G

Teğmen
21 Eylül 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 36 (Bu ay: 0)
Gönderileri
21,5" boyutunda ips monitör ararken şu modeli gördüm:

http://www.hepsiburada.com/liste/lg-22mp55hq-p-215-5ms-analoghdmi-full-hd-ips-led-monitor/productDetails.aspx?productId=bd800937&categoryId=60000209

Ürün hakkında bilgisi olan var mı?Ekranı mat mı?Kutudan HDMI kablo çıkıyor mu?

Aslında bir üst model olan 22mp65hq daha güzel gözüküyor:

http://www.lg.com/uk/monitors/lg-22MP65HQ

Ancak ülkemize ne zaman girer bilinmez.O sebeple, ekranı mat kaplama ise almayı düşünüyorum.21,5" flicker sorunu olmayan monitör pek fazla bulunmuyor zira.
500 TL ye kadar düşük SAR değerine sahip telefon tavsiyeleriniz nelerdir?Bildiğim kadarıyla SAR değeri ölçüm standartları kafa - beden ve EU - USA olarak ayrılıyor.Tüm bu standartlara göre en düşük değer 0,30 un altında olmalı.Telefonun başka hiçbir özelliği önemli değil, düşük SAR değerli olsun ve konuştursun yeter.Tavsiyelerinizi bekliyorum.
http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productid=495142

http://www.pratikev.com/fractalv33/pratikEv/pages/viewProduct.jsp?pInstanceId=2935757

Ürünü kullanan, duyan, bilen arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa sevinirim.Eğer başarılı bir ürünse almayı düşünebilirim.
PP3YG - JQRQV - 8WMC6 - 3KCPD - QY3RM

Kullanan arkadaşa hayırlı olsun
Bu akşam itibarı ile 6021 siparişim elime ulaştı.Fişe taktığım anda buzdolaplarının çalışırken çıkardığı türden bi ses çıkarıyor ve power tuşuna basıp seti açtığım an ses biraz daha artıyor.Bunu buraya yazmamın sebebi ise küçük te olsa bu sesin normal olma olasılığı olduğunu düşünmem.Ses konusunda çok hassas olduğum için herkese normal gelen bi ses beni çıldırtabiliyor.

Daha önce az bi süre X 530 kullanmıştım onun wooferında bile böyle bi ses yoktu, 6021 de ise asla olmamalı bence.

Bu seti kullanan / dinleyen arkadaşlardan tecrubelerini paylaşmalarını rica ediyorum.Woofer ı daha fişe taktığınız anda (sizce az bile olsa) vınlamaya benzer bi ses geliyor mu?

Beklediğim cevaplar ise "böyle kaliteli bi sette o ses varsa, kesin bozuktur o woofer" doğrultusunda.Hemen değişime gönderirim ben de aleti.Ama yok, az bi ses var; zaten o tür bi ses her woofer da olur (bu konuda çok tecrubem yok çünkü) gibilerinden cevaplar gelirse ağlarım ben halime

Özellikle sitede 6021 inceleme yazılarını okuduğum arkadaşların yorumlarını bekliyorum
Arkadaşlar çok araştırdım bulamadım, galiba sadece klavye(hepsi klavye mouse set) yok kablosuz.Bi tek logitechin sıcaklık felan gösteren uçuk bi modeli var o da bana gereksiz laptoptan oyun oynamıyorum çünkü.

Şöle helal süt emmiş kaliteli bi kablosuz klavye bilen var mı?

Eğer olmassa set alıcam mecburi (klavye + mouse) ama sadece klavyesini kullanacağım(tabii bu kararım donanımlar tarafından desteklenirse , yani sorun çıkartmazlarsa.)

Sorun dediğim de şu: Şimdi bende kablosuz bi mouse var, bi de set alırsam ve sadece klavyesini kullanırsam laptop tanır mı klavyeyi?Kablosuz bağlantılar karışır mı? Yani sorunsuz kullanabilir miyim?

Yardım lütfen
Arkadaşlar bilgisayarı lcd tv ye hdmi-dvi kabloyla bağlayınca inanılmaz kötü bir görüntü alıyorum.Yani yazılar bile okunmuyor ama analog bağlantıyla görüntü güzel.İşin ilginci ekran kartına dvi çıkışı takılıyken analog kablodan da HİÇ sinyal gelmiyor.Lcd tv ye hdmi girişi takılıyken ise menude PC diye bi sekme war ayarların yapıldığı orası kapanıyor.Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım açıkçası.

tecrubelerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.
Babychess, dünyada daha çok bilinen adıyla; bughouse, 4 kişilik bağımlılık yapan bir satranç oynudur.

