Şimdi Ara

Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/Tezgah altı faiz oranları) (639. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kadirdiloglu , kadirdiloglu , muratingist , orss , orss Daha Az
5 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 17 Misafir (2 Mobil) - 18 Masaüstü4 Mobil
5 sn
73.133
Cevap
1.796
Favori
6.027.617
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
248 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 637638639640641
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • burganbankta kucuk bir miktar param var bugun 32 gunluk bagladim.acaba faizler virus ve bu belirsiz ortamda artarmi 12.10 dan baglamak hatami olur. 10 15 gun sonra aylik faiz 15 20 olur mu.hepsini gunlukmu baglasam.ne yapacagima karar veremedim.

ne yapsam daha mantikli acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi victorybicer -- 27 Mart 2020; 15:20:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kocaballi kullanıcısına yanıt
    Üstat,doların bu hareketi yanında az bile hareketlendi.
  • victorybicer V kullanıcısına yanıt
    10-15 gün değil 10 ay sonra bile faizler 20 olmaz.En azından mevduat faizleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burnroma

Usta makas aralığı en düşükden en yükseğe doğru mu sıraladın yoksa hepsinde aynı mı ? bir de benim ing turuncu da şu an param. Masrafsız bankacılık olduğu için havale eft fatura yatırma tüm işlemlerimi buradan ücretsiz yapıyorum. Bu yazdığın bankaların hangilerinde bu özellikde hesap var. Çünkü altın hesabı dışında kalan bakiyeyi sürekli kullanıcam hem nakit çekme yatırma işlemleri hem de ödeme işlemleri için

Alıntıları Göster
    Rastgele yazdım.

Yazdığım 3 bankanında makas aralığı değişken.Örnek : 4 gün önce TFX makas 3 iken ,Aktifbank makas 5 idi.2 gün önce ise Aktifbank makas 3 iken TFX makas 5 di.

Maalesef EFT ücreti mevcuttur.

edit : Mesela şu an 3 bankanında makas aralığı 2 TL dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kıyıköy -- 27 Mart 2020; 17:1:5 >

• mali konularda , bir kaç ayı bırakın, 15-20 günlük bile tahmin yapmaya gelmez. küresel virüs dalgası bir çok şeyi değiştirdi. büyük ülkeler buğday stokluyor . güvenli liman altın sürekli artıyor. tahmin yapmak çok zor artık! bir tek bizim durum iyiye gitmiyor diye analiz yapılabilir. zaten öyleydi şimdi katlandı maalesef.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anxiolytic

İnterbank battığında paramız 3 ay içinde yasal faiziyle Yapı Kredi'ye devredilmişti. Sadece bir başvuru yapıp hesap açtık, hiçbir dava vs. açmamız gerekmedi.
    Faydali bilgi icin tesekkurler. İnsanlari korkutmanin faydasi olmadiginin kanitladiniz.

• Moldova_lover kullanıcısına yanıt
    Dolar kurunun artışı TL Mevduat faizlerini yükseltti ise cidden bilmeyerek soruyorum peki yatırımımı tuttuğum banka burgan 32 günlük usd faizini %2.25 den %2.90 seviyesine 1 haftada niye birden çıkardı?

YouTube ve belirli mecralarda okuduğum ve dinlediğim kadarı ile piyasaların paraya ihtiyacının artması ve ileride hem ABD hemde EURO bölgesinde kademeli olarak işsizliğin %50 seviyesi çıkması beklendiği için mevduat faizlerinin arttığı görüşünde bir çok ekonomist.

Bu konuda sizin görüşünüz nedir peki?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • En basit anlatım şekli ile söylemek gerekirse, hiçbir kimse alışveriş yapamadığı için piyasada para yok, herkes mecburi tasarrufa yönelmiş durumunda piyasada paranın dolaşması lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mbs79 -- 27 Mart 2020; 19:18:47 >
  • burnroma B kullanıcısına yanıt
    Enpara.

