Şimdi Ara

Baymak Elegant Plus A++ (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.472
Cevap
28
Favori
181.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    demirdöküm zangur zungur titreyip binayı ayağa kaldırdığına dair bir kaç yerde duymuştum :)
    aynen dediğiniz gibi eskiler kadar sağlam ürün pek bulunmaz oldu (bu durum hemen her şeyde geçerli)
    hocam bu durum kompresörle ilgili ,eski konularda toshibanın bir modelinin testere gibi ses çıkarttığından bahsediliyor ve bu kompresörü baymak da kullanıldığı rivayetleri vardı
    tabi bunlar hep eski bilgiler ,son zamanlarda ne gibi gelişmeler var bilmiyorum
  • Yardımcı olan herkese tekrar teşekkür ediyorum, servis dün akşam kurulumu yaptı eski klimanın montaj yeri, duvar deliği vs hazır olunca 18.000 btu klimanın kurulumu 1 saatte bitti. Yolda olduğum için vakum olayını görmedim telefonda sordum yapıcaz dediler ama eve geldiğimde vakum makinası vb. bişi yoktu nasıl yaptılar görmedim.

Klimanın görünümü gayet şık, derece olayının görünüm yeri güzel olmuş, kumandanın görünümü kullanım açısından sade ve kolay, turuncu ışıkda değişik olmuş Hem soğukta hem sıcakta test ettiler anında koca salonun havasını değiştirdi, dış ünite sesine hayran kaldım Ya benim eski demirdöküm sorunlu olup 5 kamyon sesinde çalıştığı için yada bu alet cidden çok sessiz olduğu için balkonda çıt duymadık aradığım buydu Servis rica etmemize rağmen elektrik ve 16a sigorta montajını yapmadı prizde test edip gitti onu ayrıca yaptırıcaz artık.

Kutunun içinden şeffaf pakette 2 tane filtre çıktı bunların takılması gerekirmiydi yoksa yedekmi birisi siyah diğeri yeşil ?

• xmxksk kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam. Evet ses konusunda çok çok iyi. O filtreleri servis benim cihaza üzerine taktı biri bir tarafa diğeri diğer tarafta takılı olan toz filtreleri üzerine. Zaten orta tarafında yerleri var takabikirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ezimuse kullanıcısına yanıt
    Ben yedek sanmıştım o zaman iş bana kaldı kullanmadan hemen takayım, teşekkürler hocam
  • Benim evde sıva altı elektrik tesisatı var yani klimanın takılacağı yerde elektrik, gaz, gider boruları mevcut. Anladığım kadarıyla klima fişli çıkıyor. Montaja gelenler fişi kesip arkasındaki kabloya bağlıyorlar mı?
  • enclock kullanıcısına yanıt
    sizinki ankastre tesisat deniliyor.

Bağlama yetkileri yok ancak belki iyi niyetten bağlarlar.

Kanuna göre ehliyetli elektrikçi yok ise bağlama zorunlulukları yokmuş.

Alt tarafı 3 kabloyu bağlayacaklar ama işte...

birde umarım boru kalınlıklarınız uygundur.Metraj 3 metreden fazla ise ilave gaz gerekebilir unutmayın servise sorun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

sizinki ankastre tesisat deniliyor.

Bağlama yetkileri yok ancak belki iyi niyetten bağlarlar.

Kanuna göre ehliyetli elektrikçi yok ise bağlama zorunlulukları yokmuş.

Alt tarafı 3 kabloyu bağlayacaklar ama işte...

birde umarım boru kalınlıklarınız uygundur.Metraj 3 metreden fazla ise ilave gaz gerekebilir unutmayın servise sorun.

Hocam iyi niyet göstermezlerse kutusunu bile açtırmam iade ederim. Çekilmemiş elektrikle işim değil deyip uğraşmamasını anlarım da. Hazır çekilmiş elektriği bağlayamam derse bu işi bıraksın. Daha önce vestel, samsung, daikin, arçelik kullandım elektrik hattını bile çektiler.
  • enclock kullanıcısına yanıt
    Aslında kanun sadece buattan bağlantıya izin vermiyor.Daha geçen konuştum vestel elemanıyla abi bir yandan iyi oldu öteki türlü evde yangın çıkar servisten sonra oldu , sigorta taşımaz atar servis bozdu olayları oluyordu dedi.

Yani aslında servis klima enerji kablosunu en yakın buata kadar çekmek , v otomat şalteri takmak zorunda.Ancak servisler bunu bahane edip hiç bağlamadan çekip gidiyorlar bende olduğu gibi :D daha sonra kendim bağladım.

