Şimdi Ara

Bebek İhtiyaçları İçin Sıcak Fırsatlar (1316. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
38.485
Cevap
1.421
Favori
2.592.050
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13141315131613171318
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kızım 3. Ayına girdi rota aşısı tavsiye ediyor musunuz doktorumuz yaptırın dedi. Bir de sizlerin görüşlerinizi öğrenmek istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiPeRVA

Arkadaşlar kızım 3. Ayına girdi rota aşısı tavsiye ediyor musunuz doktorumuz yaptırın dedi. Bir de sizlerin görüşlerinizi öğrenmek istiyorum.

Ben yaptırdım buradan epey arkadaş yaptırdık yaptırın diye tavsiye vermişti

Ama yaptırdıktan sonra sağlam götürdüğünüz çocuk akşam ateşlenecek filan bir ton sıkıntı oluyor malesef, panik yapmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurordek

quote:

Orijinalden alıntı: hero4262321

quote:

Orijinalden alıntı: dadas2558

Birde bu yenidoğan ıslak havlusu hangi sitede uygundu arkadaşlar zahmet olmazsa en azından karşılaştırma yapalım

Biz e bebek baby me markasını kullanıyoruz.

Geçtiğimiz hafta baby me ürünlerinden ikincisi %60 indirimli idi. En son o kampanya ile almıştık. Sonra kampanya olmayınca jokerden sleepy aldık 4 tanesi 12 tl idi. Yenidoğan olarak en ucuzu bu. Baby me kampanyasız alınmaz.

Kullanım olarak baby me ve sleepy aynı kalitede gibi. Ama sleepy baby me e göre paketten daha düzgün çıkarılıyor. Baby me de her kullanımda en az bir iki tane boşa çıkıyor mendil. Sleepy bu yönden daha iyi. Prima falan önermem hepsi katkılı parfümlü.

Bir de mutlaka yenidoğan şampuanı al. Dalın falan alma. Şampuan olarak da ben sadece gittigidiyor da sebamed yenidoğan şampuanı buldum. Benzer ürün çok fazla. Hepsinde bebe şampuanı yazıyor. Üzerinde newborn yazmasına dikkat et. Biz baya uzun süre bebe şampuanı kullandık maalesef. Sonradan öğrendim newborn olduğunu.

Bebek şampuanı ile yenidoğan bebek şampuanı arasında nasıl bir fark gözlediniz de 'maalesef' tabirini kullandınız.

Herhangi bir tahriş, konak vb. bir durum yaşadınız mı öncesinde ?

İlginçtir ama bir sorun yaşamadık. Bebeğin başında konak oldu ama şampuan ile alakalı olduğunu sanmıyorum.

Yenidoğan şampuan kokusuz. Ki bence de öyle olması gerekiyor.

Bebe şampuanı kokulu.

Bize bir arkadaşımız hediye etmişti. Açıkçası kutu bitene kadar araştırmadım hiç. Sonra fark ettim yenidoğan diye bir ürün daha olduğunu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Arkadaşlar kızım 3. Ayına girdi rota aşısı tavsiye ediyor musunuz doktorumuz yaptırın dedi. Bir de sizlerin görüşlerinizi öğrenmek istiyorum.

Çok pahalı bir aşı, ben ilk çocuğuma yaptırdım ikincisine yaptırmadım. İkisi de pek ishal olmadı açıkçası. Şart ve önemli bir aşı olsa zaten devlet desteklerdi..
    Ben gerek olmadığını düşünüyorum, çocuk iyi bakılıyorsa sindirim sistemi enfeksiyonu çok düşük ihtimal, olursa da zaten tedavisi var antibiyotikle, aşı da %100 koruyucu değil. O kadar para vermeye gerek yok. Millet çocuğuna kıyamıyor diye kazıklıyorlar. Karar sizin elbette..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosur32

Merhaba arkadaslar, bir sorum olacakti.

Bebek oto koltuğu 0-18 kg alsak kac yasina kadar idare eser. Daha sonra yukseltici alip kemer taksak yeterli olur mu?

Beş yaşında 18 kilo oluyor çocuklar. Hala koltuk kullanması lazım.
    Emniyet genel müdürlüğü sitesinden alıntılıyorum aşağıya, okuyun:
    "Bebekler, yeni yürümeye başlamış çocuklar ve diğer çocuklar fizyolojik olarak yetişkinlerden çok farklıdır. Gençler bile sadece büyümüş çocuklardır. Çünkü boyları ve iskelet yapıları tam olarak gelişmemiştir. Bu nedenle emniyet kemerleri araç çocuk koltukları gibi yeterli ve tam anlamıyla bir koruma sağlayamazlar. Çocuk koltukları gerekli korumayı sağlayacak ekstra yapılarla tasarlanmıştır."
    "Çocuğunuzun mümkün olduğunca daha uzun süre araç çocuk koltuğunda seyahat etmesini sağlayınız. Boy ve kilo olarak destek koltuğunu kullanamayacak kadar büyüdükten sonra emniyet kemeri kullandırınız."

Mevcut yasayı da aşağıya alıntılıyorum:
    "Emniyet kemeri bulundurması zorunlu olan araçlarda, 150 cm’den kısa ve 36 kg’ın altındaki çocukların taşınması sırasında, çocuk koltuğu bulundurulması ve kullanılması zorunludur. 135 cm’den uzun çocuklar, çocuk bağlama sistemleri ( çocuk koltuğu ) yerine, ön koltukta oturmamak şartıyla diğer koltuklardaki emniyet kemerlerini kullanabilirler. "

• Rota ateş yapmaz

• unibaby yenidoğan ıslak mendil büyük kutulu halde en uygun fiyata nereden alınır acaba tavsiye edecek olan var mıdır ?
  • hero4262321 kullanıcısına yanıt
    Konak için musteka köpük şampuan+kıl fırça kesin çözüm

Doğal zeytinyağı ve karbonat konak için birebir, şampuanla hiç uğraşmayın. Karbonat ve zeytinyağını saç diplerine uygulayıp 5 dk bekleyin sonra da chicco tarak ile tarayın ve durulayın, konak monak kalmıyor. Dikkat edin ama gözlere akmasın zeytinyağı.

