Şimdi Ara

BEBEK İÇİN OTO KOLTUĞU ÖNERİNİZ? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
643
Cevap
34
Favori
301.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ermantpc

Bu arada ek olarak belirteyim. NCAP (bakın NCAP diyorum sadece Euro diyerek sınırlandırmıyorum) çocuk koltuklarında Römer ile anlaşmalı. Ancak NCAP testinde koltuğun ne olduğu önemli değil. NCAP te araç test ediliyor. Aracın isofixi, top tetherı vs test ediliyor koltuk konularak. yani oraya isofixi tutsun diye iki tane pense de sıkıştırsalar olur. Bilmem anlatabiliyor muyum...

mesaj üstüne mesaj
    bu kadar açıklamanıza gerek yoktu
    ben koltugu alalı 2 yılı geçti ,cocuk 3 yaşına geliyor
    iyi kötü bindi, binmeye devam ediyor
    şurda 1 yıl sonra kaldırıcam rafa yada imkanı olmayan birine hediye edicem

aldıgım zaman craft vs. bilindik markalarin isofixli koltukarı 800+ ydi
    450-500 aralıgında bu koltugu buldum aldım ve işimi görmekte..
    alırkende netten bi iki haberine,yorumuna baktım geçtim
    800+ verecek durumum da yoktu (yeni araç, yeni çocuk, yeni oda, yeni araba, puset vs.vs. bilirsiniz) :)
    ilk mesajimda da dediğim gibi biki ileri geri uyku modu, kafalıgı yukarı aşağı fonskiyosu vs.si vardi işimizi gördu
    ne yapayayım 20 çeşit fonskiyonlu koltugu çoçuk agzına sıçıyor işte binince, allahtan araç hb yoksa koltugun üstünde zıplayacak :)

benim için kriter isofix li olmasıydı
    bu kadar..

sonra gittik arabasını kaliteli fonskyonlu bişey aldık 800 tl para verdik
    ama nerdeee benim yaramaz arabaya yürümeyi öğrendikten sonra binmeyi bıraktı
    e bagajada girmedimi zıkkım
    gittik sonra 150 tl ye ergonomik bişey aldık zorla bindirmelik :)
    neyse selametle..

• hbasaran82 kullanıcısına yanıt
    Siz yaptığınız yanlışları başkalarına da yaptırmayın. Yapmışsınız bi hata, bide ben böyle yaptım oldu diye öğüt vermeyin.

Grip aşısı olmuşsunuz ama size hiç grip mikrobu bulaşmadan diyorsunuz ki aşı oldum çok memnunum.

Koltukla kaza yapmadan iyiliğini kötülüğünü anlayamazsınız. Bunun da garantisi, çetin bir olay olduğu için, riskli yani, güvenliği test edilmiş bir marka almalıydınız, şayet çocuğunuza değer veriyorsanız.

Sizi tenzih ederek söylüyorum burda belki okuyan gören olur diye,

Çok masrafım var diyip koltuktan kaçanlar!

Koltuklar cansız aracınızın kaskosundan ucuz!
    Cebinize koyduğunuz telefondan ucuz!
    Evinizde sadece akşamdan akşama izlediğiniz digitürk, dsmart vs den ucuz!
    Sigara içiyorsanız ondan baya baya ucuz!

Bahane ararsanız çok var. Ama bu koltuklar bir kere işe yaramalı. Yaramadıktan sonra kim takar koltuğu...

Nasıl beni bi yerden bi yere götürsün niyetiyle gidip şahin almadıysanız, koltuğun da iyisini alın.

• quote:

Siz yaptığınız yanlışları başkalarına da yaptırmayın. Yapmışsınız bi hata, bide ben böyle yaptım oldu diye öğüt vermeyin.

Grip aşısı olmuşsunuz ama size hiç grip mikrobu bulaşmadan diyorsunuz ki aşı oldum çok memnunum.

Koltukla kaza yapmadan iyiliğini kötülüğünü anlayamazsınız. Bunun da garantisi, çetin bir olay olduğu için, riskli yani, güvenliği test edilmiş bir marka almalıydınız, şayet çocuğunuza değer veriyorsanız.

Bahane ararsanız çok var. Ama bu koltuklar bir kere işe yaramalı. Yaramadıktan sonra kim takar koltuğu...

