Şimdi Ara

Basit ve güvenilir Muhasebe programı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
2
Favori
23.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Aşağıdaki özelliklerde bir program tavsiyesi rica ediyorum.Ben muhasebeci değilim ve muhasebeden anlamam yeni kuracağım işim için bir muhasebe takip programına ihtiyaç duyuyorum.Hangi programı kullanacağımı ise bilmiyorum.Bazı programları inceledim çok karmaşık ve ihtiyacım olmayan çok fazla bölüm içeriyorlar.Ücretli veya ücretsiz farketmez sadece işimi görmesi yeterli.
  Çok karmaşık olmayacak.
  Fatura kesebilecek.
  Stok takibi yapabilecek.
  Müşteri bilgilerini düzenleyebilecek.
  şipariş listesi düzenleyebilecek. • TEKİR
 • Tekir işe yarar bir şeye benziyor indirip inceleyeceğim.
 • Farklı program önerisi olan varmı?Kıyaslamak için.
 • Tam istediğiniz basit ön muhasebe programının adresini veriyorum bir gözatın.

  Download: >> TicariMuhasebe
 • http://www.exasystem.com da program var, ben ücretsiz olan Veresiye Takip programını kullanıyorum.

  Sizin için EXAPlus'ı öneririm...

  http://www.exasystem.com/urunler/exaplus/
 • Bende LKS programı var senin için upload yapabilirim ama çok kaliteli bir programdır öyle basit değil büyük holdinglerin kullandığı bir muhasebe programıdır. Eğer kullanabileceğine inanıyorsan verebilirim sana.
  Güzel ve kaliteli bir programdır.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAD_TRAMP -- 3 Şubat 2010; 20:35:49 >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: MAD_TRAMP

  Bende LKS programı var senin için upload yapabilirim ama çok kaliteli bir programdır öyle basit değil büyük holdinglerin kullandığı bir muhasebe programıdır. Eğer kullanabileceğine inanıyorsan verebilirim sana.
  Güzel ve kaliteli bir programdır.

  EvetEvet logologo isterim
 • cetvel c kullanıcısına yanıt
  EFES Ön Muhasebe programı tam istediklerinizi yapıyor. Kullanımı kolay, ekonomik ve basit.
  Üstelik 21 gün kullanımı ücretsiz. Aşağıdaki adresten şimdi indirip hemen bedava kullanmaya başlayabilirsiniz.
  MS Windows 8,7,XP de çalışıyor. Raporlarını ister Windows ister tablette kullanabilirsiniz.

  http://www.cesesa.com.tr/on-muhasebe.asp
 • Merhaba,

  http://tabim.net/on-muhasebe/ öneririm. Ücretsiz deneyebilirsiniz.

  Sorularınız olursa bana ulaşabilirsiniz.
 • Onca muhasebe programları denemiş olmamla beraber, bu durumda öncelikli tavsiyem AXASoft Ön Muhasebe Pro yazılımıdır. Hiç bir kullanım eğitimi almanıza gerek olmadan, kendi kendinize öğrenebileceğiniz bir yazılımdır. Ayrıca en hoşuma giden özelliği, günlük satış ve alış sonrasında o günün kar veya zararını gösterebilmesidir. Yine bir özelliği de, bir yıl içerisinde dağılan satış istatistiklerini grafiksel olarak görmenizi ve planlama yapmanızı sağlamasıdır. Stok ve Cari takibi, fatura kesme, genel müşteri ekstresi, karşılaştırma ekstresi, personel maaş takibi v.s Piyasada bu işlevselliklere sahip olan programlar binlerce lira iken, bu yazılımı yaklaşık 950 TL gibi bir rakama sattıklarınız biliyorum. Programı incelemek için http://www.yazilimara.com/axasoft-cari-hesap-takip/
 • Tam 1 sene önce EXA Plus aldım ve çok çok memnunum.

  http://www.terkon.com/urunler/exaplus/goruntuler.html

  demosunu kullanabilirsiniz. Bir muhasebeci gibi düşünmeden ön muhasebe tutmak bu programla çok kolay.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Furkan*

  TEKİR
  Noyax Muhasebe Programı diye bir ürün var geçen ay aldık biz de şirkete, istediklerinin daha fazlasını yapabilirsin fiyatıda çok uygun 5 TL lik paket bile var. Denemek istersen Noyax.com web sitelerinde herşeyi anlatmışlar zaten. Webde çalışıyor, kurulum güncelleme falan gerektirmiyor, sürekli destek imkanı, istediğin zaman paket değişikliği vs vs.. gibi artıları da var.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet35200 -- 20 Mayıs 2016; 12:30:29 >
 • ön muhasebe tutmak için çok program var ancak, kullanışlı olanlardan ücretsiz ön muhasebe programı olarak Turquaz varken, ücretli ön muhasebe programı olarak Fenesoft Ön Muhasebe Pro tavsiye ederim.

  Turquaz ön muhasebe programı :http://www.turquaz.com/

  Fenesoft ön muhasebe programı :http://www.fenesoft.com/

   Basit ve güvenilir Muhasebe programı
 • Beyler sakın bilindik güvenilir bir muhasebe programı kullanın crypto virüsleri ile başınız derde girebilir.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Ücretsiz muhasebe programı arayan arkadaşlar şu yazıyı inceleyebilir:http://100kasa.com/ucretsiz-muhasebe-programlari/

  Piyasada çok fazla ücretsiz program yok olanlar ise freeware değil shareware dolayısıyla süre sınırlaması veya özellik sınırlaması mevcut.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Merhaba;

  Bay-t Entegre Pro ERP Muhasebe Programı

  BAY.t Entegre PRO Standart Paket

  BAY.t Entegre, KOBİ'lerin iş süreçlerinin her aşamasına cevap verecek, tüm modülleri entegre olan bilgi yönetim sistemidir.

