Şimdi Ara

Baymak Elegant Plus A++ (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.473
Cevap
28
Favori
181.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    resim koyabilir misiniz?

baymaka şikayet edin durumu anlatın .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Söylecek söz bulamıyorum
    Servis yetkisinin sorgusuz sualsiz iptal edilmesi gerek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alemci83

Şimdi ne yapmalıyım bilmiyorum klimayı çalıştığında su gidere vermedi için bir uğraş ve motor çalıştığında camlı balkonun camini acsamda sıcaklık mutfak tarafına vurdu için rahatsız edici bu dururmu baymak şikayet actirsam gene bu bölgenin servisi bunlar ne olurki böyle bir durumla karşılaşan fikir verecek olan varsa açığım
    Benim klima motoruda balkon içinde tavana monteli, İç üniteden zorunlu tahliye hortumu çekiyorlar ama dış ünite su gider bağlantısını yapmıyorlar yani motorun altındaki delik açık kalıyor benimde haberim yoktu kullandıktan sonra balkona çıktım su içinde her yer hemen servisi aradım unutmuşsunuz takmayı diye artık baymak dış ünite tahliye ekipmanı vermiyor parayla takalım isterseniz demişlerdi. Kendim tapa hortum 10 TL ye helletmiştim zamanında.

• xmxksk kullanıcısına yanıt
    Hocam orjinal tahliye hortumu var paketinde gerek olmadığı için bağlatmadım bende
    Mesele o değil tahliye bişekil yapılır, kapalı balkona montaj yapmış servis yenilir yutulur bi hareket değil. Ciddi performans kaybı ve ekstra tüketim demek

• Ado kullanıcısına yanıt
    Emeğe saygı adına ve bilgisi olmayan arkadaşlara hatırlatma anlamında bu açıklamayı tekrar ön plana çıkarmakta fayda var

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

resim koyabilir misiniz?

baymaka şikayet edin durumu anlatın .
    Resim koymaya calisicam hocam adamlar kapalı balkona takıp gittiler

• quote:

Orijinalden alıntı: kayıboyu11

Hocam orjinal tahliye hortumu var paketinde gerek olmadığı için bağlatmadım bende
    Mesele o değil tahliye bişekil yapılır, kapalı balkona montaj yapmış servis yenilir yutulur bi hareket değil. Ciddi performans kaybı ve ekstra tüketim demek
    Ilk işim yarin mh arayıp durumu bildirmek olucak bakalım ne gibi bir durum olucak

• alemci83 A kullanıcısına yanıt
    baymak müşteri hizmetleri son derece pasif ve ilgisiz dir.İnş yardımcı olurlar yerinizde olsam en kötü tüketici haklarına başvururdum.Kışın ısıtma da da sıkıntı olacaktır sizlere.O balkon buzgibi olur kışın ısıtmada , yazında aşırı sıcak olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

baymak müşteri hizmetleri son derece pasif ve ilgisiz dir.İnş yardımcı olurlar yerinizde olsam en kötü tüketici haklarına başvururdum.Kışın ısıtma da da sıkıntı olacaktır sizlere.O balkon buzgibi olur kışın ısıtmada , yazında aşırı sıcak olur.
    Baymak servisi diş unite yer değişimi için 300 tl talep etti bu şekilde taktınız dedim takan kişiyle görüştüm mağdur oldum diyorum hiç takmadi özel servisi çağırıp ona taktiricam gibi fiyat alıp Daha düşük fiyat alırsam onlara yaptıracam

• alemci83 A kullanıcısına yanıt
    Hocam şikayet var etkilidir bu işlerde. MH ile ciddi güzel bi görüşme yapın ısrar ettiklerini mağdur olduğunuzu aktarın gerekirse dava açacağım felan süsleyin biraz
    Kolay gelsin

• Bu klimayı 2 gündür kullanıyorum saatte ortalama 11,5 kuruş falan yakıyor,cihaz doğru ölçüyorsa ,oda 25 m2 civarı ve 28 derecede çalıştırıyorum.

Baymak Elegant Plus A++

Baymak Elegant Plus A++

• merhabalar

daha once annemlere baymak 12000 lik klima aldiydim. 1850 ye geldiydi sanirim. simdi kendi evime 26m2 yine 12000 lik alayim dedim. garaj ustu oldugu icin cok da sicak olmuyor. (aydin havasina ragmen)

yalniz fiyat ucmus 2700 tl olmus. ben de 700 daha ekleyip demirdokum a5 performans mi alsam dedim. bir de buradaki servis olaylarindan cekindim. :)

ne dersiniz?
  • Merhaba değerli forum üyeleri,

bende geçtiğimiz hafta bir online alışveriş sitesinden baymak 12000btu cihaz aldım. Satıcı sağolsun iki günde ürünü gönderdi sorunsuz olarak elime geçti ürün.

Lokasyon İstanbul Ataşehir bu arada.