Nasıl beni bi yerden bi yere götürsün niyetiyle gidip şahin almadıysanız, koltuğun da iyisini alın.

pekiii haklı olabilirsiniz tamam..

benim aldığım koltugun can kurtarmayacagına nasıl bu kadar eminsiniz?
    yada 800 1000 tl ve üzerindeki koltugun can kurtaracagına nasıl bu kadar eminsiniz?

benim aldıgım koltuk %100 can guvenliği yok ise, hiç bir testi, sertifikasi vs. si yok ise nasıl bu ülkeye ihtal edilebiliyor?
    sertifikalı güvenlik testli bir ürün ise nasıl can guvenliği olmaz?
    sektörüm içindeyim dediniz bunların yasal ithalat koşulları nelerdir paylaşırmısınız?
    yada sektörde belli bir markayı mi temsil ediyorsunuz?

ayırca sabah gaztesi gibi köklü bir gaztenin haberinde yer aldıgı gibi efem x y l v c araç markalarınin öneri listelerinde bu markada var diyorsa vatandaş güvenip almasın mı
    illa çok pahalı olan mı çok kalitelidir?
    öyle bir yazıyorksunki sanki koltuk yerine karton koli almışız, bildiğin içi kumaş ortasi sünger iskeleti sert plastik tarzı malzeme (guya bunlar yanmaz) önünde 2 kemeri olan, yanlarında extra darbe emici yumusak kollukları olan, yaklaşık 20-25 kg ağırlıgında koltuk işte..

son olarak telefonum asus 2 yıl once aldım (en ucuzlarından biriydi)
    bilgisarayım i3 -5 yıllık
    dijital platforma para vermiyorum
    interneti komsu ile ortak kullanıyorum
    sigara yok, alkol ara ara..

• quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

quote:

pekiii haklı olabilirsiniz tamam..

benim aldığım koltugun can kurtarmayacagına nasıl bu kadar eminsiniz?
    yada 800 1000 tl ve üzerindeki koltugun can kurtaracagına nasıl bu kadar eminsiniz?

benim aldıgım koltuk %100 can guvenliği yok ise, hiç bir testi, sertifikasi vs. si yok ise nasıl bu ülkeye ihtal edilebiliyor?
    sertifikalı güvenlik testli bir ürün ise nasıl can guvenliği olmaz?
    sektörüm içindeyim dediniz bunların yasal ithalat koşulları nelerdir paylaşırmısınız?
    yada sektörde belli bir markayı mi temsil ediyorsunuz?

ayırca sabah gaztesi gibi köklü bir gaztenin haberinde yer aldıgı gibi efem x y l v c araç markalarınin öneri listelerinde bu markada var diyorsa vatandaş güvenip almasın mı
    illa çok pahalı olan mı çok kalitelidir?
    öyle bir yazıyorksunki sanki koltuk yerine karton koli almışız, bildiğin içi kumaş ortasi sünger iskeleti sert plastik tarzı malzeme (guya bunlar yanmaz) önünde 2 kemeri olan, yanlarında extra darbe emici yumusak kollukları olan, yaklaşık 20-25 kg ağırlıgında koltuk işte..

son olarak telefonum asus 2 yıl once aldım (en ucuzlarından biriydi)
    bilgisarayım i3 -5 yıllık
    dijital platforma para vermiyorum
    interneti komsu ile ortak kullanıyorum
    sigara yok, alkol ara ara..

yarına çıkacağımızın %100 garantisi var mı ki %100 koruma garantisi arıyorsunuz? bu itham yanlış olmuş.

Önlemi alın gerisini yaradana bırakın. Bu koltuklar test yapılıyor da konuluyor. test yapılıp olumsuz sonuç alan koltuklar var bunların testi 50 km hızla yapılıyor. Teste girmemiş koltuğun teste girip başarısız olan koltuk gibi çıkmayacağı ne malum?

O yüzden önlem alıp gerisini Yaradana bırakmak lazım.

satılan her oto koltuğun ecr44 sertififikası olmak zorunda ama bağımsız kuruluşlar tarafından yapılan testler var.

Nasıl araçlarda da bağımsız kuruluşlar tarafından test yapılıyorsa bu da onun gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_aTRa_X -- 20 Şubat 2017; 23:22:33 >

Sadece şuna cevap vereceğim;

'benim aldığım koltugun can kurtarmayacagına nasıl bu kadar eminsiniz?
    yada 800 1000 tl ve üzerindeki koltugun can kurtaracagına nasıl bu kadar eminsiniz? '

Buna benim emin olmama gerek yok. Çocuk sizin, can sizin, siz nasıl eminsiniz?

Benim önerdiklerimin en azından denenmişliği, test edilmişliği var. Sizin kullandığınızın yok. Çocuğunuz bu kadar kıymetsiz mi?

Beni vurmaya çalışmanız çok üzücü. Ben burda mal satmaya çalışan bir satıcı değilim. Doğru yol göstermeye çalışıyorum.

Bence bu cevap yeterli olacaktır, illa cevap isterseniz diğer sorularınızı da içtenlikle ve açık açık cevaplar, paylaşırım.

Saygılar.
  • quote:

Sadece şuna cevap vereceğim;

'benim aldığım koltugun can kurtarmayacagına nasıl bu kadar eminsiniz?
    yada 800 1000 tl ve üzerindeki koltugun can kurtaracagına nasıl bu kadar eminsiniz? '

Buna benim emin olmama gerek yok. Çocuk sizin, can sizin, siz nasıl eminsiniz?

