Şimdi Ara

Bayiden Sıfır Araç Aldık. Kaput Sök Tak, Sağ ve Sol Çamurluk Üst Vidalarından Ayarlı Çıktı. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
106
Cevap
1
Favori
18.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
125 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sadece kaput için sök tak denildi. Çamurluk vidaları için ayar yapıldığı belirtildi. Kaput menteşeleri toplam 4 adet ve bu 4 vida sökülerek rahatlıkla kabut araçtan ayrılabilir gibi gözüküyor. Konuya tam vakıf değilim ama görüntü bu şekilde.

Kaputa en son sök tak dedi. Eger iş çamurluk vidalarında kalsaydı bu kadar üstüne bile düşmezdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan19866 -- 3 Mayıs 2021; 13:5:41 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • @hasan19866

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/emsal-olacak-karar-otomobil-aldi-bakin-nasil-cikti-41370562

Yukarıdaki haber ve içeriği epey detaylı, ilgili kanun maddeleri ve mahkeme/bilirkişi kararlarını da yazmışlar, faydalanmanız umuduyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 3 Mayıs 2021; 13:16:2 >
  • Haberdeki özel üretim araç diye mahkeme karar vermiş yalnız. Özel üretim olmasa büyük ihtimalle davayı kaybedecekti araç sahibi. Daha önce yazdığım gibi her dava kendi için değerlendirir mahkeme bu gibi durumları. Emsal teşkil eden davaya dönüşür ise ve aynısı olursa tabi iş kolaylaşıyor.

Buradaki araçta örneğin 5 adet vida var, 4 tanesi ayarlanmış durumu dikkat çekici. 2 adet vida olur mahkeme ayrı karar verir 4 adet olur ayrı karar verir. Çünkü bu tür davaların çoğunda ülke şartlarına göre kanaat getirilerek karar veriliyor. Ortada 2+2=4 gibi net bir kanun maddesi mevcut değil.

@MÜŞAVİR

• tenekekutu kullanıcısına yanıt

Yok zaten emsal teşkil etmesi açısından değil, faydalanması, çıkarım yapması açısından paylaştım. İçinden cımbızla bir yeri alırsın, o kısım arkadaşın da işine yarar belki. Yoksa bozuk düzende sağlam çark olmayacağını bilecek kadar yaşadım, çalışma hayatının içindeyim. Aynı işleme aynı kattaki 2 memurun farklı sonuçlar çıkardığını gördü bu gözler. Dolayısıyla asla ve kata kesin konuşmamak lazım bu tür konularda.

• Distribütör ya da bayi; size ne cevap verseler bile artık mideniz bulanmış. Madem bu kadar takıksınız bu duruma, ben de size çok acil bir şekilde arabayı satıp kurtulmanızı tavsiye ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • El Fuego kullanıcısına yanıt
    Araç bulmak pek kolay olmuyor. İhtiyaçta var. Her gün araçlara zam gelmeside ayrı bir olay. Bu gün bunu sattım yarın aynısını alamayabilirim. Çünkü araç yok. Farklı bir konu araçta şuan soru işareti oldugu için durumu çözmeden aracı satmak gibi bir yük altına giremem. Aracı satmaya yeltendim diyelim. ilk önce olan biteni anlatırım. Alan kişi bilsin mevcut bilgilerle kendine yön çizsin. Ilk isteyeceğide herlade ispat ve indirim olur. 1 hafta önce arabayı al bir hafta sonra aynı arabayı almak için üzerine para ekle. Aracı teslin almaya gittiğim gün araçlara yeni zam geldiğini söylüyordu st.

Bayi istemeye istemeye hareket ediyor. Tutum olumsuz. Bu kısım net. Eğer serviste problem yok derse ikinci bir ekspertize götureceğim. Tarcanlar olabilir. Tarcanların raporuna göre ilk ekspertize dava açmakta söz konusu olacak.

