Şimdi Ara

Baymak Elegant Plus 12.000 Btu Enerji Tüketimi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
241
Cevap
7
Favori
62.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teşekkür ederim ilk mesajda belirttiğim için tekrar yazma gereği duymadım ancak tekrar belirteyim salon 25 m2 güney cephe gün boyu güneş alıyor , çift çam ve mantolama var ancak pek kaliteli değil malum mütahit işi.

bugün nem alma modu ölçümünü yaptım .

bugece silenc eco mod ölçümünü yapacağım kısmetse.

hayırlı akşamlar dilerim.
  • Ölçüm 3 Nem Alma Modu (DRY) Set 23 Fan Auto (3 Saat )

İstekler üzerine cihazı nem alma modunda (DRY ) Set 23 , Fan auto modda 3 saat çalıştırdım ve ölçümlerimi kaydettim.

Aslında dry modun mantığı oda içersin de ki ısıyı çok soğutmadan sağlıklı nem dengesini sağlamak (%30 - %60 ) olduğundan cihazın fan modu ve ısı set değerini değiştirmek işe yaramıyor.Hatta çoğu modelde bu ayarları ayarlayamıyorsunuz.Ancak baymakta ayar seçeneği olsada test boyunca farklı fan hızları ve set değerleri denedim hissedilir bir değişiklik olmadı.

Nem alma modunun ne olduğunu anlamak için bu makaleyi okuyabilirsiniz.

http://www.antalya-klimaservisi.net/bilgi-bankasi/nem-alma-modunun-onemi-nedir.html

Test öncesi klimayı soğutma modunda biraz kullanmıştık. İçerisi 27.6 dışarısı 31 dereceydi.

Baymak Elegant Plus 12.000 Btu Enerji Tüketimi

Klimayı DRY modda 23 derece set auto fan hızında ayarladım .(Tabii dediğim gibi bu modda derece ve fan hızının önemi yok)

Nem alma ilk 1 dk çekilen anlık güç

nem alma 3 saat sonrası anlık güç 581 watt ( 3 saate 0.77 kuruş yakmış yani saatte 26 kuruş)

Nem alma 3 saatte 1913 kw yakmış

Nem alma en düşük 575 watt çekmiş

Nem alma en yüksek 759 watt çekmiş

nem alma 3 saat sonrası oda sıcaklığı

nem alma kumanda 27 i feel değeri

Değerler bu şekilde Nem alma moduna gelince amaç sadece ortamı yaşanabilir ısıl değerlere getirmek , havayı kurutmamaksa çok faydalı bir mod.

Özellikle eşime bahsetmeden oda sıcaklığı nasıl havada bir farklılık var mı diye sorduğumda sanki daha ferah , daha rahat nefes alınıyor ama çok soğuk olmadı dedi.

soğutma modu bariz daha sert bir hava daha keskin bir soğutma yapıyor.Nem alma ise yazdığım gibi daha ortalama sertlikte hava ile havayı çok kurutmadan soğutma yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 11 Ağustos 2017; 16:11:57 >

• Bilgiler için tekrar teşekkürler.
  • Sayın @meeb, incelemeleriniz için çok teşekkürler. Affınıza sığınarak küçük bir düzeltme yapmak istiyorum. "Waat" değil, "Watt" olacak.
  • Atakan A kullanıcısına yanıt
    sıcaklar malum kafa kalmadı bir yandan iş yoğunluğu.teşekkürler ...
  • ÖLÇÜM 4 (Set değeri 27 fan hızı silent (Sessiz mod )

Gece yatmadan önce 1. kademe azda olsa rüzgar sesi duyulduğundan dedim ki silent moda alayım birde böyle ölçüm yapalım.

Aslında eco modu da aktif edecektim ancak silent modda açık olunca iç ünite o kadar sessiz oldu ki duvarın arkasındaki dış ünite sesi duyulmaya başladı. Birde eco modda kompresör sanki bir yükseliş bir düşüş sesi çıkarmaya başladı ki azda olsa komşulara rahatsızlık verir diye eco modu kapattım .

Silent mod için tek kelime şunu diyebilirim ki rüzgar sesi bile duyulmuyor çok ve çok çok az iç ünite fan motoru sesi duyuluyor.

