Şimdi Ara

Basur geçirmiş arkadaşlar yardım edin (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
190
Cevap
9
Favori
670.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçmiş olsun
    Beslenmene dikkat et
    Kabız olma ishalde olma

Bide şunu oku bence:https://hekimimyanimda.com/genel-cerrahi/hemoroid-basur-mayasil/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar benim de basur problemim vardı. Ama ameliyat olmaktan da korkuyordum uzun uzun araştırdıktan sonra Avrupa cerrahi tıp merkezinde bu hastalığın ameliyatsız yapıldığını öğrendim. Gerçekten 10 dakika gibi kısa bir sürede tedavi olup biraz dinlendikten sonra da evime döndüm. Bir gün dinlendikten sonra işime bile gittim. Doktorlar aynı günde dönebilirsin dediler. Tabi ben biraz evhamlı olduğum için dinlenmek istedim. KEslinlikle avrupa cerrahi tıp merkezini bu hastalığı olanlara tavsiye ederim. Ameliyatsız kesin çözüm diyebilirim. İStanbulda bakırköy,şişli ve kadıköyde şubeleri bulunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayşebakar -- 4 Mayıs 2019; 10:51:20 >
  • Çobançantası diye bir ot var aktarlarda bulunuyor. İkinci günde dış hemoroidlerim tamamen yok oldu, iç kısımdakiler duruyor.
    1 ay boyunca düzenli olarak içmeye devam edeceğim. 3. haftada tekrar nüksetti. Dayanılmaz ağrılarım, bıçak batmaları ve sanki kor halindeki demir parçasını arkamdan sokmuşlar gibi yanma mevcut.

İzmir de bu lazerle ameliyat yapacak proktolog önerilerine açığım. Genel cerrahi doktorlarına yaptırmak istemiyorum.
  • İlerlemiş hemoroid'den ameliyatsız kurtulanı daha hiç görmedim... kurtulanlar genellikle "bitkisel" ürün satan firma temsilcileri...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hknnnns

Bu mesaj silindi.
    Kurtulduysanız nasıl olduğunu anlatın da bizde bilelim. Neden telefon numaranızı veriyorsunuz ki!
  • Bethesta kullanıcısına yanıt
    aynen öyle
    bitkisel ürün satan kişiler firmalar genelde bu illetten kurtulmuş oluyorlar nedense

fakat bu rahatsızlık bünyeye ve metabolizmaya göre değişiyor galiba
    yeni nesil doktorlarda pek anlayamıyor muayene etmeden daflon anestol kullan ılık su batikonlu leğene de otur geçer
    deyip geçiştiriyorlar mı ne?

aaah nerede o işin eski doktorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: vitriol

aynen öyle
    bitkisel ürün satan kişiler firmalar genelde bu illetten kurtulmuş oluyorlar nedense

fakat bu rahatsızlık bünyeye ve metabolizmaya göre değişiyor galiba
    yeni nesil doktorlarda pek anlayamıyor muayene etmeden daflon anestol kullan ılık su batikonlu leğene de otur geçer
    deyip geçiştiriyorlar mı ne?

aaah nerede o işin eski doktorlar
    Yanlız bu normal prosedür'dür. Her hasta'nın hemoroid'i hasta'nın bakış açısından çok kötüdür, çok ağrıyordur, ilerlemiştir...

Halbuki ilerlemiş hemoroid vakalarında her tuvalet sonrası çok çok ciddi bir ızdırap ve bunlara kanama eşlik eder. Doktorlar ise aşama aşama ilerler. Ilk aşama Procto... bilmem ne ile başlayan bir krem yazmak, ılık su banyosu, bölge temizliği için baticon vs.vs.

Bir sonraki aşamada bunlara ilaveten hayat ve beslenme tarzı düzenlenir, çok tuvalette oturmama, bol lifli yiyecekler, bol yürüyüş ve su içme gibi...

Tüm ameliyatsız tedaviler denendikten sonra sonuç alınamaz ise ameliyat önerilir, ki bunların da her aşama için farklı tavsiyeleri vardır. Işın tedavisi, yakma, boğma yöntemi veya klasik yöntem ile genel anestezi altında ameliyat...