• quote:

Orijinalden alıntı: NewsTR

https://www.fibabanka.com.tr/Dosyalar/Mailing/20200324-fibabanka-mobil/index.html

Yeni müşteriye sanirim çünkü 10bin TL kısmı boşta bırakıp 10.50 veriyor

• ing hala yüzde 11.yüzde 70 mevduat,yüzde 30 altındayım. Mevduatda 4 ayda kazanacağım parayı kazandım demiyim çünkü daha satmadım. Pazartesi yükselicek diyorlar bakalım hayırlısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnurFB1453 -- 28 Mart 2020; 22:16:23 >
  • ING e turuncu %9 veriyor neden böyle ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Dolar ne hareket yaptı ki! Bu seviyelerini 1,5 yıl önce zaten görmüş ve herşey de min. bu seviyelerden çoktan fiyatlanmış. Daha yukarı bir hareket gelmedikçe de görülüyor ki DTH lar çözülmüyor. Yani tekrar yüksek kur, yüksek faize geçmeden de zor çözülecek görünüyor. Üstelik düşük faiz ortamı, korku ortamıyla birlrştikçe, insanlar bankalardan mevduatlarını çekmeye de başlayabilir.
  • abrooke139 kullanıcısına yanıt
    5,70------6,50 hareketi yaptı.
  • Ctrlshft kullanıcısına yanıt
    2 sene önce çok iyidiler ne zaman turuncu extra çıktı yavaş yavaş güncel faiz oranlarını düşürmeye vermemeye başladılar.

Günlük işlem yapmayacak iseniz eğer 32 günlük (1 aylık) vadeye bağlayın mevduatınızı başka bankaya 11-12 arası brüt faiz alınırsız.

Döviz fiyatları ve USD 7 iken TR de bir çok şey fiyatlandı zaten.

Hiç ama hiç katılmıyorum görüşünüze hem TL deki faiz USD yüzünden arttığını varsaysak bile son 1 hafta içinde USD faizlerinin %1 seviyesinde neden arttığının sormuştum halen daha açıklamasını yapmadınız?

Kendi sorumun cevabınıda vereyim.

Dünyada ve trde mevduat sıkışıklığı olduğundan tüm ülkelerin para birimlerindeki faizlerinde az veya çokda olsa artış var.

Tr deki faiz artışının USD veya herhangi bir yabancı para ile alakası yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: William Lakewood

Döviz fiyatları ve USD 7 iken TR de bir çok şey fiyatlandı zaten.

Hiç ama hiç katılmıyorum görüşünüze hem TL deki faiz USD yüzünden arttığını varsaysak bile son 1 hafta içinde USD faizlerinin %1 seviyesinde neden arttığının sormuştum halen daha açıklamasını yapmadınız?

Kendi sorumun cevabınıda vereyim.

Dünyada ve trde mevduat sıkışıklığı olduğundan tüm ülkelerin para birimlerindeki faizlerinde az veya çokda olsa artış var.

Tr deki faiz artışının USD veya herhangi bir yabancı para ile alakası yok.
    Dikkat ettin mi arkadaş sana cevap vermemiş, sadece şu yorumun bile ""Tr deki faiz artışının USD veya herhangi bir yabancı para ile alakası yok"" cevap verilmemen gerektiğini gösteriyor, üstüne kendi verdiğin sebebde ""Dünyada ve trde mevduat sıkışıklığı olduğundan tüm ülkelerin para birimlerindeki faizlerinde az veya çokda olsa artış var"" şeklinde yazmışsın zaten, yani bir cumle ile öyle değil derken diğer cümlede öyle diyorsun, sonuçta neymiş döviz ihtiyacı (sıkışıklıği) varmış, üstelik soru sorup cevap bekemene gerek var mı sence, döviz kuru artmasa yada artma riski oluşmazsa faiz artarmiydi, artmazdi, süper ekonomiler hariç faiz döviz fiyatları ile direk ilişkilidir, tabiki döviz cinsi paraya ihtiyacı var ülkenin faizde ondan artıyor, yoksa şu anda tüm dünyada ki MB lari faizleri düşürüyor, faizin arttığı ülke neredeyse yok, varsa var olanlar ülkeye yeni dövizin gelmesi ve yerlilerin daha fazla dövize yönelişini engellemek içindir

• fasson kullanıcısına yanıt
    Dövizler 1 yıl öncede yüksekti zaten?

