Şimdi Ara

Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/Tezgah altı faiz oranları) (642. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kambinan , Axener Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 20 Misafir (1 Mobil) - 21 Masaüstü1 Mobil
5 sn
73.133
Cevap
1.796
Favori
6.027.397
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
248 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 640641642643644
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 12 13 binlira gibi bir tutarı nasıl değerlendirebiliriz.

Ziraat bankası altın hesabı düşünüyorum ama anlamadığım birşey var 30 güne de 0.5 diyor 400 güne de 0.5 diyor.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Ziraat altın hesabı için hesaplamam şöyle. Altın 350tl ziraatte 30 gram alsam 10.500 yapar ayda 0.5 demiş vergileri düşünce 0.128 gram faiz verirse 30.128 olur altın 350 den 30 gün sonra 352 olsa yani 2 tl artsa 105 tl gibi bir getirisi olur aylık.

Yada direk altını katmadan bakarsak 0.128 gram getirisi olur diye düşünüyorum. Ama anlayamıyorum noluyor :)

Önceden ing e turuncu vardı 2 yıl önce tüm parayı kullandık. Şimdi e turuncuya geçemem faiz düşük oluyor diye biliyorum.

Bi el atın da nereye nasıl yatıralım nasıl oluyor anlatın :)

Edit: o altını çekersem eğer makas çok açık 20 tl fark var o nasıl fark.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daquied -- 2 Nisan 2020; 20:13:53 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • neyehbe N kullanıcısına yanıt
    İnternette 31,50 vergi dahil.
    Muhabir masrafı göndericiye ait olarak tanımlı ama bankaların muhabirlerine göre masraf çıkmayabilir. Onu araştırmak lazım.
    Burgan oranları iyi ve muhabir masrafı çıkmıyor. Yani Teb'den sadece 31,50 TL'ye gönderim yapabilirsiniz.

Eğer taşıma yapmak istemiyorsanız bilginiz varsa eurobond alabilirsiniz. Ya da eurobond alıp ücretsiz biçimde paranızı taşıyabilirsiniz. Hem yüksek getiri hem de maliyetsiz taşıma :)

Reklam gibi olacak ama Teb fx, altın ve tahvil fiyatlamalarında rekabetçi fiyatlama yapıyor ama mevduat oranları kötü.
  • murahhasaza M kullanıcısına yanıt
    Hocam toplamda 31.50 TL'ye gönderebileceğimden emin misiniz? Muhabir bankaların 50-100$ civarı kesinti yaptığını okuyorum, üstelik paranın geçmesi 1 haftayı bile bulabiliyormuş. Hiç swift yapmadığımdan emin olamıyorum. Siz burgan veya TEB üzerinden hiç swift yaptınız mı?

• acebi kullanıcısına yanıt
    Yanılmıyorsam %11 civarlarıydı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alonedark_01 A kullanıcısına yanıt
    hayır 1-3 ay 499-250k arası 12.10 oran veriyor. 3 aydan sonrasına oran düşüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: neyehbe

Hocam toplamda 31.50 TL'ye gönderebileceğimden emin misiniz? Muhabir bankaların 50-100$ civarı kesinti yaptığını okuyorum, üstelik paranın geçmesi 1 haftayı bile bulabiliyormuş. Hiç swift yapmadığımdan emin olamıyorum. Siz burgan veya TEB üzerinden hiç swift yaptınız mı?
    aynen oyle ,riskli ve kesinti tamamen surpriz.fiziki tasımak en iyisi
  • Kredi erteletme için başvurdum kredim 3 ay için erteleniyor ve 3 ay geç bitiyor kalan 47 ay 70 tl fazla ödeyeceğim her ay.

Normalde bu 3 ay için kredi tutarım 7380

Sadece bu 3 ay için para ödememek için 3290 tl toplam faiz ödeyeceğim.

Yani 4090(Anapara) tl ödemem için 3290 tl faiz alacak benden. Neredeyse %70-80 bir faiz alacak çok mantıksız.

• quote:

Orijinalden alıntı: neyehbe

1 yıl önce 9000 $ transferinde parayı yollayan banka 50TL aldı karşı banka 90TL aldı, para 1 gün sonra hesaba geçti

• fasson kullanıcısına yanıt
    Gönderici ve alıcı banka hangileri?
  • İyi aksamlar arkadaşlar... Daha önce hiç mevduat hesabına para yatirmadim.... Önereceğiniz banka var mı acaba en yüksek oranı veren artı enpara bu konuda nasıldır sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: teacheroffclass

İyi aksamlar arkadaşlar... Daha önce hiç mevduat hesabına para yatirmadim.... Önereceğiniz banka var mı acaba en yüksek oranı veren artı enpara bu konuda nasıldır sizce?
    Enpara en geberik orani verir aç burgan digital 12.10 ..250 k ya kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .montana. -- 3 Nisan 2020; 19:12:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .montana.

Enpara en geberik orani verir aç burgan digital 12.10 ..250 k ya kadar.

Alıntıları Göster
    Ustadim bilgisizligimi mazur gör lütfen... Burgan digital derken nasıl hani 3 ay falan mı geçerli yoksa daimi mi? Artı hesap işletim ücreti vs var mı? Ve subeye elden mi goturmek gerekiyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

Kredi erteletme için başvurdum kredim 3 ay için erteleniyor ve 3 ay geç bitiyor kalan 47 ay 70 tl fazla ödeyeceğim her ay.

