Şimdi Ara

BAYMAK & BRÖTJE NOVADENS EXTRA (80. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.751
Cevap
24
Favori
167.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _Riven_

aynen aktardığınız sıkıntılar olabiliyor.panelden oynayarak idare ediyorum. salona yada oturalan odaya konsa daha sağlıklı tabii. ancak asıl konu o değil. bende termostat modu tesisattan hesaplı ısıtıyor. chsl 55 genelde.

tabi ki, gerekli ayarları yapabildiğin müddetçe termostad modu her zaman daha ekonomiktir.
  • fabialife F kullanıcısına yanıt
    Yardımlarınız için teşekkürler...bu kombiyi 40..80 aralığındaki tüm sıcaklıklarda kullandım..boıler 65 derece..oda scaklığım genelde 21.00 derece..1 saatte 20 dakika çalışıyor ve 1 metreküp yakıyor..bu sıralar havalar soğuk olduğu için..en son gelen servis alev boyunu yükseltmişti...ondan olabilir mi diye aradım..fazla açmadığını..söyleyerek geçiştirdi...komşuların tüketimine bakıyorum..benim baymak novadensin 5 model altındaki kombiyi kullanıyorlar..tüketim yarı yarıya...31 aralık 2015 de ilk kullanımı yapıldı bu kombinin..açıldığı günden beri bir sorun olduğunu fark edip servise bildirmeme rağmen hiçbirşey beceremediler..20 günde 420 tl fatura geldi..en sonunda kart arızası varmış..pardon dediklerinde çileden çıktım..şimdi dava hazırlığındayım..20 günde 7 servis..çözüm hala yok..kart şiparişini bekliyorum..allahtan burası izmir o kadar soğuk yok..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutlugunay

Yardımlarınız için teşekkürler...bu kombiyi 40..80 aralığındaki tüm sıcaklıklarda kullandım..boıler 65 derece..oda scaklığım genelde 21.00 derece..1 saatte 20 dakika çalışıyor ve 1 metreküp yakıyor..bu sıralar havalar soğuk olduğu için..en son gelen servis alev boyunu yükseltmişti...ondan olabilir mi diye aradım..fazla açmadığını..söyleyerek geçiştirdi...komşuların tüketimine bakıyorum..benim baymak novadensin 5 model altındaki kombiyi kullanıyorlar..tüketim yarı yarıya...31 aralık 2015 de ilk kullanımı yapıldı bu kombinin..açıldığı günden beri bir sorun olduğunu fark edip servise bildirmeme rağmen hiçbirşey beceremediler..20 günde 420 tl fatura geldi..en sonunda kart arızası varmış..pardon dediklerinde çileden çıktım..şimdi dava hazırlığındayım..20 günde 7 servis..çözüm hala yok..kart şiparişini bekliyorum..allahtan burası izmir o kadar soğuk yok..

İzmir gibi yerde 21 derece oda sıcaklığı için; 65 derece yüksek bir kazan suyu sıcaklığı.
    ben Isparta da gerçi evin yarısını ısıtıyorum ama 23-24 derece için 45-55 dereceler arasında geziyorum. tamamını bile ısıtsam 65 derecelere çıkmam.
    Tüketici koruma kanununa göre;
    garanti süresi içerisinde aynı arızadan 3, toplamda 5 defa servis hizmeti gördüyse arızalı ürünün değiştirilmesi veya bedel iadesinden tüketici hangisini tercih ederse ondan faydalanır der.
    siz şu anda zaten bu haklara sahipsiniz, tek sıkıntı tüketici hakem heyetlerinde kararların 1 yıla kadar sürmesi.
    şu bir gerçek ki servis konusunda servislerin büyük çoğunluğu yetersiz.
    mantıken düşündüğümüz zaman ;normal şartlar altında kombi modülasyon yaptığı müddetçe alev boyunun yükseltilmesi sıkıntı olmaması lazım. alev boyunun yükseltilmesi kombi çalıştığı halde evi gerekli ısıya getirmeye yeterli gelmediği hallerde yapılır.
    yine mantıken; diyelim ki senin kombi yeterli ama yine de alev boyu yükseltildi, kombi su sıcaklık derecesini doğru tespit ettiği ve modülasyon yaptığı müddetçe kendisi gerektiği kadar alev açacaktır.
    yine diyelim ki su sıcaklığını yanlış algılıyor ve fazla alev açıyor bu defa evin sıcaklığı istenilen değerden daha yüksek olması gerekir. bu durumda oda termostadı kombiyi pilota geçirrmesi gerekir.
    yada modülasyon yapıyorsa fazla alev açsa bile kazan suyunu daha çabuk ısıtıp daha kısa sürede pilota geçmesi lazım.
    sen hem servisi hem de Baymak'ı sıkıştır bir an önce kart değişimine gitsinler bir de o şekilde dene bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fabialife -- 22 Ocak 2016; 9:49:27 >