Ne neyi fiyatlıyor diye fikir amaçlı bunu sordum? cevabını alamayınca gözden kaçırdığını düşünerek tekrardan sordum.

Türkiye gibi güçsüz bir kaç ülke hariç diğer ülkelerin ve bölgelerin mbleri sınırsız para basma yetkisi var.

Bkz : EURO bölgesi ve ABD

Dövizlerin fazlalığı ve azlığı Türkiyede ki kuru etkilemesi her ne kadar doğru olsada sadece ama sadece giriş çıkışa göre kur hesaplanması yanlış.

ABD başkanı Trump ın bir konuşması ile bu ülkede USD 7.XX seviyelerine direk ulaşmadı mı?

Siyasi kararlarda ve ülkenin gücleride atıcağı adımlarda kurlara etki eder.

Dünyadaki bir çok mbler faiz indirsede özel bankalar arttırıyor el altından sonuçta istemem yan cebime koy misali.

Ben tamamen kendi görüşümü değil YouTube ve bazı platformlardaki ekonomistlerin görüşünüde aktarıp belirtiyorum ve sizce neden diye soruyorum arkadaşa.

Cevap verebilir ama vermeyebilir sıkıntı yok hocam.

Sonuçta sizde yazdığım cevabı tekrar bana yazarak vermiş oldunuz.

Aklıma takılan olay USD yükseldi TL faizi yükseldi cümlesiydi.

Demekki sadece USD yükseldi TL faizi yükseldi değilmiş.

Aksi taktirde 2.25 seviyesinden 2.90 seviyesine çıkmazdı brüt dolar faizi.

Cevabınız için saolun.

• William Lakewood W kullanıcısına yanıt
    Bizim gibi birkaç ülke dışında dünyada hiçbir yerde faiz artışı yok,aksine hepsi faiz indiriyor.Fed bile 2 haftada 150 puan faiz indirdi.Tüm merkez bankaları faiz indiriyor,ufak da olsa Türkiye gibi UÇAN ekonomiye sahip !!!!! ülkelerde resmi faizlerde olmamakla birlikte ülke bono-tahvillerinde az da olsa artış var.O kadar...Valla cidden ben de merak ettim.Örneğin hangi ülkeler faiz artırmış son bir ayda?Bilgilenmek isteriz.
    Evet neredeyse tüm mbler faiz indiriyor arttıran yok.

Hatta FED acil toplantı ile 0 - 0.25 arasına çekmişti faizi, bununla beraber bir çok ülke mb leri o haftanın içinde acil toplanarak indirmişti.

Benim merak ettiğim TR deki özel bankaların TL, USD, EURO faizlerinin son 1 haftada aynı anda artmasıydı.

TL faizlerini USD deki kur yüksekliği etkiledi ise USD ve EURO nun faizlerini ni TR de ne etkiledi diye sormuştum.

Sizin direk USD yükselişi TL faizleri etkiledi diye vermiş olduğunuz bir arkadaşa cevabınız dikkatimi çekti.

İmzanızda Ekonomist yazısını görünce hali hazırda sorup bilgi almak istedim hepsi bu.

Daha önceki mesajlarımdada bu olabilir veya buda olabilir dedim ve bu görüş şahsıma ait değildir diye belirttim.

Şu anda resmi olarak hiçbir Mb faiz artışına gitmedi, mblerin çoğu vatandaşına ve şirketlere aktarmak için harıl harıl para basıyorlar şuan.

Hem zaten TR deki Sokağa çıkma yasağının gelmemesinin en büyük sebebide Kasanın boş olması değil mi?

Enflasyon olur gerekçesi ilede mb para basmıyor onun yerine hükümet vatandaşa bıraktık kendi ohallerini kendi yapsın diyorlar.

Hocam benim amacım burada bağcıyı dövmek değil üzümü yemek.

Sonuçta kimse burada paraya para katmak için değil herhangi bir şey almak için biriktirdiği mevduatını olabildiğince koruyup ileride harcamak için bu konuya girip çıkıyor.

• 
Sayfa: önceki 637638639640641
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.