bu bile bıktırdı beni. Er olarak yapanlara zaten bir şey diyemem kendi askerlerimden biliyorum çektiği zorlukları.

Askerliğin kesinlikle tümüyle kaldırılması lazım.

NOT: Kasım 2018’de gittim o dönemde 15 Bin tl’lik ballı bedelli vardı, 93 doğumlulara ve altına vuruyordu 95 doğumlu olduğumdan yararlanamamıştım. Yararlansam saniye düşünmez bedelli yapardım. Bedelli affı bekleyen arkadaşlar, davanızda haklısınız, takılmayın çok böyle oooo askere gideceksiniiiizzz diye kendini yırtanlara.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mixmaster

Ben bir Türk genciyim, konuyu okursanız buradan bile bir sürü kişi mağdur olmuş. Elim ekmekte tutuyor, işte tutuyor. Sizin aksinize düzgün yollarla haklarımı da savunacağım. Yeni haklarda isteyeceğim. Türk doğdum, Türk yaşarım, Türk olarak da ölürüm. Hak istedik, mağdur edilmemek istedik diye asla da utanmayacağım. Başım dik, alnım ak, bir Türk gencine yakışacak şekilde de kimseye hakkımı yedirmeyeceğim.

tecil ve bedelli askerlik en doğal hakkınız alın o zaman hakkınızı

• Tamamen kalkması lazım , geçen sene Ağustos’ta bedelli ücretini yatırdım Şubat Mart gibi giderim diyordum eylül ayına attı . Yurtdışına gidecektim askerlik yüzünden gidemiyorum zaten kaç aydır gitmeyi bekliyordum şimdi tekrar bekle babam bekle . Psikolojik olarak zaten 1 senelik askerlik yaptırdılar

• Allah'tan muaf olmuşuz. İnşallah düzelir gençler düzelmezse bile askerlik 6 ay askerlik daha rahat diyorlar
  • İmzalayabileceğim dilekçeler kısmına *bedelli* yazdığınızda en üst sırada çıkmakta konu başında belirtilen e-dilekçe numarası. Ben e-dilekçe numarası ile arama yapamadığım için belirtmek istedim.

Haydi DH.

• quote:

Orijinalden alıntı: eatpraylove

İmzalayabileceğim dilekçeler kısmına *bedelli* yazdığınızda en üst sırada çıkmakta konu başında belirtilen e-dilekçe numarası. Ben e-dilekçe numarası ile arama yapamadığım için belirtmek istedim.

Haydi DH.

Hocam çok teşekkür ederim tavsiyeniz için ekledim konuya, desteğiniz için tüm arkadaşlar adına çok teşekkür ederim

• Destek olan tüm arkadaşlara teşekkürler. Telegram grubumuzda günlük yaptığımız etkinlikleri paylaşıyoruz.

Telegram grubuna katılmak için: https://t.me/joinchat/THihZvK2-_O4hAkr

• Askere gitmekten korkmayın

• gidin yapın birde bununla uğraşmayalım.

• Bir kere bedelli geldi işin ucu kaçtı. Fiziksel ve psikolojik durumu sağlıklı olan herkes 4 ay askerliğini yapmalı. Herkesi lise bitimindeki ilk yaz 4 aylık bir temel eğitime tabi tutmaları lazım. Sonrasında asker ihtiyacı olursada 12-24 aylık sözleşmeli asker alınmalı. Her iki tarafta durumdan memnunsa kalıcı olarak orduya alınmalı. Mevcut sistemde millet askerden kaçmak için taklacı güvercine dönmüş. Sırf askere gitmemek için vatandaşlıktan çıkanlar bile var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3qzotix -- 11 Şubat 2021; 11:43:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHF_Viper

1 yıl, yedek subay olarak askerlik yaptım. Akşam 5’ten sonra evime gittim. Sabah 8 akşam 5 memur gibi takıldım. Takım komutanı olarak rütbeliydim, angarya tek iş yapmadım, emrimde bir dünya asker vardı. Nöbetler olmazsa haftasonun tatil. Göreve başladığımda 5000 olan maaşım, son ay teğmen olduğumda aylık 6500 Tl olmuştu. Dünya kadar para aldım. Şimdiki asteğmenler 7 alıyordur tahmini.

100 bin de verseler bir daha gitmem. Düşünün binlerce lira alarak böyle kebap bir askerlik yaptım ama bu bile bıktırdı beni. Er olarak yapanlara zaten bir şey diyemem kendi askerlerimden biliyorum çektiği zorlukları.

Askerliğin kesinlikle tümüyle kaldırılması lazım.

NOT: Kasım 2018’de gittim o dönemde 15 Bin tl’lik ballı bedelli vardı, 93 doğumlulara ve altına vuruyordu 95 doğumlu olduğumdan yararlanamamıştım. Yararlansam saniye düşünmez bedelli yapardım. Bedelli affı bekleyen arkadaşlar, davanızda haklısınız, takılmayın çok böyle oooo askere gideceksiniiiizzz diye kendini yırtanlara.
    komutanım gidecekler paşaaa paşaaa sen nasıl gittiysen haahahaha

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zeen kullanıcısına yanıt

Yazık kafana

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A792CABE8

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

sen çok boş konuşuyon dayı git liseyi üniversiteyi bitir de ufkun açılsın, çok cahil kalmışsın :)

• Bir mezun arkadaşımın askerlik şubeyle görüşmesine şahit oldum ve bu konuyu gördüm, bilgilendirmek istedim.

Kendisi 2020 yaz dönemi lisans mezunu, fakat mezuniyet sonrası hakkı olan 2 yıllık tecil işlemini e devlet üzerinden yapmayı unuttuğu için 1 Şubat 2021 tarihinde kendisine yoklama kaçağı olduğuna dair bir SMS geldi. E-devlet'ten tek tuşla erteleme talebinde bulundu ve ertesi gün onaylandı.

Yoklama kaçağına düştüğü için bedelli hakkının yitirilip yitirilmediğini öğrenmek için şubeye gittik, şubede 2 farklı yetkiliden öğrendiğimiz şey "tecil hakkı" varken yapmamış kişi gerçek yoklama kaçağı sayılmıyor bu sebeple bedelli hakkının yitirilmesi söz konusu değil.

Belki bilmeyenler vardır. Yazmak istedim, iyi forumlar.

• Ribas0 kullanıcısına yanıt

Hocam , benimde sizin arkadaşınızın olduğu durumda olan bir durumum var lakin ben mezun olmadım hala okuyorum 2024'e kadar tecilliyim şuan tecilli olduğum halde bir ara sene sonunda tecilim otomatik bozulmuştu kendim askerlik şubesine giderek tecillemiştim tekrardan benimde bu durumda Bedelli Askerlik hakkım oluyor mu acaba ? Tecil hakkım bulunuyor idi yaştan ötürü.Hala bulunuyor.

• valla asker olmak istiyorsan başvuru sayfası orada birader istediğin gibi doldur her sene alım yapıyorlar. Ben sevmedim sivile döndüğüm içinde çok memnunum. herkesin kendi görüşü. Sen asıl insanları böyle yaftalarken psikolojik destek al

• FallenDemon kullanıcısına yanıt

Bulunuyor hocam, sorun yok. Dediğiniz durumdaki kişilerin yoklama kaçağına düşüp tecil ettirmesi bedelli hakkını düşürmüyor.

• Ribas0 kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam cevapladığınız ve bilgilendirdiğiniz için sağolun. :)

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.