  Standart Paket, her işletmenin rahatlıkla kullanabileceği, içerisinde olmazsa olmaz modülleri barındıran, kolay kullanımla hızınıza hız katacak Bayt Entegre Ticari Programının omurgasıdır.

  Kalitenin bir ayrıcalık değil bir hak olduğu düşüncesiyle standart paket içeriği ötesinde, Sms Gönderimi, Plasiyer Takibi, Yönetici Konsolu gibi özellikleri de paket içeriğine ekleyerek, standardın da bir adım önündedir.

  Stok


  BAY.t Entegre ile stok seviyeleriniz ve stok değerlemeleri her an elinizin altında olacaktır. Stok Yönetimi ile; müşteri ihtiyaçlarını ve kendi gereksinimlerinizi güncel ve tam zamanında analiz edebilir, yönetebilirsiniz.

  Masraf / Hizmet

  Bu bölüm mal, masraf ve hizmet kavramlarını ayırmak, kullanıcıların gerçek yaşamda karşılaştıkları işlemleri daha kolay bilgisayar ortamına yansıtmalarını sağlamak için tasarlanmıştır.

  Örneğin işletmemize ait kargo, kırtasiye, yemek, telefon, elektrik, pos kesintileri gibi giderlerimizi, kira, banka, servis hizmetleri gibi gelirlerimizi kasa veya bankadan kolayca işleyebiliriz. Bu masraf veya hizmet işlemlerini detayları ile izleyebilir, gruplandırma yöntemi ile işletmemizin masraf ve hizmet gelirlerini görebiliriz.

  Depo

  Stoklarımızın hareketlerini depo bazında takip edebilmek, depo bazında ürünlerimizi izleyebilme ihtiyacını karşılamak için tasarlanmıştır.

  İstediğiniz kadar depo ile çalışabilir depo bazında veya tüm depo toplamları ile stoklarınızı ve bakiyelerini izleyebilirsiniz.

  Minimum-maksimum stok seviye uyarıları ile depo bazında veya genel ikazlar ile işletmenin ihtiyaç fazlası stok alması veya stokların bitmeden uyarılması, istenirse işlemi durdurması sağlanmaktadır.

  Cari

  Carinin nüfus, özel günleri, kefil bilgileri, banka, yetkili, internet adresi vs. çok detaylı bilgilerini tutabilir, istediğiniz gruplandırmalar yapabilir, isteğinize uygun dökümler alabilirsiniz. Özel günlerde SMS gönderebilirsiniz.

  Bir cariden çeşitli evrak tipleri (çek-senet-nakit-banka havale vs) ile yapılan tahsilat veya ödemeleri tek ekrandan girişi yapılarak bu ödeme veya tahsilatların ortalama vade-gün ve vade farkı miktarlarını anında izleyebilirsiniz.

  Risk Kontrolleri, açık hesap (bakiye + irsaliye), çek senet olarak ayrı takip edilebilir, risk aşımı durumunda ikaz verdirilebilir veya işlem durdurulabilir.

  Cariye ait tüm parasal işlemleri toplu olarak yıllık ve aylık değerler ile tek bir sayfada görme, analiz etme imkanı bulunmaktadır.

  Cariye veya cari gurubuna özel, ödeme planı, tarih kriterlerinde alış satış fiyatları oluşturulabilir, hareket sırasında ürün fiyatlarının otomatik gelmesi sağlanabilir.

  Cari kart üzerinden, hareketlere, ekstrelere, analiz sayfasına, aylık ve döviz toplamlarına, fiyat bilgilerine, devir fişlerine ulaşılabilir. Kart üzerinden cari hareketlerine ulaşabilir, isterseniz burada değişiklik yapabilirsiniz.

  Sipariş

  Bay.t Entegre ile müşterilerinizin verdiği siparişleri , sizin alış siparişlerinizi detaylı olarak takip edebilirsiniz. Düzenlediğiniz alış yada satış siparişlerinizin hem irsaliye hemde direkt fatura olarak teslimat işlemini yapabilirsiniz. Siparişlerinizin tamamını tek tarihte ve tek irsaliye/fatura ile yada ayrı ayrı tarihlerde ve ayrı ayrı irsaliye/fatura ile teslimat işlemi yapabilirsiniz. Sisteminiz birden fazla seferde teslimat işlemi yapılan siparişlerin teslim edilen adedini, ve kalan adedini takip eder. Zengin içerik bilgileri ve size özel kullanım kolaylıkları ile görmek istediğiniz her şey, pratik kullanım ile hizmetinizde. Mal ve Hizmet/masraf kalemlerinizi ayrı satırlarda işleyebilirsiniz. Mal bazında farklı ödeme planı, depo, döviz, iskonto, KDV uygulanabilir.