Genel anestezi altında ameliyatın iyileşme süreci çok çok sıkıntılı, en çok başarı ve memnuniyeti boğma yönteminde gördüm (hastane'de çalıştım). Boğma yöntemi ile iyileşme 1-2 gün içerisinde tamamlanmış oluyor ve hiçbir acı çekmiyorsunuz. 2 gün boyunca devamlı büyük abdestiniz varmış hissi oluşuyor, ama o da kayboluyor...
  • Basur için patlıcan sapı kürü birebirdir,aşağıda bu konuda bilgi paylaştım

Patlıcan Kürü Basura Faydaları
    Toplumda “Basur” olarak bilinen “Hemoroid” probleminin ilaç dışında başka teknikler ile giderilmesi de mümkündür. Bu tekniklerden birisi olarak patlıcan kürü örnek gösterilebilir. Şayet ilaç ya da cerrahi müdahaleye başvurmadan evvel, doğal bir basur tedavisi arıyorsanız patlıcan kürünü uygulamanızı tavsiye ederiz.

Basur Hemoroid Tedavisi İçin Patlıcan Nasıl Kullanılır?
    Malzemeler ve Kullanımı
    10 adet patlıcanın yeşil sapı (Çürük olmayan patlıcanların kullanılması mühim bir konudur.)
    12 bardak su
    Belirtilen miktardaki suya taze patlıcan sapları ilave edilir ve kaynatılır.
    Kaynamanın başlamasının ardından ocak düşük ateşe alınır.
    Bu şekilde 20 dakika civarı kaynatılması sağlanır.
    Süre dolduğu vakit ocak kapatılır ve ağzı kapatılır. Bir müddet bu halde bekletilmelidir. Kapağın ağzı hiçbir şekilde açılmamalıdır.)
    Karışım kendiliğinden ısısını kaybedecektir. Soğuyan karışım bir süzgeç yardımı ile süzülür. Ortaya çıkan su buzdolabında muhafaza edilir.
    Günlük 2 kez açken bir su bardağı kadar içilmesi tavsiye edilir.
    Sabah ve akşam aynı saatlerde içilmeye özen gösterilir. İlk günden itibaren tesir eden kür, 5 günün sonunda basur probleminden sizi kurtaracaktır.
    Ek olarak kürün uygulandığı süre zarfınca domates, sirke, acı biber, bulgur, çilek ve turşu gibi gıdalar tüketilmemelidir. Gün içerisinde çorap giyilmeli ve demir zeminlerde oturulmamalıdır.
    Problem giderildiğinde belirtilen besinler tüketilebilir. Lakin soğuk zeminlere basmak veya oturmak sakıncalı bir harekettir.
    Basur Hemoroid Tedavisi İçin Patlıcan Kullanmanın Diğer Yolları
    Basur için patlıcan kürü hazırlanışı
    2 patlıcanın baş bölümünde bulunan yeşil parçası alınır. Yarım litre su içerisine eklenerek 15 dakika civarı kaynatılması sağlanır. Ortaya çıkan su bir günde içilir. Her gün taze olarak tüketilmelidir.

Basur için patlıcan merhemi hazırlanışı
    Bir patlıcan mikserde parçalanır. Arından vazelin eklenir. Ortaya çıkan patlıcanlı krem sorunlu bölgeye uygulanır.

Basur için patlıcan çayı hazırlanışı
    Kullanılacak patlıcanın temizliği sağlanır. Ardından 4 parçaya ayrılır. 4 su bardağı su kaynatılır. Kaynayan suya ayrılan parçalar ilave edilir. Patlıcanlar yumuşak bir hal alıncaya kadar kaynatma işlemi sürdürülür. Ortaya çıkan su eşit 3 kaba ayrılır. Her gün ayrılan bir bölüm tüketilir. Gün aşırı veyahut her gün uygulanabilecek bir kürdür.

Basur için patlıcan püresi tarifi
    Temizlenen patlıcan 4 eşit parçaya ayrılır. Ardından haşlanarak püre haline getirilir. Bir havlu ısıtılır. Elde edilen püre ısıtılan havluya koyulur. Sorunlu bölge havluya denk gelecek şekilde oturulur. 20 dakika civarı beklenir.

Basur için patlıcan yaprağı
    Patlıcan yaprakları ağrı kesici niteliği taşımaktadır. Nazikçe ezilen patlıcan yaprakları sorunlu bölgeye tampon yapılarak uygulanır. Tampon yapılırken temiz bir bandaj kullanılır.

