Şimdi Ara

Baymak klima hakkında.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
1.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Baymak elegant 12000 btu siparis verdim sma kafama takilan bir soru var, bir kaç montaj resminde ic unitenin normal bir elektronik esya gibi kabloyla prize baglandıgıni gordum. Gercekten boylemi yoksa dıs uniteden elektrik alınabiliyormu ? Bu resimdeki gibi bir kaç tane daha gordum
    Baymak klima hakkında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi araman -- 1 Ekim 2017; 14:7:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sistem bu şekilde tasarlanmış, 9.000, 12.000 ve (galiba) 18.000 BTU'lu Baymak klimalar topraklı fişiyle beraber geliyor. Elbetteki isterseniz o fişi çıkartıp panodan ayrı hat çektirebilirsiniz, hatta böyle yapmanız tavsiyedir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Siyah fis ve kabloyu iptal edip direkt klima icinden hat ceksem garantiyi bozmaz sanirım sonucta ankastre tesisat olsa mecbur boyle olacak .. birde bunu hangi muhendis boyle dusunmus ben hic rastlamdim bu sekilde prize takılna klima hadi yaptın bari beyaz yap..

• araman A kullanıcısına yanıt
    Yeni çıkan yönetmeliğe göre klimaların elektrik bağlantısının ehliyetli bir elektrikçi tarafından yapılması lazım. Tabii bu karar bi yandan da yetkili servislerin işine geldi zira hemen "abi bizim elektriği bağlamamız yasak" diyip olayın mesuliyetinden çıkıyorlar.

Baymak da elektrik bağlantısını hazır ürettirerek çözüm bulmaya çalışmış.
    Asıl yapılması gereken yetkili servislere elektrik sertifikasını aldırmak için kursa göndermek. Galiba bu da firmaların işine gelmiyor, bilemiyorum.
  • Fiş siyah değil gri. Benimkide aynı şekilde bağlı. Hatta 5mtlik uzatma kablosuna bağlı (3.3.5mm kesitte) Şimdiye kadar bir sorun olmadı kabloda ısınma fln da olmuyor ki zaten o kadar anlık güç çekmiyor. Dış ünite elektriği de iç üniteden alıyor.
  • Klimanin montajı yapildı. Kabloyu arkadan verdik..

Baymak klima hakkında.

• araman A kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun gayet temiz olmuş. Sadece biraz fazla yukarıda gibi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.