Şimdi Ara

Bana Akıl Verin - Yeni Site Kurmak (hayalinizdeki site)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Site Kurmak Hakkında Bütün Bilgilere Sahibim. Vbulletin, vivvo, joomla hakkında uzun yıllar çalıştım.
    Hostingim Var. Php bilgim var. CuteFtp ve Navicat gibi programları kullanmayı iyi biliyorum.

Bundan 10 yıl önce bir vbulletin forum sitesi açmıştım ve günlük 10-20 bin ziyaretçi alıyordum. Yani başarılıydım. Türlü sebeplerden dolayı siteyi kapattım. Tek forum sitem değil, imkanlarımın olması sebebiyle birçok sitem vardı ve hepsinde başarılıydım ve gelirim vardı.

Şu an yeniden bilgisayar başına geçtim ve düşünmeye başladım.
    Yeni bir site kurup ilk etapta günlük 10 bin ziyaretçi yapmam gerekiyor.
    Sonra 20-30.... Amacım para kazanmak değil, hit kasmak. Sebebi ise insanlara faydalı bilgiler sunmak ve faydalı bir ortam oluşturmak.
    Bir sürü proje düşündüm ama düşüncenin bir yerinde sıkıntı çıkıp bitiyor.
    Benim imkanlarımda olamayan ve birsürü hayali olanlarınız var.

Şimdi size şu soruyu soruyorum:

1-Site kurma imkanınız olsaydı ne tür site kurardınız? Yani Haber sitesi mi? Forum Sitesi mi? Yoksa tek bir alana mı hitap ederdiniz? (oyun,futbol,eğlence gibi)

2-Hayalinizdeki sitenin nasıl olmasını isterdiniz?

Ve bana önereceğiniz şeyler nelerdir?

Hepinize Şimdiden çok teşekkürler.
    En kısa zamanda Siteyi kurmak istiyorum.

• Amerika da eski zamanlarda herkes altın aramaya gittiğinde, altın aramaya gidenler değilde kazma kürek satanlar zengin olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kendimitanimiyorum

Amerika da eski zamanlarda herkes altın aramaya gittiğinde, altın aramaya gidenler değilde kazma kürek satanlar zengin olmuş.

o zaman domain yada hosting mi satalım ? :)
    yada vbulletin gibi joomla gibi prestashop gibi modüller kurup satmak lazım.
    bedava-sitem yada wix gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mufsar -- 11 Haziran 2017; 2:11:11 >
  • Hocam 10 bin ziyaretçiye ne kadar bir mebla bırakıyor aylık?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charm

Hocam 10 bin ziyaretçiye ne kadar bir mebla bırakıyor aylık?

15 bin kişide 900 tl aldığımı hatırlıyorum sadece google reklamlarından.
    reklamveren firmalar yada şahıslar olursa google dan daha çok kazandırabiliyor.
    2.bir gelir için gayet iyi bir ideal bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mufsar -- 11 Haziran 2017; 2:19:51 >
  • Hoş geldin arkadaşım sohbet chat sitesi olurmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sana kimse fikir vermez çünkü fikirler altından değerlidir
  • Bence cidden boyle bir is dusunuyorsaniz bir grup yapabilirsiniz. Gruptan kastım mesela 4 kisilik bir ekip 1 kisi sosyal alanlar hakkinda bilgi muzik, etkinlik duyurilari vb digeri teknoloji vb suan teknolojide ilgi cok artiyor dogeri bilim digeri spor

Sahsen benimde aklimda site kurma fikri var fakat php yada ne gerekliyse yazilim bilgim yok o yüzden yazilimi ogrenmeyi bekleyecegim ve icerigimi alisilmis disinda yapmayi planliyorum atiyprum şuanda 3858385 tane haber sitesi varken ragbetin cok olup kaliteli icerigin az oldugu yere yonelebilirsiniz iyi geceler...

• quote:

Orijinalden alıntı: trplayer

Hoş geldin arkadaşım sohbet chat sitesi olurmu

benim amacım insanlara faydalı olmak. faydalı bilgiler sunmak.
    sohbet edecek facebook whatsapp instagram twitter gibi biiirsürü uygulama var.
    hemde ihtiyaç yok.

fikir için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melancholy861

sana kimse fikir vermez çünkü fikirler altından değerlidir

o zaman forum sitelerinin veya yardım portallarının hepsi kapatılsın
  • Deviantart tarzi bir site olabilir? Insanlarin duvar kagidi vector logo vs. cizimlerini diger kullanicilara ucretsiz veya ucret karsiligi sunmasi. Tabi cizim yetenegi olan kullanicilari siteye cekmenin yollarini iyi dusunmek gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: kenancet

Deviantart tarzi bir site olabilir? Insanlarin duvar kagidi vector logo vs. cizimlerini diger kullanicilara ucretsiz veya ucret karsiligi sunmasi. Tabi cizim yetenegi olan kullanicilari siteye cekmenin yollarini iyi dusunmek gerek

önemli bir fikir not aldım. çok teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mufsar

quote:

15bin kişide 900tl alıyorsun hangi kategori hocam merak ettim? 200-300bin tekil ile 1.5k geliri zorluyorum günlük hangi kategoriymiş o merak ettim ve tbm kaç?

• quote:

Orijinalden alıntı: mdrmsoglu

quote:

Orijinalden alıntı: mufsar

quote:

15bin kişide 900tl alıyorsun hangi kategori hocam merak ettim? 200-300bin tekil ile 1.5k geliri zorluyorum günlük hangi kategoriymiş o merak ettim ve tbm kaç?

hocam 900 tl yi bir aylığına aldığımı hatırlıyorum. Onun harici hep 500 civarıydı. Tarım peyzaj forumuydu.
    200-300 bin tekil ile 1.5k geliri ilk defa senden duyuyorum. ziyaretçin gayet iyi ama gelirine şaşırdım.
    Yalnız şu da çok önemli bir etken: google adsense yurt dışı ziyaretçilerinden gelen tıklamalara 2 kat veriyor.
    benim forumun ingilizce bölümü tutmuştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mufsar -- 11 Haziran 2017; 3:56:29 >

• İngilizce varsa kesinlikle yabancı bir site aç derim. Google Türkçe siteleri iplemiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEHET

İngilizce varsa kesinlikle yabancı bir site aç derim. Google Türkçe siteleri iplemiyor.

haklısın not ettim. Çok teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEHET

İngilizce varsa kesinlikle yabancı bir site aç derim. Google Türkçe siteleri iplemiyor.

İngilizce o kadar rakip varken başarılı olabilen var mı? Bilmiyorum ben fazla ihtimal vermiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.