Şimdi Ara

Başarısızlık dünyadaki en kötü şey değildir , en kötüsü hiç denememiş olmaktır.[Herkese Başarılar] (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
397
Cevap
7
Favori
25.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
308 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki

Başarısızlık dünyadaki en kötü şey değildir , en kötüsü hiç denememiş olmaktır.[Herkese Başarılar]

(En Son Oy Tarihi: 29.6.2018)
Giriş
    Sacma sapan tartismissiniz. Simdi olay 4 sene daha cok calisanin avantaji olmasin degil. Olsun tabi. Ama az calismis arkadaslari demoralize edip calismaktan alikoyacak kadar buyuk bir fark olmasin.

Bi de sistem adil degil. Bu bazi ozel okullara giden insanlar alcak bol keseden notu, okul birinciligi puanlarini ve kontenjanlarini, o zaman herkes magdur olacak.

Ben de tip fakultesini yeni bitirmis biri olarak destekliyorum sizi. Yalniz unutmayin ki asil maharet son anda kendini sikarak alinan basari degildir. Bu sizin daha zeki oldugunuzu gostermez, daha konsantre oldugunuzu gosterir ancak. Duzenli calisin, daima calisin. Bugunun isini yarina birakmayin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rt yapmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler bi 5k yokmuyuz yaa 5k olsak tt deyiz. Yarın tekrar deniyoruz pes etmek yok fox ana haberin tagına falanda yazalım. Yarın yine burda olun akşam üstü kininizi diri tutun :D
  • upppp

• lan olum siz kimsiniz ya bu kadar ciddi önemli bir şeyi kaldırıyorsunuz 10 milyon kişiyi doğrudan etkileyen bir sistem 3 kişi kendi çıkarı istedi diye kalkamaz.

• Hocam şimdi ney okuyorsun daha doğrusu abi :d

• Yanlış anlamayın ama saçma sapan bir konu obp tamamen kalkarsa herkes sınav odaklı olur-şimdikinden daha fazla diyebiliriz- lise eğitimi diye bir şey kalmaz, liseler 4 senelik dershane kıvamına gelir bence eskisinden daha berbat olur. Obp kesinlikle etkilemeli hatta daha fazla ama özel okullar da denetlenmeli gerekirse sözlü notlarının ortalamaya etkisi vs azaltılabilir.

• soru sayısı muhtemelen düşürülücek bu durumda obp nin etkisi eski soru sayısı ve yeni soru sayısı ile orantılı şekilde düşürülürse bence bir sorun kalmaz hali hazırda zaten hedeflediğim üniversite için 7-8 k geri atıyor soru sayısının azalmasıyla obp dahada etkili olucak bu durum beni kaygılandırıyor açıkçası

• Allahım inşallah

• 2011 de böyle bir konu vardı herkese mesaj attık gazetecilere bir dönüş olmadı bu ülkede iyi yönde hiçbir şey değişmez ama umudu kırmayın. Okul Puanı adaletsizliktir. Umarım kalkar veya etkisi azaltılır.

• Ben öğrenci değilim. Olayı biri bana açıklayabilir mi?

OBP'nin zararı ne neden kaldırılmasını istiyorsunuz?Nedir bu OBP olayı?

• Temel liselerde şişirme OBP'ler var. Hocalar bile söylüyor bunu. Temel Liselere para basanlar çok daha avantajlı hale geçiyor. Sınavlarda üst sıralamalarda 90 OBP bile geri atıyor artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vega

Ben öğrenci değilim. Olayı biri bana açıklayabilir mi?

OBP'nin zararı ne neden kaldırılmasını istiyorsunuz?Nedir bu OBP olayı?

Hocam obp 4 senelilk lisenin yıl sonu ortalamasıdır. Bazı ozel okullar bol keseden not veriyor ayrıca tum devlet liselerinde verilen kanaat sözlü ,sınavların zorluğu aynı olmadığından kaldırılmasını taleb ediyoruz .

• Hocam 18 binden 22 bine atmış yanlış yeri işaretlemişsin

• Dün atılan kadar tweeti sabah haberlerini etiketleyerek aynı hızla devam ettirirsek illa biri görür en azından okur.

• Obp yi kaldirmak yerine iyilestirsinler 9 dan beri ders calisan adamla 12 de baslayan adamin arasinda fark olsun.Simdi derler yok o calistiysa yapar zaten diye.Ünide 1 arkadasim var ilk haftadan itibaren calisiyor ben son 1 hafta bakiyorum notlar ayni hatta bazen ben geciyorum.Ego kasmak degil yanlis anlasilmasin kimi insan erken anlar kimi gec ama ilk sene laga luga yapan ile kopek gibi ders calisan esit mi olsun?

• ENESERALP E kullanıcısına yanıt
    Matematik okudum. Simdi kurs actim 23 seneye kalmaz kolej de acicam :))

• Cyclone001 kullanıcısına yanıt
    Az hesaplandigi yeri bir de gercekten hesaplandigi yerleri isaretledim :)

• Destek

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.