Şimdi Ara

Baymak Elegant Plus A++ (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.473
Cevap
28
Favori
181.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, bugün tam olarak aynı şeyi yaptım.

Klima salona, dış ünite balkona.

Bende şofben var balkonda, onun şalterine giren bağlantıdan klimaya kablo çektim, yani şofbenin bağlantısından önce çoğalttım.

Şofben 3 amperlik şaltere bağlı olduğu ve mevcut kablolar da 2.5'luk olduğu için, sorun yaşayacağımı sanmıyorum.

Elektrikçi arkadaştan da fikir aldım bağlantıyı yaparken, aynı şeyi söyledi.

@dj24

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hoydudu -- 9 Ağustos 2017; 23:51:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu klimayı soğutma modunda mi nem alma modunda mi çalıştırmak daha iyi

• Hoydudu H kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim cevabınız için :) bu işlerden anlamadığım için bir yardım eli çok güzel oldu.
    Sanırım yarın montajdan sonra elektrikçi çağırıp bende uygulayacağım..
    İyi geceler :)
  • bende bu klimadan almayı düşünüyordum fakat, yorumları okuyunca pek iç açıcı gelmedi. benim klimadan istediğim ortam istenilen sıcaklığa geldiğinde(22 derece) olabildiğince kendisini kısıp 22 derecede sabit tutmak. eski usül gibi dur kalk yapacaksa pek mantıklı değil. zaten oda da 11 yıllık vestel var, 5 dakika çalışsa içerisi 22 derece oluyor ama çok elektrik tüketiyor ve gürültülü çalışıyor. birisi yatamaz odada.
  • hardcrss kullanıcısına yanıt
    Yeni inverterlerin hiçbirisi gerekmedikçe dur kalk yapmaz. 22 derece set edersiniz istenilen sıcaklığa ulaşılınca kompresör kıstıkça kısar kendisini.
    Sıcaklık 20 dereceye düşmüş ise o zaman kompresör durur ve 22 dereceye ulaşınca tekrar çalışmaya devam eder. Ancak ısı faktörü çok olan yada küçük bir oda değilse kendisini kapatmaz zira ısı kaynakları sıcaklığı hep arttıracaktır.
  • ezimuse kullanıcısına yanıt
    Oda 11,5 metrekare, sadece sabah biraz gunes alir onun disinda gunes gormez. Normal sicaklikta seyreder, bunu alsam istedigim verimi alir miyim

Önceki klimanız Kaç BTU idi? aynı değerden memnun iseniz o değere karşılık alabilirsiniz hocam.
  • ezimuse kullanıcısına yanıt
    Eski klima 12000 btu. Gunes battiktan sonra çalıştırınca disarisi 25 derece civarindayken 16 derece ayarli calisinca agiz cikis sicakligi 2 dereceye kadar dusuyor.

Ama odanin btu ihtiyaci 7000 civari. 9000 yeter diye düşünüyorum.

• 2017 serisi yazıyor satış sitelerinde ne farkı var ve bunu nerden anlayabiliriz

dur kalk yapmıyor ki, dış ünite sürekli çalışıyor.
  • yeni iki enerji ölçümü yapılmıştır.

https://forum.donanimhaber.com/baymak-elegant-plus-12-000-btu-enerji-tuketimi--128135999-2#128340671

• Merhabalar klimayı aldım fakat deneme amaçlı birde ısıtma yı açiyim dedim ve klimanın fanları çalışmadı? Bu normal midir?
  • dj24 D kullanıcısına yanıt
    normal bende de çalışmadı.

koruma amaçlı sistem 14 derecede soğutmayı durdurur ortam sıcaklığı 32 ise ısıtmayı durdurur.

dereceler belki farklı olabilir ama ortam sıcaklığı 30 un üstündeyse mantıken hiç ısıtmaya başlamaz.

havanın serin olduğu bir gün denemiştim çalışmaya başlamıştı sorun yok yani.

• meeb kullanıcısına yanıt
    Anladım teşekkür ederim. Pek anlamam klimadan bir anormallik olarak düşündüm bunu.

İyi günler :)
  • Merhaba arkadaşlar şu ürün hakkında yardımcı olabilir misiniz? Düşünceleriniz nelerdir? Fiyatı da ugun geldi..

https://www.istanbulbilisim.com.tr/baymak-elegant-plus-12-a-12000-btu-h-yeni-nesil-inverter-klima-fiyati,202782.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legend_84

quote:

Orijinalden alıntı: TektusKOR

quote:

Orijinalden alıntı: BreakBeaT

Nem alma modunda da soğutma gerçekleşir. Sakinden kastım rölantide gibi o ısıyı koruma amacıyla daha az sarfiyat harcar.

Klimanın esas amacı soğutma ve ısıtmadır zaten. Extra özellik olarak soğuturken nem alma olayınıda eklemişler gibi düşünün.

