Şimdi Ara

Bedelli Askerlik Kilo Problemi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
126
Cevap
3
Favori
74.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bende yasa ilk yürürlüğe girdiğinde Aliağa askerlik şubesini aramıştım ve aynı şeyi söylemişti oradaki memur. Millet şöyle yapmak isteyebilir sınırdan 1-2 kilo fazladır o şekilde 1 sene erteleme almıştır hani koruyamayacağını düşünürse 15000 i yatırıp muayenede sınırın altında çıkarsa en azından 21 gün yapayım der. Ama sınırdan 10-15 kilo fazla ise zaten bencede 15000 yatırıp parayı 2 yıl bağlamak saçma geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://asal.msb.gov.tr/Content/Upload/Docs/bedelli_celp_muhtemel_durumlar1.pdf

quote:

Durum 3.
    Bedelli askerlik başvurusu yapan sağlık nedeniyle erteli durumda olan yükümlülerin rapor
    süresinden önce hastaneye sevk işlemi ve temel askerlik eğitimi zamanı.
    Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği
    Yönetmeliği kapsamında sağlık nedeniyle ertesi yıla bırakma işlemi 3 yıla kadar yapılabilir. Rapor bitim
    tarihinden 15 gün öncesi olan hastaneye sevk dönemi haricinde başka bir zaman diliminde hastaneye
    sevk işlemi yapılamaz. Sağlık işlemi ile ilgili kesin karar alındığında, sağlık kararına göre yükümlüler
    müteakip celp döneminde temel askerlik eğitimine tabii tutulur veya kapsam dışına çıkarılır.

quote:

Durum 4.
    Bedelli askerlik başvurusu yapan yükümlülerden yoklama veya sevki sırasında sağlık ertelemesi
    alanların işlemleri.
    Bedelli askerlik kapsamında başvuru ve ödeme işlemlerini tamamlayan yükümlülerden sağlık nedeniyle
    erteleme alanlar sağlık raporlarının bitim tarihi öncesinde sağlık işlemlerini tamamlamak üzere askerlik
    şubelerine müracaat edeceklerdir. Sağlık işlemlerinin sonucuna göre bedelli askerlik işlemleri devam
    ettirilecektir.

quote:

Durum 5.
    Bedelli askerlik başvurusu yapan yükümlülerden yoklama ve sevki sırasında “Askerliğe Elverişli
    Değildir” kararlı rapor alanların işlemleri.
    Bedelli askerlik başvurusu bulunan yükümlerden Kanun yürürlüğe girdikten sonra yükümlülüklerini
    tamamlamadan hakkında “Askerliğe Elverişli Değildir.” raporu verilenler bedelli askerlik hizmeti
    kapsamından çıkarılarak talepleri halinde ödemelerini geri alabilirler

• quote:

Orijinalden alıntı: KadirKavri

http://asal.msb.gov.tr/Content/Upload/Docs/bedelli_celp_muhtemel_durumlar1.pdf

quote:

Durum 3.
    Bedelli askerlik başvurusu yapan sağlık nedeniyle erteli durumda olan yükümlülerin rapor
    süresinden önce hastaneye sevk işlemi ve temel askerlik eğitimi zamanı.
    Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği
    Yönetmeliği kapsamında sağlık nedeniyle ertesi yıla bırakma işlemi 3 yıla kadar yapılabilir. Rapor bitim
    tarihinden 15 gün öncesi olan hastaneye sevk dönemi haricinde başka bir zaman diliminde hastaneye
    sevk işlemi yapılamaz. Sağlık işlemi ile ilgili kesin karar alındığında, sağlık kararına göre yükümlüler
    müteakip celp döneminde temel askerlik eğitimine tabii tutulur veya kapsam dışına çıkarılır.

quote:

Durum 4.
    Bedelli askerlik başvurusu yapan yükümlülerden yoklama veya sevki sırasında sağlık ertelemesi
    alanların işlemleri.
    Bedelli askerlik kapsamında başvuru ve ödeme işlemlerini tamamlayan yükümlülerden sağlık nedeniyle
    erteleme alanlar sağlık raporlarının bitim tarihi öncesinde sağlık işlemlerini tamamlamak üzere askerlik
    şubelerine müracaat edeceklerdir. Sağlık işlemlerinin sonucuna göre bedelli askerlik işlemleri devam
    ettirilecektir.

quote:

Durum 5.
    Bedelli askerlik başvurusu yapan yükümlülerden yoklama ve sevki sırasında “Askerliğe Elverişli
    Değildir” kararlı rapor alanların işlemleri.
    Bedelli askerlik başvurusu bulunan yükümlerden Kanun yürürlüğe girdikten sonra yükümlülüklerini
    tamamlamadan hakkında “Askerliğe Elverişli Değildir.” raporu verilenler bedelli askerlik hizmeti
    kapsamından çıkarılarak talepleri halinde ödemelerini geri alabilirler
    Herhangi bir sağlık sebebiyle askerlikten muaf edilenler , bedelliden faydalanamayacak gibi gözüküyor. Sizde böyle mi anladınız?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• İstersen parayı yatırıp yapmıs sayılacaksın,kesin cürüge ciktigin takdirde