Benim önerdiklerimin en azından denenmişliği, test edilmişliği var. Sizin kullandığınızın yok. Çocuğunuz bu kadar kıymetsiz mi?

Beni vurmaya çalışmanız çok üzücü. Ben burda mal satmaya çalışan bir satıcı değilim. Doğru yol göstermeye çalışıyorum.

Bence bu cevap yeterli olacaktır, illa cevap isterseniz diğer sorularınızı da içtenlikle ve açık açık cevaplar, paylaşırım.

Saygılar.

Benim önerdiklerimin en azından denenmişliği, test edilmişliği var. Sizin kullandığınızın yok.?

şu sarf ettiğiniz cümleyi kullandığım marka duysa başınıza büyük dert açar
    bu ağır bir itham ve eminim ki hiç bir fikriniz olmadan bunu yazdınız..

Lütfen yazdıklarımı kopyalayıp itameksle paylaşın. İnternette telefonunu bulabilirsiniz. Bakalım dert açılır mı.

Söylediklerimden biraz olsun şüphe duyup acaba ufaklığı tehlikeyemi attık ulan diyip düşüneceğinize hala beni gömmeye çalışıyor olmanız büyük ayıp ve çok üzücü.

Eskiden satış adabı vardı artık yok. Tofaş Fiata satıldığında kimse Şahinleri Kartalları italyan diye satmadı. Kimse kimseyi kandırmadı. Şimdiki satış öyle değil. Siz hala eskisi gibi sanıyorsunuz işler. Her duyduğunuza inanmayın. Kendiniz araştırın bu kadar zor değil.

Şikayet konusunda ciddiyim. İstediğiniz merciiye ulaştırabilirsiniz yazdıklarımı.
  • Merhaba Erman bey benim 1 aylık bir kızım var. Paradan kaçmadan hem güvenli hem konforlu hem de uzun ömürlü bir ürün tavsiye eder misiniz? Aklımda cybex sirona var. Ama o bile 2 modelde. Kararsızım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Erman bey merhaba. Eski üyeliğimi bir türlü bulamayınca yeniden üye oldum. Dünden beri konuyla ilgili mesajlarınızı okuyorum. Size sonuna kadar katılıyorum. Bazen gözümüze çok büyük miktarmış gibi gelen şeyleri düşününce birçok şeye veriyoruz ama Oto koltuğunda sadece fiyat odaklı düşünüyoruz. 9.5 aylık 72 cm ve 9 kg bebeğim var. Almışken 9-36 kg olsun diye düşünürken sizden de fikir alarak 9-18 düşünüyorum artık. Fiyat 1500-2000 olabilecek isofixli ürün önerilerinizi bekliyorum mümkünse

• Mothercare'den alışveriş yapmayı düşünenlere alışverişleri 750 tl ve üzeri olursa 150 tl indirim yapabilirim. Yalnız internet alışverilkerinde geçerli değil. Mağazadan almak gerekli.
  • ermantpc kullanıcısına yanıt
    Merhaba bende besafe x3 kemerli ve romer king arasinda kaldim aracim ısofixli ama bütçem kemerli bide arac ufak

Bi merak ettigim konuda ısofixli olmadigi zaman güvenlik tam saglanmiyor diyorlar buda beni tedirgin ediyor icime sinmiyor kemerli olanlar ama dediğim gibi 1200 1300 uzerine çıkamıyorum yardimci olur musunuz
    * x3 izi confort kemerli düşündüğüm model

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şeydayhy -- 12 Mart 2017; 14:44:59 >
  • Şeydayhy Ş kullanıcısına yanıt
    Maxi cosi tobi yada römer king 2 al
  • Tesekkur ederim tobiye hic bakmamıştım onada bakayim birde maxi cosi axiss kemerli bir modeli amazonda gordum ama gelirmi gelmezmi bilmiyorum yana donebilme özelliği varmis bilginiz varmi

BEBEK İÇİN OTO KOLTUĞU ÖNERİNİZ?

• Şeydayhy Ş kullanıcısına yanıt
    değmez tobi alın.
  • Teşekkür ederim yonlendirmeniz için tobi siparisi verdim bugün 😎😎

• Erman bey benim 10 aylık ucuz kızlarım (kiloları 9-9.5 arası)için oto koltuğu arıyorum Chicco go one isofix için yorumunuz nedir veya sizin tavsiyeniz biraz ekonomik (ucuzlerin bakımı biraz yoruyor)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • uakdeniz U kullanıcısına yanıt
    otomobil ne kullanıyorsun hocam?
  • ermantpc kullanıcısına yanıt
    Şimdilik Hyundai i20 imkanım olursa touran dusunuyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

değmez tobi alın.

Romer king 2 ile tobi arasında 300 lira civarı fark var aralarinda bu kadar kalite ve kullanislilik farkı varmı hocam ?

• uakdeniz U kullanıcısına yanıt
    3 koltuk i20 de bağlayamazsın büyük ihtimalle. kemerli koltuklara yönelebilirsin, ortada kemer varsa.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.