Şimdi Ara

BEBEK İÇİN OTO KOLTUĞU ÖNERİNİZ? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
643
Cevap
34
Favori
301.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam farkındamısın bu ürünün kafalığı yok. Ürün eski. Sırf isofixli diye daha güvenli sanıp ürün alma. Römer istiyorum diyorsan King 2 al.
  • ermantpc kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam teşekkür ederim yardımların için.
  •  BEBEK İÇİN OTO KOLTUĞU ÖNERİNİZ?

4 yıldır kulanıyorum sıfır sıkıntı. Şimdi ikinci bebek için kullanıcam. Kızım 5 yaşına geldi. hala oturuyor ama koltuk yükseltici alıcam ona.
  • Code140 kullanıcısına yanıt
    Kaza yaptın mı hiç? sıfır mı sıkıntı çok mu sıkıntı kaza yaparsan anlaşılır. Bu ürün bir kere işe yaramalı sadece 1! Onda da yaramazsa o zaman olur sıkıntı.

120 cm boy olmadan yükseltici alamazsın. 15-36 koltuk alman gerek. Ezbere iş yapıp insanlara yanlış yönlendirme yapmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ermantpc

Kaza yaptın mı hiç? sıfır mı sıkıntı çok mu sıkıntı kaza yaparsan anlaşılır. Bu ürün bir kere işe yaramalı sadece 1! Onda da yaramazsa o zaman olur sıkıntı.

120 cm boy olmadan yükseltici alamazsın. 15-36 koltuk alman gerek. Ezbere iş yapıp insanlara yanlış yönlendirme yapmayın.

5 kaza yaptım 3 ü honda civic 2 si fiat punto ile resimlerini de istiyormusun.

sıkıntıdan kastım sadece kaza anında değil Ürünün deformasyonu ve çocuğun içinde terlememesi rahat etmesi ile de ilgili.

Başka sorun varmı
    Çocuk arabada ve çocuk koltuğunun içinde miydi?
  • quote:

Çocuk arabada ve çocuk koltuğunun içinde miydi?

Yok bagajdaydı
  • Tüm cevapları okuyamadım belki yazılmıştır ama önemli olan koltuğun arkaya dönük olması. Çocukların kafası vücutlarına oranla daha büyük ve kaza anında kafalarını tutamadıkları için koltuğun arkaya dönük olması önemli. Benim aldığım dönemde cybex sirona dan başka model yoktu arkaya dönük, onu aldım. Memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosbaga_tosbaga -- 30 Aralık 2016; 15:50:0 >
    O zaman yaptığın kazanın, koltuğun sağlamlığını test edecek bir yanı yok.
  • ermantpc kullanıcısına yanıt
    Merhaba yazılarınızı okudum. Fakat tam bir karar veremedim. Bahsettiğiniz gibi paraya acımayacağım bu konuda. Tabi ucuzu her zaman tercihimizdir.

12 aylık kızım var şu an 8 kg. Bu zamana kadar kiddy ana kucağı kullandık, kullanıyoruz.

İkinci çocuk da yolda. Aralarında 15 ay fark olacak.

Normal oto koltuğu almak istiyorum. Anladığım kadarıyla 9-36 dan ziyade, 9-18 kg tavsiye ediyorsunuz.

Bana tavsiyeniz ne olabilir? Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • koala marka almıştır
    isofix li 500 tl ydi 2 yıl önce (sanırım isofixli en ucuzu oydu)
    bir kaç ileri geri yatır kaldır fonksiyonu var, baş dayama ayarlanabilir yıkanabilir kılıf vs. gibi özellikleri var iş görüyor..
  • Erman bey uzun araştırmalar sonucunda 9-36 kg aralığı adac testinde geçen ve uyku pozisyonu olan

https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/detail.aspx?KisiID=354&nc=True&info=CYBEX+Pallas+M-fix+(Isofix)&ergo=True

Cybex pallas m fix isofix li sizin tavsiyeniz nedir?

• ibrahim.a kullanıcısına yanıt
    İkisine de 9-18 almalısın hocam. Bütçe nedir?

