DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Basur geçirmiş arkadaşlar yardım edin
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
102
Cevap
5
Favori
149.065
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> Basur geçirmiş arkadaşlar yardım edin
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      263 Mesaj
      15 Eylül 2009 17:08:01 Konu Sahibi
      Arkadaşlar kabızlık vardı şimdi basura dönmüş ne çözüm önerirsiniz siz nasıl geçirdiniz bi yöntemi varmı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi new_orders -- 15 Eylül 2009; 17:07:40 >

|
      |

• Yüzbaşı
      538 Mesaj
      15 Eylül 2009 17:22:33
      Kuru incir yemeni tavsiye ederim.Eğer problem büyükse doktora görün.
      |
      |

• Yarbay
      3484 Mesaj
      15 Eylül 2009 17:25:54
      Kuru kayısı ye. Basurunu elleme. Bol su vur ama elleme. Bir süre sonra iner. Bende de var. Son çıkanını üç günde indirebildim.
      |
      |

• Yüzbaşı
      459 Mesaj
      15 Eylül 2009 17:26:10
      nasıl anladın sorması ayıp
      |
      |

e 63
      Acer Aspire One D150
      cbr 125 11
    • Yüzbaşı
      906 Mesaj
      15 Eylül 2009 17:27:35
      ameliyatı çok zor.

uyuşturmadan 3 şırınga basur bölgesinden iltihap çekiyorlarki vücudunu çekiyorlar sanki (uyuştursa iltihap kuruduğu için uyuşturmadan.)

sonra ameliyathaneye yatırıyorlar doggy style pozisyonunda belden uyuşturuyorlar belden aşağısı tutmuyor kesiyorlar biçiyorlar

en son kalkıyosun pipine sonda takıyorlar işiyemiyorsun çünkü

açık ameliyat yaptıysalar hergün pansuman olcaksın 1 ay boyunca yüz üstü yatcaksın (yani basur ameliyatı sonrası oluşan kesik biçik açık kalıyo )

yada doku kaydırmasıyla 2 ay yüz üstü yatacaksın ağrı olacak

hemde bu kadar eziyetten sonra %10-15 tekrar riski var

en kötüsü aynada popon fredinin kabusu gibi olcak.

ha iyi bir yönü var popon ayna gibi tertemiz oluyor gerçi.ama 5 doktorun önünde doggy style biraz acayip kaçıyor

"Quis custodiet ipsos custodes ?".
    • Çavuş
      73 Mesaj
      15 Eylül 2009 17:31:38
      '' Anestol '' bu merhemi kullan sorun çözülür.. Forum kapanabilir.

Sınavda benden yüksek puan alman, sınavdan sonra senden daha başarılı biri olacağım gerçeğini değiştirmiyor zenci dostum...
    • Çavuş
      71 Mesaj
      15 Eylül 2009 17:31:40
      quote:

Orijinalden alıntı: new_orders

Arkadaşlar kabızlık vardı şimdi basura dönmüş ne çözüm önerirsiniz siz nasıl geçirdiniz bi yöntemi varmı acaba?

disarda kalmasın disarda kalırsa ağrı yapar
      |
      |

• Yüzbaşı
      263 Mesaj
      15 Eylül 2009 18:20:58 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: emrebab-92

Alıntıları Göster

disarda kalmasın disarda kalırsa ağrı yapar

Dostum dışarda çıkmış zaten paketmi bu içine koyim çıkartım fitil öneriyorlar o işe yararmı beyler ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi new_orders -- 16 Eylül 2009; 6:48:51 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      774 Mesaj
      15 Eylül 2009 19:13:59
      quote:

Orijinalden alıntı: IwillBe

'' Anestol '' bu merhemi kullan sorun çözülür.. Forum kapanabilir.