• izmir için 65 çok bence.istanbulda 55 60 yetiyorken.bunların çıktığı gnden beri kart arızası var ama o arıza 50C altına ayar yapılamamasıydı.sende bu sorun yok sanırım.korkarım kart değişimi fazla yakmaya çözüm olmayacak.eğer ki alev tam gaz yüklenip sonra boiler 65 e geldiğinde gazı kısıyorsa ve tesisat ayar derecesinde kapatıp altında açıyorsa tavsiyem ambon 1 yapıp tesisat modunu biran önce denemen.ondan sonra sarfıyatı gözlemen ve öncekiyle kıyaslaman.tabii tam aynı koşullar olmayacaktır belki ama havalar hala soğuk,kıyas yapabilmen lazım.tesisat modunda ambon 0 ken ki çoğu kombinin klasik modu bu, bende çok yakmıştı neredeyse yarı yarıya.mecburiyetten birazda termosatta kalıp kullandım.ayıca cihazın ek özellikleri bu modda kullanıma izin veriyor demişlerdi.servislerden kart değiştirmek dışında pek bilgi bekleme.çoğu montaj ve ilk çalıştırma dışında bilgili değiller.kartla ilgili asıl prolar fabrikada.onlara derdini ulaşırmak uğraştırıcı bir süreç.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• fabialife F kullanıcısına yanıt
    Kombim Novadens extra.
    Tahminleriniz yanlış. Termostat modunda veya manuel modda kullanmak ambon ayarı ile yapılıyor, Ambon ayarı na bağlı olarak Kontrol panelinin yerinin bir onemi yok(%100 ).
    Bu kombide bağlantı terminalleinin değişmesi gibi bir olayda yok. Size yaptiklari işlem panelin kablolarını 0.5mm - 0.75mm lik kablo ile uzatarak panelinizi istediginiz odaya taşımak.

• Arkadaslar, Novadens Exstra 24 fi ile Nest akilli termostat kullanan veya kullanmayi dusunen var mi ?
  • cekirdek34 C kullanıcısına yanıt
    Novadens Extra'da harici oda termostatı bağlantı yeri yok maalesef.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    bilgi icin tesekkurler.
  • Merhaba arkadaşlar. Yeni taşındığım evime kombi almayı düşünüyorum. Az biraz araştırdım Baymak Brötje NOVADENS Extra 33 modelini gördüm. Bu konuda da epeyce tartışılmış görülüyor. Kısaca bu kombi hakkında ne düşünürsünüz bilen birileri varsa artıları eksileri nelerdir? Teşekkürler
  • Çekilin Ben Baytarım kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Dış hava sensörü ve kendi paneli hariç oda termostatı takılamaması sizin için önemli değilse gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Merhaba,
    Dış hava sensörü ve kendi paneli hariç oda termostatı takılamaması sizin için önemli değilse gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

hocam rica etsem 28-33 kw arasında tam yoğuşmalı bu dediğiniz sessör termostat vb ekipmanları takmaya imkan veren bir kombi önerebilir misiniz? pek anlamıyorum bu işlerden. bir de forumlarda kombiler hakkında baya bir tartışma var. kafam karıştı açıkcası
    Piyasada kronik sorunu olan premix yoğuşmalı kombi yok, bölgenizdeki servisleri araştırın iyi olanın kombisini tercih edin. Novadens Extra'yı beğendiyseniz aynı özelliklere sahip olan Baymak Falke Condense veya Baymak DUO TEC alabilirsiniz onlara dış hava sensörü ve oda termostatı takılabiliyor.
  • quote:

Piyasada kronik sorunu olan premix yoğuşmalı kombi yok, bölgenizdeki servisleri araştırın iyi olanın kombisini tercih edin. Novadens Extra'yı beğendiyseniz aynı özelliklere sahip olan Baymak Falke Condense veya Baymak DUO TEC alabilirsiniz onlara dış hava sensörü ve oda termostatı takılabiliyor.

