Şimdi Ara

Battlefield 4 Grafik Ayarları (FPS + Stabilite), Hata Giderme Rehberi [ANA KONU] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
318
Cevap
43
Favori
53.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle çok faydalı bir rehber olmuş eline sağlık.

32" tv kullanıyorum. Ayar değiştirmek lazım biraz sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eline sağlık hocam. Çok yararlı bir konu olmuş.
  • Süper açıklayıcı olmuş.. Emeginize sağlık hocam
    Bu arada kendi sistem özelliklerinizide ilk sayfaya dahil ederseniz kafamızda ona göre bişeylerde şekillenir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Requiem_For_a Dream -- 18 Kasım 2013; 16:29:06 >
  • Ben hangi ayarı yaparsam yapayım, 36 FPS'ye kadar düşüyor. FX6100-HD 7950 kullanıyorum.
  • çok faydalı...
    bazen bütün ayarları sona getirmek en iyi görüntü anlamına gelmeyebilir...
    kişiselleştirmek lazım.. isminden bir şeyler çıkartıyorsun ama ne işe yarar tam olarak bilmiyorsun tabii...
    açıklamalar çok güzel..
    eve gidince bir çok ayarı gözden geçirmem gerekecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgo_cr7 -- 18 Kasım 2013; 17:19:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: angelus26

Süper açıklayıcı olmuş.. Emeginize sağlık hocam
    Bu arada kendi sistem özelliklerinizide ilk sayfaya dahil ederseniz kafamızda ona göre bişeylerde şekillenir..

Ekran görüntüsünün üstüne şimdi ekleyeceğim kendi sistemimi.

Nvidia kullanıcılarına tavsiyem VSync i Off yapıp Nvida kontrol panelinden adaptive vsync i açmaları. Böylece 60fps limiti koyulabiliyor ancak performans düşmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 18 Kasım 2013; 18:12:45 >

• süpersin kardeşim sen rehberine göre düzenledim grafikleri oyuna bir canlılık geldi düşmanları daha net seçiyorum vallahi zevk almaya başladım ellerin dert görmesin.
  • Cpu core parking nedir hocam, nasıl iptal ederiz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  •  Battlefield 4 Grafik Ayarları (FPS + Stabilite), Hata Giderme Rehberi [ANA KONU]

abi verdiğin ayarlarda oynuyorum sadece msaa 2x yaptım. ekran kartı hd 7850 2gb o.c. çok kalabalık combatlarda bomba fln atılınca fps 45-50 arasına düşüyor normal halde 70-80 arası oynanıyor. performansımda arttı. sağolasın. sanki daha net görüyor gibiyim yada psikolojik olarak öyle hissediyorum =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nnoottrr -- 18 Kasım 2013; 22:00:35 >
  • resolution scale i düşürdükçe fps artıyor fakat anlamsız bir takılma var anlayamadım :/
  • nvidia deneyim programı ben kıstıkça full ayarlara çekiyor
  • Selam beyler, oyunu ultra ayarlarda hikaye bölümünü en düşük 45 fps ile oynuyorum, yalnız multi de bazen anlık takılmalar oluyor ve bu oyun boyunca devam ediyor oyunu oynanmıcak hale getiyor, ama bazende hiç bir sorun yok hikaye modunda olduğu gibi akıcı ilerliyor. Bu sorun internetden kaynaklanıyor olabilir mi? çünkü canım ttnet hızmı 3 mbps e düşürdü , ve çekim gücünün az olduğu odalara girince takılıyor olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: noir06
    Selam beyler, oyunu ultra ayarlarda hikaye bölümünü en düşük 45 fps ile oynuyorum, yalnız multi de bazen anlık takılmalar oluyor ve bu oyun boyunca devam ediyor oyunu oynanmıcak hale getiyor, ama bazende hiç bir sorun yok hikaye modunda olduğu gibi akıcı ilerliyor. Bu sorun internetden kaynaklanıyor olabilir mi? çünkü canım ttnet hızmı 3 mbps e düşürdü , ve çekim gücünün az olduğu odalara girince takılıyor olabilir mi?