  Fatura / İrsaliye

  İrsaliye ve Fatura üzerinde Hizmet/Masraf kartları kullanılarak, Fatura lle gerçekleşmiş olan masraf ve gelirlerinizi stoktan bağımsız Masraf ve Diğer gelirler olarak işleyebilirsiniz. Ticari mallar ile birlikte, hizmet gelirleriniz, vade farkı, fiyat farkı gibi istediğiniz sayıda farklı kalemi aynı İrsaliye ve Fatura içinde kullanabilirsiniz. İrsaliye ve Fatura da her mal için; ayrı depo, ödeme planı, iskonto, kdv kullanabilirsiniz. İrsaliye ve Fatura üzerinde, stok kartına bağlı olan ödeme planı yada cari kartın üzerinden alacağınız ödeme planını kullanabileceğiniz gibi, Fatura/İrsaliye üzerinde bağımsız ödeme planı yada tek vade tarihi kullanabilirsiniz. Fatura satırlarında farklı ürüne ait çok detaylı bilgileri satırda izleyebilir, istemediğiniz bilgilerin görülmesini engelleyebilirsiniz. Fiyat kartları kullanım kolaylığı ile, cariye özel koşullarda fatura düzenleyebilirsiniz. Kredi kartı, nakit, açık hesap ödeme tipi seçenekleri ile entegre tahsilat yapabilirsiniz. Birden fazla irsaliyeyi, birden fazla sipariş kalemini güncel ve evraktaki kur değerinden bir faturada toplayabilirsiniz. Faturasız ve faturalı irsaliyelerin takibi, sevk edilen ve edilmemiş siparişlerin izlenmesi sağlanabilir.Alış Faturası, Yurtiçi Satış Faturası, Yurt Dışı Satış Faturası, Tevkifatlı Alış Faturası, Tevkifatlı Satış Faturası, Fiyat Farkı Alış Faturası, Fiyat Farkı Satış Faturası, Proforma Alış Faturası, Proforma Satış Faturası, Alış İade Faturası, Yurt İçi Satış İade Faturası, Yurt Dışı Satış İade Faturası. Fiyat kartarı kullanım kolaylığı ile cariye özel koşullarda fatura düzenleyebilirsiniz.

  Çek / Senet

  Ticari işlemlerinizde kullandığınız tüm Bordro türleri mevcuttur. Firma ve Müşteri bordroları olarak, bu işlemleri pratik yaşamdaki kullanım kolaylığında ve her birini kendine ait bölümlerden kolaylıkla yapabilirsiniz. Bordro ile girişi yapılan her çek/senet bir kart olarak saklanır, Daha sonra bu çek/senet kartları üzerinden son pozisyonu ve geçmişteki tüm hareketleri izlenebilir, ödeme, yaşlandırma, reeskont, vadesinde kur farkı raporları alabilirsiniz. Gelişkin Kontroller sayesinde; Hareket sırasında sadece uygun pozisyondaki çek/senetler gelir (Örnek: Takastan tahsil işlemi sırasında, tüm takastaki çekler değil sadece ilgili banka takasındaki çekler gelir vs..) böylece hata yapma riskiniz ortadan kalkar ufak ama baş ağrıtacak sorunlarla uğraşarak vakit kaybetmezsiniz. Bordro satırlarında farklı döviz tipleri kullanabilirsiniz. Bordro satırlarındaki kur alanına değerin manuel veya kur tablosundan gelmesi sağlanabilir. Evrak kapama işlemi ile sağlıklı vade farkı hesaplanır. Bordrodaki çek/senetlerin ortalama vadesi-günü, vade farkı ve oranı izlenebilir. Bordro satırlarındaki çek/senedin cari işlem dövizi cinsinden karşılığı izlenebilir.

  Kasa

  Günlük hayatta kullandığınız tüm nakit işlemlerinizi kasa hareketi olarak bulabileceksiniz. İstediğiniz kadar kasa tanımlayabilir ve aralarındaki nakit transferlerini rahatlıkla yapabilirsiniz. Cari kart açmak istemediğiniz masraflarınızı (telefon, elektrik, kırtasiye, maaşlar vs.) kasadan ödeyebilir, giderlerinizi masraf kartlarından izleyebilirsiniz. Bir kasada tüm döviz işlemleri takip edilebileceği gibi, ayrı kasalarda da izlenebilir. Kasa işlemleri yetki verilen personel tarafından yapılabilir. Onay tarihi öncesine işlemler kısıtlanabilir. Yerel, raporlama ve işlem dövizi cinsinden, kasaya ait tüm işlemleri toplu olarak, yıllık ve aylık değerler ile tek bir sayfada görme, analiz etme imkanı bulunmaktadır.

  Banka

  Bankalarınızı banka, şube ve hesap olarak ayrı ayrı açıp izleyebilirsiniz. Banka hesabınızdan yapılan masraf kesintilerini (pos masrafı, hesap işletim ücreti vs.) Ya da girişi yapılan gelirlerinizi (repo geliri, fon geliri vs..) Banka gelir fişi yada Banka Gider fişi aracılığıyla Hizmet/Masraf kartlarınıza işleyebilir, Gelir yada Gidere dönüştürebilirsiniz. Yerel, raporlama ve işlem dövizi cinsinden, bankaya ait tüm işlemleri toplu olarak,yıllık ve aylık değerler ile tek bir sayfada görme, analiz etme imkanı bulunmaktadır.

  BAY.t Entegre Ek Modüller[/b]

  Dövizli Çalışma

  Yerel para birimi gibi kolay ve hızlı döviz kullanımı BAY.t Entegre programının en güçlü özelliklerindendir.

  BAY.t Entegre'de tüm işlemlerinizi cari işlem, evraktaki döviz, yerel ve raporlama olmak üzere 4 ayrı döviz cinsinden izleyebilirsiniz. Tüm bölümlerde işlemlerin yapıldığı döviz cinsinden bağımsız olarak, farklı döviz cinsinden cari hareket kaydı oluşturabilirsiniz. Örneğin tek fiş kaydı ile kasanıza Dolar tahsilatı yaparak cari hesabınıza Euro işleyebilirsiniz.

