Şimdi Ara

BAYMAK & BRÖTJE NOVADENS EXTRA (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.752
Cevap
24
Favori
167.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • error 08 basınç hatası mı? resimde basınç göstergesi var. kırmızıda oldugu için mi sorun?
     BAYMAK & BRÖTJE NOVADENS EXTRA

nasıl su basacağım? hangi vanadan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faaty -- 13 Eylül 2015; 17:02:25 >

• faaty kullanıcısına yanıt
    İşarteli çubuk şeklindeki vanadan manometre göstergesi yine işaretli noktaya ulaşana kadar doldurun.

• abi kombimde soyle guzel bir baglanti yok yahu..ne salakca montaj yapmis benim acemii ustalarim..lanet olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler paylaşım için. bugün işaretli kırmızı vanayı saat yönünün tersine çevirdim ve 10-15 dakika bekledim ancak göstergede hiç değişiklik olmadı. Benim de işe gitmem gerekiyordu kapattım tekrar, az mı bekledim acaba? yoksa başka bir sıkıntı mı vardır?
    Su sesi gelmeye başlayınca kadar çevirmeniz gerekiyor, ayrıca filtrelerin altındaki vanalar açık olmalı.

Oldu valla. Teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Geçmiş olsun.
  • ustadlar merhaba.

3 yildir novadens extra kullaniyorum..petek boylari ve yalitim problemim oldugu icin siskin dogal gaz faturalariyla bogusuyorum.petek boylari kisa dugu icin yogusmadan pek verim alamiyordum.nasip oldu bu sene 90 m2 net kullanim alani olan evimin petek boylarini 490cm arti 50lik havlupandan 760 cm arti 50 lik havlupan olarak uzattik..

3 yildir kombiyi mevsim gecislerinde 50 dercelerde, kara kista ise 55 ile 75 dereceler arasi yer yer termostat ozelliginde yeryerde sistem suyu sicakliginda kullandim.ama agirlik olarak termostat ayarinda kullandim.ortam sicakligi 22,5 23,,,23,23,5 dercelerde senelik gaz sarfiyatimda 1350 m3 civarlarinda oldu.

bu sene metraji uzattigim icin 40 45 derece mevsim gecislerinde, 45 60 derece arasida kara kista kullanirim diye dusunuyorum..

acaba termostat ayarindami kullamaliyim yoksa sistem suyu sicakligindami kullanmak verimli gaz sarfiyatini saglar..
    siz sayin ustadlarin fikrini almak istedim.

• isnuerog İ kullanıcısına yanıt
    Petekleri uzatmanın faydasını muhakkak görecekseniz, yalıtım sorunu devam ediyorsa oda termostatı kullanmayın onun yerine termostatik vana tercih edin.
  • ben termostatsız mümkün değil kullanamıyorum. tesisat suyunda 2kat yakıyor alet sürekli. ancak kombi mutfakta cama yakın olduğundan yalıtım da olmayınca termostat yanlış gösteriyor. çok soğukta düşüyor, güneşli havada yüksek gösteriyor. gidip ayarlamam gerekiyor. ancak ısındıktan sonra oda, soğuyana kadar kapalı kaldığından daha verimli yakmış oluyor. tesisatta iken sanki 15dk yan 3dk sus mantığıyla çok yakıyor bende.
    kısaca 2 yöntemi evinde kullanarak gözlemleyip hesaplısını bulman lazım. bu modelde kartları programlamayı beceremediklerinden hep sorun oldu. bende ilk tr üretimi sorunlu kartlı alanlardanım. 50C üstü çıkamayan. gelip kartı değiştiler ama termostat modu hariç dediğim gibi. halbuki millet tesisat suyu modunda kullanıyor genelde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • _Riven_ kullanıcısına yanıt
    Benim kombide ilk seriden ve kartı değişti sizin sorunları yaşamadım belki termostatik vanaların bunda etkisi vardı bilemiyorum. Yalıtım yaptırmadan önce her iki şekilde denemelerim oldu oda termostatı bariz bir şekilde daha fazla yaktı.
  • Merhaba. Oda termostatinda görüntü gitti hic bir sey yazmıyor. Kombi de çalışmıyor. Sebebi ne olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk once sigortyi kontrol et kapaliysa ac.
    sonra
    ekranin arkasinda kablonun soketi var, kontrol et.
    daha sonrada yapabilirsen kombibin on kapagini ac ekran baglantilarini kontrol et.
    hersey normalse servis cagir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isnuerog -- 3 Ekim 2015; 10:06:58 >
  • Merhabalar,

bizde de novadens extra fi 330 var ve buna akilli thermostat ariyoruz ... veya söyle diyeyim, kombiyi fibaro akilli ev sistemine baglayacak bir alet ariyoruz. Tecrübesi olan varmi?
  • bigmx007 B kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Novadens Extra'nın kendi paneli dışında termostat takılamıyor maalesef. Bu dediğim yeni serisi için geçerli eski seride (Siemens tabanlı olanı) aynı durum var mı bilmiyorum.

Yeni seri paneli:

Eski seri paneli:

Bizde eski siemens tabanli model var,
    buna Nest gibi termostatlar da mi takilamiyor acaba?
  • bigmx007 B kullanıcısına yanıt
    Eski model hakkında pek bilgim yok, kullanma kılavuzuna bakılırsa takılabiliyor yinede emin olmak için servisten bilgi alınız. Takılıyorsa Nest, Cosa, Salus IT-500 gibi termostatları kullanabilirsiniz, sorun çıkacağını zannetmiyorum.

• arkadaslar merhaba

dun biraz kombinin icini temizleyim dedim..oncedende farkettigim bir nokta var sizle paylasip fikir almak istedim.

premix yanma odasina giren 2 adet buji var fakat tek buji kablosu ile tek buji ateslemesi yapiyor.bu konuda bir tezatlik yokmu sizce..nasil bir muhendisliktir..diger buji sifir duruyor oyle..eletrot koblosunu cikartip diger bujiye taksak yanma olurmu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isnuerog -- 9 Ekim 2015; 12:40:10 >

• isnuerog İ kullanıcısına yanıt
    Bizim kombi mühendislik harikası zaten . Şaka bir yana bence cihazı piyasaya bir an evvel sürebilmek adına yarım yamalak yaptılar veya honeywell firması ile aralarında sorunlar çıktı için böyle oldu zira ilk broşürlerde kombi elektronik kartı honeywell gözüküyordu. İlk serilerdeki 50°C altına ayarlanmıyordu hatırlarsanız benim kombi de dahil gelip ücretsiz olarak kartı değiştirmişlerdi.

Fotosunu hala saklıyorum.

evet haklisin yarim yamalak oldugu kesin.keske hanoywell kart olsaydi..belki biradaha duzenli ve ekonomik calisirmiydiki.neyse bende degis tokus yaparim, bir sene birine oteki sene oburune takarim..

• 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.