Şimdi Ara

Baymak Elegant Plus A++ (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.473
Cevap
28
Favori
181.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SLaYeR KiNG

cevap için çok teşekkür ederim, başka bir yol yok değil mi hocam şu tarz pahalı prizler çözmez değil mi sorunu?
    https://www.hepsiburada.com/schneider-electric-apc-tekli-akim-korumali-priz-2-usb-li-pm1wu2-gr-p-HBV00000FHDK3?magaza=Hepsiburada

Alıntıları Göster
    Rica ederim. En azından prizin bağlı olduğu buattan bağlayabilirsiniz. Prizin kontaklarına bu yüklerin hepsini yükleme sağlıklı olmaz. En azından klimaya en yakın buattan beslerseniz daha sağlıklı olur.

Bu prizlerin ise normal prizden farkı yoktur. Sadece aşırı akıma karşı üzerlerinde mini otomatik sigorta ve yüksek gerilime karşı varistör mevcut.

Saygılarımla...

• Iyı akşamlar ifeel tuşunu kullandigimda cihazi eco cool modunda çalıştırıyorum oda sıcaklığı 28 gösteriyor kumandadan ve klima 28 derecede çalışıyor 28.5 yaptimdada çalışıyor sizde aradaki fark değer ne olduğunda klima devreden çıkıyor
    Birde 18/20/22 derecede nasıl calistiryorsunuz bu klimayi merak ediyorum ben 25/27 yapinca icersi çok serin serin oluyor birde fan ayari en düşüktü olmasına rağmen 12000 but 24 metrekare Güney cephe salonum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yrs123 -- 13 Haziran 2019; 1:34:0 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 sene önce 1600 TL ye almıştım İzmir deki ana bayisinden, 12 lik elegantplus var bende. Soğutması ısıtması gayet yeterli, iç dış ünite çok sessiz, 2 senede hiç bi sorun çıkarmadı. Benim ofisimde duruyor şık bi alet müşterilerin dikkatini çekiyor nedense, soruyorlar nasıl bu klima diye.
    Benim pek hoşuma gitmeyen tarafı ofiste normalde klima çalışmazken elektrik 20 TL gelir, yazın mesai saatlerinde özellikle öğlen sıcağında 4 - 5 saat çalışınca ay sonu fatura 100 tl civarı geliyor. Beklediğimden fazla ama ofis olduğu için kapı zırt pırt açılıp duruyor belki onun etkisi vardır.

Ekleme;
    ofis tüm gün güneş alıyor, kurulum yapılırken bakır boru kullanıldı, takılmadan önce sigorta kutusundan yeni hat çektirip klimaya özel bi sigorta eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Monster1912 -- 13 Haziran 2019; 11:5:8 >
  • Baymak Elegant Plus 12 ve Airfel LTXN35U 12 Arasında kaldım,
    Sessizlik ve Soğutma/Isıtma Performansı İyi Olan Hangisidir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend_84 -- 13 Haziran 2019; 13:43:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yrs123

Iyı akşamlar ifeel tuşunu kullandigimda cihazi eco cool modunda çalıştırıyorum oda sıcaklığı 28 gösteriyor kumandadan ve klima 28 derecede çalışıyor 28.5 yaptimdada çalışıyor sizde aradaki fark değer ne olduğunda klima devreden çıkıyor
    Birde 18/20/22 derecede nasıl calistiryorsunuz bu klimayi merak ediyorum ben 25/27 yapinca icersi çok serin serin oluyor birde fan ayari en düşüktü olmasına rağmen 12000 but 24 metrekare Güney cephe salonum
    Merhabalar.

Inverter klimalar devreden çıkmaz. Normal şartlarda çıkmaması gerekir. Frekansını ve dolayısıyla kapasitesini ayarlayarak sürekli çalışır. Inverter'in sırrı da budur.

