Şimdi Ara

Baymak Elegant Plus 12.000 Btu Enerji Tüketimi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
242
Cevap
7
Favori
62.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam yaparım da öyle olunca komprsör darboğaza düşüyor bir iniş bir yükseliş sesine benzer ses çıkıyor.Ayrı ca eco modda çok bir fark görmedim 400 watt civarı çekiyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Hocam en uygun toshiba miltisplit klimalar gözüküyor şuan.

• Web4.0 W kullanıcısına yanıt
    cihazı karlı havada test ettim.

https://forum.donanimhaber.com/baymak-elegant-plus-12-000-btu-isitma-modu-enerji-tuketimi-incelemesi-3-derece-karli-havada--131585096

buradan okuyabilirsiniz.Karlı havada ortalama 1 saatte bir defrosta girdi ancak tipi vardı ve kar dış ünitenin içine doğru yağdı.Yoksa kuru havada denediğimde hiç girmedi çok memnun kaldım hatta soğutmasından çok ısıtmasından daha fazla memnun kaldım

• Hocam valla allah razı olsun senden.
    Bugün evime bu klimadan taktırdım, bi bakayım neler var dedim internette, incelemenizi gördüm. Gerçekten tebrik ederim sizi :)

Elinize emeğinize sağlık..
  • leonart16 L kullanıcısına yanıt
    Rica ederim , güle güle kullanın hocam.
  • Kucuk odaya aldim bir tane, cok yararli konu, sagolun.

• Konu çok faydalı teşekkürler. Çok detaylı okuyamadım uyurken en mantıklı ayar ne arkadaşlar.

• resE kullanıcısına yanıt
    sleep modu ve 27 veya 26 derece yeterli hocam.Daha düşük sıcaklık seçerseniz fan hızı da düşük olduğuna kompresör dar boğaza geliyor.Hafif ses yapıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam bir sorum var. Bizde de baymak elegant plus 12 var

Teknik servis dedi ki soğutma 22-26 / Isıtma 24-28 derece arası olur dedi

Yani dereceyi 18 ayarlasan bile boşuna çalışmış olur, o yine 22 gibi çalışır dedi. Bunu denediniz mi hiç? Gerçekten 18 derece soğuk yapsak bile 22 mi algılıyor?

22 güzel soğutuyor ama 18 daha sert soğutur bazen lazım oluyor onun için sordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phorever -- 1 Temmuz 2018; 2:12:47 >
  • phorever kullanıcısına yanıt
    aynı durumu bende yaşadım ben yıllarca on off klima kullandığıma alışmışım 18 derecelere odada küçüktü buzhane gibi oluyordu.Ancak servisin dediği durum çok doğru defalarca denedim uzun süreler çalıştırdım 22 nin altına kolay kolay düşmüyor.Normal bir durum mudur diğer arkadaşların söylemesi lazım.sizin oda kaç m2?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    17-18 metre kare ama ev küçük. 30 dakikada ev havası çok iyi hale geliyor

22'nin altına düşmemesinin sebebi tasarruf olsun diyeymiş. Burada biraz da klimanın üflediği yer önemli. Salona koyup odaya doğru üflerse daha güzel. ama bizim ev çok eski plansız. sadece salona üflüyor, salondaki hava da odalara dağılıyor. 18 olsaydı çok daha hızlı yayılırdı
  • phorever kullanıcısına yanıt
    bana öyle denildi tasarruf içinmiş acaba bir ayarı yada gizli menü gibi bir yer varmıdır.

http://www.baymak.com.tr/Content/products/doc/Elegant%20Plus%20T%C3%BCrk%C3%A7e%20Kullan%C4%B1m%20K%C4%B1lavuzu-e2503a3a-e7d3-43d1-bfa0-415f448b140c.pdf

Burda kullanma klavuzu var ama hepsini okumadım. Keşke olsa, belki 18 derece yapmasını bilen biri vardır da yardımcı olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

sleep modu ve 27 veya 26 derece yeterli hocam.Daha düşük sıcaklık seçerseniz fan hızı da düşük olduğuna kompresör dar boğaza geliyor.Hafif ses yapıyor.
    Teşekkürler...
  • Herkese tekrar merhabalar yine bir enerji ölçümü yapacağım.Bu sefer ağız sıcaklığı ölçümü de yapacağım.

Yer :Edirne

Dış sıcaklık: 34 derece.

İç ortam sıcaklığı: 29.7 derece

İç ortam detayları: Salon 26 m2 Güney cephe gün boyu güneş alıyor .4 m2 fransız balkon 2 m2 balkon pvc kapı tavan teras

Başlama saati: 18.00

• Baymak Elegant Plus 12.000 Btu Enerji Tüketimi Baymak Elegant Plus 12.000 Btu Enerji Tüketimi Baymak Elegant Plus 12.000 Btu Enerji Tüketimi

Klima orta kademe fan hızında 24 derece set ayarında çalıştırıldı 5 dk sonra başlangıç üfleme sıcak lığı 18 derece ölçüldü.

• İlk 10 dk da 1300 küsür watt çekiyor anlık kwTı 0.46 kuruştan 0.08 kuruş takmış 10.dk da. toplam 0.200 watt yakmış. Baymak Elegant Plus 12.000 Btu Enerji Tüketimi

Baymak Elegant Plus 12.000 Btu Enerji Tüketimi

• 15.dk da ağız sıcaklığı 10 derece
    Baymak Elegant Plus 12.000 Btu Enerji Tüketimi

• 1 saatin sonunda dış ortam 33 dereceyken 29.8 dereceyle başlayan iç ortam sıcaklığı 26.4 dereceye gerilemiş oldu yani iç ortam 1 saatte 4 derece düşmüş oldu. Baymak Elegant Plus 12.000 Btu Enerji Tüketimi

• iç ünite ağız sıcaklığı 7.9 derece de sabit lendi. Baymak Elegant Plus 12.000 Btu Enerji Tüketimi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.