Şimdi Ara

Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/Tezgah altı faiz oranları) (438. sayfa)

21 Kayıtlı Üye (7 Mobil) ve 53 Misafir (10 Mobil) - 57 Masaüstü17 Mobil3 iOS1 Android
5 sn
73.016
Cevap
1.795
Favori
6.018.015
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
248 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 436437438439440
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aylık 24.10 hala

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 30k para için enparadayım günlük faizle. %20 civarı çok az.

icbc ye geçiyorum %24 için. PAsif bakiye de yok. 30k ya aktif 3k bakiye versem bir şey kalmıyor çünkü.

İcbc geçiyorum, öneri var mı veya tavsiye?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seyid Battal Gazi

30k para için enparadayım günlük faizle. %20 civarı çok az.

icbc ye geçiyorum %24 için. PAsif bakiye de yok. 30k ya aktif 3k bakiye versem bir şey kalmıyor çünkü.

İcbc geçiyorum, öneri var mı veya tavsiye?
    50 k altı en uygun icbc 7/24 hesap.

• quote:

Orijinalden alıntı: MUTAF

Burgan 24.10https://www.burgan.com.tr/mevduat/basvuru-giris?ownerChannelCode=ADWORDS&utm_source=ADWORDS&utm_medium=search&utm_campaign=search&gclid=EAIaIQobChMIjKvfmLus4wIVCJ7VCh1V9AItEAAYASAAEgKywfD_BwE

Burgan güldüren 23.75(250kya kadar) - 24.00(250k üzeri) ilk 90günhttps://www.burgan.com.tr/tr/Pages/benim-icin/mevduat/gulduren-hesap.aspx

Bu rakamlar kaçmadan değerlendirmek lazım..
    max 50ksı olan için en iyi icbc şuan. 90gün sabit 23.75 , 32g karşılığı 23.9 lara denk geliyor

• Fibabank'ı aradım. Cuma gününden itibaren 25.50 (???) olacak hoş geldiniz faizi dedi. 8-12 temmuz arası kampanyası ne diye sordum. 12 temmuza kadar hesap açarsanız, 60 günlük hoş geldin süresi hesap açılır açılmaz değil parayı yatırdığınız andan itibaren işlemeye başlayacak dedi.

Şimdi şöyle bir strateji yapılabilir o zaman. Faizin 25 temmuzda düşmesi bekleniyor o güne kadar şu anki hesabınızda nispeten yüksek faizde tuttuğunuz parayı, 25 Temmuzda yüksek bir faiz indirimi olursa, sonrasında Fiba'ya aktarmak ve 2 ay daha yüksek faizden yararlanmak mümkün.

Yalnız uyku sersemi bir şeyi sormayı unutmuşum. Faizlerin düşeceği ayyuka çıktığı bu ortamda siz niye 25.50 yaptınız veya bu 12 Temmuz sonrasında başvuran herkes için mi geçerli olacak? Neyse yarın Fibabank'a gidiyorum öğrenirim.
  • Denizbank kaptan hesap ve deniz hesapta, tabloda eft ücretsiz gözüküyor. Sitelerinde böyle bir bilgi yok.kesin bilgi mi ücretsiz olması?

• Çok acayip ve bizim gibi küçük yatırımcılar için sıkıntılı günlere doğru ilerliyoruz sanki. Şu haber çok çarpıcı ve trajikomik bence. FED faiz düşürse bile bize eskisi gibi oluk oluk para akmayacağını gösteriyor. Ayrıca sanki geleneksel yatırım araçlarının dışına çıkma zamanı geldi (ne olacağı konusunda bir fikrim yok) fakat Erdoğan ve ulemasının bu Avrupa'daki negatif faiz ortamından çok etkilendiği açık.

Haber: Totally absurd: #Germany sold new 10y Bund w/no coupon for 1st time since 2016. Investors paid record yield of -0.26% to lend Germany money. Neg yield means investors who buy the paper will get back less than amount they paid when the bond matures in 2029.

Tercüme: Tamamen saçmalık. Alman hükümeti 2016'dan beri ilk defa kupon ödemesiz yeni 10 yıllık tahvil ihracında bulundu. Yatırımcılar, Almanya'ya para vermek için - (eksi) %0.26 oranında rekor bir getiri/ verim ödemesinde bulundular. Bunun anlamı şu: Tahvilleri alan yatırımcılar, 2029 yılında tahvilin vadesi dolduğunda ödedikleri tutardan daha düşük bir rakamı geri alacaklır.

