Şimdi Ara

Baymak Elegant Plus 12.000 Btu Enerji Tüketimi (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
242
Cevap
7
Favori
62.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evde internet yoksa hiç bi anlamı yok hocam, arayüz ayrıntılı çok hoş ama icraatta çok aksak
    27 ye çektim kompresör çalışıyor 331 watt gördüm merak eder oldum şimdi, kompresörde açıkken minimum kaça kadar düşebiliyor

Baymak Elegant Plus 12.000 Btu Enerji Tüketimi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • selamlar
    bende klima almak üzereyim. baymak elegant plus ile demirdökümü kıyaslayan varmı acaba. 12.000 lik klima yeter dediler. tavsiyeleriniz nedir.
    25 m2 salonumuz var. 12.000 yerine 18.000 lik almamız fayda sağlarmı, gereksiz mi olur. evimiz yeni, yalıtımı çok iyi. Merkezi ısıtma olduğu için sadece soğutma amaçlı kullanacağız

https://www.gittigidiyor.com/isitma-sogutma-sistemi/klima-ve-aksesuarlari/klima/demirdokum-kion-12_spp_788155?id=559837259

https://urun.n11.com/klima/demirdokum-a5-inverter-a-12000-btu-r32-gaz-klima-P270533754

https://urun.n11.com/klima/baymak-elegant-plus-12-a-12000btu-inverter-klima-montaj-dahil-P227259487

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sparcoo -- 1 Haziran 2020; 16:10:37 >

• sparcoo kullanıcısına yanıt
    benim ki gibi üstü açık teras , Fransız balkon güney cephe durumu yoksa 12.000 lik yeterli hocam boşa 18 lik alma.

Ama kapıyı açarım azda olsa diğer odayada serinlik gitsin dersen 18 lik al derim.

elegant plus da r32 gaza geçtiği için diğer modellerde önceden de öndeydi şimdi daha da öne geçti.

Sessizlik ,malzeme kalitesi ,5 yıl garanti ile elegant plus al derim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

benim ki gibi üstü açık teras , Fransız balkon güney cephe durumu yoksa 12.000 lik yeterli hocam boşa 18 lik alma.

Ama kapıyı açarım azda olsa diğer odayada serinlik gitsin dersen 18 lik al derim.

elegant plus da r32 gaza geçtiği için diğer modellerde önceden de öndeydi şimdi daha da öne geçti.

fransız balkon var. ev güney cephe, ara kat daire. ful güneş alıyor.kışın merkezi ısıtma doğalgaz faturası 80 lirayı geçmedi. bina 1 yıllık. yazın çok sıcak olur kesin. 12.000 lik yeter hesaplamalara göre, ama dediğiniz gibi 18.000 lik almak icap edecek sanırım, diğer odaların serinlemesi iyi olur
    cevap için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sparcoo -- 1 Haziran 2020; 19:7:25 >

şahsen benim de üstü teras ,güney cephe , 4 m2 Fransız balkon, 2 m2 pvc balkon kapısı,ısı kaybı büyük olduğundan kışında dezavantaj.

Ayrıca kim ne derse desin mantolama yazın ters etki yapıyor ,özellikle bu gece hissedililiyor.Gündüz güney cepheden ısınan mantolama ve içerdeki tuğla , içerde ısıyı tutuyor.Mantolama mantığı gereği ısı içerden kaçamadığı için ısınan tuğlanın ısısı içeriye vuruyor yazın duvarlar ateş gibi oluyor.Özellikle yeni binalarda tek tuğla içliğinde fazlasıyla fark ediliyor bu durum.

Dediğim gibi ev sizinse ve bütçe de üste çıkabilirseniz baymak 18 lik alın.Baymak marka anlamında doğru tercih çinli aux üretimi bizim yerlilere göre bariz yüksek plastik kalitesi ve mühendislik işçilik farkı var.5 yıl garanti de önemli.kompresör gmcc yani Toshiba.

iyi düşünün karar verim, 18 lik olması set ısısına daha çabuk erişme ve enerji tasarrufu da aynı zamanda.Mekanda çok küçük değil ayrıca.

Ama kapıyı açmam sadece salon ısınsın dersen de hiç boşa masraf etme 12 lik gayet yeterli.

• https://klima-btu.hesaplama.net/hesaplama.do

• meeb kullanıcısına yanıt
    Ev kendi evim. Bütçeyi zorlayip 18.000 lik almaya çalışıcam 👍

Buradaki hesaba göre 10.800 btu yani 12.000 lik öneriyor ☺️ ben 18.000 lik alayim. Sonradan pişman olmamak için. Tesekkur ettim 🙏

valla iyi edersiniz benim imkan olsa 18 lik alırdım.

Zaten inverter olduğuna kısıyor kendisini.Ama kısa süreli aç kapa şeklinde kullanmamaya özen gösterin.Yani açın çalışsın ortamı soğutmak kadar duvarları eşyalarıda soğutup ısıtmak çok önemli.