Patlıcanın basura diğer bir faydası
    Lif bakımından zengin bir sebzedir. Kabızlık problemlerinde faydalı bir yardımcıdır. Kabızlık, dışkının sertleşmesi ve ıkınma yoluyla basıncın artmasına neden olmaktadır. Bu sebeple basur problemi yaşayan bireylerin en son karşılaşması gereken problemdir. Bilhassa patlıcanın yanında sebze tüketimi büyük bir önem arz etmektedir. Bu durum hemoroit problemlerinde bir nebze de olsa ferahlık hissettirecektir.
    kaynak:https://selmasultan.com/patlican-kuru-basura-hemoroid-patlican-kuru
  • quote:

Orijinalden alıntı: petek118

Basur için patlıcan sapı kürü birebirdir,aşağıda bu konuda bilgi paylaştım

Patlıcan Kürü Basura Faydaları
    Toplumda “Basur” olarak bilinen “Hemoroid” probleminin ilaç dışında başka teknikler ile giderilmesi de mümkündür. Bu tekniklerden birisi olarak patlıcan kürü örnek gösterilebilir. Şayet ilaç ya da cerrahi müdahaleye başvurmadan evvel, doğal bir basur tedavisi arıyorsanız patlıcan kürünü uygulamanızı tavsiye ederiz.

Basur Hemoroid Tedavisi İçin Patlıcan Nasıl Kullanılır?
    Malzemeler ve Kullanımı
    10 adet patlıcanın yeşil sapı (Çürük olmayan patlıcanların kullanılması mühim bir konudur.)
    12 bardak su
    Belirtilen miktardaki suya taze patlıcan sapları ilave edilir ve kaynatılır.
    Kaynamanın başlamasının ardından ocak düşük ateşe alınır.
    Bu şekilde 20 dakika civarı kaynatılması sağlanır.
    Süre dolduğu vakit ocak kapatılır ve ağzı kapatılır. Bir müddet bu halde bekletilmelidir. Kapağın ağzı hiçbir şekilde açılmamalıdır.)
    Karışım kendiliğinden ısısını kaybedecektir. Soğuyan karışım bir süzgeç yardımı ile süzülür. Ortaya çıkan su buzdolabında muhafaza edilir.
    Günlük 2 kez açken bir su bardağı kadar içilmesi tavsiye edilir.
    Sabah ve akşam aynı saatlerde içilmeye özen gösterilir. İlk günden itibaren tesir eden kür, 5 günün sonunda basur probleminden sizi kurtaracaktır.
    Ek olarak kürün uygulandığı süre zarfınca domates, sirke, acı biber, bulgur, çilek ve turşu gibi gıdalar tüketilmemelidir. Gün içerisinde çorap giyilmeli ve demir zeminlerde oturulmamalıdır.
    Problem giderildiğinde belirtilen besinler tüketilebilir. Lakin soğuk zeminlere basmak veya oturmak sakıncalı bir harekettir.
    Basur Hemoroid Tedavisi İçin Patlıcan Kullanmanın Diğer Yolları
    Basur için patlıcan kürü hazırlanışı
    2 patlıcanın baş bölümünde bulunan yeşil parçası alınır. Yarım litre su içerisine eklenerek 15 dakika civarı kaynatılması sağlanır. Ortaya çıkan su bir günde içilir. Her gün taze olarak tüketilmelidir.

Basur için patlıcan merhemi hazırlanışı
    Bir patlıcan mikserde parçalanır. Arından vazelin eklenir. Ortaya çıkan patlıcanlı krem sorunlu bölgeye uygulanır.

Basur için patlıcan çayı hazırlanışı
    Kullanılacak patlıcanın temizliği sağlanır. Ardından 4 parçaya ayrılır. 4 su bardağı su kaynatılır. Kaynayan suya ayrılan parçalar ilave edilir. Patlıcanlar yumuşak bir hal alıncaya kadar kaynatma işlemi sürdürülür. Ortaya çıkan su eşit 3 kaba ayrılır. Her gün ayrılan bir bölüm tüketilir. Gün aşırı veyahut her gün uygulanabilecek bir kürdür.

Basur için patlıcan püresi tarifi
    Temizlenen patlıcan 4 eşit parçaya ayrılır. Ardından haşlanarak püre haline getirilir. Bir havlu ısıtılır. Elde edilen püre ısıtılan havluya koyulur. Sorunlu bölge havluya denk gelecek şekilde oturulur. 20 dakika civarı beklenir.

