Şimdi Ara

Arçelik mi Vestel Klima mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
20.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şu 2 model arasında kaldım. sizce hangisi?

Arçelik Active Plasma 12500 btu

http://www.arcelik.com.tr/klimalar-active-plasma-serisi-12044-Klima.html

Vestel Comfort Plus 12900 btu

http://www.vestel.com.tr/isitici-ve-klimalar/klimalar/comfort-plus/comfort-plus-12-%2812900-btu%29-a-enerji-split-klima

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belmondoneo -- 5 Haziran 2011; 0:23:41 >

• Vestel kötü bir markadır. Kesinlikle Uzak Dur. !
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Vestel kötü bir markadır. Kesinlikle Uzak Dur. !
    klima konusunda vestelde n uzak dur bende klşma almadan önce araştırmıştım hatta arkadaşım vestel servisi o bile tavsiye etmedi :) ben arçalik taktırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozcanxcan

klima konusunda vestelde n uzak dur bende klşma almadan önce araştırmıştım hatta arkadaşım vestel servisi o bile tavsiye etmedi :) ben arçalik taktırdım

Alıntıları Göster
    zaten dh forum dahil heryere baktım bir allahın kulu vestel klima hakkında iyi birşey söylememiş. arçelik almaya karar verdim yarın gidip alıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: belmondoneo

zaten dh forum dahil heryere baktım bir allahın kulu vestel klima hakkında iyi birşey söylememiş. arçelik almaya karar verdim yarın gidip alıcam.

Alıntıları Göster
    al birini vur ötekine...... çok'mu aradınız bu iki firmayı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mersis

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    nesi kötü beyler bende bunu anlamıyorum ? istanbulda yaşıyorum zaten soğutma amacıyla kullancam. iyi denilen klimalar çok pahalı. 40 dereceden sonra optimum düzeyde çalışmazmış zaten istanbulda hava kaç kere 40 dereceyi geçiyor? yılda max 5 ay kullanıcam klimayı günde 5 saat çalıştırsam ayda 27 lira ekstradan elektrik parası yazacak. bence çokta fazla kasmaya gerek yok ama başka sebepleriniz varsa almamak için saygı duyar dinlerim sizi.

• quote:

nesi kötü beyler bende bunu anlamıyorum ? istanbulda yaşıyorum zaten soğutma amacıyla kullancam. iyi denilen klimalar çok pahalı. 40 dereceden sonra optimum düzeyde çalışmazmış zaten istanbulda hava kaç kere 40 dereceyi geçiyor? yılda max 5 ay kullanıcam klimayı günde 5 saat çalıştırsam ayda 27 lira ekstradan elektrik parası yazacak. bence çokta fazla kasmaya gerek yok ama başka sebepleriniz varsa almamak için saygı duyar dinlerim sizi.

Alıntıları Göster
    Ben arçelik klima kullanmış ve memnun olmuş biri olarak yazıyorum.. Hangi modeli aldınız?

• quote:

Ben arçelik klima kullanmış ve memnun olmuş biri olarak yazıyorum.. Hangi modeli aldınız?

Alıntıları Göster
    beyler klima takacagim oda 24m2 guney cephesi, istanbul. buraya 12500 btu mu yoksa 10000 mu taksam? niye derseniz 1185 liraya 10000 btu inverter arcelik klima gordum (model no:90064) ve sogutmak icin 650 w enerji harciyor.

10000 btu - 1185 tl
    ***650 w enerji harciyor sogutmak icin

http://www.beyazesyaspot.com/?urun-4603-ARCELiK-90064-Inverter-Serisi-Klima-.html

12500 btu - 1128 tl
    *** 1140 w harciyor sogutmak icin

• quote:

beyler klima takacagim oda 24m2 guney cephesi, istanbul. buraya 12500 btu mu yoksa 10000 mu taksam? niye derseniz 1185 liraya 10000 btu inverter arcelik klima gordum (model no:90064) ve sogutmak icin 650 w enerji harciyor.