  Barkodlu Çalışma

  Muhasebe

  Muhasebe bölümü; Tek Düzen Muhasebe Sistemine tabi mükelleflerin veya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlerin mükelleflerinin işlemlerini hızlı bir şekilde yapabilmesi için kolay ve anlaşılır bir şekilde hazırlanmıştır.

  Muhasebe fişlerinin kullanılmasında veri girişini hızlandıran ve kolay ulaşılan araçlar bulunmaktadır. Örnek olarak; Satır ekleme, KDV hesaplama.

  Yeni firma kaydında standart (7/A - 7/B) hesap planlarının yanı sıra sektörel bazda hazırlanmış hesap planları oluşturulmaktadır. Bu hesap planları aşağıdaki gibidir;

  Standart Hesap Planı 7/A,
  Standart Hesap Planı 7/B,
  Hizmet İşletmesi Hesap Planı,
  Ticaret İşletmesi Hesap Planı,
  Üretim İşletmesi Hesap Planı,
  İşletme Defteri Hesap Planı, dır.
  Sektörel hesap planları oluşturulurken eğer kullanıcı tarafından istenirse, bu hesap planlarına bağlı olarak;

  Personel Muhasebe ve işletme defteri entegrasyonu yapılmaktadır.
  Beyannamelerin hareketlerden otomatik oluşması için ve 1 nolu KDV beyannamesinin muhasebe entegrasyonu için (Aylık KDV devri) gerekli olan tanımlamalar yapılmaktadır.
  Fiş Şablon tanımlamaları yapılmaktadır. Dönem sonu işlemlerinin tamamı bu şablonlarla karşılanmakta ve bazı hesapların bilanço hesaplarına aktarılması da yapılabilmektedir.
  Ayrıca Fiş Şablonlarının muhasebe fişine uygulanmasıyla, şablonda tanımlanan hesapların istenilen bakiye şartında değerleri ile muhasebe fişine gelmesi sağlanmaktadır.
  Fiş Şablonlarında, Stok Değeri sayfasında tanımlanan hesabın karşısına girilen tutar değeri kadar hesapta stok bırakılması da mümkündür.
  Fiş Şablonları dönem sonu işlemlerinin yanı sıra, bazı özel muhasebe kayıt şeklinin de program içerisinde saklı tutulması ve istenildiğinde kullanılması ihtiyacını da karşılamaktadır.
  Muhasebe fişlerinin tamamında, tanımlanan KDV oranlarına ve KDV hesaplarına göre dahil yada hariç KDV hesaplanması yapılabilmektedir. Bu işlem sadece bir tuşa basarak yapılmakta ve matrah satırındaki açıklama bilgisi ile beraber, KDV satırının tamamı otomatik oluşturularak cursor, 3. satıra gitmektedir.

  Muhasebe fişinde araya satır eklenebilmektedir.

  Muhasebe fişlerinde üst satır alan bilgisi kopyalanmaktadır.

  Muhasebe fişleri birleştirme işlemi yapılmaktadır. Birleştirme işlemi, Günlük, 10 Günlük ve Birleşik Fiş olarak yapılmaktadır. Birleştirme sonrası muhasebe fişlerinin bağlı oldukları hareket fişlerindeki güncelleme işlemi birleşik fiş içerisinde de güncellenmektedir. Bir hareket fişinin muhasebe entegrasyonu sonucu oluşmuş muhasebe fişi birleştirme işlemine tabi tutulmuş olduğu durumda, eğer istenirse birleşik fiş içerisinden çıkarılması ve kendisine ait tek muhasebe fişi oluşturulması da mümkündür. Silinen bir Hareket fişinin muhasebe kayıtları birleşik fiş içerisinde olduğu durumlarda da eğer istenirse silinmektedir.

  Personel muhasebe ve işletme defteri entegrasyonu yapılmaktadır. Eğer istenirse personellere cari kart tanımlanarak İcmal Bordrosu Muhasebe Entegrasyonunda bu personellerin net ücretleri, her personel için tanımlanan ayrı muhasebe hesabında gösterilmektedir.

  Bir firmada tanımlı ve kullanılan bir hesap planının başka bir firmaya uygulanması mümkündür.

  Yeni firma kaydında Başka bir firmanın hesap planı ve hesap planına bağlı tanımlamaların kopyalanarak yeni firmaya uygulanması mümkündür.

  Muhasebe Fişleri; Mahsup, Tahsil, Tediye, Açılış, Kapanış, fişleri bulunmaktadır. Açılış Fişi, otomatik olarak, Mizandan ve bir önceki yılın Kapanış Fişinden oluşturulabilmektedir. Kapanış Fişi otomatik olarak Mizandan oluşturulabilmektedir.

  Beyannameler

  Beyannameler menüsünde;

  KDV Beyannamesi 1,
  KDV Beyannamesi 2,
  Muhtasar Beyanname, bulunmaktadır.
  Beyannameler manuel düzenlendiği gibi istenildiğinde gerekli tanımlamalar yapılarak otomatik olarak oluşturulmaktadır.

  Beyannamelerin, Muhasebe veya İşletme defteri kayıtlarından oluşturulması mümkündür.

  Eğer istenirse Parametrelerden işaretlenerek, 1 nolu KDV Beyannamesinde matrahlardan Hesaplanan KDV nin hareketler ile karşılaştırılması ve fark var ise uyarı verilmesi ihtiyacı da karşılanmaktadır.

  KDV Beyannamesi 1 de, Aylık KDV devri muhasebe entegrasyonu yapılmaktadır.

