Şimdi Ara

Baz Model Volkswagen Golf 8

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
3.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmeyecek olan yeni Volkswagen Golf 8’in en baz donanım seviyesinin nasıl göründüğüne gelin hep beraber bir göz atalım.

Volkswagen Almanya’nın internet sitesinde araç oluşturucu kısmında görülen modelin etiket fiyatı €19,995 olarak belirtilmiş. Hemen Türk Lirasına çevirelim: (Bu çevirme işlemini 24.04.2020 tarihinde saat 04:37’de gerçekleştirdik.) 150,000 TL.

Tabi yukarıdaki fiyat, ülkemizde uygulanan vergi vs. ek kalemlerin eklenmemiş hali. Peki bu donanım seviyesi bizlere neler sunuyor?

LED teknolojili ön aydınlatma grubu
    Dijital Kokpit (hayalet gösterge vb.)
    “Air Care Climatronic” klima sistemi
    Anahtarsız giriş&çalıştırma
    “Compositon” eğlence sistemi
    Baz modelinde kullanılan motor seçeneği ise 1.0 litre hacminde turbo beslemeli bir motor. Bu üç silindirli motor ünitesi 90 hp güç üretebiliyor. Yine baz model olduğu için bu motor ile birlikte 5 ileri manuel şanzıman tercih edilmiş. Aracın dış kısmında ise “boş-line” olduğunu bas bas bağıran teneke+kapak jantlar dikkatimi çekti.

Yine her zamanki olduğu gibi, otomobile en ufak bir donanımı eklemek bile bir dünya para. Ah ah, nerede o eski otomobiller.

Kaynak: https://www.onurdikel.com.tr/otomobil/baz-model-volkswagen-golf-8/

• Jant arabanın aktarma ve yürüyenini garanti dışı bırakıyor.
    Sonra salya sümük ağlarsınız serviste saçma bir şanzıman kroniğini garantiye sokmak için. Ha ben serviste taktırırım derlerse, o parayı alırken uzerine ekleyip üst paket almak daha ucuza gelir bunlarda.

Bu arada iki alttaki konuda 132’lik corollaya 125’lik civice çöp, gitmiyor, bağımsız süspansiyonuna konforsuz, diyenlerin referans gösterdikleri araba bu demek;
    90 hp,
    5 ileri,
    Dingilli
    teneke jantlı,
    köfte gibi balon balon tekerlekli,
    Hız sabitleyicisiz
    Ham vergisiz 19 bin öyro

Gene de bir şey demiyorum, alınca güzeldir heralde. Ama bir japon kullanıcısı olarak mala dışarıdan bakınca nesi bu kadar para ediyor anlamadım.
  • klimasız efsane golf konusu hayat bulmuştur..
  • Lastiklere bak köfte gibin Türkiye paket işte bizim yollara bu gider, 17-18 jantla yamulursun koltukta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jant çok kötü durmuş onun dışında fena değil donanımlar
  • Baz donanım olduğu halde gayet dolu sayılır.

• Biraz da artık neredeyse orta A sinifi arabalarda bile standart olan bunda olmayan donanımlara bakalım ;

Yükseklik ayarlı ön koltuklar
    Ön ve arkakol dayama,
    Ekstra USB portları
    Hız sabitleyici
    Park sensörleri

• Hiz sabitleyici hangi donanimdan sonra geliyor ?

• Bi jant tak 10 numara araba işte
  • Büyük ihtimalle yine bu şekilde gelmez baz donanım Türkiye'ye biraz daha dolu geliyor en azından önceki golfte ve passatta durum öyleydi.

• en boş paket için anahtarsız giriş çalıştırma iyiymiş
  • Sonradan takılır, VAG da retrofit imkanı sınırsız.

• Bu jantla gelmez, 90 ps de gelmez. 110 ps civarı ile başlar ülkemizde. Dijital göstergesiz golf 8 olmadığı için Doğuş el mahkum baz donanımı da böyle getirecek. :)

Bence kıyas için Avrupadaki ikinci el sitelerinde bulunan Golf 8 in Life donanımına bakabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 yıldır baz donanım golf biniyorum. Midlayn plas. 15 jantını değişmeyen birkaç kullanıcıdan biriyim. Çok da memnunum. Dar yanak lastik jant bize çok. Biz böylesine layıkız. Ama bu durumlarda bizden ne dememiz bekleniyor?
    Çok şükür Allaha bunu bulamayanlar da var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Geldiğinde sıraya girilecek ve araç yine bulunamayacak aracın tiğine bak. Yeni ön ile polo sandım ilk bakışta.

• Bu aracı eleştirirken Türkiye'deki fiyatının 19995₺ (20 bin altı ) olduğunu düşünün...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi individual -- 24 Nisan 2020; 18:51:55 >
  • Golf 7 highline da olmayan özellikleri koymuşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Yigit3735

4 yıldır baz donanım golf biniyorum. Midlayn plas. 15 jantını değişmeyen birkaç kullanıcıdan biriyim. Çok da memnunum. Dar yanak lastik jant bize çok. Biz böylesine layıkız. Ama bu durumlarda bizden ne dememiz bekleniyor?
    Çok şükür Allaha bunu bulamayanlar da var.
    Keşke benim aracın da 15 jant olsa. Ara ebat olduğu için pahalı. Geçen ay 4 lastiğe 2.600 TL verdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yılan Serdar

Biraz da artık neredeyse orta A sinifi arabalarda bile standart olan bunda olmayan donanımlara bakalım ;

Yükseklik ayarlı ön koltuklar
    Ön ve arkakol dayama,
    Ekstra USB portları
    Hız sabitleyici
    Park sensörleri
    Kol dayama,Usb port ve yükseklik ayarı var olması lazım yanlışınız olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Trident682

Bi jant tak 10 numara araba işte
    Jant arabanın aktarma ve yürüyenini garanti dışı bırakıyor.
    Sonra salya sümük ağlarsınız serviste saçma bir şanzıman kroniğini garantiye sokmak için. Ha ben serviste taktırırım derlerse, o parayı alırken uzerine ekleyip üst paket almak daha ucuza gelir bunlarda.

Bu arada iki alttaki konuda 132’lik corollaya 125’lik civice çöp, gitmiyor, bağımsız süspansiyonuna konforsuz, diyenlerin referans gösterdikleri araba bu demek;
    90 hp,
    5 ileri,
    Dingilli
    teneke jantlı,
    köfte gibi balon balon tekerlekli,
    Hız sabitleyicisiz
    Ham vergisiz 19 bin öyro

Gene de bir şey demiyorum, alınca güzeldir heralde. Ama bir japon kullanıcısı olarak mala dışarıdan bakınca nesi bu kadar para ediyor anlamadım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.