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=baby+chess

Arkadaşlar belki de bu Türkiye'de bir ilk!Varsa bile daha önceden direk peer to peer (yani herhangi bir satranç serverına bağlı olmadan) bughouse oynayan vatandaş, bu işi çok gizli yapmış olsa gerek

Çünkü google da Türkçe sayfalarda arama yapınca bu mevzuyla ilgili hiç bir bilgi çıkmıyor (yaşasııın artık çıkacak).

Oyunumuz budur ellerinizden öper:

http://www.netblitzchess.com/images/ScreenShot4.gif

http://www.netblitzchess.com/downloads.php buradan indirebilirsiniz.

hamachi serverımız da budur:

server name : trbughouse
şifre : 123456

Bekleriz...

Özellikle sıkı bughouse culara sesleniyorum, gelince sıkı rakipler bulmada sorun yaşamayacacaksınız, en azından ben ve bi kaç arkadaşım sağken...
Arkadaşlar ben İzmir'de oturan, gözleri 15" CRT monitör karşısında helak olan biriyim.

Bu Neovo yu bundan önceki tüm alışverişlerimde olduğu gibi gigatekten almayı düşünüyodum.Yalnız bugün aradığımda... diyaloğu aynen aktarıyorum:

-Göndermeden kabaca bi kontrol edebilir misiniz aleti; göze çarpan ölü piksel var mı diye.
-Yok edemeyiz.
-Anlıyorum, o zaman gelince ben burda ederim, abartı bi ölü piksel varsa (1-2 tane normaldir) iade ederim.
-7 ölü piksele kadar iade almıyoruz.
-ISO standartlarını biliyorum 7 ye kadar normal diyo, ama ben 1 haftalık koşulsuz iade hakkımdan göndercem gönderirsem aleti.
-Öyle bi uygulamamız yok beğefendi
-Nası yok?Yeni yasaya göre 1 hafta içinde koşulsuz geri almak zorundasınız!
-Elimizde o üründen yok beğefendi (yalan!)
-Sitenizde stokta var gözüküyo!!!
-Olabilir, ama elimde o üründen yok!

E ben de bundan sonra canım vatanımda tek bilgisayarcı gigatek kalsa ordan bişiy alamayacağımdan (güven meselesi) bu mönitörü alabileceğim başka bir yer bulmam lazım.Bilgisi olup ta paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
NBA live 06 için en gerçekçi SLIDER ayarları:

8mins, superstar, shot conrol : USER

GLOBAL:

Game Speed 53
Free Throw Difficulty 50
Boundary Force Field 85
Injury Frequency 50
Fatigue Effect 53
Charge/Block Foul Frequency 65
Shooting Foul Frequency 20
Reach-in Foul Frequency 20
In-air Collision Foul Frequency 65

USER:

User Steal Ability 10
User Interception Ability 55
User Shot Block Ability 99
User Dunk/Lay-up Block Ability 33
User Freestyle Effectiveness 20
User Dunk vs. Lay-up Frequency 50
User Substitution Frequency 0
User On-ball Defense Assist 10
User Offensive Rebounding 1
User Defensive Rebounding 99
User Fakeout Discipline 92
User Short Range Shooting 38
User Medium Range Shooting 38
User Long Range Shooting 40
User Dunk Percentage 70
User Lay-up Percentage 50
User Adjusted Shot Percentage 50
User On-ball Defense 99
User Poor Release Shot Percent 42
User Double-team Effectiveness 45
User Pro Hop Effectiveness 20
User Drop Step Effectiveness 20

CPU:

CPU Steal Ability 42
CPU Interception Ability 60
CPU Shot Block Ability 99
CPU Dunk/Lay-up Block Ability 46
CPU Freestyle Effectiveness 50
CPU Dunk & Lay-up Frequency 50
CPU Substitution Frequency 50
CPU Offensive Rebounding 10
CPU Defensive Rebounding 99
CPU Fakeout Discipline 98
CPU Short Range Shooting 38
CPU Medium Range Shooting 38
CPU Long Range Shooting 40
CPU Dunk Percentage 70
CPU Lay-up Percentage 50
CPU Adjusted Shot Percentage 35
CPU Adjusted Shot Frequency 70
CPU On-ball Physical Defense 99
CPU Poor Release Shot Percent 50
CPU Double-team Effectiveness 45
CPU Pro Hop Effectiveness 99
CPU Drop Step Effectiveness 99

NBA i bi de böyle deneyin!Default sliderlarla oyunu beğenmeyenler %100 haklıdır.Çözüm SLIDER ları yukardaki gibi değiştirmekte.Elbette "mükemmel(hatasız)" yapamıyorsunuz oyunu; ama şu kadar söyleyeyim:

Default sliderlarla bu oyunu 5 dakka bile oynamaya tahammül edemeyen biri olarak, bu sliderlarla gayet akıcı, gerçekçi ve zevkli sezonlar oynuyorum...

Kolay gele!
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 29 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 333
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 28.225 (Bu ay: 378)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.