Finansal teknikten anlayan arkadaşlar belki bizlerin de bugünleri görüp görmeyeceğimiz konusunda bilgilendirir.

• Merhaba arkadaşlar mevduat ilk kez kullanıcam basit cahilce sorular sorucam rica etsem yardımcı olabilir misiniz?

Aracımı satıyorum Cuma günü. Elime 175k para geçicek günlük faiz olarak Alternatif Bank veya Fibabank seçmek istiyorum.

https://www.enuygun.com/mevduat/fibabanka/kiraz-hesap/?anaPara=175000&vade=30&date_type=1&net=2958.7&toplam=177958.7&faiz=24.00&gross=3480.82
    https://www.enuygun.com/mevduat/alternatif-bank/vov-hesap/?anaPara=175000&vade=30&date_type=1&net=2958.7&toplam=177958.7&faiz=24.00&gross=3480.82

Merak ettiğim konu Pztesi gittim paramı yatırdım mevduata

Soru 1: Vadesiz hesapta tutulması gereken minimum bakiye ne demek?

Soru 2: 13 gün sonra bir araç beğendim arabayı almak istiyorum mevduattan anında paramı çekebilir miyim?

Soru 3: Çekersem 12 gün boyunca yararlandığım hoşgeldin yüksek faiz oranında sıkıntı olur mu , yoksa 12 gün kazandığım artı parayla tüm paramı çekebilirim?

Soru 4: Vadesiz hesapta tutulması gereken minimum bakiye amacı nedir, neden böyle bir sistem var ,tüm paramı çekmek istersem bu tutarı belli bir süre için bankadamı tutmam gerekiyor,yoksa çekebilir miyim?

Soru 5: Fibabank mı yoksa Alternatif bank mı önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jasonjustice -- 11 Temmuz 2019; 12:26:10 >

• Burgandaki vadesiz tl yi kapatip dolar vadeliye gectim bugun. Bu ay sonu faiz talimatli sekilde inecek belli oldu. 400-500 baz puan indirmeleri oldukca muhtemel. Bunun dolara yansimasi mutlaka olacaktir. O yuzden simdiden pozisyon almak sart oldu.

• jasonjustice kullanıcısına yanıt
    Mevduat dünyasına hoş geldiniz :=)

1. Minimum bakiye o hesabın açık olabilmesi için gereken bakiye demek. Yani o bakiyenin altına düşerse a) hesap kapanır, b) faiz işlemez (bu durumda pasif bakiye adını alır) Örnek: TEB Marifetlide 250 bin ve üstü için pasif bakiye 5000. Yani 250 bin yatırdınız. Bu tutarın 245 bini o gece faize girer, 5 bini hesapta kalır. Siz de bunu atmden çekerek vs kullanabilirsiniz. Tabi bize kolaylık gibi sunuluyor ama aslında faiz oranını da aşağı çekiyor, yani minareyı çalıp kılıfını hazırlamışlar. Vakıfbank'da ise hesapta en az 5000 lira yoksa o zaman hesap kapanıyor; pasif bakiyeden farkı bu tutar da faiz işlemesine dahil ediliyor.

2. Günlük faizde mesela en kötü mesai saatleri içerisinde her an paranızı çekebilirsiniz. Çünkü zaten o sırada vadesiz hesaba alınmış oluyor tutar.

3. Hoş geldiniz faizi sırasında tutar limiti uygulanmaz. O yüzden pasif/ minimum bakiyenin altına düşmedikçe, her tutara aynı oran uygulanır (ama tabi tutar düştükçe faiz getirisi de düşer) Hoş geldin faizi süresi bittikten sonra -aynı hesapta tutmaya devam etmeniz halinde- elinizdeki para tutarına göre faiz alırsınız. Bankanın sayfasında bu tutarlara denk gelen oranlar gösterilir. Mesela Alternatif'te 300-400 arası için 22.50 verirken 200-300 arası tutarlar için 21.50 faiz veriyor. Tutarınız artar veya azalırsa ona denk gelen faizi alırsınız.

4. Maksat hesabı aktif durumda tutmak/ faiz oranını ilan edilen görünür orandan biraz daha aşağı çekmek (bir nevi göz boyamak/ kandırmak)/ sizin 24 saat paraya erişmenize imkan tanımak (yani bir ay vadeliye yatırsanız para çektiğiniz zaman vade bozulur fai getirisi çöp olur; burada bu durum önlenmiş oluyor.)