Normalde bu 3 ay için kredi tutarım 7380

Sadece bu 3 ay için para ödememek için 3290 tl toplam faiz ödeyeceğim.

Yani 4090(Anapara) tl ödemem için 3290 tl faiz alacak benden. Neredeyse %70-80 bir faiz alacak çok mantıksız.
    hangi banka hocam vakıf mı
  • neyehbe N kullanıcısına yanıt
    Teb'den Burgan'a yaptım. İşlemi yapalı 1 yıl olmadığı gibi Teb, ücret tarifelerinde değişiklik yapmadı. Ücret ve masraf listesinden teyit edebilirsiniz. Bu süre zarfında muhabir masrafı da yansımadı. İnternetten kendiniz yapacağınız için valör seçebilirsiniz. Aynı gün içinde geçiyor para. Benimki saatler içinde hesaba geçti. Swift de EFT gibi çalışıyor yani IBAN ve karşı banka swift kodunu belirttiğinizde para otomatik hesaba geçiyor. 1 hafta valör ve 50-100 usd muhabir masrafı hikayelerini ben de çok duydum ama nedense hiç karşılaşmadım :)

Mesajlarda gördüm: Bazı bankalar gelen paradan da kesinti yapıyor. Burgan, gelen paradan kesinti yapmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murahhasaza -- 3 Nisan 2020; 20:15:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murahhasaza

Teb'den Burgan'a yaptım. İşlemi yapalı 1 yıl olmadığı gibi Teb, ücret tarifelerinde değişiklik yapmadı. Ücret ve masraf listesinden teyit edebilirsiniz. Bu süre zarfında muhabir masrafı da yansımadı. İnternetten kendiniz yapacağınız için valör seçebilirsiniz. Aynı gün içinde geçiyor para. Benimki saatler içinde hesaba geçti. Swift de EFT gibi çalışıyor yani IBAN ve karşı banka swift kodunu belirttiğinizde para otomatik hesaba geçiyor. 1 hafta valör ve 50-100 usd muhabir masrafı hikayelerini ben de çok duydum ama nedense hiç karşılaşmadım :)

Mesajlarda gördüm: Bazı bankalar gelen paradan da kesinti yapıyor. Burgan, gelen paradan kesinti yapmadı.
    ne kadar gonderdiniz ,hiç ucret almadımı ?
  • teacheroffclass kullanıcısına yanıt
    Ben yazayım Burgan Bank ın İnternet sitesinden Dijital Hesap için başvuru yapıyorsunuz.

Kurye geliyor imzalar atılıyor hesap 1-2 güne açılıyor.

Burada ise elinizde mevduat var ise şubeye giderek yatırıyorsunuz, halihazırda bankada ise mevduatınız Eft yolu ile dijital hesabınıza transfer edip istediğiniz tarihi girerek faiz kazanmaya başlıyorsunuz.

ATM ler den para yatırma çekme işlemi yapmak için m.t. yi arayıp bankamatik kartı talebinde buluyorsunuz verdiğiniz adrese geliyor.

Teb ve İş bankamatik lerini kullanmak ücretsiz bu arada.

Burgan Bank ın Dijital hesabında hoşgeldin faizi vs bulunmaz ve belli bir süre sonra faiziniz birden bire düşmez.

Düşersede piyasaya bağlı düşer veya yükselir..

Güncel tablo aşağıdaki gibidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: teacheroffclass

İyi aksamlar arkadaşlar... Daha önce hiç mevduat hesabına para yatirmadim.... Önereceğiniz banka var mı acaba en yüksek oranı veren artı enpara bu konuda nasıldır sizce?
    Fibabank 3 ay veriyor hoşgeldin, ing her ay 750-tl harcarsan karttan 1 yıl hoşgeldin veriyor.her ikisi de düşünülebilir.
  • ahmetsoul kullanıcısına yanıt
    Ziraat hocam gerçi hepsi aynıdır yani dolandırıcı. %75 faiz nedir tefeci olmuş bunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartallar Yuksek Uçar

Fibabank 3 ay veriyor hoşgeldin, ing her ay 750-tl harcarsan karttan 1 yıl hoşgeldin veriyor.her ikisi de düşünülebilir.

Alıntıları Göster
    Fibabankın %12 faizinin net getirisi enparanın %8.25 faizinin net getirisi ile neredeyse aynı arada 4tl fark var. Nasıl olduğunu anlamadım, fibabank yetkilisi ile telefonla görüştüm hesapladı söylediği rakam ile böyle bir sonuç çıktı. İşin bir de enterasan tarafı direk fibabankın 12 olan faiz oranı ile herhangi bir hesap makinası ile hesaplama yaptım, 30 bin tl ye mesela 270 küsü faiz getirisi çıkıyor ama müşteri hizmetleri 200 küsür net getiri hesapladı.Mantığını çözemediğim için açmadım fibabanktan hesap.

• Belirli bir limiti faiz dışı tutuyor fibabank. 10000 tl ye kadar olan meblağ larda 1000 tl ye kadarını faiz dışı tutuyor. O yüzden faiz niktari faiz oranla göre düşük kalıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rebellion27 -- 4 Nisan 2020; 16:22:0 >
  • 
Sayfa: önceki 640641642643644
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.