Genel cerrahi uzmanımız teşhisi koymuş reçeteyi yazmış

Hemoroid internal mı external mı onu öğrenin önce. Externalsa hemoroid hemen dıştadır içeri parmağınızı sokun içerde yukarıya doğru damar devam ediyorsa internal etmiyorsa externaldır. İnternal hemoroidler içeri itilebilir 3. seviye ise ama externallar itilemez büyük ihtimal tromboze olmuştur. External ise ultraproct pomat ve coraspin 100mg önerebilirim. İnternal ise yapılacak pek birşey kalmıyor...
      |
      |

• Binbaşı
      1028 Mesaj
      16 Eylül 2009 11:55:13
      Arkadaşlar yaklaşık iki yıldır bu illeti çekiyorum. Hiç bir ilaç merhem fayda etmiyor. Birde kullandığım pomatlar kortizon etkisi yapıyormuş gibi şişkinlik yaptı. Artık Hemoroid tedavisinin cerrahi müdahaleden başka çözüm yolu olmadığına inandım ama yukarıda arkadaşın anlattığı sıkıntılar da insanı ürkütüyor.
      |
      |

• Teğmen
      245 Mesaj
      16 Eylül 2009 19:53:16
      biliosun dimi teodorr sende biraz özürlülük gibi bi sorun var
      |
      |

• Binbaşı
      1560 Mesaj
      17 Eylül 2009 05:18:41
      Bir arkadaş abartmış ameliyat olayını. Benim iki yakınım ameliyat oldu. Çokta sağlıklı ve temiz bir şekilde. Acı falanda yaşamadılar. Bir gece hastanede yattıktan sonra taburcu oldular.

Her ameliyat sonrası olduğu gibi hani hareketlerden kaçınmak lazım. Utanma, çekinme bir doktora göster.
      |
      |

Birilerinin menfaatine ters düşmediğin için seviliyorsan, Bırak nefret etsinler!!!!

Hareket etmezsen, zincirlerini farkedemezsin
    • Yarbay
      3027 Mesaj
      17 Eylül 2009 22:08:28
      Hap olarak Daflon, krem/fitil olarak Kortos yada Proctolog ilaçları var. Gittiğiniz doktor da %50 bu ilaçları yazacaktır. Yediğinize be içtiğinize dikkat edin. Spor yapın. Kabızlık için önlem alın.
      |
      |

Gel derse fuzuli ki güzellerde vefa var; aldanma ki şair sözü elbette yalandır.
      Wireless, Torrent ve RapidShare destekli WDTV ve WDTV Live Hakkında Herşey
      | Prison Break | LOST | Spartacus | Leverage | Lie To Me | The Universe | The Mentalist | FlashForward | Wilfred |
      Clip+ 4GB (+32GB) | Ultrasone HFI 580
    • Yarbay
      5297 Mesaj
      18 Eylül 2009 05:59:54
      Arkadaşlar acababu basurdan korunmak için neler yapılmalı.Yani basura yakalanmamak için ?
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      1 Not
      18 Eylül 2009 18:26:36
      Basur iki çeşittir..Birisi iç,diğeri ise dış basur..İç bağsur olursan pek sorun olmaz..Ama dış bağsursa ameliyata kadar gider..Bendede basur başlangıcı var ve iç bağsurum..Eğer büyük tuvaletini yaptıktan sonra makat bölgesinde meme tarzı bişey çıkıyorsa iç basursun demektir..Yani sadece tuvaletini yaptıktan sonra çıkan ve elinde geriye ittiğinde kaybolan tarzada ise iç bahsursundur..Ameliyatıda şöyle olur..Makat bölgesinin içindeki basurlar bir iple ,boğma yöntemi dediğimiz yöntemle bağlanır..Belli bir süre sonrada kendiliğinden düşerler..Ama dış bahsursan o bölgeyi ameliyatla alırlar..Basur olmak istemeyenler çok fazla oturmamalılar(yani masa başında 10-12 saat oturanlaradır sözüm) ve kabız olmamalılardır..Kabız olmamak için günde en az 8-10 bardak su ve lifli gıdalar yemelisiniz(meyveler,baklagiyat vb.)Yediğiniz meyvelerinde kabuklarını soymadan yemelisiniz..Sabahlarıda aç karınına 2-3 tane kuru incir yada kayısı yemelisiniz..Yada sabah kalktığınızda aç karnına bi bardak ılık su için..Genel olrak kabızlık yeme alışkanlıkları ve hareketsizlikten meydana gelir..
      |
      |

• Yüzbaşı
      774 Mesaj
      18 Eylül 2009 21:22:03
      quote:

Orijinalden alıntı: Erden_

Arkadaşlar acababu basurdan korunmak için neler yapılmalı.Yani basura yakalanmamak için ?