  Beyannamelerden, e-beyanname düzenlenebilmektedir.

  KDV Beyannamesi 1 de, Önceki Dönemden Devreden KDV, otomatik olarak gelmektedir.

  Personel

  Personel bölümü, işletmenin bordro işlemlerinin tamamının takip etmesi ve yasal gerekli evrakların düzenlenmesi mümkündür.

  Personel sicil kartları, personellere ait detaylı bilgilerinin girilmesine olanak sağlar. Personele ait sicil kartları üzerinden;

  Sigortalı Bildirim Belgesi
  İşe Giriş Bildirgesi
  Çalışma Belgesi
  Vizite Kağıdı (Sigortalıya Ait)
  İhbar Tazminatı
  Kıdem Tazminatı
  İbraname
  Personel Kayıt Bilgisi
  alınabilmektedir.
  Personelin bakmakla yükümlü olduğu kişilerle ilgili Personel Sicili Kartı Aile Bilgileri bölümüne sayısız giriş yapılabilme olanağı bulunmaktadır. Bu aile bireylerine ait Vizite Kağıdı (Eş ve Çocuk), Vizite Kağıdı (Anne, Baba, Eş ve Çocuk) düzenlenebilmektedir.

  Aynı personellerin, sezonluk işyerlerinde sürekli olarak giriş çıkış işlemlerinin, aynı sicil kartları kullanılarak takip edilmesi mümkündür.

  Bir personelin aynı dönem içerisinde işten çıkıp tekrar işe girmesi sonrası aynı cari kart kullanılarak puantaj işlemlerine devam edilebilmektedir.

  Personellere ait ücret hesaplamaları Net Ücretten Brüt Ücrete, Brüt Ücretten Net Ücrete yapılabilmektedir.

  Toplu olarak personel ücretlerine zam yapılacağı gibi istenilen oranda da yapılan zammı geri almak mümkündür.

  Puantaj işlemleri tekli veya çoklu olarak yapılmaktadır. Puantaj fişi içerisinde puantajın Mahiyeti bulunmaktadır. Bildirimi yapılan puantajın hangi mahiyette bildirim yapıldığının bilgisi program içerisinde de takip edilebilmektedir.

  İşyeri Kartı ile bir firmanın birden çok işyerinin aynı firma içerisinde personel işlemleri takip edilebilmektedir. İşyeri kartlarından İşyeri Bildirgesi düzenlenmektedir. İşyeri kartlarında işyeri ile ilgili sorumlu olan yöneticilerin tanımlamaları da yapılmaktadır.

  Firma ve işyerleri yöneticilerinin bilgileri Yönetici Kartlarında bulunmaktadır. Bu kartlarda yöneticilere ait detaylı bilgiler bulunduğundan personel işlemleri haricinde de kullanılabilmektedir.

  Personel sicil kartlarına cari kart bağlantısı yapılarak personel cari hareketlerinin takibi mümkündür.

  Personel icmal bordrosu üzerinden cari bağlantılı personellerin net ücretlerine ait otomatik olarak cari alacak dekontları düzenlenebilmektedir.

  Personel muhasebe ve işletme defteri entegrasyonu yapılmaktadır. Eğer istenirse personellere cari kart tanımlanarak İcmal Bordrosu Muhasebe Entegrasyonunda bu personellerin net ücretleri, her personel için tanımlanan ayrı muhasebe hesabında muhasebeleşmesi de mümkündür.

  Çıkış işlemleri yapılmadan sadece bilgi amaçlı olarak hızlı bir şekilde kıdem ve ihbar tazminatı hesaplaması yapılabilmektedir.

  Puantaj fişi üzerinden;

  Personel Sicil Kartı
  Puantaj Bildirimi
  E-Bildirge
  Puantaj Kayıt Bilgisi
  alınabilmektedir.
  Yapılan puantajların toplu olarak gösterildiği bir İcmal Bordrosu ekranı bulunmaktadır. Bu ekranda aynı dönem içerisinde yapılan Asıl, İptal yada Ek puantaj fişlerinin, İhbar Yada Tazminat Fişlerinin birleştirilerek tek bir bordro haline gelmesi sağlanmaktadır. Bu ekrandan personellere ait;

  Ücret Pusulası, (Toplu yada her personel için ayrı)
  Ücret Bordrosu, (Toplu yada her personel için ayrı)
  Eksik Gün Bildirimi
  Muhasebe Entegrasyonu
  Muhasebe Fişini Göster
  İşletme Defteri Entegrasyonu
  İşletme Kaydını Göster
  Personelin Carisini Alacaklandır
  Cari Ücret Alacak Dekontunu Göster
  Cari İhbar Alacak Dekontunu Göster
  Cari Kıdem Tazminatı Alacak Dekontunu Göster
  işlemleri yapılabilmektedir.
  Personellere ait Kıdem ve İhbar Tazminatı işlemlerinin yapılacağı Personel Kıdem ve İhbar Tazminatı Fişi bulunmaktadır. Kıdem ve ihbar tazminatı işlemleri için seçilen işyerine ait ve seçilen döneme ait çıkış işlemleri yapılan personeller fişe otomatik olarak yada seçim ekranından seçerek gelmektedir. Fiş içerisindeki personellerden İstenilen personel yada personellere tazminat işlemleri yapılabilmektedir.

  Toplu puantaj ekranından seçimi yapılan firmalara ve firmalara ait işyerlerine toplu olarak puantaj, muhasebe ve işletme defteri entegrasyonu yapılabilmektedir.

