Şimdi Ara

baymak kombi arıza (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
341
Cevap
22
Favori
337.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Baymak eco 4 kombi var.Basınç ayarı 1.5da fakat musluğu açınca devreye girmiyor kombi.Yaklaşık 25-30 derece bir sıcaklık oluyor suda.Daha yukarı çıkmıyor.Sebebi,çözümü nedir bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eldarion -- 24 Eylül 2014; 19:50:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba bende Baymak luna 3 baxi hermetik kombi var. yaz boyu çalışmadı. YAzın termostatik vana taktırıp denemişitim o zaman düzgün çalışıyordu. Yaz boyu yaz modunda çalıştı. ilk açtığımda e25 hatası verdi. Reset meset derken bu hata gitti. Yaz modunda hiçbir sorun yok. Suyu istediğim dereceye kadar ısıtıyor. Ama kış modunda kaç dereceye ayrlarsam ayarlıyayım yüksek derecelere çıkıyor sonra 30 derecelere düşüyor baya bi bekledikten sonra tekrar çalışıyor. Peteklerin üst tarafları ılık alt tarafları soğuk şimdi.

Sorun ne olabilir acaba?
  • BAYMAK 240 KOMBİ SADECE YEŞİL IŞIK YANIYOR RESETLEME YAPMIYOR KIŞ YAZ KONUMUNDADA ÇALIŞMIYOR SICAK SU GELMİYOR ÇALIŞMIYOR
  • merhabalar benim baymak baxi eco 3 240 fi kombim var ben bunun sadece sıcak suyunu (banyo ve lavabo)d a kullanmak içn ne yapmalıyım ama peteklern yanmasıını istemiyorum arkadaslarımda görüyorum onlar da petekler çalışmadan sıcak suyu kullanabiliyorlar inş beni anlamışsınızdır...lütfen yardımcı olun...
  • akif45 A kullanıcısına yanıt
    Ekranda sadece musluk resmi görünene kadar ana düğmeyi çevirin. musluk ve petek resmi bir arada olmayacak. Sadece petek seçilirse kalorifer yanar. sadece muslukta sıcak su gelir.
  • merhabalar bir saatr once ıı yıllık kombımın ılk bakımını kıslık bakımını yaptırdım acıldıgında ılk oce sercısdekı beyfendı kombınızın (baymak eco 4 modelı ) enjektor lerı degısecek dedı ve ıcındekı sıyah tozlanmayı gosterdı sonra bır vana soktu ıcıne sıvı bır sey sıktı. baktı ettı bır ara sımdı yanımda yok buna gazbasılması lazım dedı. ıbrenız basnc ıbrenız dustumu dedı ıkı kez evet dedım ama bır yerden damlatmıs dedım vanayı sıktım bır yıldır hıc bır sorun yok dedım okey 30 tl bır ara gaz basalım dedı. neyse enjektorlerı 35*4: 140 tl degıstırdı 75 servıs ucretı aldı. 215 tl aldı. neyse dedım sonra fatura kesmedi. aldı gıttı sonra degıstırdıgı parcalara baktım mıkroskopık 4 adet meme . acaba dedım baska bır seymı yok baska bır parca sokmemıstı ne yazıkkı 4 5 dakıkada baska bır sey yapamazdı . o memeler benım ocak ımdakı tupden dogalgaza gecerken degıstırdıgım memeler gıbı 4 adet bırseydı ve bana 140 lıra cok gelmıstı. cunku o agırlıkdakı 4 adet 4 gram altın alsam 140 lıra yapmayacaktı. bunu sormak ıstıyorum sımdı sıze...

• Arkadaşlar baymak maxi eco 3 kombi gün içerisinde ateşleme yaparken defalarca kapanıp açılıyor. Çıt çıt diye ses geliyor ve tekrar kapanıyor. Bu durum yaklaşık 3-4 dakika sürüyor. Sanırım ateşlemede sorun var... Videosunu ekledim durumu daha net görmeniz için. Bu durum neden kaynaklanır. Bilgisi olan yazarsa sevinirim. Eğer benim giderebileceğim bir sorunsa kendim halletmek istiyorum. Yok sıkıntı büyükse iyice havalar soğumadan bir usta çağıracağım... Şimdiden hepinize teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erha1907 -- 31 Ekim 2014; 7:45:52 >
  • Baymak luna 20fi ..kalorifer calisiyor ama isi 50 dereceyi gecmiyor....sebebi ne olabilir?