• quote:

Hocam Hatay’da yaşıyorum. Yaz sert geçiyor, 27 m2 salonum var. Güneş günde 1-2 saatten fazla almaz. Yaz-kış oda serin yani. 15.000 btu klima alsam bu odayı zorlanmadan soğutur mu ? Arçelik 15325 modeli var. Almayı düşünüyorum. Kışın klima kullanmıyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pritt31 kullanıcısına yanıt
    15 binlik klima pek yok ,arçelik içinize sindiyse alabilirseniz.Arçelikte pişman etmez yılların lg ortaklığı var lg kompresör kullanılıyor.

Fiyat ne kadar?

Yani sadece soğutma modu için için 12 binlikte yeterli ama Yer Hatay olunca siz işi garantiye alın derim😁

Hocam merhaba, ben diğer odam da Arçelik 12325 kullanıyorum 1 yıldır. İnanın çok memnunum, tüketimi çok iyi soğutması güzel. Dış ünite çok sessiz. Arçelik, Beko, Altus, LG bu klimaların hepsi aynı ve diğer sıradan markalardan bir adım önde olduğu kanaatindeyim.

15325 modeli yeni çıktı, A++/A+ enerji tüketimine sahip R32 gazlı bir cihaz. Fiyat 4.000 TL. Benim taşınma durumum var. Şimdi ki salonum 27m2, ben buraya 18.000 btu klima düşünüyordum fakat taşınırsam yeni salonum 21-22m2. 18.000 btu klimayı oraya taşıdığımda görsel açıdan büyük olacak.

Ben diyorum ki 15.000 btu alayım, 12.000 btu ile aynı boyutlarda. Şimdi ki salonumu rahat soğutsun, yeni eve geçersem 21-22 m2 salonumda da büyük durmasın.

Son fikriniz nedir ? 27m2’ye baş edebilir mi 15.000 btu ?

Ayrıca yeni kumanda çok hoşuma gitti.

Şimdiden hayırlısı olsun inş.

Ev sizin mi kirayamı çıkacaksınız? Şunun için soruyorum klimalar öyle buzdolabı gibi götür koy yerine değil biliyorsunuz söküm takımdan sonra eskisi gibi performans veren klima duymadım desem yeridir.

Evet fazlasıyla her iki salon m2 sinde idealdir 15 bin btu.

Kumandayı beğendim umarım o ekranın canlısıda öyledir çok hoşuma gitti ama bazen görseller aydatıcı olabiliyor.

• quote:

Şimdiden hayırlısı olsun inş.

Ev sizin mi kirayamı çıkacaksınız? Şunun için soruyorum klimalar öyle buzdolabı gibi götür koy yerine değil biliyorsunuz söküm takımdan sonra eskisi gibi performans veren klima duymadım desem yeridir.

Evet fazlasıyla her iki salon m2 sinde idealdir 15 bin btu.

Kumandayı beğendim umarım o ekranın canlısıda öyledir çok hoşuma gitti ama bazen görseller aydatıcı olabiliyor.
    Şimdi ki oturduğum evde benim kısmet olursa taşınacağım evi de satın alacağım. Evet kumanda çok güzel canlı görmek lazım birde.

Fakat şu sözünüze takıldım, sök-tak olunca neden eski performansını vermez klimalar ?

olur elbet olurda işini hakkıyla yapan usta bulmak mesele.Klima konuları montaj şikayetleri ile dolu.

Vakum yapılması gerek özellikle R32 çok hassas bir gaz ,patlatıcı özelliği yüksek olduğu gibi çok iyi montaj gerekiyor.O bakır borular eski kalitede değil bir kere sert kıvrıldımı çatlama olasılığı var.

Bu yüzden diyorum sök tak eskisi gibi olmayabiliyor.

• Çok çok başarılı bir konu ellerinize sağlık @meeb. Auto ile silence arasında dişe dokunur bir elektrik tüketimi oluyor mu sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheRebeliousTR kullanıcısına yanıt
    rica ederim.😀

auto modda fsn hızıyla birlikte kompresör iç ortam sıcaklığına göre birlikte hareket ediyor.Haliyle inişli çıkışlı bir tüketim söz konusu.

silent ise en düşük fan kademesinde oluyor.Haliyle borular içersindeki ısı , düşük fan hızından dolayı ortama tam aktarılamadığı için tüketim daha düşük oluyor.Tüketimin düşük olmasına paralel iç ortama ısı transferi de yavaş yada yetersiz oluyor doğal olarak.

• Fiyat iyi ama şikayet çok. istanbul bilişimden alan varmı acaba ? 18.000 lik olanın da fiyatı uygun
    https://www.istanbulbilisim.com/baymak-elegant-plus-12-a-12000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-fiyati-282865.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sparcoo -- 11 Haziran 2020; 15:20:29 >

Aman hocam uzak dur. Bir sürü başlık var forumda herkes sıkıntılı firmayla. Gidip elden teslim alma şansin varsa fiyat çok iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neduda -- 11 Haziran 2020; 18:23:22 >
    İstanbul bilişim batık uzak dur yoksa aylarca peşlerinden koşarsın.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.