Dediğim gibi yattıktan 3 dk sonra dış ünite komp. sesi duyulmaya başlayınca eco modu kapattım . Sanırsam iç ünite fan motoru da düşük devir olunca kompresör darboğaza geldi herhalde boğuldu.yoksa böyle inişli çıkışlı ses hiç duymadım dış üniteden .

silence mod başlangıçta 435 watt çekti

silence modda sabah anlık 370 watt çekiyordu toplam 1.20 tl yakmış

toplam 2290 watt çekmiş

en düşük 364 watt çekmiş

en yüksek 590 watt çekmiş

sabah ise oda sıcaklığı 26 dereceydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 11 Ağustos 2017; 22:45:22 >

• meeb kullanıcısına yanıt
    hocam elinize sağlık. bütün kombinleri yapıyorsunuz tşkler :)

bu denemeniz kaç saat sürdü acaba? yani 2900watt kaç saatte çekti. illa bir eksik bulacam bende :) (kusura bakma artık)
    slient mod toplam kaç saat ölçtünüz hocam
  • rica ederim 7 saat 41 dk
    bence mükemmel bir değer ve süre.
  • ÖLÇÜM 5 FAN MODU

Odayı havalandırmak için camları açtığımızda dedimki sirkilasyonu hızlandırmak için fan modunu deneyeyim aynı zamanda sadece iç ünite kontrol kartı ve fan ne kadar yakıyor ölçeyim dedim.

Fan modu 3 . kademe de iken led display anlık sıcaklığı ölçüyor ve 30.9 dereceymiş emiş sıcaklığı üstün teras olmasının dezavantajı malesef.

çektiği güç ise 32 watt mış.

1. kademede 28 watt

2. kademe de ise 32 watt çekiyor yani pek fark yok.

camlar açık olduğunda vantilatör görevi görüp hiç yoktan işe yarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 12 Ağustos 2017; 19:7:40 >

Tavsiye editormusunuz 1700-1800 civari bütçe ile alsam salona taksam 24 mtreakare yer bandirma memnun kalirmiyim tşkr
  • alemci83 A kullanıcısına yanıt
    12.000 lik fazlasıyla yetecektir özel şartlarınız yok ise.

ürün tam bir fiyat perfomans ürünü memnun kalacaksınız.
    Hocam detaylı incelemeler için teşekkürler.

Sırası geldiğinde ısıtma için de test yapabilir misiniz?

Kışın ısıtma için sadece bu ürünü kullanmak ideal midir sizce?
  • Web4.0 W kullanıcısına yanıt
    Rica ederim zaten bir tek turbo ile birde sıradan günlük kullanım amaçlı birkaç incelemem kaldı.

kışın gelsin hele mutlaka ısıtma amaçlıda yapacağım tabi ki .

Kışın ısıtma amaçlı tavsiye konusunda hem kullanmadığım için hemde bazı kullanan arkadaşların memnuniyetsizliğinden birşey demem şimdilik doğru olmaz.

cihaz bilgilerinde -15 e kadar ısıtma performansı vereceği bilgisi var.Ancak bazı üstadlar bu bilgileri uluslarası test kuruluşları bilgileri arasında baymak yada üretici aux u göremedikleri için etiket bilgilerini doğru bulmuyorlar.Etiket bilgilerinde scop yani ısıtma performans randıman değeri 4.0 olarak verilmiş .Emsalleri gibi iyi bir değer gözükse de asıl olan kışın kullanıp eksi kaç dereceden sonra randıman düşüyor enerji tüketimi nedir görmek gerek.

üstadların genel bir kanısı var her klima soğutur ama ısıtamaz varsayımından genelde ısıtma amaçlı lider klima markaları mitsubishi , daikin ,toshiba vs öneriliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

12.000 lik fazlasıyla yetecektir özel şartlarınız yok ise.

ürün tam bir fiyat perfomans ürünü memnun kalacaksınız.

Tşkr ederim mantıklı olan internettenmi almak olur daha uygun fiyata nasil bulabilirim
  • alemci83 A kullanıcısına yanıt
    tabiki internette daha ucuz.

mesala dün gittigidiyorda yüzde 5 indirim vardı. birde kredi kartı kampanyalarını unutmayın 100 tl puan az değil

n11 den de alabilirsiniz.

https://forum.donanimhaber.com/cek-satis-takas-bolumu--114648771-5672

forumda indirim çeki satan arkadaşlar var mutlaka bulursunuz .
    24 mtreka salon için yeterli olur umarım
    Bahar aylarinda ekim kasim mart nisan aylarinda kulllaann oldumu acaba isitmasi hakkinda bilgi almak isterim tsklr
  • Hocam size zahmet silence mod ve eko mod birlikte açık 26-27 dereceye set edilmiş halde kaç watt çektiğini bi test edebilir misiniz?

Çok teşekkürler ayrıca güzel ölçümleriniz için.

Ben de aynı klimayı aldım bi haftadır kullanıyorum henüz fatura gelmedi o yüzden merak içindeyim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.