Şimdi Ara

Bataryasız Bios Güncellemek İstiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
4.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Bataryam sıkıntılı olduğu için biosumu güncelleyemedim bir türlü. Bios güncellememin sebebide VRam yükseltmek istiyorum ama biosta graphics ile ilgili hiç bişey yok. Belki güncelleme işe yarar diye düşündüm. Ben nasıl bu bilgisayarı prize takılı olarak biosunu güncellerim ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• bataryanda ne gibi bir sıkıntı var ki güncellemene engel oldu? kaldı ki bios update riskli bir işlemdir, farkındasındır. şuanki ayarlarda yoksa yeni ayarlarda vram yükseltme seçeneğinin olacağını pek sanmıyorum daha çok performans artışı ve sorun giderici özellikler gelir. laptobunun sitesinde bios guncellemesi olmalı onu indirip kurabilirsin. yoksa anakartının sitesine girip indir. hem exe şeklinde hem rom şeklinde olabiliyor. ama bu işi pek bilmiyorsan bilen birisine bıraksan iyi edersin. kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zivolder

bataryanda ne gibi bir sıkıntı var ki güncellemene engel oldu? kaldı ki bios update riskli bir işlemdir, farkındasındır. şuanki ayarlarda yoksa yeni ayarlarda vram yükseltme seçeneğinin olacağını pek sanmıyorum daha çok performans artışı ve sorun giderici özellikler gelir. laptobunun sitesinde bios guncellemesi olmalı onu indirip kurabilirsin. yoksa anakartının sitesine girip indir. hem exe şeklinde hem rom şeklinde olabiliyor. ama bu işi pek bilmiyorsan bilen birisine bıraksan iyi edersin. kolay gelsin.

bazı laptoplar pilsiz bios attırmıyor.
  • Bazı laptoplarda komut satırında ek parametre girersen pilsizde bios atabiliyorsun. Laptopun marka modeli nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: clupgizmo16

Bazı laptoplarda komut satırında ek parametre girersen pilsizde bios atabiliyorsun. Laptopun marka modeli nedir?

Konuya denk geldiğim iyi oldu aynı sorun bende de var laptop modeli Asus x550jk pilsiz bios güncelleyebilirmiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: clupgizmo16

Bazı laptoplarda komut satırında ek parametre girersen pilsizde bios atabiliyorsun. Laptopun marka modeli nedir?

Aynı sorunu ben de Lenovo z510 model laptopta yaşıyorum. BIOS güncellemek istediğimde bataryam bitik olduğu için uyarı veriyor ve güncelleme başlamadan kapanıyor. Bu problem hakkında batarya değiştirmeden yapabileceğimiz herhangi bir çözüm yöntemi var mı? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  • güncel
  • aynı sorun bende de bulunuyor Asus x550jx modeli
  • Merhaba;

Rufus ile önce FreeDOS bootable USB sürücü oluşturup bios dosyasını USB sürücünün ana dizinine kopyalıyorsunuz. Bilgisayarı USB sürücü üzerinden başlatıp komut ekranına;

Dell notebook için "biosdosyasıadı.exe /forceit" kodunu girerek çıkan soruya "y" cevabını vererek.

Asus notebook için "biosdosyasıadı.exe /forceit" kodunu girerek çıkan "please plug in battery and its remaining capacity should be more than %20" yazısı geldiğinde klavyeden risky yazarak.

Bios güncellemelerini bataryasız yapabiliyorsunuz.

Kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.