Şimdi Ara

Baymak mı Vestel mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
2
Favori
11.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar odama özellikle soğutması için 9000btu klima alacağım. Baymak ile Vestel arasında kaldım. Bir fikriniz var mıdır ürünler hakkında.
    http://urun.n11.com/klima/vestel-9-btu-a-nature-plus-inverter-klima-P187545561
    http://urun.n11.com/klima/baymak-elegant-plus-09-a-9000btu-inverter-klima-P106531503

• Kullanım koşullarınız uygunsa her iki klima da işini görür.

Baymak'ın bu modelinin kullanıcılardan gelen geri bildirimleri olumlu olsa da yetkili servislerini kötü montajları sayesinde olumsuz anıyoruz.

Vestel bu modeli için ise özellikle ısıtmada kompresörün yüksek ses seviyesi ciddi olumsuz iken, 2017 üretimlerde farklı marka kompresör kullandıklarından bu sorunu da aşmış görünüyorlar.

Diyeceğim o ki; Baymak'ın yetkili servislerinin işçiliğine, Vestel'in de 2017 üretim olmasına dikkat ediniz.
  • unreleased kullanıcısına yanıt
    muhtemelen ısıtmayı çok az kullanırım. kombi var evde özellikle soğutma için alıyorum ben ürünü. ama internet fiyatı çok daha uygun alırken üretim yılını nasıl öğreniriz bilmiyorum. soruyoruz satıcıya ama sağlıklı bir cevap vermesini çok beklemiyorum açıkçası.
  • ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    Satıcı dediğini adı üstünde malını satmaya bakar bu nedenle size ''Hiç merak etme abicim hatta bu modeller 2018'' bile der.

Bu nedenle siz satıcıdan ürünün kodunu veya serisini isteyin biz bakarız üretim yılına

kalite anlamında birbirlerinden farkları yoktur, tabiri caiz ise al birini vur öbürüne.

@Unreleased yani Burak kardeşimiz gerekli doğru bilgileri aktarmış zaten size. Gönlünüz hangi klimaya akarsa, hangisi bütçe olarak daha uygun ise o klima size uygun olanıdır zira birbirilerine üstün gelecekleri veya altta kalacakları bir durumda değiller.

Şu var ki, BAYMAK markasının 5 yıl ücretsiz garantisi bu ürünü ön plana çıkartıyor
    öte yandan 140TL ek bedel ile VESTEL ürünlerini de 7 yıl garantiye çıkartabilirsiniz.

• Ado kullanıcısına yanıt
    baymak 100 lira daha pahalı zaten vestelden ama alırsam 109lira karşılığında 7yıla çıkartabilirim bunu internetten alsam da çıkarabilirim sanırım ilk 3 ay denmiş.. şimdi n11den bu arkadaşa sorduğum takdirde seri numarası nasıl alacağım ki ? o durum biraz sıkıntılı gibi adam bir seri no verse dediğini göndermez falan.

baymak servisi ile görüştüm vakumlama yapıyoruz. vakumlama yapılmayan inverter klimalar tam performans veremiyor. çok iyi süpürme yapılsa verir ama vakum daha garanti bir çözüm dedi. görüşmemde.
    Bizimkiler sadece tavsiye, gerisi elbette sizin kararınıza kalmış
    tam olarak hangisi tavsiye ettiniz açıkçası karar veremedim :)) vestel bayisine gittim bugün 2017 üretim çok zor. kenarında üretim tarihi yazıyordu hep 2016 ürünleri. acaba ısıtma da çok mu fazla ses yapıyor. tamam ben genelde soğutma için kullanırım ama yine de ileride ne olur bilemeyiz. vestel servis ağı daha tatmin edici geliyor tip olarakta baymak hoşuma gidiyor. sizin konularınızda da gördüm baymak çin komprossör kullanıyor demiştiniz sanırım. axuu mu ne öyle bişe ya da gree demiştiniz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScriptKidie -- 10 Haziran 2017; 18:49:43 >
    Ado üstad,

Vestel'de Minimalistik ve Plazma modelleri yeni model değil mi? Bu modellerde eski-yeni karmaşası olmayabilir zaten yeni olması dolayısıyla. Yanılıyor olabilirim, teyid eder misiniz. Ya da red tabii :)

Minimalistik'in iç ünite kasası biraz nostalji koksa da Plazma modeli hiç fena görünmüyor. Keza değerleri de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    AUX firması üretir BAYMAK markasını :)
    Kötüdür demem ki ben hemen hiç bir marka için kötü demem, sadece bazı koşullara uygun olmayan klimalar var sizin için önemli olan sizin koşullara uygun klimayı bulmak.