• kizilat K kullanıcısına yanıt
    Soobe mağazasından 60-70 TL ye aldık bir sene önce. Gayet güzel (Kılıf, minder vs yok) Portatif, parçaları sökülüyor, bir yere giderken rahat taşınıyor. Bence İkea antilop ile aynı.
    Ayrıca Hanım bu Soobe'nin bebek tekstil ürünlerini de çok beğeniyor, kumaşlarının kaliteli olduğunu, bebek pantolon gibi ürünlerin ağ kısmının bez vs düşünülerek yapıldığını söylüyor.
    Bu konu haricinde genel bir kaç deneyim daha yazayım. Biz Bebek yatağı için Chicco nun bir modelini aldık, keza baston puset te aynı marka Liteway modeli, araba koltuğu ablasından kalan markasız bir model. Ablasına bebek telsizi (O zamanlar kameralar falan yoktu), oda nemlendiricisi falan almıştık, bunda hiç kullanmadık bile. Oyuncaklar dahil ablasınınkileri kullanıyor.
    Bebek ihtiyaç konusunu çok abartanlar olduğunu görüyorum. Uçuk fiyatta markalar fiyatlar vb. Yahu arkadaşlar annelerimiz bizi hazır bez, kremler, ilaçlar, park yataklar (arabamız olmadığı için araba koltuğu zaten yoktu), hazır mamalar vs olmadan büyütebildi. Pirinç ununu dayadılar en fazla. Ne hastanede doğum, hatta ebe yardımı bile olmadan evde doğurdular. Büyürken pek doktor yüzü görmedik. O zamanın şartları böyleydi, bu demek değil ki şimdi de aynı olsun, imkanlar arttı elbette daha iyi olacak ama abartmanın de pek gereği yok bence. İhtiyacımız neyse imkanlar dahilinde elimizden geleni tabii ki yapacağız ama bunların çoğuna gerek yok.
    Mesela doğumdan sonra hemen süt sağma makinesi aldık, 1-2 kez kullanıldı öylece duruyor, hoop mamaya devam. Yazık günah onca verilen paraya.
    Bizim sıpa 2 yaşına geldi, çok tatlı konuşuyor, iletişim kuruyor, onunla oynamak, biraz vakit geçirmek bence daha önemli.

• quote:

2 adet aşıdan oluşan Rotafix kullandık. 175 x 2 =350 TL tutuyor. Ağızdan damlatıyorlar iğne değil damla. Kesinlikle ateş yapmıyor. Hatta bizimki tadını çok sevdi:) Arkadaşımın çocuğu rota virüsüne yakalandı. tam 1 ay ateş ishal çekti. Ne yaşadığını biz biliyoruz. Ben şiddetle öneririm.
  • quote:

Bizde yaptırdık, devlet karşılamıyor bu aşıyı malesef ama yaptırın mutlaka parasına bakmayın, ağır bir hastalık, bulaşırsa hafif atlatır en azından
  • BiPeRVA kullanıcısına yanıt
    Hocam yaptırın. Şu hergün bi tık daha pisliğe boğulan dünyada hergün saçma sapan virüsler zıplıyor. Alabildiğince önlem alınmalı.

Bu rota aşısının 2 türü var 1. 3 doz yapılan 2. 2 Doz yapılan.

Sizin minik 3 aylık olduğu için mecburen siz 2 doz olanı (ROTARIX) yaptırmanız gerekmektedir. Daha da çok geç kalmayın. Eczacınıza bilgi verin bi kaç gün önceden. Soğuk halkalı olduğu için stoklarında bulunamıyor olabilir.
  • Arkadaşlar merhaba, sizlere bir soru sormak istiyorum.
    İçinizde acaba Ailecek Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptıran var mı?
    Henüz doğum gerçekleşmedi ve anne-baba-bebek şeklinde bunu yaptıran, faydasını gören yada yaptırmasanda olur diyen tecrübe paylaşacak birileri varsa makbule geçecek, teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leonart16

Arkadaşlar merhaba, sizlere bir soru sormak istiyorum.
    İçinizde acaba Ailecek Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptıran var mı?
    Henüz doğum gerçekleşmedi ve anne-baba-bebek şeklinde bunu yaptıran, faydasını gören yada yaptırmasanda olur diyen tecrübe paylaşacak birileri varsa makbule geçecek, teşekkür ederim.

Ben anne bebek yaptırdım. Bitmeye yakın yenileyeceğim.

Özel hastahane tercihin olacaksa yaptır.
  • BiPeRVA kullanıcısına yanıt
    Ülkede Suriyeli çok, ülkede 20 yıl önce biten hastalıklar bile tekrar hortladı ki bence yaptır dostum.
  • Emrah_d kullanıcısına yanıt
    Nereden ve ne kadara yaptırdınız acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PongoLLe

Rota ateş yapmaz

Ateş yapan ne acaba.. Her rota yapıldığı günün akşamında ateşlendi, keyifsiz oldu bizimki..
  • arkadaşlar baby me ürününün ıslak mendil kız erkek ayrı ayrı var burada ki mantığı nedir acaba bilgisi olan var mı?
    hocam dediğiniz sebamed ürününün görseli yada linki varsa paylaşır mısın?
  • 
Sayfa: önceki 13141315131613171318
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.