Konfor Sıcaklığı 24-26 arasıdır. Daha aşağısı üşüme hissi oluşturur. Ancak kişiden kişiye göre değişebiliyor.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Legend_84

Baymak Elegant Plus 12 ve Airfel LTXN35U 12 Arasında kaldım,
    Sessizlik ve Soğutma/Isıtma Performansı İyi Olan Hangisidir ?
    Merhabalar. Baymak veya başka bir markanın konusu altında yorum yapmam yanlış olur. Klima Tavsiyesi konusuna sizleri davet ediyorum tavsiye için.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 13 Haziran 2019; 22:5:16 >
  • Baymak almayı düşünüyorum, 18'lik olandan. Ancak mediamarkt'ta dış ünitesini gördüm, LG ile kıyaslandığında ünite çok büyük duruyor. Tüm üniteleri bu şekilde büyük müdür?
  • Legend_84 kullanıcısına yanıt
    Tabi ki airfel. Giris sinifi makineler sinifinin en iyilerinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 16 Haziran 2019; 9:47:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu klimayı önerirmisiniz ? donanımhaber yorumları güzel ekşisözlük yorumları özellikle servis için arkanıza bakmadan kaçın diyor.
  • :.Batsu.: kullanıcısına yanıt
    Hocam ben sırf mağaza yorumlarına bakarak aldım hemde hiç araştırma yapmadan, baktım istediğim özellikler fazlası ile var 5 sene garanti ücretsiz kurulum var yorumlarda sadece kargo şirketine eleştiri var aldım geçtim.
    Servise ne istediğinizi ve bildiğinizi belli ederseniz fazla sallayamazlar ön görüşme yapın.
    Soğutması çok iyi iç ve dış ünite sessiz tüketim ben bilmem detaylı inceleyen arkadaşlar var bakarsınız
    Isıtmada ses var tek kusuru bu bende zaten yorumlardada var ısıtma işim olmadığı için bana dert değil wifi mıdülünüde takacağım seviyorum teknolojiyi
    Kısacası bidaha lazım olsa alırmıyım evet alırım meşhur markalara misli ödemeye gerek yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayıboyu11

Hocam ben sırf mağaza yorumlarına bakarak aldım hemde hiç araştırma yapmadan, baktım istediğim özellikler fazlası ile var 5 sene garanti ücretsiz kurulum var yorumlarda sadece kargo şirketine eleştiri var aldım geçtim.
    Servise ne istediğinizi ve bildiğinizi belli ederseniz fazla sallayamazlar ön görüşme yapın.
    Soğutması çok iyi iç ve dış ünite sessiz tüketim ben bilmem detaylı inceleyen arkadaşlar var bakarsınız
    Isıtmada ses var tek kusuru bu bende zaten yorumlardada var ısıtma işim olmadığı için bana dert değil wifi mıdülünüde takacağım seviyorum teknolojiyi
    Kısacası bidaha lazım olsa alırmıyım evet alırım meşhur markalara misli ödemeye gerek yok
    Yorumun için teşekkürler ekşide falan okuyorum millete kan kusturmuşlar neredeyse. Şimdi alsam işteyken gelirlerse adam vakumlama falan yapmaz sanmıyorum bir sürü klima markası var hepsini araştırdım herkes ateş püskürüyor servislere işini iyi yapan hiç mi yok bu ülkede ayrıca o garanti 5 sene tamamda genelde garanti kapsamına sokuyorlarmış herşeyi.

Hocam söylediğim gibi git görüş servisle böyle böyle montaj istiyorum siz nasıl işlem yapıyorsunuz vakumu neyle yapıyorsunuz kompresörün takozlarını koyuyormusunuz diye aklına gelen herşeyi sor ona göre markanızdan sipariş vereceğim makina kadar montajda önemli bu işlerde dersin.
    Kusurun yoksa garanti işinide dert etme tüketici hakem heyeti diye birşey var
    Müşteri herzaman haklıdır hakkını bastıra bastıra alacaksın yoksa dürüst ticaret yapanı nadir bulursun kaliteli marka olsa bile

Ekşiye bakma çok abartıyorlar ben de 15 senedir yazarım orda, ben bile kaale almıyorum artık eskisi kadar.