Basur için patlıcan yaprağı
    Patlıcan yaprakları ağrı kesici niteliği taşımaktadır. Nazikçe ezilen patlıcan yaprakları sorunlu bölgeye tampon yapılarak uygulanır. Tampon yapılırken temiz bir bandaj kullanılır.

Patlıcanın basura diğer bir faydası
    Lif bakımından zengin bir sebzedir. Kabızlık problemlerinde faydalı bir yardımcıdır. Kabızlık, dışkının sertleşmesi ve ıkınma yoluyla basıncın artmasına neden olmaktadır. Bu sebeple basur problemi yaşayan bireylerin en son karşılaşması gereken problemdir. Bilhassa patlıcanın yanında sebze tüketimi büyük bir önem arz etmektedir. Bu durum hemoroit problemlerinde bir nebze de olsa ferahlık hissettirecektir.
    kaynak:https://selmasultan.com/patlican-kuru-basura-hemoroid-patlican-kuru
    Bunu deneyen ve hiç sonuç alamayan o kadar çok kişi tanıyorum ki... bilmem ne yaprağı, bilmem ne özü, şunu sür, bunu sür...

Bunların mekanizması nasıl? Nasıl iyileştiriyor? Hiçbir açıklama yok, sosyal medyada neredeyse her sebze ile ilgili tarif var, hemoroid'e iyi geliyor diye, peki nasıl tedavi ediyor?

Patlıcanın sapı yok mu ediyor hemoroidi? Yok öyle birşey... sadece ve sadece acısını dindirmek için bir ümit...

İlerlemiş hemoroid hastasına ver bakalım patlıcan kürünü ve sor, geçti mi diye, o patlıcanları kafana atar...

İlerlemiş hemoroid'den herhangi bir bitki kürü ile kurtulamazsınız, o bitkiler dışarı sarkan kısmı yok mu ediyor? Asidiyle eritiyor mu? Ne yapıyor? Hiçbirşey....

Gideceksiniz, dışarı sarkan fazlalığı ya yakma, ya boğma ya da genel cerrahi ile tamamen aldırarak kurtulacaksınız...
  • Defne zeytini denen bir ağacın meyvesi varmış, yaşlı bir amcadan duydum. 25 yıldır kullanıyormuş ve hemoroid için birebir dedi. Denemekte fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fofer

Defne zeytini denen bir ağacın meyvesi varmış, yaşlı bir amcadan duydum. 25 yıldır kullanıyormuş ve hemoroid için birebir dedi. Denemekte fayda var.
    25 yıldır kullanıyormuş... ve bunu yazabiliyorsun buraya... 25 yıldır bi işe yaramamış yani, ancak dediğim gibi ağrısını dindiriyordur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bethesta

25 yıldır kullanıyormuş... ve bunu yazabiliyorsun buraya... 25 yıldır bi işe yaramamış yani, ancak dediğim gibi ağrısını dindiriyordur...

Alıntıları Göster
    Yanlış ifade ettim sanırım, 25 yıldır basur ile ilgili problemi olmamış adamın.
  • Bethesta kullanıcısına yanıt
    Patlıcanı kadınlarkulubu forumdaki yorumlarda da okumuştum, çok fayda gören var, sanırım basur memelerini küçültüyor, yaktırmak sanırım en garanti yöntem ama çok acı veriyor
  • Merhaba ben lazer ile hemoroid ameliyatı oldum ve çok ama çok pişmanım. Sadece kaşıntı ve mantar a dönüşen dış hemoroid için gittim. Bir illüzyon yarattılar ki 5 dk ol ise git ağrı yok sızı yok. Hikaye. Üç aydır ağrısız, ilaçsız tek günüm olmadı ve bir ay sonra bütün pake ler (dr deyimi ile basur memesi ) eski yerine döndü. Beş bin tl ile kendime bol ağrı satın almış oldum. Sinirlerim bozuldu. Tekrar lazer ameliyatın olan var mı? Ne kadar sonrası doğru zamandır bilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavi_dünya

Sözlerime nasıl başlayacağımı bilmiyorum ama

Cenabı Hak bize rahat yediğimizi rahat çıkartmayı nasip etsin inşallah...