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. dediğiniz kombileri ve ekipmanları biraz araştırdım. dış hava sensörü kullanmayacağım ama oda termostatı olsun istiyorum.

Novadens extranın öndeki kontrol paneli çıkartılabiliyormuş ve başka yere taşınabiliyormuş. kombi ile bu kontrol ünitesi arası bağlantı nasıldır. kablosuz mu yoksa kablo ile mi taşımamız gerekiyor? bir de bu kontrol ünitesi üzerinde oda sensörü mevcut mu? yani paneli kombiden söküp odaya bağlasam oda sensörü vazifesi de görebilir mi?

• Oda termostati olarak kendi paneli kullanılabiliyor.Gayet özelliği olan, tarihi ve saati öğrenebileceğiniz bir panel.
    Kablo cekerek istediginiz odaya kontrol panelini götürebilirsiniz.
    Biz +10 daire 4 sezondur kullaniyoruz. Benim evimdekinde sadece panelin ekraninda ufak bir sorun cikti garantiden değiştirdik(servise bakım yaptirmadigim halde). Komsularimdan birinin kazaninda sorun cikti(4sezondur max 80derecede çalıştı), bir digerinin yogusma gideri baglanti hatası yuzunden karti yandi.

Üzerindeki panel oda termostatı olarak kullanılabiliyor, kabloludur toplam 0,5°C aralığında çalışıyor başka değişle ev sıcaklığını 22°C ayarlarsanız 22°C-22,5°C aralığında açılıp kapanır.
  • quote:

Üzerindeki panel oda termostatı olarak kullanılabiliyor, kabloludur toplam 0,5°C aralığında çalışıyor başka değişle ev sıcaklığını 22°C ayarlarsanız 22°C-22,5°C aralığında açılıp kapanır.

ilgilendiğiniz teşekkür ederim hocam . son bir sorum olacak. kombiyi balkona bağlayacağım. balkonu kapattırıyorum, dış hava şartlarından büyük oranda etkilenmeyecek. oda termostatını da söküp salona yerleştireceğim ama salona uzatacağım kablonun boyu kenarlardan dolaştırırken 10 metreyi bulabilir. bu durum cihaz için sorun olurmu. uzatma mesafelerinde bir limit varmıdır? ayrıca kablonun niteliği nasıl olmalıdır?
    Rica ederim,
    10 metre kablo kesinlikle sorun olmaz, 25-30 metreye kadar TTR 2x0,75mm 30-50 metre arası TTR 2x1mm kablo kullanmanız gerekiyor.
  • quote:

Rica ederim,
    10 metre kablo kesinlikle sorun olmaz, 25-30 metreye kadar TTR 2x0,75mm 30-50 metre arası TTR 2x1mm kablo kullanmanız gerekiyor.

Çok teşekkür ederim
  • Kesinlikle baymak novadens extra tavsiye etmiyorum...viessman vt 50 ve 100 alın..kullanan arkadaşlarım var...çok memnun..ben dava açarak iade etmeyi düşünüyorum..

• mutlugunay M kullanıcısına yanıt
    sizinki düzelmedi anlaşılan. yani ben iyi kötü kullanıyorum çalışmasından memnunum sorunları olsada ekonomik ısınıyorum. ancak kart sorunları bu aleti buglı bi cihaz yaptı ve hala devam ediyor anlaşılan. ben alıp uğraştıktan ve bugünkü haline geldikten sonra yeni alacaklara tavsiye etmiyorum demiştim. çünkü teknik epey kart bilgisiyle gerektiğinde müdahale ile hesaplı çalıştırdığımı düşünüyorum. ancak çoğu kimse ayarlayıp bırakır ve elini sürmez. hesaplı çalışsın o kadar para verdik der. açıkçası çoğu yoğuşmasız kombilerde benzer yakarak bizim iyisi olsun az yaksın vs düşüncemizi çürütmüş durumda. demirdöküm bu konuda en ideal kombi benim gözlemlediğim. mesele yalıtım ve alt üst katında ısınıyor olması aslında. gerisi teferruat oluyor hesaplı ısınmada. umarım çözülür bu konu unutur geçersiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.