  Parametrelerde, 20 adet Ek Ödenek ve Ek Kesinti tanımlanabilmektedir. Ek Ödeneklere ait muafiyet ve prim hesaplamaları ile ilgili tanımlamalar yapılabilmektedir. Yapılan bu tanımlamalar eğer istenirse puantaj fişinde otomatik olarak görüntülenmektedir.

  8 Adet Fazla Mesai alanı bulunmaktadır.

  Personel vergi ve prim oranları tanımlamaları kolay kullanımı sağlamak açısından anlaşılır ekranlara sahip olup geçerli değerler tanımlı olarak gelmektedir. Gelen bu değerler istendiğinde kullanıcı tarafından değiştirilebilmektedir.

  Yine programın her yerinde kanun ve yasalarla ilgili tanımlamalar değiştirilebilir bir yapıya sahip olduğundan yürürlükten kaldırılan veya yeni çıkartılan bazı maddeler kullanıcı tarafından rahatlıkla değiştirilebilmektedir. Örnek olarak Çıkış Kodları, Eksik Gün Sebep Kodları v.b. gibi.

  Programdan düzenlenen tüm belgeler matbu form ve düz forma basılacak şekilde dizayn edilmiştir.

  İşletme Defteri

  Bu bölümde İşletme Defterine tabii mükelleflerin kayıtları tutulmaktadır. Firma kaydında İşletme kartları eğer istenirse tanımlı olarak gelmektedir. Tanımlı İşletme Kartları arasına istenirse sınırsız sayıda yeni kartlar eklenebilmektedir.

  İşletme Defteri Hareketleri;

  Gider Kayıtları,
  Gelir Kayıtları,
  Dönem Başı Envanter,
  Dönem Sonu Envanter,
  Hesap Özeti'nden oluşmaktadır.
  İşletme Kartlarında Miktar ve Birim tanımlamaları bulunmaktadır.

  İşletme Defteri Gelir ve Gider Kayıtlarında yapılan işlemlerin Ödeme Tipleri bulunmaktadır.

  Kredi kartı ile yapılan satışların tutarlarının takibi yapılmakta, bu tutar KDV Beyannamesi üzerine otomatik olarak gelmektedir.

  Alış veya Satış İade işlemlerinin takibi yapılmakta, KDV Beyannamesi üzerine otomatik olarak gelmektedir.

  Hesap Özetine değerler hesaplanarak gelir. Gelen bu değerler arasında, Dönem Sonu Mal Mevcudu, değiştirilerek yeniden hesap özeti almak mümkündür.

  İşletme Defteri Raporları;

  İşletme Kartları Listesi,
  İşletme Kartı Hareketleri,
  Gelir Dökümleri,
  Gider Dökümleri,
  Kdv Raporu,
  KDV İcmali, dir.

  Sabit Kıymet

  Bu bölüm Sabit Kıymetlerin takibini rahatlıkla yapabilme imkanı sağlamaktadır. Sabit Kıymet Kartları üzerinde yapılan tanımlamalar ile Sabit Kıymetlerin Alış ve Satış işlemlerinin muhasebe entegrasyonları yapılabilmektedir. Satış işleminde oluşan kar yada zararın, muhasebe entegrasyonu esnasında Birikmiş Amortismanlar hesaplanıp, ilgili kar zarar hesabına atılması da satış muhasebe entegrasyonunda yapılmaktadır.

  Normal ve Kısıtlı uygulama süresine göre amortisman takibi mümkündür.

  Yıllık, Üç Aylık, Aylık, Amortisman dönemleri kullanılarak amortisman takibi mümkündür.

  Normal ve Azalan Bakiyeler, hesaplama şekilleri kullanılabilir.

  Sabit Kıymet Kartı üzerinde Sabit Kıymetin Resminin ekleneceği alan bulunmaktadır.

  Amortisman Fişi kullanılarak istenilen dönemlere ait amortismanlar fiş üzerine otomatik getirilerek amortisman giderlerinin tek mahsup fişine yada her amortisman gideri için ayrı muhasebe fişine muhasebe entegrasyonları yapılabilmektedir.

  Mühtahsil

  Bu bölümden gerçek usulde vergiye tabi olmayan çiftçilerden satın alınan tarımsal ve hayvansal ürünler için müstahsil makbuzu düzenleyebilir , yazdırabilir , gerekdiğinde eski makbuz kayıtlarınıza ulaşarak düzeltme yapabilirsiniz. Kayıt sırasında tüm kontroller yapılarak, cari, stok hareket kayıtları ve muhasebe fişi anında otomatik oluşur.

  Satış irsaliyesi veya satış siparişi olarak, daha önce işlediğiniz kayıtları tekrar giriş yapmanıza gerek kalmadan müstahsil makbuzunuza aktarabilirsiniz.

  Üretim

  Üretim yapan işletmelerdeki temel amaç ve ihtiyaçlar

  Anlık hammadde, yarı mamul ve mamul miktarlarının bilinmesi ve bu değerlerine göre yarı mamul veya mamul üretiminin gerçekleştirilebilmesi için malzeme ihtiyaçlarının planlanması.

  Hammadde, yarı mamul ve mamul hareketlerinin izlenebilmesi.