Arkadaşlar 30 yaşındayım düne kadar Basurun b' sini bile bilmiyordum bu yılın Ağustos ayında birden makat bölgesinde bir şişkinlik olduğunu fark ettim nette ki araştırmama göre basur olmuşum ve gerçekten olmustumda.

wc de yarım saate kadar kalmalar acı ızdırap ölmek isteği daha neler neler Çekmeyen bilmez denir ya o söz sanki bu hastalık için denmiş.

Saraçoğlu ve daha bir kaç Tıp adamının Önerdiği Kürleri denedim hemde hergün düzenli Tabi bu süreçte yediğime ictigime,yürüyüşüme ,wc alışkanlığıma,sıvı tuketimime herşeye dikkat etmeme rağmen bir kere basur olmuştum ve gittikçe acısı izdirabi şişkinligi büyüyordu...

Bir süre sonra bırakın wc de acı çekmeyi onu bile göze almış iken artık yolda bile yürümekte zorlanıyordum Çünkü şişen basur çok acayip kaşıntı hissiyatı veriyor du..

Bir ay içinde hergün düzenli olmak kaydıyla Çoban çantası otu kürü vardı onu hazırlayıp kullandım ama işe yaramadı ne yazık ki ...

Kasım ayının sonları gibi Osmaniye de olan Arkadaşımın yanına gittim seyhat için laf lafı açtı VE kendisine öyle bir rahatsizligimin olduğunu söyledim kendiside benle aynı yaşıt ve kendiside 8 sene önce aynı Rahatsızlığı geçirmiş tanıdığı birinin aracı ile doğal yöntemle o süreci atlattigini söyledi ilk önce inanmadım ama sonra denemekte fayda var dedim...

Ertesi gün dediği kişinin yanına gidip durumu izah ettim bana otmu dersiniz yeşil bitkimi dersiniz ögutulup nerdeyse toz haline gelmiş bir karışım verdi(cüzi bir TL karşılığında). Bu karışımı sadece bir hafta kullanmam gerektiğini ama 1 ay içinde Kesinlikle ve Kesinlikle acı,baharat,ekşi,alkol,tuketmemem söylendi...

Hergün sabah kahvaltısından yarım saat önce aç karınla ve her akşam yemeğinden yarım saat önce bir bardak su ile bir çay kaşığı kadar tuketmemi söyledi..

Bana söylenen herşeyi harfi harfi yerine getirdim ilk bir hafta içinde etkisini görmeye başladım şimdi 1 ayı bitirmek üzereyim zira 1 ay sonrasında ilk başlarda aşırıya kacmamak şartıyla ekşi baharatlı Vs şeyler yiyip icmemde artık sakınca kalmiycak...

Şuan için herşey çok iyi makat bolgemdeki basur şişkinlik hiçbirşey kalmamış çok şükür büyük abdestimi sıkıntısız bir şekilde yapıyorum ha zaman zaman acıyor o da içteki yaraların iyileşme süreci işte ..

Süreç içerisinde makat bölgesine sıcak su banyosu zeytin yağı pamuğa sürmek kaydı ile sabaha kadar bekletmek inanın arkadaşlar aklınıza ne geldiyse doğru olarak bilinen herşeyi yaptım belki geçici olarak acımı hafifletmis olabilir ama arkadaşımın beni götürdüğü Adamın verdiği karışımı tuketmeyene kadar herşey boştu şunuda söylemekte fayda var 5 ay içinde hiç doktora gitmedim belkide çekindiğim içindi ama bu son ay yaşadıklarım olmasa idi doktora Kesin gidecektim Çünkü dayanılmaz acılar içinde kıvranıyordum..

Belki fazla anlattım ,Belki az ,Belki bazı yerlerde yanlış bilgi verdim yada okurken kafanızı şişirdim hakkınızı helal edin Allah Ccc tüm hasta olanlar şifa vermesi dileğiyle...
    Bu ot karışımı söylerekte yardımcı olur dua alabilirsiniz millet bu rahatsızlıktan muzdarip.