Kesin olan birşey varsa o veya bu şekilde ugraşmam gerekecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan19866 -- 3 Mayıs 2021; 14:2:37 >

• araç nedir marka model bayi

• Mümkün.arac gemiden iner binerken ya da bayide gir çık yaparken oluyor . Düzeltip kime denk gelirse. Tabi bun mesela Hollanda'da yapabiliyorlar mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: hasan19866

Araç bulmak pek kolay olmuyor. İhtiyaçta var. Her gün araçlara zam gelmeside ayrı bir olay. Bu gün bunu sattım yarın aynısını alamayabilirim. Çünkü araç yok. Farklı bir konu araçta şuan soru işareti oldugu için durumu çözmeden aracı satmak gibi bir yük altına giremem. Aracı satmaya yeltendim diyelim. ilk önce olan biteni anlatırım. Alan kişi bilsin mevcut bilgilerle kendine yön çizsin. Ilk isteyeceğide herlade ispat ve indirim olur. 1 hafta önce arabayı al bir hafta sonra aynı arabayı almak için üzerine para ekle. Aracı teslin almaya gittiğim gün araçlara yeni zam geldiğini söylüyordu st.

Bayi istemeye istemeye hareket ediyor. Tutum olumsuz. Bu kısım net. Eğer serviste problem yok derse ikinci bir ekspertize götureceğim. Tarcanlar olabilir. Tarcanların raporuna göre ilk ekspertize dava açmakta söz konusu olacak.

Kesin olan birşey varsa o veya bu şekilde ugraşmam gerekecek.

hocam meraktan oturu soruyorum,marka model nedir? hangi sehirdeki bayinin tavri bu ayrica ?

tum konuyu okudum ama goremedim.

fanatiklik vs degil, bilgilenelim bilinclenelim diye.

• Araç almaya niyetlenince 10 yaşındaki arabanın çiziklerini kafaya takan, pazarlık yapmaya uğraşan insanlar gelip burada sıfır km arabada olan saçmalıklara normal diyor, olurda sıfır araba alırsanız umarım sizlere de denk gelir.

• Araçta boya sıçraması var yalnız motor içinde ilginç fabrikada olmaz böyle iş

• aracı kendimiz almış olsak bu kadar rahat yorum yapabilirmiyiz hakkını ara kardeşim dağbaşı değil burası

• geçmiş olsun

• Öncelikle geçmiş olsun. Bir videoda geçen gün Ibiza'nın son modelinde kaputun içini bile doğru düzgün boyanmadan geldiğini gördüm. İç kısımda vernik olmadığı da gözüküyor. Yani belki de gerçekten fabrikasyon olabilir. Hangi marka araba bilmiyorum ama yurt dışı yazışma yapmanız daha doğru olur. TR temsilcisi ile yıllar sürer..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkprlk35 -- 4 Mayıs 2021; 10:2:3 >

• Bayinin PDi esnasında durumu fark edip Fabrika ve distribütör'e bildirmesi gerekir.

PDi (pre-delivery checklist) Teslimat öncesi kontrol listesi, doldurulmuş olması zorunludur.

Bayiden bunu isteyiniz. Eğer baştan savma doldurulmuş ise o zaman şikayet edebilirsiniz markaya.

Sadece boya micron ölçüp gönderdik diyemezler. Kaldı ki o anlik mikron değerlerini belgedekiler ile karşılaştırın. %20dan fazla sapma olmamalı.

Örnek için, "aracınızın markası PDF pre delivery inspection checklist" yazıp Google'larsiniz.

• zotacing kullanıcısına yanıt

eksperleri bilmem ama covid testinde false + değil false negatiflik söz konusudur, yani pozitifse pozitifsindir, negatif ise negatif olmayabilirsin

• Her araç alanın arabalardan anlama ihtimali olmayabilir. Nerede boya var nerede yok, vidalara ne olmuş airbag mi açılmış vs. Bir vatandaş sıfır km araç alıyorsa doğal olarak kusursuz olmasını bekler. Bunun dışında sıfır alınan araca bayiler ekspere sokma izni veriyor mu bu da ayrı bir konu.

• Fabrikasyon araçlarda bile şimdi hile hurda dolaşıyor geçenlerde arkadaş da aldı bi araç kredi ile arka sağ çamurluk farklı satan larda tuhaf kabul etmiyolar...sonuç yargıya taşındı

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.