T

Teğmen
19 Mayıs 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 24 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba ben burada yazılanları baştan sona okudum bundan önce teleservice arvato ile çok ugraşmıştım Delta servis bana ilgili geldi sırf buna güvenerek Delta Servisi garantili bir Galaxy S4 aldım servis iyi bile olsa inşallah servise işimiz düşmez cihazda sıkıntı çıkmaz.
Merhaba kombi arızaları ile ilgili DH içerisinde bir çok forum var eminim bu alt başlıklara yazarsanız sorunuza daha çabuk yanıt gelecektir.

http://forum.donanimhaber.com/m_5819445/mpage_3/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_56978922/mpage_67/tm.htm

kombinizin arızasına gelince kombinide sıcak su ile ilgili bir sorun varsa yapacağınız ilk şey kombinin kapağını açıp musluğu açtınığınız anda haraket eden mili (3 yollu vananın üstünde kontrol panelini açınca size doğru bakıyor aşağıda resmini ekledim) ve bu milin açıp kapattığı sıcak su kullanım sviçini (svicin kontak çıkışlarını) kontrol etmenizi öneririm genelde sıcaksu arızalarının kaynagı daha basit oluyor eğer buralarda bir sorun varsa diyafram veya sviç arızasıdır ve kendiniz rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Zaman zamanda buraadaki kıreçlenme nedeniyle ateşleme yapmaz bu durumda 3 yollu vananızı temizlemeniz lazım (diyafram o vananın içinde vidaları açınca göreceksiniz) fakat bu kısımdaki ekipmanların tamamı gayet güzel çalışıyorsa ozaman kart ile ilgili olma ihtimali var.
quote:

Orijinalden alıntı: boras06

Merhaba
Bosch Classic condense model kombi almıstım taktıracaktım yalnız baca mesafesi 4.5 metre oldugu ıcın fırma onay vermez eca premix ile değiştirmemi tavsiye ettiler.Yalnız sormam gereken su baca mesafesi 4.5 mt için hernetik düz kombiler mi tavsiye edililir yoksa yogusmalı mı? Kimiisi yogusmalı taktır diyor kıimisi tersini soyluyor.Ayrıca eca 4.5 metre için onay verir mi.Ne yapmalıyım.Mesafeyi kısaltma imkanımız yok.

baca uzunluğu ile tercih edilmesi gereken kombi tipinin hiçbir ilgisi olduğunu sanmıyorum fakat daha uzun baca mesafesine sahiip kombi modelleri tabiki olabilir d tip kazanlar gibi mesela 4,5 m bacada çok uzun yani kombinin fanıda performanısıda belli çalışmazmı bence çalışır zaten dıştan alıp içten veriyor havayı ama sağlıklı olmaz ki...
Hakkında
Meslek: Mühendis
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Toyota
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 119
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 532 (Bu ay: 46)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.