Servis olayı nasip meselesi. Hangisini alırsan al, servisi kötü olma ihtimali var. Benim servis iyiydi mesela. 2-3 sayfa geride yazdığım gibi verdikleri 2 ipucuyla beni gereksiz masraflardan kurtardılar. Ekstra boru masrafı yapmamam için en optimal kurulum yerini ayarlamak için uğraştılar. Hiç uğraşmayıp "olmuyor yeaa" deyip kötü bir konuma takabilirlerdi. Ya da ek boru parası almak için saçmalayabilirlerdi. Vs vs.

Bu devirde bütün markalar belli bir kalitenin altında üretim yapmıyorlar artık. Ama markaları ve kullanıcıyı rezil de eden, vezir de eden servisleri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bende yeni aldim kullanıyorum memnunum ama şu giderinden çok şu geliyor 5 ltrlik suyu 8 saat calissa dolduruyor siz nasil yapiyorsunuz gideri balkonun uzak olduğu için boru uzatmadım dibine 5 lt şişe koydum ama yetişemiyorum bu normalmi 25/26 deeceede kullanıyorum

• alemci83 A kullanıcısına yanıt
    ortamda nem aşırı yüksekse çok normal bir durum hocam.

Hocam hayırlı olsun
    Taşıma işi zor olur sürekli takip gerekir ve mutlaka unutulduğu olur taşıp heryeri ıslatır. Havadaki nem oranı ve kullanım süresine göre bol miktarda yoğuşma suyu olur. Benim kompresör dışarda bahçeyi suluyor sıkıntı yok. Tavsiyem doğrudan bir gidere yada usulünce dışarıya verecek şekilde hat çekmeniz

• quote:

Hocam hayırlı olsun
    Taşıma işi zor olur sürekli takip gerekir ve mutlaka unutulduğu olur taşıp heryeri ıslatır. Havadaki nem oranı ve kullanım süresine göre bol miktarda yoğuşma suyu olur. Benim kompresör dışarda bahçeyi suluyor sıkıntı yok. Tavsiyem doğrudan bir gidere yada usulünce dışarıya verecek şekilde hat çekmeniz
    Yer çanakkale evdeki nem oranı %50 olup hayrete düştüm çıkan suyu görünce haftada bir değiştireyim dedim ama nerdeyse her gün doluyor 5 tl böyle olmiyacak anlasilan 3 . Kat olduğu için balkona kudurdum motorunu servis dışarıya kurmadı güvenli olmaz diye sizce yanlismi yaptım bilemedim bakıyorum bazı insanların dışarda oluyor klima motoru

Balkon sürekli açıksa yani kapalı cam balkon falan değilse sorun olmaz
    Önemli olan havadar olması

• quote:

Balkon sürekli açıksa yani kapalı cam balkon falan değilse sorun olmaz
    Önemli olan havadar olması
    Işte orda sorun var hocam balkon camlı ve yan duvarları kapalı servisteki eleman burda olur dedi yukarıya taktı ben dışarı istedim riskli olabileceğini takılma aşamasında sepetli araç temin etmem gerektiğini söyledi o yüzden balkona taktı bana balkonun ne sıcak olacağını söyledi nede 5 saatte 5 ltrelik suyun dolacagini söyledi bugün görüştüğümde ek ücret 485 tl olup 300 tl diş ünitenin balkonun dışına taşınması için ücret talep ettiler

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    Şimdi ne yapmalıyım bilmiyorum klimayı çalıştığında su gidere vermedi için bir uğraş ve motor çalıştığında camlı balkonun camini acsamda sıcaklık mutfak tarafına vurdu için rahatsız edici bu dururmu baymak şikayet actirsam gene bu bölgenin servisi bunlar ne olurki böyle bir durumla karşılaşan fikir verecek olan varsa açığım

• 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.