Şimdi Ara

Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/Tezgah altı faiz oranları) (640. sayfa)

15 Kayıtlı Üye (6 Mobil) ve 55 Misafir (7 Mobil) - 57 Masaüstü13 Mobil1 iOS3 Android
5 sn
73.091
Cevap
1.795
Favori
6.022.635
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
248 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 638639640641642
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bence dolardaki faiz artışının tek nedeni, son zamanlatdaki DTH lardaki 3 küsür milyar dolarlık azalış. Bu artış gösteriyor ki TL ye geçiş olmamış. Aksine dolar mevduatları fiziki olarak çekilmiş. Arkadaşlar hala dolardaki bu hareketi çok fazla olarak görüyor ama bence hala yeterli değil. DTH lar bu kurla bile TL ye dönmüyor ise, bu durumda yapılması gereken belli.
  • Moldova_lover kullanıcısına yanıt
    Faiz indiriminin tek nedeni borsadaki aşırı satışlar. Yoksa enflasyonlarının artma riski varken bunu hiçbir ülke yapmak istemez. ABD yapıyor çünkü sınırsız para basabiliyor ve halkına bu parayı karşılıksız veriyor. Bu şekilde idare etmeye çalışıyor. Bizde de borsada aşırı satışlar devam ederse, para basmamız kaçınılmaz olacak. Çünkü fazla paranın borsaya gitmesi düşünülecek. Tabi bu düşük kurla olmaz. Kur ve emtia yüksek olmalı ki bu plan işlesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moldova_lover

10-15 gün değil 10 ay sonra bile faizler 20 olmaz.En azından mevduat faizleri.
    Neden?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halkçı2013 H kullanıcısına yanıt
    Bu ülkede RF var..(RF=recep faktörü)
  • abrooke139 kullanıcısına yanıt
    Bizim merkez hiçbir zaman para basmayı bırakmadı ki.Her ay emisyon hacmi artıyor.Kanıtı da her seferinde ATM'lerin gıcır gıcır yeni para vermesi.
  • Burgan 14 gun once 11.30 dan 91 gun baglamistim simdi 12.10 olmus.Yari parayla altin almistim 326.8 den 332 den sattim.Simdi onu vadeliye baglayacagim yanliz 35-50 gun arasi mi baglasam 91 gun mu kararsiz kaldim.
    Altinda zaten 1.7-2 aylik faizi almistim.Alincada direk sattim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Marrusia kullanıcısına yanıt
    Erken satmışsın 340 oldu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 50k para cepteteb de duruyor gunluk faizde onerilerijmniz varmi 1 yil duracak rsikli yatirilari onermeyin

• Güncel en iyi faiz nerde arkadaşlar? Hala ING mi?
  • Burgan 250 bin üstüne 10.75 veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: OnurFB1453

Erken satmışsın 340 oldu.
    Evet ama zaten benim altin hesabim var %65 altindayim ons 1100 den bile var.Gelen parayi altin aliyorum hep 3-4 yildir.
    Hani tl yi faizler cok dusuk aylik 0.80 diye almistim 1.4 kar yapincada sattim :D

• Marrusia kullanıcısına yanıt
    Şu an dolar gramı taşıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Moldova_lover

Bu ülkede RF var..(RF=recep faktörü)
    Ee ne olmuş yani
    RF varken faizler %20 yi geçmedi mi hemde daha geçen yıl
    Yapmayın Allah aşkına bende teknik bilimsel bir yaklaşım sergileyeceksiniz sandım

• Halkçı2013 H kullanıcısına yanıt
    RF sayesinde 35-40 olan gerçek enflasyonu 10-12 çıkartmadılar mı?Bu ülkede bilim,teknik çalışır mı?
  • Herkez faiz düşürürken Burgan nasıl faizi yükseltiyor.11,70 den 12,10 yapmış.Bu bankadan iyice kıllandım.Yarın paranın gunu doluyor.Çekeyim ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhammet atış -- 30 Mart 2020; 23:45:38 >
  • abrooke139 kullanıcısına yanıt
    Aradığım cevap tam olarak buydu, TL Mevduat faizlerinin artması bir nebzede olsa hemen hemen herşeye bağlanabilir ama USD kurunun son zamanlarda yukarı yönlü artması aynı zamanda USD Mevduat faizlerinin Türkiyede %1 varan artması ( en azından Burgan Bank ta) 4-5 günden beri aklımı kurcalıyordu.

• ThraciaN* kullanıcısına yanıt
    Günlük mü yoksa 32 günlük veya kırık vade mi?

Halihazırda e turuncu kullandıysanız verilecek oranları beğenmeyebilirsiniz.

1 yıldan sonra ING nin verdiği oranlar ciddi anlamda düşüyor.

Mevduat olmayarak günlük bono var AKTİF Bank ın ama TMSF garantisi yok.

Şu an kullandığım Burgan Bank var Günlükte %9.50 32-91 Gün vadede 12.10 Brüt oran veriyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhammet atış

Herkez faiz düşürürken Burgan nasıl faizi yükseltiyor.11,70 den 12,10 yapmış.Bu bankadan iyice kıllandım.Yarın paranın gunu doluyor.Çekeyim ben.
    Geçen ay, atm kartı şifremi değiştireyim derken kart bulunamadı diye hata aldım. Ne bilgilendirme ne de yeni kart gönderdiler. Acil nakit ihtiyacım olsa paramla rezil olacaktım. Geçen ay kullanmayı bıraktım.

• quote:

Orijinalden alıntı: William Lakewood

Günlük mü yoksa 32 günlük veya kırık vade mi?

Halihazırda e turuncu kullandıysanız verilecek oranları beğenmeyebilirsiniz.

1 yıldan sonra ING nin verdiği oranlar ciddi anlamda düşüyor.

Mevduat olmayarak günlük bono var AKTİF Bank ın ama TMSF garantisi yok.

Şu an kullandığım Burgan Bank var Günlükte %9.50 32-91 Gün vadede 12.10 Brüt oran veriyorlar.
    Eturuncu kullanıyorum. 1 sene geçti , aldığım oran %10 şuan. Tabii 750 koşulu ile

• AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM kullanıcısına yanıt
    Turuncu extra olmadan önce kafa kafaya gidiyordu 32 günlük vadelilerden daha iyi veriyordu kendim 1 yıl ailedeki birinden de 1 yıl toplam 2 yıl kullanmıştım e turuncu yu.

Yakındaki bağlı olduğumuz şube kapandı, birde turuncu extra çıkınca iyice soğudum burgan bank a geçtim.

Sistemleri ve m.t. leri her ne kadar iyi olmasada USD mevduat faizi ve Eft-havale ücreti olmadığı için duruyorum.

• 
Sayfa: önceki 638639640641642
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.