Yani sizin tesisat hazır bu durumda bağlantıyı yapmak zorundalar.He sigorta bağlı değildir , hazır değildir bağlamazlar.

Yani bağlamaları konusunda ve gerekirse ilave gaz konusunda mutlaka ısrarcı olun.

Genelde klimaların içine 5 metre borulama mesafesine göre gaz basılıyor.Ancak ankastre tesisatlarda metre boyu uzun olduğuna ilave gaz gerekebilir.

Birde R410A gazına ilave olmuyor.Komple boşaltılıp vakum yapılıp tekrar basılması gerek.

Fotoğraf ekleme şansınız varsa daha detaycı yardımcı olmaya çalışırız.

• Klima fiyatları niye bu kadar artmış 15 gün içinde bilen var mı? 2700-2800TL civarı olan(Montaj Dahil) 18000BTU klima 3100TL civarından başlıyor en ucuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 21 Ekim 2017; 22:7:40 >
  • FasTBoY kullanıcısına yanıt
    Sorunu bilmeyen varmı olarak değiştireyim.. 30 eylül itibariyle otv indirimi kalktı ilk hafta fiyatlar pek degismedi. 12000 lik olani 2300 civari oldu ama 1900 2000 arasi hala bulmak mümkün kimi sitede..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: araman

Sorunu bilmeyen varmı olarak değiştireyim.. 30 eylül itibariyle otv indirimi kalktı ilk hafta fiyatlar pek degismedi. 12000 lik olani 2300 civari oldu ama 1900 2000 arasi hala bulmak mümkün kimi sitede..

otv indirim olunca klimaya nedense yansittiklarini göremedim
    indirim kalkınca da hemen bindirim yapılıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen bende ona şaşırdım asıl.
  • Arkadaşlar şuan boşta Baymak Elegant Plus 24000 btu A++ model klimam var

6 seneye yakın garantisi devam ediyor.

ihtiyacı olan varsa 2500 liraya verebilirim. 3900 liraya alınmıştı

• Isıtma performansı hakkında bilgi verebilecek bir arkadaş var mı ? 6 aylık bebek var. Usutup hasta etmek istemiyorum. İzmir Gaziemir için 35 m2 odada isitma sorunu yaşar miyiz ?

• Klima alacaklar Koçtaşın internet sitesinden %10 Vodafone indirim koduyla alabilirler. Ayrıca Avantajix üzerinden giderseniz siteye %2 geri ödemede alıyorsunuz ek olarak.
    18000BTU aldım bakalım bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 30 Ekim 2017; 20:38:28 >
  • Baymak elegante plus 18000 btu klimam var fakat ısıtma moduna aldıgımda mesela 25 dereceye ayarlıyorum oda sıcaklığı 29 dereceye gelse bile full hız çalışıyor hiç bir yavaşlama ısıda azalma olmuyor yok mu bir çözümü acaba ifeel modunda falan mı çalıştırmam gerekiyor o modda çalıştırıncada sureklı dur kalk yapıyor çözümü varsa anlatırsanız sevinirim. Vatandan aldım acaba inverter falan değilmi diye şüphe etmeye başladım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ha ye

Baymak elegante plus 18000 btu klimam var fakat ısıtma moduna aldıgımda mesela 25 dereceye ayarlıyorum oda sıcaklığı 29 dereceye gelse bile full hız çalışıyor hiç bir yavaşlama ısıda azalma olmuyor yok mu bir çözümü acaba ifeel modunda falan mı çalıştırmam gerekiyor o modda çalıştırıncada sureklı dur kalk yapıyor çözümü varsa anlatırsanız sevinirim. Vatandan aldım acaba inverter falan değilmi diye şüphe etmeye başladım .

sıcaklık 25 e ulaştığında speed hızını 2 ye alın sessiz moda geçer hocam
  • https://www.teknosa.com/urunler/119968291/dijitsu-djt-ac12-klima-tornado-12000-btu

bu klima alınır mı?

inverter yazmıyor ama A++ diyor

1729 tl 190 lira hediye çeki veriyor baya uyguna geliyor

sipariş verdim havaleyi yapmadım henüz

alim mi almiyim mi???

9000 olanı da 1589 tl + 175 tl hediye çeki

• Arkadaşlar 22 m2 odamda 12.000 lık elegant Plus var ama isitmasindan memnun değilim ısıtmıyor tam anlamıyla hangi ayarlarda kullanmak lazim

• spongebob35 kullanıcısına yanıt
    Özel bir ayar yok 25 26 derece ağız aşağıya ufleyecek şekilde yeterli. Dışarısı kaç derece?

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.