• Admin2382 A kullanıcısına yanıt
    Hocam inanın o konuda hiç bir bilgi sahibi değilim. Ben zamanında başıma gelen olayı yazmıştım, sizin mesajı görünce cevap yazma gereği duydum, geçenlerde yine forumdan bir arkadaş bana özelden yazı vermişti.kendisine imkanı varsa Osmaniye gidip oradaki bir baharatçı yada bir aktarciya gidip sormasını ve oradan temin edebileceğini söyledim, çünkü dükkanının Camına asiyorlar Basura bitkisel çözüm diye...
    Ben faydasını gördüm umarım bu konuda muzdarip olan arkadaşlar da faydasını görür,,,

• Bu 3. Günüm, bende de çıktı bu hastalık. Fındık büyüklüğünde dışarıda görünüyor. İçerde de var mıdır bilmiyorum. Hemen kabızlığa son verdim. İncir, kayısı yedim tamamdır.

Ancak bu baloncuk ne zaman söner? Çok can sıkıcı bir durum.

• fofer kullanıcısına yanıt
    Bizim evin önünde defne ağacı var yerlere dökülür hep siyah seytine benzeyen tohumları yada meyveleri. Nasıl kullanacağız bunu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Perturbator

Bizim evin önünde defne ağacı var yerlere dökülür hep siyah seytine benzeyen tohumları yada meyveleri. Nasıl kullanacağız bunu?
    Öğrenip size bilgi veririm hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: possedion

quote:

Orijinalden alıntı: ayhanTR

İki ay önce dış hemoroid rahatsızlığı benim de başıma geldi. Misket büyüklüğündeydi, oturamıyordum ve ciddi ağrı yapıyordu. Doktora gittim muayene sonucunda çok kolay dış hemoroid iki dakikada alırız dedi. uzun uğraşlardan sonra ikna edildim ameliyat masasına yattım. Bayıltmadan lokal anestesi ile yapılacaktı. Çok korktum ve tam operasyona cerrahi uzmanı başlıyacak iken ameliyat masasından kalktım ve gece 11 gibiydi evin yolunu tuttum.

Aşağıda vereceğim patlıcan sapından yapılan suyu 5 gün içtim. Bu arada daflon hapını 3 gün 3x3, sonraki 3 gün 3x2 ve devamında 3x1 olmak üzere toplam 1 ay kullandım. Allahıma şükürler olsun sanki daha önce hiç yokmuş gibi tamamen kayboldu geçti. Patlıcan sapının suyu 5 gün kullandıktan sonra mucizevi bir şekilde hemen etkisini gösteriyor ve hiç bir yan etkisi olmuyor. Bunu bulandan ve insanlığın hizmetine sunandan Allah razı olsun.

TEDAVİNİN TARİFİ

"10 adet patlıcanın (Bostan patlıcanı olmasın) yeşil sap kısmını patlıcandan ayır. Temizce yıka; bir tencerede 10 bardak suyla kaynat. Kaynamaya başlayınca tencerenin kapağını kapat.* Alevi iyice kıs, yarım saat * yavaş yavaş kaynasın sonra ocağı kapat. Kapağı açmadan * kendi kendine soğusun. Soğuyunca içindeki sapları at. Sarı rekli suyu buzdolabına koy.

-Akşam yatarken aç karnına 1 su bardağı iç.

-Sabah Kalkınca aç karnına 1 su bardağı iç.

10 bardak su olduğuna göre bu tedavi 5 gün sürecek. Bu 5 gün içinde Sirke, Turşu, Domates, Bulgur, Çilek, Acı Biber yasak sonra hepsi serbest. Demir sandelyeye, taşa oturmak bunlara çıplak ayakla basmak ebediyyen yasak.

Hamilelikten dolayı oluşan veya yakın bir zamanda meydana gelmiş Hemeroidlerde perhizi de aynı zamanda yapmanız şartı ile tedaviniz bu kadardır.

Eski Hemeroidlerde fistülün içinde muhtemelen iltihap vardır. Bu yüzden vucut onu geri çekemez. Doktorunuza danışarak uygun bir antibiyotik ile bu iltihabı bertaraf etmelisiniz. Böylece patlıcan suyunu, perhizi, antibiyotiği aynı zamanda tatbik etmelisiniz.

Allah ın izni ile zahmetsiz, masrafsız, anadan doğmuş gibi bu dertten İnşallah kurtulursunuz . Tek borcunuz sadece hayır dualarınız. Siz de etrafınızdakilere duyurarak onların da kurtulmasına vesile olun."

Denemekten zarar çıkmaz kardeş alalım bakalım 10 adet patlıcan kalanınına imam bayıldı yaparız napak :))

Alıntıları Göster
    kardes hangi antibyotik kullanmamız gerekiyor allah askına çevap ver
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.