2017 üretim satın alan çok var hocam lakin elbette 2016 ları da bir şekilde bitirecekler.

Yüksek ses

1- ısıtma modu
    2- en üst frekans

durumunda rahatsız edici düzeyde, onun haricinde tiz bir ses zaten genelinde mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: naviga70

Ado üstad,

Vestel'de Minimalistik ve Plazma modelleri yeni model değil mi? Bu modellerde eski-yeni karmaşası olmayabilir zaten yeni olması dolayısıyla. Yanılıyor olabilirim, teyid eder misiniz. Ya da red tabii :)

Minimalistik'in iç ünite kasası biraz nostalji koksa da Plazma modeli hiç fena görünmüyor. Keza değerleri de.

Hocam daha önce 1-2 yazımda da dile getirmiştim, MİNİMALİSTİK ve PLAZMA modellerde kullanılan kompresör farklı, bu nedenle bu iki modelde 2016 da olsa büyük sorun değil. Yine de sağlam kazığa bağlamak adına 2017 imkanı var ise iyi olur zira sesten ziyade kalori oranıda yüksek yeni kompresörde, bu da daja iyi performans, daha az tüketim demek

Haaaa tüketim verisi at ile deve değil onu da belirteyim

alan vardır hocam da denk gelmiş olabilir mi ? mesela yüksek satış yapan yerlerde stok sürekli yenilendiği için yeniler sürekli gelir. burada mağazadan bulsam bile mağazadan almak istemiyorum 200 lira yüksek fiyat veriyorlar. n11den attığım linktekiler zira uygun onlara da sordum üretim yılı kaç diye bilgisini paylaşmadılar henüz.
    Bulunamıyorsa alternatif arayışlara gireriz hocam sorun değil
    bu fiyat bandında bakalım hocam öneriniz varsa dinliyorum çok iyi olur :)
    hem n11 hem gittigidiyorda satıcılara sordum bilgi veremediler hocam. direk depodan çıkıyor gibisinden yanıt verdiler. buradaki bir ka esnafta baymağın servisinin su tesisatçısı olduğunu söyledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScriptKidie -- 11 Haziran 2017; 21:40:13 >
    Şimdi hocam yiğidi öldür hakkını yeme. BAYMAK normalde ne iş yapar herkes bilir. lakin bu gün bir ARÇELİK alsanız, evinize klimayı takmaya elektrononikçi gelmeyeceğinin garantisini kim verecek size?

Yeni dünya düzeni hocam branşçılığıa izin vermiyor artıkkurumlar.

Herkes her işi yapacak mantığı var artık

Bu nedenle elektronikçi beyaz eşya- klimacı elektonik- beyaz eşyacı klima yapıyor bu memlekette.

VESTEL de vardı bir müdür, ilk defa 2006 yılında onun ağzından bizzat duydum bu lafı, HERKES HER İŞİ YAPACAK.

bu adamların mantığı bu oldukça, sen bekle ki evine klimacı gelsin :)

Yalnız servis konusunda bizlerde defalarca uyardık buradan, halen de uyarıyoruz.
    evet özel sektörün klasik sorunu bu zaten.

şimdi ne yapalım ne edelim sonuç olarak üstad. ben 2017 üretim olarak vestel ayırt edemedim satıcı yerler de çok bilmiyor sanırım. baymak servisi sıkıntılı. 2 haftaya karar vermem gerek
    bana 1-2 gün müsaade et sonra hatırlatmak için yeniden yaz çözeriz senin konuyu
    Tamamdır üstad.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

bana 1-2 gün müsaade et sonra hatırlatmak için yeniden yaz çözeriz senin konuyu

hocam merhaba.

ben de klima konusunda size danışmak istiyorum. istanbul'da oturuyorum. 36 m2'lik salonumda sadece soğutma amaçlı bir klima bakıyorum. yani ihtiyacım olan soğutması iyi olan ve sessiz bir ürün. bu bilgiler ışığında daikin miyora ya da mitsubishi gibi maliyeti nispeten yüksek modellere gerek var mı? diğer yandan (5 yıl garanti avantajıyla) baymak ya da demirdöküm, samsung, arçelik gibi daha düşük fiyatlı bir ürün de işimi görür mü?

teşekkürler şimdiden.

• keyifadami kullanıcısına yanıt
    Günaydın Hocam; Evin izolasyon durumu nedir? Güneşe kaç saat maruz kalır ve salonunuz bu güneşin ne tarafında kalır? Aynı zamanda kaç kişilik bir ailesiniz acaba?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.