• osgal O kullanıcısına yanıt
    radyator hatti uzerindeki filtereyi temizlemenizi oneririm ilk asamada en basiti cozum bu bundan sonrada sorun devam ediyorsa ntc arizasi olabilir.

• akif45 A kullanıcısına yanıt
    kis konumuna almazsaniz radyator calismaz ama kullanma suyu alirken radyatorlerde calisiyorsa 3 yollu vana veya akis kontrol valfinde bir problem var demektir normalde isitma modunda bile kullanma suyu acilinca isitma durur.

• lamettrie kullanıcısına yanıt
    ev tesisati icin radyatorlerin hepsine trv takmak uygun degildir hatta merkezi sistemde bile pompada degisiklikler yapmadan takinca sorun yasatir. sizin vanalari son ayara getirerek tekrar deneyin bir tum trvler kapali olamaz mantiken sizin ntc veya anakart ile ilgili sorununuz olmasi olasi

• türbinbakım T kullanıcısına yanıt
    Filtre çok kirliymiş. Şu an bir sorun yok görünüyor.
  • sorununuzun cozulmesine sevindim.

• ucuncu yıllık bakında servıs elemanı 4 tane enjektor memesı degısatırdı ve 140 tl para aldı form bırakmadı fatura kesmedı. sızce bu para normalı 75 tl de servıs bedelı aldı 215 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: solakoglu

ucuncu yıllık bakında servıs elemanı 4 tane enjektor memesı degısatırdı ve 140 tl para aldı form bırakmadı fatura kesmedı. sızce bu para normalı 75 tl de servıs bedelı aldı 215 tl

bence bu enjektor memesine ne olacaki bozulacak mi tikanir oda acilir yani yalandan degismisler pahalida ocagin memesi 4 tane 5tl diyor pazarlik yapiyorum 35 tl tanesi cok cidden

• arkadaslar benım baymak ocean luna 20fi kombinin resmini koyuyorum...2 tane ntc sensor var..1 ve 2 Numara ..hangisi sıcak suyun hangisi kaloriferin oldugunu söyleyebilirmisiniz lutfen?
     baymak kombi arıza
  • s.a

baymak main 24 fi kombim var.Yaklaşık 7 senelik.Her yıl rutin bakımını yaptırıyorum.En son bakıma gelen eleman peteklere giden sıcak su borusunun (büyük ihtimalle) ilk montaj esnasında fazla sıkmadan dolayı bükülmüş olduğunu söyledi.Bende baktım bakır boru sıkmanın kuvvetiyle bükülüp kesiti daraltmış.Kombiye önden baktığımızda solda 2. boru. Boruyu takip ettiğimde 2 eğim vermişler ve herhalde yanma odasının giriş yada çıkışına bağlı.Sorum şu bağlantı şekli kelepçeli ama farklı bir kelepçe sistemi.Boruyu dışarı aldığımda tamir yapma olanağım var.kelepçeyi nasıl çıkarırım.Demontajı basitmidir.
  • Herkese Merhaba,
    Bir anaokulunda çalışıyorum. Anaokulumuzda BAXI LUNA HT 1850 model bir kombimiz var. Kombi halihazırda güzel çalışıyor. Normal şartlarda bir sorun çıkartmıyor. Fakat havalar soğuduğundan beri sabah geldiğimde E128 hatasını alıyorum ve kaloriferler tamamen sönmüş oluyor.
    "Çalışma sırasında alev oluşumu arızası (iyonizasyon akım limit değerinin altına düşmüş)"
    Hatanın açıklaması bu. Önceden voltaj regülatörü takılmış fakat sonuç yine aynı. Hava çok soğuduğunda meydana gelen bir sorunmuş. Çözüm ne olabilir..? Fikir paylaşabilirseniz sevinirim.
  • Babamın dairesindeki baymak luna 240 fi kombi kalorifer ayarı çok düşükte olmasına rağmen 70 derecedeymiş gibi ısıtıyor petekleri ışıklı göstergeden de 70 li derecelere çıktığını görüyorum. Bu kart arızası mıdır? Karta format mı atılmalıdır?
  • Baymak NOVADENS 240 yoğuşmalı kombim var.2009 yılında almıştım ve yeni arıza çıkardı. kazanın içinden su geliyor.. bu kazanın fiyatını bilen varmı ??
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.