10000 btu - 1185 tl
    ***650 w enerji harciyor sogutmak icin

http://www.beyazesyaspot.com/?urun-4603-ARCELiK-90064-Inverter-Serisi-Klima-.html

12500 btu - 1128 tl
    *** 1140 w harciyor sogutmak icin

Alıntıları Göster
    birincisi 12500 btu olmaz 14800 lazım. vereceğim linkteki klima çok güzeldir. Sadece bir üst modeli herşeyi aynıdır .
    http://www.arcelik.com.tr/klimalar-active-plasma-serisi-15040.html Sadece soğutma için ise 12500 lük olur .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 6 Haziran 2011; 2:00:17 >

• quote:

birincisi 12500 btu olmaz 14800 lazım. vereceğim linkteki klima çok güzeldir. Sadece bir üst modeli herşeyi aynıdır .
    http://www.arcelik.com.tr/klimalar-active-plasma-serisi-15040.html Sadece soğutma için ise 12500 lük olur .

Alıntıları Göster
    Siz klimayı aldınız mı ?

• quote:

Siz klimayı aldınız mı ?

Alıntıları Göster
    henuz almadim yarin zaman bulursam alicam , bulamazsam bu haftaici birgun ins
  • quote:

henuz almadim yarin zaman bulursam alicam , bulamazsam bu haftaici birgun ins

Alıntıları Göster
    ozaman 14800 lük alın. 12500 pek fark yaratmayabilir ısı olarak 14800 lük alın..
  • quote:

ozaman 14800 lük alın. 12500 pek fark yaratmayabilir ısı olarak 14800 lük alın..

Alıntıları Göster
    bende arçelik kullanıcısıyım ve memnunumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: barhonda

bende arçelik kullanıcısıyım ve memnunumda

Alıntıları Göster
    Bence arçelik doğru bir seçim olacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Balotelsiz

Bence arçelik doğru bir seçim olacaktır

Alıntıları Göster
    5 yıldır Arçelik kullanıyorum, 25000btu. Memnunum, 40 metrekare salonumu hemen soğutuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

5 yıldır Arçelik kullanıyorum, 25000btu. Memnunum, 40 metrekare salonumu hemen soğutuyor.

hocam hiç maliyet çıkardınızmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: barhonda1

quote:

Çoğunlukla soğutma amaçlı kullanıyoruz. Günlük 5 saat kullanımla faturaya ortalama 15-20 lira gibi bir etkisi oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egenin_efesi

quote:

Orijinalden alıntı: barhonda1

quote:

Çoğunlukla soğutma amaçlı kullanıyoruz. Günlük 5 saat kullanımla faturaya ortalama 15-20 lira gibi bir etkisi oluyor.

Alıntıları Göster
    bende çok sıcak havalarda kullanmak için 3 sene önce plazma özellikli 9000lik arçelik aldım

açıkçası en çok geçen sene kullanmıştık

ama oda genellikle geceleri

bi şikayetim olmadı gece oldukçada sessiz düşük hızda

• quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

bende çok sıcak havalarda kullanmak için 3 sene önce plazma özellikli 9000lik arçelik aldım

açıkçası en çok geçen sene kullanmıştık

ama oda genellikle geceleri

bi şikayetim olmadı gece oldukçada sessiz düşük hızda

Alıntıları Göster
    Her markanın kendine göre iyi veya tercih edilmeyecek modelleri var... Vestel Comfort Plus Vestel'in tüm klimalarının en iyisi... Vestel'i tavsiye ediyorum.. Adı çıkmış dokuza inmez sekize, önyargı ile yaklaşmayalım:)

• quote:

Orijinalden alıntı: arzu_atalay

Her markanın kendine göre iyi veya tercih edilmeyecek modelleri var... Vestel Comfort Plus Vestel'in tüm klimalarının en iyisi... Vestel'i tavsiye ediyorum.. Adı çıkmış dokuza inmez sekize, önyargı ile yaklaşmayalım:)

Alıntıları Göster
    13 senedir 1 tane vestel 12 btu 1 tane vestel 9 btu kullanıyorum hiç sikayetim olmadı kesinlikle tavsiye ederim komprösör garantiside üstelik 5 yıl
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.