Kabızlıktan sakıncaksın. günde 1 defa tuvaletini yapıcaksın. tuvalette max 3 dk oturcaksın yapamıyosan kalk sonra denersin basit aslında
      |
      |

• Yüzbaşı
      313 Mesaj
      19 Eylül 2009 05:15:39
      Allahtan bendeki iç basur, nüksettiğinde bi krem var(adını yazarım) sürünce 2-3 ay sorunsuz duruyorum. Allah tez zamanda şifa versin.
      |
      |

Daha önce 4-5 alışerişim oldu ama onlar nasıl referans eklenir vs. bilmem, forum işlerinden de pek anlamam. O nedenle eski mesajlarımdan falan bulabilirsiniz sanıyorum alışverişlerimi. Laptop sattım 2 tane, ipad aldım, telefon takas ettim vs. Hiçbirinde de sorun yaşamadık.
    • Yarbay
      5297 Mesaj
      19 Eylül 2009 05:41:47
      quote:

Orijinalden alıntı: Kardelen G.

Alıntıları Göster

Kabızlıktan sakıncaksın. günde 1 defa tuvaletini yapıcaksın. tuvalette max 3 dk oturcaksın yapamıyosan kalk sonra denersin basit aslında

Çok teşekkürler.Başka nasıl dikkat edebiliriz peki?Tuvaletimizi yaparken çok ıkınmakta yol açar mı?Basur olursa Allah korusun elden birşey gelmez ama önlem almak için merak ediyorum doğrusu.
      |
      |

• Yüzbaşı
      313 Mesaj
      19 Eylül 2009 12:15:42
      Erden, alaturka tuvalet kullanıyorsan eğer, bu tuvalette oturduğunda fazla gerilme olur basurlu kısımlarda ve boşalım sırasında da çok fazla sürtünür dışkın ve yırtılmalara sebep olur. Ayrıca alaturka tuvaletteki oturma biçimi basurun dışarı fırlamasına, gerilmesine neden oluyor. Mümkünse alafranga kullanmaya çalış. Eğer evde alafranga yoksa arkadaşın da dediği gibi çok uzun oturma.

Ayrıca ben bir tarif bulmuştum, basur için deniyordu. Sanırım benim iç basur odluğu için çok faydasını görmedim ama sen görebilirsin. Kullananların çok memnun olduğunu biliyorum.

Tarif:

10-15 tane patlıcan sapını 10 bardak suyla kaynat. ( Buharlaşma payını düşünerek yarım ya da bir bardak fazla su da ekleyebilirsin ki kaynama bittiğinde içeceğin 10 bardak şart)
      Kaynadıktan sonra alatını kapatınca tencerenin kapağını hiç açmadan soğumasını bekle. Sonra bir sabah bir akşam aç karnına birer bardak iç. 10 bardak olduğuna göre 5 günde bitmesi gerekir.
      Tadı biraz kötüdür ama idare et artık :)

Faydasını gördüğünü söyleyen çok kişi tanıdım. Dış basurdu onlarınki. Açıkçası bana fayda etmedi ama benimki iç basur ve hatta içeride oluşan çatlak. Tam basur gibi değil. İnşallah Allah faydasını bir an önce gösterir de kurtulursun şu illetten.
      |
      |

Daha önce 4-5 alışerişim oldu ama onlar nasıl referans eklenir vs. bilmem, forum işlerinden de pek anlamam. O nedenle eski mesajlarımdan falan bulabilirsiniz sanıyorum alışverişlerimi. Laptop sattım 2 tane, ipad aldım, telefon takas ettim vs. Hiçbirinde de sorun yaşamadık.
    • Yüzbaşı
      774 Mesaj
      19 Eylül 2009 12:23:08
      quote:

Orijinalden alıntı: Erden_

Alıntıları Göster

Çok teşekkürler.Başka nasıl dikkat edebiliriz peki?Tuvaletimizi yaparken çok ıkınmakta yol açar mı?Basur olursa Allah korusun elden birşey gelmez ama önlem almak için merak ediyorum doğrusu.

2 şey daha var şimdi hatırladm. Evet ıkınmak yok. Ayrıca sert tuvalet kağıdı kullanmakta yok. sert tuvalet kağıdı sürtünmeyle damar çeperlerini zayıflatır external hemoroid oluşmasına neden olur. internal 3 ve 4. seviye içinde tehlikelidir. external yani dış hemoroidle 4. seviye iç hemoroid çok karıştırılır. o yüzden bir resim ekleyim

|
      |

Reklamlar
izmir havalimanı transfer
SEO
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
5,688
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.