Cevap için teşekkürler...Artık sipariş etmek kaldı...
    Şu an 12000 lik olanı 2000tl ye bulabiliyorum.Montaj dahil deniyor.
    Daha uyguna bulunabilir mi bilmiyorum.
    Bazı yerlerde ücretsiz montaj yazısı yok.Sonradan ne çıkarırlar belli olmadığından sanırım her şey dahil 2000 tl iyi fiyat.

burada 12000 lik 1735 tl kargoda ücretsiz.https://bikombi.com.tr/urun/baymak-elegant-plus-12-a-12-000-btu-inverter-duvar-tipi-klima?ref=akakce&v=1.45.4

Montaj haric, kargo 80 tl ama..En uygun Sanirim Istanbul bilisim de..Her sey dahil 1979 tl..

• quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

quote:

Orijinalden alıntı: Legend_84

quote:

Orijinalden alıntı: TektusKOR

quote:

Orijinalden alıntı: BreakBeaT

Nem alma modunda da soğutma gerçekleşir. Sakinden kastım rölantide gibi o ısıyı koruma amacıyla daha az sarfiyat harcar.

Klimanın esas amacı soğutma ve ısıtmadır zaten. Extra özellik olarak soğuturken nem alma olayınıda eklemişler gibi düşünün.

Cevap için teşekkürler...Artık sipariş etmek kaldı...
    Şu an 12000 lik olanı 2000tl ye bulabiliyorum.Montaj dahil deniyor.
    Daha uyguna bulunabilir mi bilmiyorum.
    Bazı yerlerde ücretsiz montaj yazısı yok.Sonradan ne çıkarırlar belli olmadığından sanırım her şey dahil 2000 tl iyi fiyat.

burada 12000 lik 1735 tl kargoda ücretsiz.https://bikombi.com.tr/urun/baymak-elegant-plus-12-a-12-000-btu-inverter-duvar-tipi-klima?ref=akakce&v=1.45.4

Montaj haric, kargo 80 tl ama..En uygun Sanirim Istanbul bilisim de..Her sey dahil 1979 tl..

Heryerde 1950-2000 tl civari nasil daha ucuzunu bulabiriz birazdaha bekelmek lazim sanirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• zeytinkoy kullanıcısına yanıt
    Elinizle istediginiz kadar kaldirin bir sey olmaz..Ancak dibine kadar kaldirirsaniz Randuma alamazsiniz..Elle ayarlayin..

• meeb kullanıcısına yanıt
    vallahi forumda göremedim acıkcası klima agız çıkış sıcaklık ölçümü 16 ya set edildiginde kac dakıka sürede gercekten 16 derecedemi cıkış sıcaklıgı verıyor Ve bunu ortam sıcaklıgı 16 dereceye düşürene kadar sürekli bu frekansta sabit kalıp 16 derece cıkış ısısı olması gerekmıyormu zaten bütün mesele bu sanırım tasaruf amacı ön planda oldugu için set değerinin hiç bir önemi yok forumda bir arkadasımız farklı set aralıklarında çıkıs ısılarını ölcebilirse iyi olucak gerçegi yansıtıp yansıtmadıgını bende merak edıyorum bana göre 26 24 16 28 yani set degeri ne olursa olsun cıkıs ısısı sabıt gibi geliyor ama bir termometre ile çıkıs ısısına bakılırsa ozman emin olunabilir yani bu klimayı alıcak arkadaslar şunu unutmayın klima ufo mantıgı ile çalışıyor sanırım termostata girip çıkıyor siz ister 16 ya setleyin ister 30 fark yok gibi ama yinede bir ölçüm yapılabilirse emin olabiliriz set aralarındaki ısı farkı varmı yokmu çünkü klimanın başlıca görevi ısı zaten en temel çalışma prensibi eger farklı setlerde aynı ısıyı veriyorsa ne anlamı var kumandada bu kadar bucuklu set değerine göz boyama gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wikingtoro -- 14 Eylül 2017; 13:25:17 >

• Wikingtoro kullanıcısına yanıt
    Özet geçeyim mantığınız yanlış.

Set ettiğiniz dereceye gelene kadar soğutmada 8-9 derece ağız çıkışı veriyor. Klima üflediği ısıya değil çektiği ısıya bakarak ve dış sıcaklığa bakarak çalışır. Emdiği ısı set edilen ısı ile arasında çok fark varsa en yüksek frekansta çalışacaktır. Emiş ısısı ile set edilen sıcaklık farkı azaldıkça kompresör devir düşürür. Devir düştükçe çıkış ısısı da tabi ki düşecektir. 16 ya set ederseniz 16 dereceye oluncaya kadar 8-9 derece ağız çıkışı verir. İnverter klima mantığı biraz farklıdır on off gibi çalışmaz. Forumda yazılıp çizilenler var biraz araştırırsanız bilgilenirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.