Fakat evimde mütahitin yapmış olduğu kızak ve boru takımı hazır olmasına rağmen, servisten gelen arkadaşlar bu ünitenin mevcut yere takılamayacağını söylediler. burada hiç bir sorun yok anlayışla karşılayıp bir iki opsiyon önerdik (ızgaraları çıkartıp yan duvara yada balkonda yere koymak gibi, bu arada bina da 40 daire var ve yarısından fazlası farklı marka ürünleri kullanıyor.)
    bunlara da olumsuz dönen servis personeline alt komşuların nasıl konumlandırdığını gösterdiğimizde bu komşular hangi firmadan hangi ürünleri aldıysa sizde tercih edebilirsiniz diyerek gittiler.

işin trajik kısmı ise genel müdürlüğü arayıp farklı markalara başvurmamı öneriyor servisiniz bu etik değil diye şikayet ettiğimde farklı bir servis göndermek ve keşif yaptırmak yerine inceledik ürünü iade edin bilgisini verdiler.

Bu olay ile birlikte ise artık Baymak Markası benim için bitmiştir.

• gepettousta G kullanıcısına yanıt
    kızak derken dış ünite bacakları mı hocam ? niye uygun görmemişler amlam veremedim hadi boru çapları uygun değil desem cihaz zaten 12000 likmiş. resim koyar mısınız hocam ?

baymak yerine gözünüz kapalı altus alabilir siniz ?R32 gazlı ürünleri çok iyi .

yada bime gelecek seg klima var.vestel in en iyi ürünü flora ile aynı kasa lg kompresörlü bir ürün.
  •  Baymak Elegant Plus A++

Resmin alt tarafında daha kutusu açılmamış dış ünite var , ünitenin tamamı tam duvarın bitimiyle eşit büyüklükte, burası olmaz tehlikeli dendi. Sonrasında kapının yanında geniş bir duvar var balkonu kullanmıyoruz buraya takın maksimum 1 mt kablo ile uzatabiliyorsunuz kapı üstünden baştan tamam deyip sonra ofisi arayıp vazgeçtiler.

müteahit niçin klima bacaklarını da takmış anlamadım ama onuda geçtim ne tehlikesi var mış?

benim mantolama üzerine taktılar yani.

Acaba doğalgaz borusundan dolayı mı mesafe kurtarmadı ?

Bu bacakları söküp orijinal bacakları taksalar yine olurdu yani .Servis iş yapmak istememiş , para kazanmak istemiyorlar heralde.
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Dış ünite bacaktan aşağıya düşermiş, evet kombi borusu aşağıya sarkmış ama onu yine bir vida ile yukarı sabitleyebilir yada bacakları dolabın üstüne doğru indirebilirlerdi. dolap sabit değil kaldırabiliriz dedik ama yine ikna olmadılar geniş duvara monte etmek istemediler.

Servislerin yoğunluktan yada paraya ihtiyaçları olmadığı için iş yapmamak istememelerini anlıyorum ama genel merkezin sadece telefonda yaşananları dinleyip iade edin demesi alışılmadık herhalde onlarda paraya doymuş
    yani hertürlü takılırdı o klima.

baymak müşteri hizmetleri malasef böyle hocam .

zaten klimalar kendi üretimleri değil.çinli ningbo aux üretimi.
    Bende bir aksilik göremedim resme bakarak. Askı demirlerinşn yeri değişebilir sökülüp uygun yere yenisi takılabilir dolapta sabit değil alınabilir. Eee böyle bir saçmalık nasıl olabilir diye soruyor insan.
    İlave ücret ile evin heryerine uzatır icabında, yani bunla ilgili bir sıkıntıda söz konusu değil. Montaj kuralları gereği kombi bacası mı sorun oluyor diyeceğim farklı duvar var müsait demişsiniz onada yok demişler.
    Müşteri hizmetlerinin tavrını çok yadırgadığımı söyleyemem ona çok takılmadım. Hocam bence direk genel merkezlerini arayıp yetkili birisiyle görüşün hemen pes etmeyin
    Makina güzel memnunuz tavsiye ederim yani fiyatına oranla iyi iş çıkarıyor
    Ekleyeyim konvansiyonel kombilerin bacası dışa eğimli yoğuşmalıların ki içe eğimli olmak zorunda, mevcut bacanızın eğimi ile oynamasanız daha sağlıklı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayıboyu11 -- 24 Haziran 2019; 13:56:56 >
  • kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler yorumlar için,

zaten yadırgadığım Baymak Genel Müdürlüğe şikayet kaydı oluşturduktan sonra geri dönüş yapıp dinledikten sonra biz bir servisle görüşelim diyip sonrasında iade edebilirsiniz demeleri. dediğiniz gibi üstüne para vermek istedim maliyeti ne ise ama ona da yanaşmadılar. Şimdilik farklı marka bakacağım, demirdöküm daikin mitsubishi olabilir araştırıyorum.

Baymak ise bir daha evimden içeri giremez sadece bu ürün için değil, tüm ürünleri için müşteri kaybettiler açıkçası.
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.