Şimdi Ara

Bayramdan sonrayi beklesem düşüş olur mu ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
3.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Bu ulkede bekledikce fiyati dusen ne var insan hayati haric ?
    Yak bi sigara

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doların düşeceğinin garantisi yok. Merkez bankası beklenti anketi bile yıl sonu 7.02.
  • Bu ülkede hiçbir şeyin fiyatı 10 senedir düşmedi. Paran varken ne almak istiyorsan alacaksın, yoksa bir daha alamıyorsun.
  • Sıfır araçlaır gelse bile biz alamayacağız şu an hepsi opsiyonlu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • döviz bazında eninde sonunda düşecek ama bayramdan sonra mı düşer 2 yıl sonra mı düşer onu kimse bilemez.

param TL'de diyorsan ve/veya kredi kullanıcaksan beklemek risk.
  • Ben 2023 ü bekliyorum aracımı değiştirmek için

• Bende aynı haldeyim 70.000 TL bütçe ile araç bakıyorum çıkan arabalar symbol,getz,linea,pert olmuş clio yada fiesta, accent, 15-20 yaşındaki arabalar tam komedi piyasa delirmiş saçmalamış halde...

Ortalık tam anlamıyla sazan.avi herkes tuttuğunu öpmeye çalışıyor şahin doğan 30-35 olmuş bakalım bu piyasa ne zaman patlayacak
  • 5000'i kredi çekerek istediğiniz aracı alın bence,yoksa istediğiniz arabanın fiyatı bayramdan sonra yine artar.Arabayı alamazsınız.Krediler çıkmadan önce Clio 4 Sporttourer bakıyorduk,60.000 olan arabalar 85-90.000 oldu.Sıfır bakmaya gittik,bayiilerde araç yoktu.Amacımız az yaksın,parçası ucuz olsundu,şimdi ikinci el Octavia,Rapid,Astra,Focus bakar olduk.Clioya o parayı vermeye gönlümüz razı gelemedi.

• i20 bakiyorum troy falan hic biri satilmiyor araclarin (fiyati sisik olanlarin) o sebeple bayram sonunu bekleyecegim kredimi de kapattim

• Bedava olsa içinizden binmek gelmeyecek 25-30 yaşındaki hurda araçlara bile 30.000 den başlayan fiyatlar çekiyorlar. Fiyatlar düşsün düşmesin dert etmiyorum çünkü sıfır veya düzgün, yüksek modelli ikinci el alma imkanım artık hiç yok... Ortadirek iken fakirliğe yuvarlanan bir vatandaş olarak araba hayalimi kalbimin derinliklerine gömdüm... Soğolsun varolsun hökümetimiz...

Not: Araba fiyatları hiçbir zaman düşmeyecek, gençliğinizin kıymetini bilin, alabiliyorsanız alın sürün, üç günlük dünyada bir gıdım yaşayın. Beklerseniz ileride benden beter olacaksınız.
  • Sonbahara ÖTV indirimi gelirse ikinci el tepetaklak olur

• Kesin olur

• ortada araba yok hala ötv indirimi sayıklıyor millet. olmayan arabaya mı gelecek ötv indirimi
  • Bence de ötv indirimi gelmez tek beklentim sifir araclarin artışı olacak... Anlik takipteyim fiyatlarin daha fazla artacagini dusunmuyorum girdim riske eylul gerekirse ekim ayini bekleyecegim.

Ancak otv indirimi dedigim gibi gelmez. Neden gelsin olmayan arabalar icin devlet neden vergiyi kessin akil mantik isi degil otv gelir diyen de otv nin neden geldigini bile bilmiyor

• Sifir araç sayısı artması ile bir nebze düşer

• Düşmesi için bir sebep yok!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düşmez, aksine artar. Yinede siz bilirsiniz.

• PunkBunny kullanıcısına yanıt
    Ne güzel alıyorum demişsin, sonra kötü yapmışsın.

Ötv zaten boş iş, onu sen de biliyorsun.

Sıfır araca da güvenme. Çünkü bazı markalar yılbaşına gün veriyor, bazıları iki ay sonra diyor. İki ay sonra gelecek araçlar satıldı. Sıfır 3008 alayım dedim birkaç bayi aradım, biri dedi ki 100 den fazla kişiden kaparo aldık ama o kadar aracın bize gelmesi yıllar sürer o yüzden kaparo almıyoruz hatta bazılarını iade edeceğiz biz size birkaç ay içinde araç bulamayız diye... Gerisini sen düşün.

Kimse garanti veremez ama içine sinen temiz araç bulduysan al geç. En kötü ihtimalle 5-10 bin fazla vermiş olursun. Ama almazsan en kötü ihtimalle 15-20 bin fazla verip alacaksın iki ay sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Ne güzel alıyorum demişsin, sonra kötü yapmışsın.

Ötv zaten boş iş, onu sen de biliyorsun.

Sıfır araca da güvenme. Çünkü bazı markalar yılbaşına gün veriyor, bazıları iki ay sonra diyor. İki ay sonra gelecek araçlar satıldı. Sıfır 3008 alayım dedim birkaç bayi aradım, biri dedi ki 100 den fazla kişiden kaparo aldık ama o kadar aracın bize gelmesi yıllar sürer o yüzden kaparo almıyoruz hatta bazılarını iade edeceğiz biz size birkaç ay içinde araç bulamayız diye... Gerisini sen düşün.

Kimse garanti veremez ama içine sinen temiz araç bulduysan al geç. En kötü ihtimalle 5-10 bin fazla vermiş olursun. Ama almazsan en kötü ihtimalle 15-20 bin fazla verip alacaksın iki ay sonra.
    ne bileyim be hocam..

kredi odemek yordu valla beni uzun zaman sonra tam maas aldim ya o bile yetti valla bakiyorum aklima yatan arac olursa beklemem de artik ben de bilmiyorum inan

• eylül ortasında ikinci dalga başlayacağı için tomofil üretimi tamamen duracak
    mad max günlerini yaşayacaz
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.