Minimum Britax Römer King 2 almalısın haberin olsun.
  • hbasaran82 kullanıcısına yanıt
    Koala çin malı, hiç almayın daha iyi.
  • firstilker F kullanıcısına yanıt
    Çocuk ne kadarlık?
  • quote:

Koala çin malı, hiç almayın daha iyi.

nerede üretildiğini bilmiyorum bakmam lazım koltugun arkasına fakat
    her ÇİN de üretilen Adi değildir..

Philips in aklına gelecek her ürünü Çinde üretiliyor
    Sony de öyle..
    almayin madem ? :)

....xxxxx....
    ÇOCUĞUNUZUN GÜVENLİĞİ İÇİN
    Çocuk güvenliği ve gereçleri ile otomotiv sektöründe 30 yılı geride bırakan İtameks; Britax, Römer ve Koala markalarıyla çocuklara daha güvenli yolculuklar vaat ediyor. Otomotiv üreticilerinin yüzde 64'ünün 'Euro NCAP' çarpışma testlerinde en çok tercih ettiği ve en çok güvendiği markalar arasında yer alan İtameks bünyesinde yer alan oto koltuk markaları, güvenlik konusunda teknolojilere de öncülük ediyor. 2007 yılında çocuk koltuğu üretiminde kendi markası Koala'yı yaratan firma, markasının pazara sunumunda güvenliğin yanı sıra her zevke uygun estetik unsurları da ön plana çıkarttı.

RUSYA'DA DA ETKİN
    Türkiye ve Rusya merkezli faaliyet gösteren firma; ayrıca Hyundai, Kia, Renault, Nissan, Toyota, Lexus, Peugeot, Subaru, Land Rover gibi firmaların yurt dışında ana tedarikçisi konumunda bulunuyor.

kaynak SABAH GAZETESİ..

Euro ncap koltuk testi yapmiyor benim bildiğim adac sitesinde teste giren modeller var bana sorarsanız buraya bir göz atın

Şimdi, ben bu sektördeyim, kusura bakmayın ama neyin ne olduğunu sizden iyi biliyorum.

Çin malı diye tabir ettiğim ürünler = fason ürettirilen ürünler.

İtameks'in koltuk fabrikası yok. Ne Türkiye'de ne Çin'de ne de dünyanın herhangi bir ülkesinde.

Çin'de beğendiği bir koltuk üreten fabrikayla anlaşıyor, ürettiğin koltuklardan bana her yıl şu akdar üret üstüne koala bas gönder diyor. Bu çin malı.

He gelelim çin üretimine.

Apple, Çin'de fabrika sahibi. %90 Apple ürünleri Made in China. Apple ne malı? Amerikan. Üretimi Çin. Peki çakma Ayfon ne malı? Çin malı.

Bakın ikiside Çin Halk Cumhuriyeti'nde üretiliyor. Ama biri diğerinden farklı. Bahsettiğim şey bu.

Kelime kurnazlığına gerek yok.

Marka hakkında biraz daha açıklayıcı olayım;

BEBEK İÇİN OTO KOLTUĞU ÖNERİNİZ?

Mesela bu bir fason üretim göstergesidir.

Mesela bu da fason üretim göstergesidir. Bunlar en belirginler diye bunları koydum. Daha isterseniz tüm modellerin benzerlerini bulurum.

Ama orjinal markaların aynısını bırakın benzerlerini bile yapamazsınız. Orjinal üretimle fason üretimin farkı budur. Fason üretim maliyeti kısar, güvenlik veya kaliteye bakmaz. Sonra kim kime kaça çakarsa...

Koala markalı aynı koltuk 899 PSF, Kraft markalı aynı koltuk 999 PSF.

Haydi selametle...

• firstilker F kullanıcısına yanıt
    hbasaran82 kullanıcısına yanıt
    Bu arada ek olarak belirteyim. NCAP (bakın NCAP diyorum sadece Euro diyerek sınırlandırmıyorum) çocuk koltuklarında Römer ile anlaşmalı. Ancak NCAP testinde koltuğun ne olduğu önemli değil. NCAP te araç test ediliyor. Aracın isofixi, top tetherı vs test ediliyor koltuk konularak. yani oraya isofixi tutsun diye iki tane pense de sıkıştırsalar olur. Bilmem anlatabiliyor muyum...
  • heyner capsula isofiz 9-36 kg. çok memnunuz şimdilik 1 senedir kullanıyorum. çocuk bazen sadece orada uyuyoyordu. fena sayılmaz. bence bir araştırın
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.