  Üretim sırasında hammadde ve yarı mamullerde oluşan fire hareketlerinin takibi,

  Üretilecek mamule ait ön maliyetlerinin tespiti ile siparişin karşılanması,

  Tüm safhalarda miktar ve tutar bazında hareketlerin izlenmesi, ihtiyaçların analizleri,

  Üretim reçetesinin esnek kullanım imkanı sayesinde;

  Ara mamullerin üretimden girişi,
  Sabit (üretilecek miktardan bağımsız ) malzeme veya giderlerin tanımlanabilmesi,
  Normal fire uygulamasının yanında, sabit (üretilecek miktardan bağımsız) fire olarak malzemelerin tanımlanabilmesi,
  Masraf/Hizmet kartlarının kullanımı avantajı ile malzeme haricindeki gider kalemlerinin ayrı izlenebilmesi.
  Teknik Servis

  Satış sonrası servis hizmeti veren firmaların yoğun iş temposuna uygun olarak hazırlanmış programda, kullanıcı yetki tanımları ile tamire gelen cihazların iş süreçlerini izleyebilme, gerektiğinde tamire onay verilmesi, garanti dahilindeki ürünlerin takibi, peryodik bakım sözleşmeleri, görüşme takiplerinin kayıt altına alındığı, faturalama, cari borç-alacak, stok takiplerinin yapıldığı entegre bir çözümdür.

  Servise kabul edilen cihazların seri numarası ve garanti sürelerinin takibi yapılmaktadır.

  Çok sık oluşan arızaları ve bu arızalarda yapılacak işlemleri ve fiyatlarını tanımlayarak hatalı veya eksik servis hizmetini engelleyebilir, istenirse standart fiyat uygulanmasını sağlayabilirsiniz.

  Servise alınan cihazların kim tarafından teslim alındığı, onaylandığı, garantiye gönderildiği, teslim edildiği bilgileri tarih ve saat bazında izlenerek, servis hizmetindeki gecikmeler varsa izlenebilmektedir.

  Servis işlemlerinin tüm aşamaları, "onay bekliyor, işlem görüyor, garantide, parça bekliyor, faturalandı, tamir bitti, teslim edildi, iptal edildi " olarak izlenebilir.

  Telefon ile yapılan görüşmeler, iş takipleri "görüşme Takip Formu" ile kayıt altına alınarak, görüşmelerin takip edilmesi ve sonlandırılması sağlanır.

  Bakım anlaşması olan müşterilerin cihazlarının, servis tarihlerinin ve serviste yapılacak işlemlerin tanımlandığı "Bakım Sözleşmeleri" ile iş planlamanızı çok kolay yapabileceksiniz.

  Taksit

  Mağazaya gelen müşteriyi bekletmemek, basit, hızlı kullanımı sağlamak için tek bir ekranda tüm taksit işlerinin takip edilmesi ve tüm işlemlerin bu ekrandan yapılması sağlanmıştır.

  Taksitlerinizin ödemelerini sıralı, ortalama vade veya vade sonuna Kredi Kartı, senet veya çek alabilirsiniz.

  Senetlerinizi parçalı olarak tahsil edebilir, senetten kalan bakiyeleri "Taksit Satış/İzleme" ekranından ve raporlardan takip edebilirsiniz.

  Bir veya daha fazla taksitlerinizi Kredi kartı veya Havale ile tahsil edebilirsiniz.

  Taksit sözleşmeniz, takside karşılık aldığınız evraklar, her türlü tahsilat makbuzlarınız istediğiniz dizayn ile hazırlanarak bastırılabilir.

  Tüm döviz cinslerinden taksitlendirme ve tahsilat işlemlerin yapılabilmesi,

  Kasalarınızın tüm döviz cinslerinden bakiyelerinin anlık takibi ve raporları,

  Geciken taksit alacaklarınızın listelenmesi, ihbar mektupları,

  SMS modülü ile carilerin özel günlerinde, bakiyelerini hatırlatmada, ödenmemiş çek-senet ve taksit tahsilatlarında cep telefonlarına mesaj gönderebilirsiniz.

  Taksitlendirme işlemi sırasında oluşan vade farkını izleyerek isterseniz taksitlere yansıtabilirsiniz.

  Müşterileriniz hakkında istihbarat ve detay bilgileri tutabilirsiniz.

  Taksitle satılan malın iadesinde; istenilen taksitlerden düşülmesi, iade yerine mal verme amaçlı müşteriye puan kullandırmak işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir.

  Her kullanıcı için kullanım yetkileri ve şifre tanımı yapılabilir.

  Bay.t ENTEGRE içindeki sipariş-irsaliye-fatura-kasa-banka-cari-çek/senet-muhasebe modüllerin detaylı özellikleri, işletmeniz için gerekli olan tüm işlem ve raporlara cevap verecektir.

  Renk & Beden & Gruplu Stok

  Bu modül, bir stok kartına bağlı alt stok kartların olduğu bir grup yapısı içermektedir. Gruplu stok kullanan her işletmenin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. Stok Parametrelerinden gerekli grup tanımlamaları yapılarak, bir stok kartına bağlı alt stok kartları oluşturulmaktadır.

  Yazar Kasa

  Yazar kasa kullanan Marketlerin temel ihtiyacı olan stok giriş-çıkış işlemlerini, yazar kasalardaki satış işlemlerinin takibi, stok-fiyat güncellemelerini yapabilmeleri için hazırlanmıştır.

  Yazar kasaya stok ve fiyat bilgileri gönderebilir,

  Yazar kasadan satılan ürünleri adet ve fiyatları ile alarak, perakende satış faturası ile stoklarınızdan düşmesini sağlayabilir,

  Kasalardan yapılan satışları ayrı veya toplu olarak izleyebilir,

  Kasalardaki satışları departman (temel gıda, tekel, vs) bazında anında izleyebilir,

  Kasalardaki satışları KDV oranlarına göre anında izleyebilir,

  Yazar kasa iletişiminde tüm seri portları (Com1-2 vs) kullanabilir,

  Tartılabilir ürünleri ve PLU tuşları kullanımları için parametreleri tanımlayabilir,

  Barkodu olmayan ürünleri tanımlayarak anında barkod etiketi bastırabilir,

  Ürünlere ait Reyon Etiketi bastırabilirsiniz.

