Şimdi Ara

TEk bölge sistemi çalışması hakkında ?? çalışan var mı tek bölge?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
15.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bu sisteme geçmeye karar verdim.
    2 bölge çalısıyordum, ama etki istediğim gibi değil, hem 2 bölge girince diğer bölgeye pek güç kalmıyordu ve antremanlar uzun sürüyordu.

artık tek bölge çalışcam hem yüksek ağrılık ve gücü maksimum kullanabilirim diye düşünüyorum, tek bölge çalısan varsa proğramını yazabilir mi ben kendime şöyle proğram yazdım

1 : gögüs + karın
    2: biceps - triceps + karın
    3 gün dinlen.
    4 gün bacak + karın
    5 gün omuz
    6 gün sırt + karın ?

bu proğram nasıl uygun mu araya 1 gün dinlenme koydum iyi olur diye işi bilen arkadaşlar yazssın sadece konuya

• Benim düşüncem advanced liftlere ulaşmadan tek bölge antremani verimli olmaz. Ama yinede 3 ay deneyebilirsiniz. Düzenli olarak Haftada 5,6 gün spora gitmekte kolay değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendiniz hakkında biraz bilgi verseniz daha iyi yardımcı olabiliriz

• quote:

Orijinalden alıntı: OdellBeckhamJr

Kendiniz hakkında biraz bilgi verseniz daha iyi yardımcı olabiliriz

9 aydır yapıyorum hocam sporu. şimdiye kadar hep çift bölge girdim ve 3 gün gittim haftada. bu yeterli olmuyor artık araştırdım bu sistem çok daha iyiymiş tam odak için ve daha agır girmek için bu sisteme başlıyorum bügün artık yapayım 3 ay bu sistem ile duruma bakayım birde çift bölge belli süre sonra güç düşüyor nizami agırlık giremiyorsun
  • Bence haftada büyük bölgeleri 2kez çalışmalısın şu antremanı deneyebilirsin:

Göğüs-triceps(veya biceps)

Sırt-biceps(veya triceps)

Omuz-karın(veya bacak)

Sonra bu 3ünütekrar yap arada da bir gün dinlen her döngüde

Ya da şunu uygulayabilirsin;

Push day(itiş yaptığın gün omuz göğüs triceps)

Pull day(çekiş yaptığın gün sırt biceps)

Leg day

Off

Push day

Pull day

Leg day

• şu şekilde karar verdim tek bölgeden ziyada bazılarını tek çalışcam büyük kas grubu özellikle.

misal;

pzrt: gögüs karın tek
    salı : ön kol - bacak
    carsamba dınlenme
    persembe : omuz arka - kol+ karın
    cuma: sırt + karın

hafta sonu yok , bu sekılde belırledım nasıl iyi değil mi?== haftada 2 kez calısmaya gerek yok ki kardeş bir kere calısıp tam calısınca yetiyor araştırdım tek bölge calısıyor profesyınel sporcular hep bölgeleri haftada tek girebiliyor ya superset yapıyor yada sistem böle ?

sen o büyük bölgeleri 2 kez calıs dıyosun o büyük bölgelerin dinlenme süreleri var bacak misal 72 saat dinlendirmelisin nasıl calıscaksın tekrar ? diğer bölgeleri çalısamassın oyle olursa her kas grubu dınlenme suresı var sonucta en az kol felan

sonucta gögüs yaparken bile arka kol vuruyor çekişte biceps felan tekrar calısmak yuklenmek mantıksız , bır kere calıs tam calıs yetmesi lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gladyo38 -- 29 Kasım 2017; 14:30:54 >

• tek bölgede amaç kanı bir yere pompalamak değil mi? yada takip eden kasa...

bacak kol ne alaka diye sorarlar adama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: JazHoyt

tek bölgede amaç kanı bir yere pompalamak değil mi? yada takip eden kasa...

bacak kol ne alaka diye sorarlar adama...

çok alaka tek bölge o amaçta var tabi ama asıl olan gücü maksimum o bölgeyede kullanabilmek. sen gögüs basıp kol gir bakayım ne kadar verimli yapıcaksın.

önce kol girip sonra bacak girersen farklı ama bacakta kol kullanmıyorsun sonuçta biri büyük kas diğeri küçük kas
  • İyi demişinde omuz arka kol eklemişsin

Göğüs kol girilemezse bu nasıl giriliyor ?

Benimde antrenmanım tek bölge ağırlıklı ama etkilenen bölgelerin üzerine o antrenmanda giderim.göğüs arka kol gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JazHoyt -- 30 Kasım 2017; 0:29:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JazHoyt

İyi demişinde omuz arka kol eklemişsin

Göğüs kol girilemezse bu nasıl giriliyor ?

Benimde antrenmanım tek bölge ağırlıklı ama etkilenen bölgelerin üzerine o antrenmanda giderim.göğüs arka kol gibi

dostum en zor gelişen büyük kas grubları zaten ben o yüzden onları tek bölge üzerine kurdum bacak'ta bilerek kol koydum çünkü bacak da kollar yorulmaz.
    bende eskiden gögüs kol felan giriyordum ama sistem değişmek lazım bir süre sonra küçük kas grubları için tek bölge çalısmaya gerek yok bence ben bırlestırdım tek bacaga kol ekledım dıgerlerı tek bolge ve en yuksek agırlıkta calısıyorum boylelikle..

daha bunun karın egsersızlerı var amacım 40 dk da bıtırmek 2 bolge gırınce 40 dk da bıtmıyor malesef bende kısa sürede antremanları bıtırmek en mantıklısı bu sporda

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.