• Arkadaşlar ben az önce şubeden geldim.169cm boyum 105 kiloyum. Benle aynı boyda ve benden 10-12 kilo fazlası olan arkadaşım nasıl yaptıysa almış raporu ve ekimde asker.Ben arkadaşa güvenerekten muayane olmadan gittim şubeye.Adam bana kilo ve boyumu sorunca neden parayı yatırdın keşke yatırmasaydın gibi birşeyler dedi.Paran yanabilir dedi sonra bizde paran kalmaz felan dedi kafamı karıştırdı iyice.Sonra ben senin bedelli işlemlerini yaptım tecilini düşürdüm yarın e devletden yoklamana bak sonra muayaneye git dedi.Doktorun onay verirse kilona gidersin yoksa seni heyete yollar dedi.Benim kafamı karıştıran ben şimdi heyete gider ve elverişsiz raporu alırsam paramı geri alabilecekmiyim? Eğer çürük alır ve paramı alamazsam çok saçma olmaz mı? Bu durumda nasıl bir yol izleyebilirim.Beni aydınlatabilecek varmıdır?
  • Konuyu hortlatıcam ama bedellide çürük raporu olmayan.Hiç muayneye girmemiş.Ama kilo sınırının üstünde olan faydalanabiliyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: mjordan2345

Konuyu hortlatıcam ama bedellide çürük raporu olmayan.Hiç muayneye girmemiş.Ama kilo sınırının üstünde olan faydalanabiliyor mu?
    Erteleme alıyorsun 3 defaya kadar toplamda iki sene eğer iki sene içinde kilo verirsen bedelli olarak 21 yapıyorsun yoksa çürüge çıkarsın

• quote:

Orijinalden alıntı: X kare

Erteleme alıyorsun 3 defaya kadar toplamda iki sene eğer iki sene içinde kilo verirsen bedelli olarak 21 yapıyorsun yoksa çürüge çıkarsın

Alıntıları Göster
    Peki para işi nasıl oluyor.Yani parayı yatırıp kilo vermeyemi bakıyoruz.Bide çürük sicilde sıkıntı oluyor mu

• quote:

Orijinalden alıntı: mjordan2345

Peki para işi nasıl oluyor.Yani parayı yatırıp kilo vermeyemi bakıyoruz.Bide çürük sicilde sıkıntı oluyor mu

Alıntıları Göster
    Eğer bedelli yapmak istiyorsan önce parayı yatırıp sonra muayneye gideceksin,ama 3 muaynede kilo veremezsen alınmazsın ama parayı geri almazsan bedelli yapmış sayılırsın eğer derdin çürük derler diye korkuyorsan.

• mjordan2345 kullanıcısına yanıt
    Sana verilen terhis belgesinde bedelli yazma ihtimali var ama muafta yazabilir.Birşey farketmez iş basvurusu yaparken bedelli yazarsın.

• BoW_WoW kullanıcısına yanıt
    Hocam sonuç ne oldu

• Kilo problemi yokmuş beyler haberiniz olsun.Şubeyle görüştüm.Afaki durumda bir kilonuz yoksa mesela 180 boy 120 olur diyo ama 150 olmaz diyor.Yani hareketin çok kısıtlı olmucak.

• mylifesucks M kullanıcısına yanıt
    Usta ben sordum.Öncesi sonrası yok hepsini alıyoz dediler.Muayneden kilo engeline önceden takılmış olanlar dahil.Para veriyon sen dediler

• mjordan2345 kullanıcısına yanıt
    Hocam konuyu biraz açar mısın? Benimde ocakta 2.muayenem var? Bedelli için ne yapmamız gerekiyor? 2.dede erteleme mi verecek yoksa muaf mı?

• myigitoguz M kullanıcısına yanıt
    2.de de kilo boydan kurtarmazsan 3 e alırlar.Ama demelerine göre sen şimdi gitsen şubeye desen ben bedelli yapıcam Ağalar hayhay paşam demeleri gerekiyor.Bana demelerine göre ağma değilsen yada kör elin ayağın tutmaz.%50 küsür özürlü değilsen.Başvurup gidiyosun.Zaten bu dediğim durumlarda direk çürük oluyonda bakma işte saydık.Sen genede şubeye sor deki ben bedelli yapıcam.Kilo boy şartı aranıyor mu de.Aranıyor derse bana bak ben adamı madam yaparım.Yalan konuşma de Sonra bir ışık gördüm olur

• Hocam durum ne oldu ?

Arkadaşlar boy 160 kilo 96 aile hekimi hastaneye sevk edicem dedi bende işlemleri yapmayın dedim 91 kilo ya düşersem hastaneye sevk etmiyorlar internetten baktigima göre eğer hastaneye sevk edilirsem 6 ay 1 yıl sonra kontrol derlerse bedelli hakkımı kaybeder miyim? Nasıl bir yol izlemem gerek?

• beyler bu kilo olayını detaylı bir şekilde cevap almamız lazım bu durumdan muzdarip olan var mı ben para yanmasın hemde bedelli yanmasın istiyorum sorun çıksa dahi sadece erteleme olsa hiç sıkıntı öıkmaz zaten erken gitmek istemiyorum ama elinde sonunda bedelli yapabiliyormuyum ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.