  Kablo çıkması, sistem ile iletişim kesilmesi durumlarında, verilerin güvenliği için tüm önlemler alınmış, program içindeki kontrol ve ikazlar ile kullanıcı hataları minimize edilmiştir.

  Stok tabanlı işlemleri yapmak için planlanmış olan ve müstakil olarak çalışan BAY.t Yazarkasa programı, BAY.t İşletme veya BAY.t Standart paketleri ile entegre edilebilmektedir.

  Şuan için Sharp ER-A495 ve Sharp ER-A227T Yazarkasa ve CAS LP-II terazi cihazları ile uyumlu çalışmaktadır.

  POS

  İstenilen kasaların (veya tamamının) satışları ONLINE izlenebilir, satış toplamları, nakit-kredi kartlı- alışveriş çekli detayları izlenebilir. Kasalar bazında ayrı ayrı anlık gözlenebilir.

  POS kasaların X - Z raporları ile uyumlu entegrasyon ve istenirse anında muhasebe fişi oluşturulması.

  Her satış fişini ayrı ayrı veya tek bir perakende fişte toplama imkanı,

  Gün içinde istenildiği kadar, veya gün sonunda satışların entegrasyonu yapılabilir

  Nakit-kredi kartlı- alışveriş çekli tahsilat toplamları, kasa bazında satışlar ile karşılaştırılarak, kasa fazlası veya eksiği sorumlu caride takip edilebilir.

  Alış veriş çekli tahsilatlar anlaşmalı cari firma ile tam entegre çalışır, anlaşmalı firmanın cari hesabı anlık izlenebilir.

  Bir ürüne 15 farklı fiyat tanımlayarak, istenilen fiyatları kasalara gönderme imkanı,

  Birim bazında sınırsız barkod tanımlama ve kasalara gönderme imkanı,

  Çok kolay, hızlı ürün, barkod (tartılabilir ürünler için ön kodlu, uluslar arası standartlarda) , fiyat tanımlama, kasalara gönderme,

  Barkodsuz ürünler için otomatik barkod üretebilme,

  Alış ve satış kdv'si farklı stok tanımlayabilme, (toptan alım kdv si düşük, perakende satış kdv si yüksek ürünler için)

  Alış faturasından satış fiyatı kontrolu, yeni satış fiyatı oluşturma,

  Yeni fiyatlara raf etiketi, barkodu olmayan ürünlere barkod etiketi anında basılması,

  El terminali ile stok sayım ve fatura oluşturma,

  Merkezden şubelerin POS kasa satışları ve tahsilatlarının izlenmesi,

  Merkezden şubelere fiyat değişikliklerinin gönderilmesi,

  Şubeden yapılan alım faturalarının merkeze gönderilmesi ve merkezde entegrasyon yapılarak şube stoklarının takibi,

  POS kasaya Firma logosu, bekleme-kasa kapalı mesajları, kasiyer yetki-şifre-bilgileri, departman isim ve kdv oranları, Plu tanımları, etiket tuş tanımları (tek tuş ile ürün satışı), kredi tuşlarının banka-cari-ticket uygulamaları entegrasyonu, fatura ayarları ve fiş basım üst limit bilgileri istenilen kasalara aynı anda gönderilir ve kasalar tarafından alınıp alınmadığı izlenebilir.

  POS kasalara tek tuşla cari kartları gönderebilme,

  InterPOS kasalara gün içindeki fiyat değişikliklerinde tek ürün ve fiyatı gönderebilme.

  Gelişmiş denetleme sistemi ile kullanıcı hatalarının engellenmesi.

  Tarih, saat bazında kasa satış raporları,

  Kasiyer satış raporları,

  Ürün satış analizleri,

  Envanter raporları,

  Rapor tasarımı ile işletmenize özel çözümler,

  Bay.t Entegre programının Windows özellikleri ve güvenilir SQL database yapısı, ESPOS ve İnter POS kasalar ile çalışmaktadır.

  Detaylı Bilgi İçin... Bay-t Entegre Pro Detaylı bilgi

  Bay-t E-ticaret Entegrasyonu

  ShopPHP | Opencart | ideasoft | T-Soft

  Manuel stok, fiyat takibine son... E-ticaret sitenizi muhasebe programızına birebir entegre ediyoruz.
  Bu sayede, acaba stoğumda ürün varmı ? Fiyatlar doğrumu ? gibi endişelerinizi topyekün kaldırıyoruz.
  Sorunsuz entegrasyonlarımızla ticaretinizin sefasını sürüyorsunuz...

  Detaylı Bilgi İçin... E-Ticaret Entegrasyonları

  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKS YAZILIM -- 12 Ekim 2016; 15:03:50 >
 • Basit ve güvenilir muhasebe programı bence Aymet, ben kullanıyorum gayette güzel.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Aranılan herşey cloud sistemde dia'da var arkadaşlar detaylı bilgiyi buradan inceleyebilirsiniz.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: AliyeCanlı

  Basit ve güvenilir muhasebe programı bence Aymet, ben kullanıyorum gayette güzel.

  Bence de sizce Aliye hanım, aynen katılıyorum.
  aymet muhasebe programı kullanıyorum, mutluyum.
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.