Ping'ine bakman lazım eğer çekim gücün düşerse ping artabilir çok artarsa felaket takılır oyun.

quote:

Orijinalden alıntı: KaleyDeskop
    nvidia deneyim programı ben kıstıkça full ayarlara çekiyor

Otomatik ayarla demişsindir o da sürekli optimize ediyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 19 Kasım 2013; 9:36:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

quote:

Selam beyler, oyunu ultra ayarlarda hikaye bölümünü en düşük 45 fps ile oynuyorum, yalnız multi de bazen anlık takılmalar oluyor ve bu oyun boyunca devam ediyor oyunu oynanmıcak hale getiyor, ama bazende hiç bir sorun yok hikaye modunda olduğu gibi akıcı ilerliyor. Bu sorun internetden kaynaklanıyor olabilir mi? çünkü canım ttnet hızmı 3 mbps e düşürdü , ve çekim gücünün az olduğu odalara girince takılıyor olabilir mi?

Ping'ine bakman lazım eğer çekim gücün düşerse ping artabilir çok artarsa felaket takılır oyun.

quote:

Orijinalden alıntı: KaleyDeskop
    nvidia deneyim programı ben kıstıkça full ayarlara çekiyor

Otomatik ayarla demişsindir o da sürekli optimize ediyordur.

Ping ne oluyor du hocam?

• Ping sunucuyla arandaki veri alışverişinin ne kadar sağlıklı olduğunu gösterir ne kadar az ise o kadar iyidir. Oyun içinde skor tablosunda kendi isminin en sağında yazar.

Türk sunucuları 10 milisaniye ping civarındayken almanya sunucuları mesela 40-50 milisaniye ping verir.

Sen de bunun çok üzerindeyse ya yan odada birisi download ediyor hattı sömürüyordur ya da başka bir problem vardır.
  • quote:

Ping sunucuyla arandaki veri alışverişinin ne kadar sağlıklı olduğunu gösterir ne kadar az ise o kadar iyidir. Oyun içinde skor tablosunda kendi isminin en sağında yazar.

Türk sunucuları 10 milisaniye ping civarındayken almanya sunucuları mesela 40-50 milisaniye ping verir.

Sen de bunun çok üzerindeyse ya yan odada birisi download ediyor hattı sömürüyordur ya da başka bir problem vardır.

Evet farketmiştim onu, bende ne kadar çok o kadar iyidir kafasındaydım... Yani şimdi sever lara bağlanırken en çok kaç ping verenlere bağlanmam gerekiyor?

Edit: Ben hiç türk sunucuları göremedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noir06 -- 19 Kasım 2013; 11:12:44 >

• quote:

quote:

Ping sunucuyla arandaki veri alışverişinin ne kadar sağlıklı olduğunu gösterir ne kadar az ise o kadar iyidir. Oyun içinde skor tablosunda kendi isminin en sağında yazar.

Evet farketmiştim onu, bende ne kadar çok o kadar iyidir kafasındaydım... Yani şimdi sever lara bağlanırken en çok kaç ping verenlere bağlanmam gerekiyor?

En düşük ping verenlere bağlanacaksın sunucu listesinde en sağda yazıyor yine. Türk sunucu listesi BF4 konusunda verilmişti sorarsan orada yardımcı olabilirler.

• quote:

quote:

quote:

En düşük ping verenlere bağlanacaksın sunucu listesinde en sağda yazıyor yine. Türk sunucu listesi BF4 konusunda verilmişti sorarsan orada yardımcı olabilirler.

Çok teşekkürler bro

• quote:

Orijinalden alıntı: Ninamarok

Cpu core parking nedir hocam, nasıl iptal ederiz

http://forum.donanimhaber.com/m_83529179/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melankolik Adam

quote:

Orijinalden alıntı: Ninamarok

Cpu core parking nedir hocam, nasıl iptal ederiz

http://forum.donanimhaber.com/m_83529179/tm.htm

çok teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.