Şimdi Ara

Bazı parçalar alındı, sıradakiler için yardım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sistemimi peyderpey dizmeye başladım. Şimdilik 2 parça aldım sırada monitör ile ram'de.

Aldığım parçalar :

SAMSUNG 840 PRO 256Gb SSD (599 Tl)

CORSAIR CARBIDE 400R KASA + 750W 80+ BRONZE PSU (469 Tl)

Şimdi MEDIAMARKT tan geldim ve monitörleri tek tek inceledim. LG-SAMSUNG-ASUS-DELL vardı. İlk 3 modeli boşverin ama DELL modeller acaip canlı ve renkleri cıvıl cıvıldı. Her açıdan baktım DELL gerçekten mükemmeldi, yanımda ki arkadaşta aynı fikirdeydi. ips imiş.

Model : DELL S2340L

Şimdi araştırmaya başladım da ikilemde kaldım, kimisi demiş ki ips monitörler oyun için uygun değil, ghost vs. vs .vs. sorunları var, kimisi de demiş hayır hiçbir sorun yok, ips daha iyi.

Ben led ve ips ledi yanyana görünce kesinlikle led olanın yanından bile geçesim kalmadı, çünkü arada ki fark baya baya var idi. ips görsel şölen sunuyordu resmen. Ama oyun için uygun mudur? Değil midir? Anlayanlar bir el atıversin lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sayaras -- 14 Şubat 2014; 0:06:01 >

• sayaras kullanıcısına yanıt
    Bütçe ne kadar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sayaras

Arkadaşlar sistemimi peyderpey dizmeye başladım. Şimdilik 2 parça aldım sırada monitör ile ram'de.

Aldığım parçalar :

Sıradaki parçaları biraz araştırdım RAM olarak CL9 ile CL 10 farkı nedir?

GSKILL ripjaws x 2x4GB CL9 alacağım, 180 liraya maledeceğim, uygun mudur?

Şimdi MEDIAMARKT tan geldi monitörleri tek tek inceledim LG-SAMSUNG-ASUS-DELL vardı. İlk 3 modeli boşverin ama DELL modeller acaip canlı ve renkleri cıvıl cıvıldı. Her açıdan baktım DELL gerçekten mükemmeldi, yanımda ki arkadaşta aynı fikirdeydi.

Gel görelim 7ms değeri biraz yüksek geldi bana, çok bir önemi var mıdır? Model : DELL S2340L

dell monitor ips herhalde ondan güzeldir renkleri oyun içinse 7ms fazla gibi ramlerde uygun f

• quote:

Arkadaşlar sistemimi peyderpey dizmeye başladım. Şimdilik 2 parça aldım sırada monitör ile ram'de.

Aldığım parçalar :

Sıradaki parçaları biraz araştırdım RAM olarak CL9 ile CL 10 farkı nedir?

GSKILL ripjaws x 2x4GB CL9 alacağım, 180 liraya maledeceğim, uygun mudur?

Şimdi MEDIAMARKT tan geldi monitörleri tek tek inceledim LG-SAMSUNG-ASUS-DELL vardı. İlk 3 modeli boşverin ama DELL modeller acaip canlı ve renkleri cıvıl cıvıldı. Her açıdan baktım DELL gerçekten mükemmeldi, yanımda ki arkadaşta aynı fikirdeydi.

Gel görelim 7ms değeri biraz yüksek geldi bana, çok bir önemi var mıdır? Model : DELL S2340L

evet çok yüksek 7ms

ramler iyi

• Leopard2A6 kullanıcısına yanıt
    Net bir bütçe belirleyemedim daha, hepsini biranda almayacağım için ağır gelmiyor iyisini almaya çalışıyorum. Süre 3-6 ay arası değişecek. İŞimi görsün, sağlam olsun, en iyi fiyata en iyisini alayım gibi takılıyorum serbestçe.
  • KaGaNSaN K kullanıcısına yanıt
    Evet ips imiş, ama asusun altında da ips yazıyordu ama demek ki ips değilmiş, çünkü görüş açısı çok dar ve dell ile arasında dağlar kadar fark vardı resmen. Neyse en azından led mi? ips mi? Sorusuna yanıt bulmuş oldum...
  • Murat kardeşim, 7ms yüksekte 5ms hakkında fikrin nedir? Çünkü şimdi bakıyorumda ips olarak daha 5ms altında bir değere rastlayamadım...
  • quote:

Murat kardeşim, 7ms yüksekte 5ms hakkında fikrin nedir? Çünkü şimdi bakıyorumda ips olarak daha 5ms altında bir değere rastlayamadım...

5ms den fazla olmasın kafi
  • Ana soru içeriği değişti, ips mi? Led mi?
  • Arkadaşlar, CORSAIR Carbide 400R kasayı birilerine tavsiye ederken dikkatli olun, Bugüne kadar bu kadar büyük bilgisayar kasası görmemiştim, ilk defa tanışmış oldum...

Bilgisayar masasına sığması mümkün değil baktım, bende iade prosedürü başlattım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.