5. Ben aylardır Alternatifbank'tayım; gayet memnunum, sempatik bir banka ama Fibabank dediği gibi 25.50'ye geçerse Fibabanka'ya geçeceğim. Ama Alternatif yabancı sermayeli olduğu için batma ihtimali daha az, Fibabank yanılmıyorsam tamamen yerli sermaye (hatta sahibi veya kurucusu sanırsam eski Finansbank'ın eski sahibi Hüseyin Yeğin).

• quote:

Orijinalden alıntı: Melikveben

Çok acayip ve bizim gibi küçük yatırımcılar için sıkıntılı günlere doğru ilerliyoruz sanki. Şu haber çok çarpıcı ve trajikomik bence. FED faiz düşürse bile bize eskisi gibi oluk oluk para akmayacağını gösteriyor. Ayrıca sanki geleneksel yatırım araçlarının dışına çıkma zamanı geldi (ne olacağı konusunda bir fikrim yok) fakat Erdoğan ve ulemasının bu Avrupa'daki negatif faiz ortamından çok etkilendiği açık.

Haber: Totally absurd: #Germany sold new 10y Bund w/no coupon for 1st time since 2016. Investors paid record yield of -0.26% to lend Germany money. Neg yield means investors who buy the paper will get back less than amount they paid when the bond matures in 2029.

Tercüme: Tamamen saçmalık. Alman hükümeti 2016'dan beri ilk defa kupon ödemesiz yeni 10 yıllık tahvil ihracında bulundu. Yatırımcılar, Almanya'ya para vermek için - (eksi) %0.26 oranında rekor bir getiri/ verim ödemesinde bulundular. Bunun anlamı şu: Tahvilleri alan yatırımcılar, 2029 yılında tahvilin vadesi dolduğunda ödedikleri tutardan daha düşük bir rakamı geri alacaklır.

Finansal teknikten anlayan arkadaşlar belki bizlerin de bugünleri görüp görmeyeceğimiz konusunda bilgilendirir.
    Bilgiler için teşekkürler. Yeni bir bilgi gelince de yazarsanız çok sevinirim. Ben de düşünüyorum Fiba'ya geçmeyi. ama dediğiniz gibi düşüş beklenirken artırmaları enteresan. Acaba ing ve diğerleri ne yapacak.

• Melikveben M kullanıcısına yanıt
    Baya açıklayıcı oldu.Teşekkür ederim. Fibabank 25.50 geçme durumu için bir tarih belirttimi size?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melikveben

Fibabank'ı aradım. Cuma gününden itibaren 25.50 (???) olacak hoş geldiniz faizi dedi. 8-12 temmuz arası kampanyası ne diye sordum. 12 temmuza kadar hesap açarsanız, 60 günlük hoş geldin süresi hesap açılır açılmaz değil parayı yatırdığınız andan itibaren işlemeye başlayacak dedi.

Şimdi şöyle bir strateji yapılabilir o zaman. Faizin 25 temmuzda düşmesi bekleniyor o güne kadar şu anki hesabınızda nispeten yüksek faizde tuttuğunuz parayı, 25 Temmuzda yüksek bir faiz indirimi olursa, sonrasında Fiba'ya aktarmak ve 2 ay daha yüksek faizden yararlanmak mümkün.

Yalnız uyku sersemi bir şeyi sormayı unutmuşum. Faizlerin düşeceği ayyuka çıktığı bu ortamda siz niye 25.50 yaptınız veya bu 12 Temmuz sonrasında başvuran herkes için mi geçerli olacak? Neyse yarın Fibabank'a gidiyorum öğrenirim.
    Bu 25.50 herkese acıkmi?

Ben yaklaşık 1 sene önce fibabanka başvurdum, Mobil şubeyi aktif ettim ama hesap acmamistim. 25.50 verirse, transfere bakar

• Fibabank eskiden müşterisi olup hesabı kullanmayan müşterileri kazanma adına yaptığı ve herkesin katılamadığı bir kampanya bu.. iki şubeyi aradım ikiside aynı bilgi verdi..

Yeni müşteriler için ise 24.00 oran var pasif bakiye 100k için 5k.
    Bana mantıksız geldi..

• Burgan Bank Dijital Hesap günlük %22.5 a çekilmiş.

• Fibanın şuanki sahibi,
    Finansbankın eski sahibi..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batdünyabat

Denizbank kaptan hesap ve deniz hesapta, tabloda eft ücretsiz gözüküyor. Sitelerinde böyle bir bilgi yok.kesin bilgi mi ücretsiz olması?
    Fastpay ile ücretsiz.

• Güncel Garantiden oran alan varmı ?
  • 
Sayfa: önceki 436437438439440
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.